Skocz do zawartości

Instalacja Windows XP na pamięci flash - dziwny komunikat


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam,

Mam taki problem, niedawno padł mi dysk twardy, i na chwilę obecną nie mam kasy na nowy. Więc postanowiłem spróbować zainstalować system na pamięci flash (w czytniku karta pamięci 2GB) pod USB, no i początek jak to początek, moim oczom ukazał się wybór partycji, była tylko jedna o pełnych rozmiarach karty pamięci, ale gdy kliknąłem na ''Instaluj'' to wyskoczył mi taki oto komunikat: cytuję;

Program startowy komputera nie może uzyskać dostępu do dysku zawierającego wybraną partycję lub wolne miejsce. Instalacja systemu Windows XP na tym dysku nie jest możliwa.

Ten komunikat nie musi oznaczać wystąpienia błędu. Na przykĺad, dyski dołączone do karty SCSI, która nie została zainstalowana przez producenta komputera, lub do dodatkowego kontrolera dysków, nie są z reguły widoczne dla programu startowego, chyba że użyte zostanie specjalne oprogramowanie. Więcej informacji na ten temat można uzyskać od producenta komputera lub kontrolera dysku twardego.

W komputerach opartych na procesorach x86 ten komunikat może wskazywać na problem z konfiguracją typów dyśków w pamięci CMOS. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w dokumentacji kontrolera dysku twardego.

No i nie wiem, cóż miałbym dalej zrobić ? Czy coś mam wyłączone w BIOS-ie ??

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Więc postanowiłem spróbować zainstalować system na pamięci flash

Jakby to było takie proste i oczywiste, wszyscy by tak chcieli zainstalować system na flashu za 10 złotych! Odkryłbyś pomniejszego Graal'a. Wszyscy producenci HDD i SSD mogliby już zwijać interes i szukać torby.

 

No i nie wiem, cóż miałbym dalej zrobić ?

Dać sobie siana. Albo jednak zweryfikować ten dysk twardy, niby padnięty na forum w dziale Hardwere. To jest Twoja diagnoza, że on "padnięty"?

Odnośnik do komentarza

Już go dawno nie mam, próbowałem wszystkiego, programem nie programem - i nic, bo już był na wylocie. Stukał i BIOS go wogóle już nie widział, więc co, miałem dalej kombinować aż by jeszczę gdzie głowica spadła i otarła się robiąc iskry ? Przecież mogłoby to mi płytę główną uszkodzić, gdyby wystąpiło w nim jakieś zwarcie...

I chciałbym zainstalować na pamięci flash, ale jak chodzą słuchy że nici z tego więc...

Odnośnik do komentarza

No i widzita, szkoda że nie walnąłem sobię na płytkę jakiego Ubuntu,:) zainstalowałbym se teraz na pendrive'a i zawsze coś... A tak, po niedzieli dopiero może zamówię jakiś na Allegro za 20zł bynajmniej te 20GB :D bo i tak nie zamierzam długo korzystać z tego kompa, ale narazie się przydaje. Zawsze i rodzeństwo se posiedzi w domu.:P

No jak się nie da to trudno, nie ma co ciągnąć tego wątku.:)

Więc dzięki za zainteresowanie się tematem, można temacik zaamknąć.:)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...