Skocz do zawartości

Problem z rejestracją modułu FM20.DLL


bpm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Dziś podczas próby zainstalowania na Windows 7 x64 dwóch aktualizacji pakietu Office 2003 (KB2502786 i KB2509503) wyświetliło błąd iż nie można ich zainstalować. Ściągnąłem je osobno i ręcznie próbowałem to zrobić, jednak wyświetliło Błąd 1904 widoczny na screenie nr 1. Na stronie Microsoftu wyczytałem, aby wybrać opcję "Ignoruj", po tym aktualizacje zainstalowały się.

 

Przekopałem net i strony Microsoftu w poszukiwaniu rozwiązania, jednak w większości przypadków problemy dotyczyły poprzednich wersji systemów. Znalazłem jedno podobne rozwiązanie z użyciem narzędzia od Microsoft subinacl jednak nie działa lub coś robię nie tak (screen nr 2). Wątek zobaczenie tutaj:

 

http://forums.techarena.in/office-update-service/753389.htm

 

Próbowałem też ręcznie zarejestrować FM20.DLL jednak po użyciu RegSvr32 również pojawia się błąd (screen nr 3). Pytanie jest takie, jakim sposobem zarejestrować FM32.DLL?

post-1378-0-48677700-1302707135_thumb.jpg

post-1378-0-89940900-1302707142_thumb.jpg

post-1378-0-97432200-1302707150_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Znalazłem jedno podobne rozwiązanie z użyciem narzędzia od Microsoft subinacl jednak nie działa lub coś robię nie tak (screen nr 2).

 

To co jest podane to typowy zestaw komend pod XP. Ponadto, narzędzie jest 32-bitowe.... Zostaw w spokoju rekursywne resetowanie uprawnień rejestru i katalogów na dysku, bo sobie zaszkodzisz. Tu należałoby precyzyjnie rozeznać się czy taki problem w ogóle występuje oraz który klucz ewentualnie stanowi problem, a nie w ciemno jechać po wszystkim.

 

 

Próbowałem też ręcznie zarejestrować FM20.DLL jednak po użyciu RegSvr32 również pojawia się błąd (screen nr 3). Pytanie jest takie, jakim sposobem zarejestrować FM32.DLL?

 

Ale z tego co widzę próbujesz wykorzystać narzędzie 64-bit (regsvr32) do rejestracji biblioteki 32-bit (FM20.DLL) i jeszcze pewnie nie sprecyzowałeś ścieżki i komenda szukała FM20.DLL w folderze 64-bitowym system32 a nie SysWOW64. 32-bitowe biblioteki muszą być rejestrowane za pomocą 32-bitowej wersji regsvr32:

 

C:\Windows\SysWOW64\regsvr32.exe C:\Windows\SysWOW64\FM20.dll

 

CMD ma być zastartowane jako Administrator.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Zostaw w spokoju rekursywne resetowanie uprawnień rejestru i katalogów na dysku, bo sobie zaszkodzisz.

 

Nawet jakbym coś zepsuł to tragedii nie ma. Po prostu nauczę się czegoś nowego.

 

Ale z tego co widzę próbujesz wykorzystać narzędzie 64-bit (regsvr32) do rejestracji biblioteki 32-bit (FM20.DLL) i jeszcze pewnie nie sprecyzowałeś ścieżki i komenda szukała FM20.DLL w folderze 64-bitowym system32 a nie SysWOW64.

 

Sugerowałem się tylko pomocą ze stron Microsoft.

 

Pojawia się kolejny błąd 0x8002801c, nie chciałbym już nic kombinować dlatego proszę o pomoc.

post-1378-0-20264400-1302722701_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Nawet jakbym coś zepsuł to tragedii nie ma. Po prostu nauczę się czegoś nowego.

 

Zważ na to, że na Vista i Windows 7 jest inny układ uprawnień i są sfery do których ma mieć Pełny dostęp tylko konto TrustedInstaller i nie wolno tego resetować. Popatrz na komendy np. subinacl /subdirectories %SystemDrive% /grant=administrators=f Rekursywne resetowanie całego root C: (!) na korzyść Pełnej kontroli Administratorów to nie tu. Gdyby się to udało (na szczęście nie dało się), pojawi się poważny problem z odwróceniem tego i tylko reinstalacja Windows gwarantuje przywrócenie pierwowzoru. Te instrukcje nie są dla Twojej platformy. Można podjąć ten trop, ale na pewno nie resetowanie wszystkiego jak leci w bezmyślny sposób.

