Skocz do zawartości

Dyski zewnętrzne USB niewidoczne w Eksploratorze Windows


vika6

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wstał spowrotem dzięki Ostatniej dobrej... więc jestem już w x64. Widzę, że Wiesio też nie wytrzymał...

Dzięki, że jesteś Belfegor i za przyjazne słowo dużo warte w tej sytuacji.

Wiesz, w ciągu ostatniej godziny zauważyłam z przerażeniem, że jeszcze mechanicznie wykonuję polecenia, ale właściwie jest mi już kompletnie obojętne co się z tym pudłem stanie.... No i w takim stanie jeszcze ten blue screen... Nic tylko pójść się powiesić.

Bez dozy entuzjazmu i elementarnej wiary w to że musi się udać trudno prowadzić te zmagania. Mnie jej zaczyna rzeczywiście brakować.

Po prostu zmęczenie materiału.

Odnośnik do komentarza
Dzięki, że jesteś Belfegor i za przyjazne słowo. Wiesz w ciągu ostatniej godziny zauważyłam, że wykonuję polecenia coraz bardziej mechanicznie, ale zaczyna mi być wszystko jedno co się z tym pudłem stanie.... Po prostu zmęczenie materiału.

 

Wszyscy są zmęczeni. To niebezpieczne uzależniać się od systemu. Odepnij te ferelne dyski. Wyśpij się i jutro na spokojnie podejmij decyzję.

Odnośnik do komentarza

Belfegor, jeśli mam reinstalować system - to potrzebne mi jest PILNE wyklarowanie szeregu spraw, bym drugi raz nie popełniła błędów z dotyczasowego x64. Jedną z nich jest sprawa .kont użytkowników w Windows.

Prosiłam Cię o rozmowę na ten temat (post #157), ale żeś olał moje pytanie.

Napisz mi konkretnie [nie wymiguj się] czy możesz mi odpowiedzieć na kilka pytań z tej dziedziny (nie dziś, ale jutro - jeśli tak to podaj przybliżoną godzinę, kiedy będziesz osiągalny)

 

@AUX i nie tylko ....

Przede wszystkim dzięki, że stać Cię było na ten gest i przeprosiłeś "boguduchawinnego" Wiesia.

Doceniam to tym bardziej, że wielu ludziom (specjalnie facetom) to proste słowo nie przechodzi po prostu przez gardło.

Druga sprawa - to ta nieszczęsna reinstalacja. Prawdą jest, ze to ja bardzo chciałam jej uniknąć. Z jednej strony licencjonowane oprogramowanie, z drugiej (o tym dotąd nie wspominałam) bardzo rozbudowany system moich własnych ikon, których odtworzenie będzie kosztować również kolosalnie dużo pracy.

Jak się patrzy z zewnątrz (jak Ty) to się widzi jedną stronę medalu i sprawa może wydawać się prosta jak drut. Ale to ciągle tylko jedna strona medalu.

Dlatego składam podziękowania Wiesiowi, który jednak uznał i uszanował moje racje i tyle czasu poświęcił by mi pomóc. Dzięki niemu się wiele nauczyłam.

Zysk z tego jest też taki, że jeśli nawet teraz dojdzie do reinstalacji to zrobię to Z PEŁNYM PRZEKONANIERM, że uczyniliśmy wszystko co było można i że rzeczywiście nie było innego wyjścia. Dla mnie to akurat się liczy.

 

PS.

Żebym nie wyszła tu jednak na jakąś despotkę, "zmuszającą" biednych wolontariuszy do bezsensownego wysiłku, proponuję udać się do postu, kiedy już kilka dni temu informowałam, że widzę skalę uszkodzeń systemu i zostawiam Wiesiowi wolną rękę, co do decyzji w sprawie ewentualnego zaprzestania "akcji reanimacyjnej" mojego W7 x64. :)

Odnośnik do komentarza

1 MU - się ciągle (dosłownie co chwilę) odświeża, aż trudno trafić w trójkąt przy rozwijaniu gałęzi

2. mbr err 3 - tak

 