 

 

Pojawia się kolejny błąd 0x8002801c

 

Kod błędu owszem sugeruje brak uprawnień do aktualizacji rejestru. Precyzyjnie zmonitoruj to. Do ręki Process Monitor i nagraj moment próby rejestracji biblioteki wyżej podaną przeze mnie komendą, zapisz wyniki do pliku PML, do ZIP i shostuj tu do analizy.

 

 

 

PS. Zadam pytanie: co ten spróchniały Office 2003 robi na Windows 7 x64?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gdyby się to udało (na szczęście nie dało się), pojawi się poważny problem z odwróceniem tego i tylko reinstalacja Windows gwarantuje przywrócenie pierwowzoru.

 

Tak jak napisałem wyżej, tragedii by nie było.

 

nagraj moment próby rejestracji biblioteki wyżej podaną przeze mnie komendą, zapisz wyniki do pliku PML, do ZIP i shostuj tu do analizy.

 

Sorry, ale nigdy nie używałem tego programu, więc nie rozumiem kiedy mówisz "nagraj" itd Po prostu nie wiem co mam w tym momencie zrobić.

 

PS. Zadam pytanie: co ten spróchniały Office 2003 robi na Windows 7 x64?

 

A to, że mnie jest inny niepotrzebny w domowych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Tak jak napisałem wyżej, tragedii by nie było.

 

Złudzenie. To jest okropna ingerencja w układ zabezpieczeń.

 

 

Sorry, ale nigdy nie używałem tego programu, więc nie rozumiem kiedy mówisz "nagraj" itd Po prostu nie wiem co mam w tym momencie zrobić.

 

Uruchamiasz, w cmd wklepujesz komendę i doczekujesz do błędu, w Process Monitor zatrzymujesz nagrywanie przekreślając button lupki, zapisujesz raport z menu File.

 

 

A to, że mnie jest inny niepotrzebny w domowych warunkach.

 

Rzecz zrozumiała, to było retoryczne pytanie co to ma być. Taki przestarzały soft, to się spodziewaj problemów.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Tak jak napisałem wyżej, tragedii by nie było.

skoro ci jest tak wszystko jedno to po co wogóle zakładasz temat?

 

 

Sorry, ale nigdy nie używałem tego programu, więc nie rozumiem kiedy mówisz "nagraj" itd Po prostu nie wiem co mam w tym momencie zrobić.

1.Uruchamiasz Process Monitor

2.Uruchomiasz cmd.exe w trybie admina (prawoklik na cmd i wybierasz "uruchom jako administrator') ,wklepujesz w oknie wyżej wspomniane komendy,gdy zostaje zwrócony błąd zapisujesz loga w PM ,File>>Save As ,wybierz format PML ,spakować w 7z lub RAR,shostować plik i do posta wkleić link do shostowanego pliku

Odnośnik do komentarza

Złudzenie. To jest okropna ingerencja w układ zabezpieczeń.

 

Oczywiście zgadzam się z Tobą, chodziło o to, że tragedii by nie było gdybym musiał robić reinstalację bo system jest dopiero świeży po instalacji.

 

Wszystko byłoby pięknie gdybym jeszcze mógł wrzucić plik z logiem tutaj, jest za duży po prostu (5,26MB) a ja mam za małą dostępną przestrzeń, dlatego co pierwsze mi przyszło do głowy to:

 

http://hotfile.com/dl/114339528/2a1c119/Logfile.zip.html

 

Rzecz zrozumiała, to było retoryczne pytanie co to ma być. Taki przestarzały soft, to się spodziewaj problemów.

 

Hmmm jak pisałem poradziłem sobie z aktualizacją, a chciałem tylko zarejestrować FM20.DLL dlatego poprosiłem o pomoc

Odnośnik do komentarza
Wszystko byłoby pięknie gdybym jeszcze mógł wrzucić plik z logiem tutaj, jest za duży po prostu (5,26MB) a ja mam za małą dostępną przestrzeń, dlatego co pierwsze mi przyszło do głowy to:

 

To nie miało iść w Załączniki, tylko na hosting (typu SpeedyShare / Rapid etc). Prócz rozmiaru, format logów ProcMon oraz archiwa są tu niedopuszczalne w Załącznikach. Do Załączników można wstawiać tylko: TXT i niektóre formaty graficzne.