Przeprowadziłam długą rozmowę na żywo z naszym kumplem Belfegorem i w jej trakcie wyszło, ze nie zawiadomiłam Cię dotychczas expressis verbis o takim szczególe :

Otóż ja wszystko co robię na x64 robię z konta zwykłego użytkownika (Grace), najwyżej chwilowo podnosząc uprawnienia. Na x64 mam natomiast jeszcze jeden profil (czysto administracyjny) - Zuza. Belfegor zasugerował (nie dając wielkich szans, ale zawsze), że może schrzaniony jest profil Grace i może coś by dała kasacja tego profilu i zostawienie samej Zuzy. Wreszcie te 2 profile to reministencja po XP, która w W7 nie jest potrzebna. Co Ty na to ?

Odnośnik do komentarza

Na x64 odpal wiersz poleceń jako admin (akcesoria)/

W oknie wklep net user administrator /active:yes + Enter + Restart.

Po restarcie zobaczysz nowe konto adminnistrator. Zaloguj się na nie i jeśli go nie używałaś zostawiasz hasło puste.

Sprawdzasz działanie MU.

Jeżeli sina d to wchodzisz na stronę : KLIK - przechodzisz w dół do Windows 7 Service Pack 1 Services Registry Files i pobierasz plik Default Home Premium 64 SP1 Start v 1.00.zip.

Wypakowujesz i PPM na pliku z rozszerzeniem .reg -> Scal + Restart i wracasz na konto administratora.

Sprawdzasz MU i jeżeli nadal sina wnioskujesz tu o zamknięcie tematu z powodu decyzji o reinstalacji systemu.

 

No chyba, że będzie dobrze. Ale masz ten błąd MBR niezależny od konta.

 

Dalsze działania związane z reinstalacją pod nadzorem (powiem co będzie potrzebne i jak się do tego przygotować) via PW z Belfegorem i Tobą.

Dane z dysku x64 zawsze będziesz mogła odzyskać z x32.

Odnośnik do komentarza
Autoruns mam, znam i korzystam. Odchaczyłam z 5 pozycji . Restart i BSOD.

 

(...)

 

Wstał spowrotem dzięki Ostatniej dobrej... więc jestem już w x64.

 

Tego nie wolno zrobić na sterownikach Acronis, dopóki nie zostaną zdjęte filtry z dysków i woluminów. BSODem pluje, bo po wyłączeniu bądź usunięciu sterowników urządzenia są filtrowane przez nieistniejące fantomy. Problem, tylko w nieprawidłowy sposób, był nakreślony już w poście numer 147. Jeśli ma być usuwany Acronis, należy:

- Wyszukać wszystkie filtry i je zdjąć w prawidłowy sposób.

- Dopiero wtedy można usuwać sterowniki.

 

Wg raportu są tu sterowniki:

 

DRV:64bit: - [2011-05-20 10:12:04 | 000,285,280 | ---- | M] (Acronis) [File_System | On_Demand | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\afcdp.sys -- (afcdp)

DRV:64bit: - [2011-05-20 10:11:58 | 001,263,200 | ---- | M] (Acronis) [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\tdrpm273.sys -- (tdrpman273)

DRV:64bit: - [2011-05-20 10:11:56 | 000,970,336 | ---- | M] (Acronis) [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\timntr.sys -- (timounter)

DRV:64bit: - [2011-05-20 09:28:18 | 000,277,088 | ---- | M] (Acronis) [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\snapman.sys -- (snapman)

 

Dodatkowo, Paragon też jest i on też filtruje dyski:

 

DRV:64bit: - [2010-09-03 12:26:22 | 000,566,864 | ---- | M] (Paragon) [Kernel | System | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\Uim_IMx64.sys -- (Uim_IM)

DRV:64bit: - [2010-07-13 11:57:16 | 000,037,392 | ---- | M] (Paragon Software Group) [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\hotcore3.sys -- (hotcore3)

 

Do SystemLook wklej szukanie na warunek:

 

:regfind
afcdp
tdrpman273
snapman
timounter
hotcore3
Uim_IM

 

Na podstawie tego szukania zostaną zdefiniowane miejsca, gdzie te sterowniki filtrują.