 

 


CMD wywoływałeś przez "Uruchom jak Administrator". W logu z Process Monitor nie ma żadnych błędów typu "Access denied" i nic tu nie wskazuje na problem uprawnień ... Log z Process Monitor wygląda jakby ta biblioteka się jednak zarejestrowała, bo wszystkie wejścia RegCreateKey (oraz pobór danych z kluczy) mają status SUCCESS. Wszystkie klasy ujawnione w raporcie wyglądają na wprowadzone do rejestru ....

 

Może z innej strony, pokaż parametry tego pliku (włącznie z sumą kontrolną) oraz ile kopii w systemie jest. Na razie tylko tyle wiem z raportu, że plik jest w wersji 12.0.6510.5004 (KB974554). Uruchom OTL, wszystkie opcje ustaw na Brak i Żadne, a w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

/md5start
FM20.DLL
/md5stop

Klik w Skanuj. Zaprezentuj raport.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

W logu PM są pewne błędy dotyczące uprawnień ale czy istotne to trudno przesądzać ale mozna sprawdzić

 

Time of Day	Process Name	PID	Operation	Path	Result	Detail	
22:53:00,8898318	svchost.exe	2944	CreateFile	C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Sqm\Upload\PnrpResolveSession0.sqm	ACCESS DENIED	Desired Access: Generic Read/Write, Disposition: OverwriteIf, Options: Synchronous IO Non-Alert, Non-Directory File, Disallow Exclusive, Attributes: N, ShareMode: None, AllocationSize: 0	
22:53:00,8900931	svchost.exe	2944	CreateFile	C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Sqm\Upload\PnrpResolveSession0.sqm	ACCESS DENIED	Desired Access: Generic Read/Write, Disposition: OverwriteIf, Options: Synchronous IO Non-Alert, Non-Directory File, Attributes: N, ShareMode: None, AllocationSize: 0	
22:53:30,8907868	svchost.exe	2944	CreateFile	C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Sqm\Upload\PnrpResolveSession0.sqm	ACCESS DENIED	Desired Access: Generic Read/Write, Disposition: OverwriteIf, Options: Synchronous IO Non-Alert, Non-Directory File, Disallow Exclusive, Attributes: N, ShareMode: None, AllocationSize: 0	
22:53:30,8910753	svchost.exe	2944	CreateFile	C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Sqm\Upload\PnrpResolveSession0.sqm	ACCESS DENIED	Desired Access: Generic Read/Write, Disposition: OverwriteIf, Options: Synchronous IO Non-Alert, Non-Directory File, Attributes: N, ShareMode: None, AllocationSize: 0	
22:54:00,8910205	svchost.exe	2944	CreateFile	C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Sqm\Upload\PnrpResolveSession0.sqm	ACCESS DENIED	Desired Access: Generic Read/Write, Disposition: OverwriteIf, Options: Synchronous IO Non-Alert, Non-Directory File, Disallow Exclusive, Attributes: N, ShareMode: None, AllocationSize: 0	
22:54:00,8912895	svchost.exe	2944	CreateFile	C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Sqm\Upload\PnrpResolveSession0.sqm	ACCESS DENIED	Desired Access: Generic Read/Write, Disposition: OverwriteIf, Options: Synchronous IO Non-Alert, Non-Directory File, Attributes: N, ShareMode: None, AllocationSize: 0	
22:54:29,8724972	Explorer.EXE	1604	CreateFile	C:\Users\Patrycja\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programy	ACCESS DENIED	Desired Access: Read Data/List Directory, Read Attributes, Synchronize, Disposition: Open, Options: Synchronous IO Non-Alert, Open Reparse Point, Disallow Exclusive, Attributes: n/a, ShareMode: Read, Write, Delete, AllocationSize: n/a	
22:54:29,9837615	Explorer.EXE	1604	CreateFile	C:\Users\Patrycja\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programy	ACCESS DENIED	Desired Access: Read Data/List Directory, Read Attributes, Synchronize, Disposition: Open, Options: Synchronous IO Non-Alert, Open Reparse Point, Disallow Exclusive, Attributes: n/a, ShareMode: Read, Write, Delete, AllocationSize: n/a	
22:54:30,0235609	Explorer.EXE	1604	CreateFile	C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programy	ACCESS DENIED	Desired Access: Read Data/List Directory, Read Attributes, Synchronize, Disposition: Open, Options: Synchronous IO Non-Alert, Open Reparse Point, Disallow Exclusive, Attributes: n/a, ShareMode: Read, Write, Delete, AllocationSize: n/a	
22:54:30,2638652	Explorer.EXE	1604	CreateFile	C:\Users\Patrycja\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programy	ACCESS DENIED	Desired Access: Read Data/List Directory, Read Attributes, Synchronize, Disposition: Open, Options: Synchronous IO Non-Alert, Open Reparse Point, Disallow Exclusive, Attributes: n/a, ShareMode: Read, Write, Delete, AllocationSize: n/a	
22:54:30,2998925	Explorer.EXE	1604	CreateFile	C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programy	ACCESS DENIED	Desired Access: Read Data/List Directory, Read Attributes, Synchronize, Disposition: Open, Options: Synchronous IO Non-Alert, Open Reparse Point, Disallow Exclusive, Attributes: n/a, ShareMode: Read, Write, Delete, AllocationSize: n/a	
22:54:30,9352206	svchost.exe	2944	CreateFile	C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Sqm\Upload\PnrpResolveSession0.sqm	ACCESS DENIED	Desired Access: Generic Read/Write, Disposition: OverwriteIf, Options: Synchronous IO Non-Alert, Non-Directory File, Disallow Exclusive, Attributes: N, ShareMode: None, AllocationSize: 0	
22:54:30,9354873	svchost.exe	2944	CreateFile	C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Sqm\Upload\PnrpResolveSession0.sqm	ACCESS DENIED	Desired Access: Generic Read/Write, Disposition: OverwriteIf, Options: Synchronous IO Non-Alert, Non-Directory File, Attributes: N, ShareMode: None, AllocationSize: 0	