 

 

Odznaczyłaś ptaszki czy dałaś usuń? Jak tylko odznaczyłaś to spróbuj triku z notatnikiem.

 

Następnie weź płytę instalacyjną W764bit włoż ją do napedu (w biosie boot z CD) startujesz z zytemem wybierasz opcję napraw komputer

 

dochodzisz do wiersza polecenia > wpisujesz notepad > enter > otwiera sie notatnik

 

Z menu plik notatnika klikasz Otwórz > uruchamia się explorer > komputer dysk C > PPM na plik > Fix.reg > Scal > restart

 

vs.

 

Skoro chciałeś importować to z poziomu płyty (środowisko zewnętrzne), to kolejne haczyki:

- Nie podmontowany w ogóle rejestr. Import do nikąd. W pierwszej kolejności musi być uruchomione regedit i ręcznie załadowana gałąź SYSTEM.

- W środowisku zewnętrznym nie istnieje CurrentControlSet i nie nastąpiłby żaden import (klucz nie istnieje). CurrentControlSet to link symboliczny do jednej z kopii konfiguracyjnych ControlSet00X. W środowisku zewnętrznym nie ma linków symbolicznych i należy robić import rejestru do zasadniczej konfiguracji określonej jako biężaca i domyślna. A która jest bieżącą pobiera się info z klucza:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Select

 

Trik z Notatnikiem nic nie da, bo nawet nie montujesz rejestru! W środowisku zewnętrznym jest załadowany rejestr WinRE, a nie rejestr Windows, który dopiero trzeba podmontować w regedit. Jak to wygląda z poziomu płyty:

- Wiersz polecenia > regedit > z menu Plik opcja Załaduj gałąź rejestru i wskazać plik SYSTEM pod nową nazwą.

- Import idzie do ścieżki: HKEY_LOCAL_MACHINE\Nowa nazwa\ControlSet001

- Następnie rejestr należy zwolnić.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jestem na koncie admia - nie widzę różnicy.

Wracam na x64 profil Grace

 

SystemLook 30.07.11 by jpshortstuff

Log created at 15:33 on 17/02/2013 by Administrator

Administrator - Elevation successful

WARNING: SystemLook running under WOW64. Use SystemLook_x64 for accurate results.

 

 

edit : UWAGA

log był nieprawidłowy, więc go usunęłam

Odnośnik do komentarza

Aux

 

Słuszna uwaga, SystemLook powinien być natywnie x64.

 

 

vika6

 

Filtrów gruba kolekcja:

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E967-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}]

"UpperFilters"="tdrpman273 PartMgr snapman tdrpman273"

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{71A27CDD-812A-11D0-BEC7-08002BE2092F}]

"LowerFilters"="tdrpman273 fvevol rdyboost snapman"

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{71A27CDD-812A-11D0-BEC7-08002BE2092F}]

"UpperFilters"="RVSystem timounter hotcore3"

 

Tu jest też widzialny filtr odpadkowy po deinstalacji Returnil System Safe i on może być przyczyną problemu z dyskami USB: woluminy są filtrowane przez nieistniejący sterownik RVSystem (w logu z OTL nie ma takiego sterownika widocznego). Co ten sterownik z dyskami robił w tym temacie przykładowo: KLIK.

 

Ściągam wszystkie filtry z dysków doprowadzając do domyślnych ustawień.

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E967-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}]
"UpperFilters"=hex(7):50,00,61,00,72,00,74,00,4d,00,67,00,72,00,00,00,00,00
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{71A27CDD-812A-11D0-BEC7-08002BE2092F}]
"LowerFilters"=hex(7):66,00,76,00,65,00,76,00,6f,00,6c,00,00,00,72,00,64,00,79,\
  00,62,00,6f,00,6f,00,73,00,74,00,00,00,00,00
"UpperFilters"=-

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

 

Kliknij prawym na plik i z menu wybierz opcję Scal.