 

Użyj najlepiej jakiegoś dobrego menadżera plików np. TC z darmówek też masz wybór np FreeCommander (systemowy explorer się do tego nie nadaje moim zdaniem)

 

1.Opróżnij folder C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Sqm jeśli cokolwiek tam coś jest i

sprawdź uprawnienia do tego folderu:

 

Administratorzy,SYSTEM- pełna kontrola (wszyztko zaptaszkowane)

Użytkownicy ,WSZYSCY - odczyt,wyświetlenie zawartości folderu,Odczyt i wykonywanie

 

3.Sprawdź też uprawnienia dla folderu C:\Users\Patrycja\AppData

 

konto Patrycja,Administratorzy i SYSTEM mają pełną kontrolę (wszytko zaptaszkowane) pozostali użytkownicy i grupy nie mają żadnych praw

 

Jesli jest inaczej to poprawić -pomocna lektura https://www.fixitpc.pl/topic/55-przyznawanie-kontroli-dla-plikow-i-folderow/

 

Ponadto możesz wyresetować uprawnienia za pomocą Rizone Security Tool http://www.rizone3.com/archives/88

 

Problem moze być głębszy np. moze zajść potrzeba sprawdzenia całego procesu instalacji a nie tylko przerejestrowania biblioteki lub też problem dotyczy któregoś kont systemowych np. SYSTEM,NetworkService,TrustedInstaller itp a z tymi kontami PM nie potrafi prawidłowo wykryć problemów...

Odnośnik do komentarza

Proszę bardzo oto log z OTL:

 

 

OTL logfile created on: 2011-04-14 14:29:22 - Run 1

OTL by OldTimer - Version 3.2.22.3 Folder = C:\Users\Patrycja\Desktop\Programy\Programy do syfów

64bit- Ultimate Edition Service Pack 1 (Version = 6.1.7601) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 9.0.8112.16421)

Locale: 00000415 | Country: Polska | Language: PLK | Date Format: yyyy-MM-dd

 

4,00 Gb Total Physical Memory | 2,00 Gb Available Physical Memory | 58,00% Memory free

8,00 Gb Paging File | 6,00 Gb Available in Paging File | 76,00% Paging File free

Paging file location(s): ?:\pagefile.sys [binary data]

 

%SystemDrive% = C: | %SystemRoot% = C:\Windows | %ProgramFiles% = C:\Program Files (x86)

Drive C: | 50,07 Gb Total Space | 10,46 Gb Free Space | 20,89% Space Free | Partition Type: NTFS

Drive D: | 238,00 Gb Total Space | 8,69 Gb Free Space | 3,65% Space Free | Partition Type: NTFS

Drive E: | 10,01 Gb Total Space | 9,07 Gb Free Space | 90,69% Space Free | Partition Type: NTFS

 

Computer Name: DOMINIK | User Name: Patrycja | Logged in as Administrator.

Boot Mode: Normal | Scan Mode: Current user | Include 64bit Scans

Company Name Whitelist: Off | Skip Microsoft Files: Off | No Company Name Whitelist: On | File Age = 30 Days

 

========== Custom Scans ==========

 

 

 

< MD5 for: FM20.DLL >

[2007-06-06 10:53:34 | 001,195,888 | R--- | M] (Microsoft Corporation) MD5=270B87AEEB3C1EF546B24955498F802A -- C:\Windows\Installer\$PatchCache$\Managed\5140110900063D11C8EF10054038389C\11.0.8173\FM20.DLL

[2005-03-17 14:39:58 | 001,146,320 | R--- | M] (Microsoft Corporation) MD5=33FE19DE8F056693A0D0903EC4A9E831 -- C:\Windows\Installer\$PatchCache$\Managed\5140110900063D11C8EF10054038389C\11.0.7969\FM20.DLL

[2009-08-04 19:52:22 | 001,193,832 | ---- | M] (Microsoft Corporation) MD5=B76A97DE736494BF4C3CFBFFF36B5CEF -- C:\Windows\SysWOW64\FM20.DLL

 

< End of report >

 

 

Co do kontroli jest dokładnie tak jak napisał Flavius, więc nic nie zmieniałem.

Odnośnik do komentarza

Flavius

 

Te błędy nie pochodzą z czasu rejestracji biblioteki, a sama rejestracja nie zazębia się z tymi lokalizacjami. Odliczam od momentu rozpoczęcia procesu czyli około:

 

22:54:40,7912016	regsvr32.exe	1164	Process Start		SUCCESS	Parent PID: 2664	C:\Windows\SysWOW64\regsvr32.exe  C:\Windows\SysWOW64\FM20.dll

 

 

bmp

 

Plik odpowiada parametrom pliku z tej łatki, którą linkowałam. Pogrzebałam na Google i znalazłam taki dziwny temat KLIK. Ten sam błąd, a rozwiązali to w bardzo dziwny sposób ... przekopiowując plik z Windows XP ... Czyli można przypuszczać, że podstawili starszą wersję pliku. "Przekopiowanie" oznacza także zmanipulowanie Właścicielstwa pliku.

 

Z prawokliku na C:\Windows\SysWOW64\FM20.DLL przez Właściwości wejdź do karty Zabezpieczenia i podaj jaki układ kont tam jest i z jakim dostępem oraz kto jest Właścicielem tego pliku.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Flavius

Te błędy nie pochodzą z czasu rejestracji biblioteki, a sama rejestracja nie zazębia się z tymi lokalizacjami. Odliczam od momentu rozpoczęcia procesu czyli około:

System jednakże może mieć problem z zapisywaniem raportów/logów z wykonanych operacji które zapisuje w tych lokalizacjach i dlatego wolałem sprawdzić wszystkie ewentualności .

 

Ja znalażłem informację że błąd ten może być spowodowany także probleblem z MDAC

 

@bpm

 

1.Uruchom cmd.exe w trybie admina (prawokik na cmd.exe jako admin) i wklep

 

sfc /scannow

 

następnie znajdź plik C:\Windows\logs\CBS\CBS.log spakuj go i shostuj go tu.

 

2.Wyeksportuj zawartość klucza HKLM\Software\Microsoft\DataAccess

3. uruchom cmd.exe i wklep następującą komendę

 

cd /d "C:\Program Files (x86)\Common Files"

wcisnij ENTER

 

dir /s /b >%userprofile%\Desktop\log.txt

 

wcisnij ENTER

 

na pulpicie utworzy się plik log.txt - dostarcz to tu.

Odnośnik do komentarza
Podczas próby odinstalowania i ponownego instalowania wywaliło ten sam błąd 1904 jak na początku. Dałem na "Ignoruj".

 

Zrób tymczasowy eksperyment:

 

Plik C:\Windows\SysWOW64\FM20.dll przenieś np. na Pulpit. Przekopiuj starszą wersję C:\Windows\Installer\$PatchCache$\Managed\5140110900063D11C8EF10054038389C\11.0.8173\FM20.DLL do folderu SysWOW64 i sprawdź czy polecenie rejestracji zwraca ten sam błąd. Jeśli będzie też błąd, to przywróć z Pulpitu pierwotny plik.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Nic złego w tych logach nie znalazłem.Może jednak warto częściowo się dostosować do tego artykułu http://support.microsoft.com/kb/237294 -fakt artykuł archaik i nie da się wszystkiego wykonać choćby na poważne różnice architektoniczne ale to i owo da się sprawdzić

 

-Opróżnij zawartość folderu C:\Windows\Temp - bezwzględnie opróżnij go w całości (ale samego folderu nie usuwaj) - jeśli czegoś nie można usunąć to zrób to w trybie awaryjnym

 

Start>>Uruchom>>Sysdm.cpl >>Zaawansowane>>Zmienne Środowiskowe i spraw ustawienia:

 

Zmienne systemowe

 

TEMP = C:\Windows\Temp

TMP = C:\Windows\Temp

 

Zmienne użytkownika

 

TEMP = %USERPROFILE%\AppData\Local\Temp

TMP = %USERPROFILE%\AppData\Local\Temp

 

EDIT

 

U mnie to tak wygląda - u mnie folder TEMP jest przeniesiony na inną partycję - oryginalny wpis wygląda jak wspomniałem wyżej:

 

post-510-0-14751900-1302801570_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za wcięcie ale podam info, że mam bibliotekę fm20.dll w obu katalogach i obie są identyczne (sprawdzałem - porównaj wg zawartości).

Mam Office 2007 Home + Outlook z pakietu 2003 na dwóch kompach. Aktualizacje przechodzą bez najmniejszego problemu.

 

Zmienne systemowe

 

TEMP = C:\Windows\Temp

TMP = C:\Windows\Temp

 

Zmienne użytkownika

 

TEMP = %USERPROFILE%\AppData\Local\Temp

TMP = %USERPROFILE%\AppData\Local\Temp

 

Tak jest domyślnie w systemie. Problem jest taki, że zazwyczaj nikt tam nie zagląda bo trudno znaleźć. A wewnątrz zazwyczaj masakra.

Od wielu lat na różnych systemach oraz obecnie pierwsza rzecz jaką zmieniam po instalacji systemu to właśnie te zmienne.

Tworzę wcześniej nowy katalog Temp np na innym dysku, partycji i przypisuję wszystkim zmiennym środowiskowym (Temp; Tmp) tą wartość.

 

Systematycznie kontroluję zawartość tego katalogu i usuwam śmieci po starcie systemu. Pliki aktywne nie dają się usunąć.

Nigdy nie miałem problemów z tymi zmiennymi. Jedynie Adobe tworzy puste podkatalogi w domyślnych systemowych.

 

Oczywiście domyślne systemowe nazwy katalogów istnieją ale są puste.

 

To co napisałem należy raczej traktować w kategoriach po rozwiązaniu problemu @bpm.

 

EDYTA

@Flavius

 

W trakcie pisania posta pojawiła się Twoja edycja.

Odnośnik do komentarza

U mnie wygląda to dokładnie tak jak napisał Flavius, przeniosłem tylko Temp na inną partycję.

 

Co do aktualizacji, do tej pory wszystko aktualizowało się idealnie, jedynie wczoraj pojawił się błąd podczas próby zainstalowania tych dwu aktualizacji wymienionych w pierwszym poście.

 

Co do FM20.DLL może spróbować sposobu jaki podała Picasso z plikiem z XP (post #12) :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

U mnie wygląda to dokładnie tak jak napisał Flavius, przeniosłem tylko Temp na inną partycję.

 

Ważne przy przenoszeniu (o czym zresztą pisał @wieslaw531) żeby zadeklarowany folder TEMP,TMP w zmiennych środowiskowych pokrywał się z fizycznym folderem istniejącym tj. to co zadaklerowane musi fizycznie istnieć na dysku - Czy rzeczywiście masz folder TEMP na tej samej ścieżce co zadeklarowałeś?

 

Start>>uruchom>>msinfo32>>Plik >>Zapisz

 

Spakuj plik NFO .shostuj i daj linka do shostowanego pliku.

 

Co do FM20.DLL może spróbować sposobu jaki podała Picasso z plikiem z XP (post #12)

 

Można próbować --ale to tak naprawdę nie jest plik z XP tylko z Office który instaluje te same łaty na tych różnych platformach,możesz także wypróbować mój plik - ja też mam Office 2003 a obecność tego pliku z 2007 mu nie przeszkadza :lol:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...