 

2. Restart systemu. Uruchom regedit i potwierdź, że import rejestru się utrzymał. Wejdź do klucza klasy dysków twardych:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E967-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

 

UpperFilters równe PartMgr.

 

Wejdź do klucza klasy woluminów:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{71A27CDD-812A-11D0-BEC7-08002BE2092F}

 

UpperFilters nieobecne, a LowerFilters równe fvevol rdyboost.

 

Jeśli jest inaczej, STOP i nie przechodź dalej. Jeśli jednak wszystko jak mówię:

 

3. W Autoruns w karcie Drivers odfajkuj całą kolekcję Acronis + Paragon:

 

DRV:64bit: - [2011-05-20 10:12:04 | 000,285,280 | ---- | M] (Acronis) [File_System | On_Demand | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\afcdp.sys -- (afcdp)

DRV:64bit: - [2011-05-20 10:11:58 | 001,263,200 | ---- | M] (Acronis) [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\tdrpm273.sys -- (tdrpman273)

DRV:64bit: - [2011-05-20 10:11:56 | 000,970,336 | ---- | M] (Acronis) [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\timntr.sys -- (timounter)

DRV:64bit: - [2011-05-20 09:28:18 | 000,277,088 | ---- | M] (Acronis) [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\snapman.sys -- (snapman)

DRV:64bit: - [2010-09-03 12:26:22 | 000,566,864 | ---- | M] (Paragon) [Kernel | System | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\Uim_IMx64.sys -- (Uim_IM)

DRV:64bit: - [2010-07-13 11:57:16 | 000,037,392 | ---- | M] (Paragon Software Group) [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\SysNative\drivers\hotcore3.sys -- (hotcore3)

 

W Services wyszukaj co się ostało po obu programach i też machnij.

 

4. Restart systemu. Sprawdź co się dzieje z dyskami. Ostatnie co widziałam z zaleceń Wiesława to "I próba z przypisaniem litery dysku."

 

Dodaj mi też szukanie w SystemLook na warunek:

 

:regfind

RVSystem

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Kręcimy się wkóło Macieju. Autorka pisze tak

 

Jestem na koncie admia - nie widzę różnicy.

Wioesiu, czy robimy korektę deinstalacji Acronis wg instrukcji picasso ?"

Wracam na x64 profil Grace

 

 

Konto Grace - to konto z ograniczeniami. Inny rejestr. Chce zauważyć że cały czas na tym koncie pracuje. Nie wiem jaki to ma wpływ na działania ale powszechnie wiadomo że każde konto ma osobny rejestr. Logi z OTL podane w pierwszym poście pochodzą z konta Zuza.

Odnośnik do komentarza
Konto Grace - to konto z ograniczeniami. Inny rejestr. Chce zauważyć że cały czas na tym koncie pracuje. Nie wiem jaki to ma wpływ na działania ale powszechnie wiadomo że każde konto ma osobny rejestr. Logi z OTL podane w pierwszym poście pochodzą z konta Zuza.

 

W tym przypadku nie gra to roli. Skan gałęzi "sprzętowej" SYSTEM = rejestr systemu, gałąź jest identyczna niezależnie od konta. Różnica między kontami to gałąź HKEY_CURRENT_USER (czyli plik NTUSER.DAT), co nie ma tu znaczenia dla prowadzonych operacji.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

@AUX

Tak już wiem że użyłam złej wersji (info od Wiesia i Belfegora). Belfegor obiecał podesłać właściwy link zaraz poprawię + korekta Picasso.

 

----------------------------------------------------------------

 

BELFEGOR, LINK PLEASE !!!!!!

 

@Picasso

Ten Returnil System Safe od początku powodował złe funkcjonowanie systemu więc na pewno były jakieś błędy. Dlatego szybko go odinstalowałam.

 

Niestety po wykonaniu p.1 dostałam komunikat że nie można zaimportować FIX.REG : nie wszystkie danme zostały pomyślnie zapisane w rejestrze. Niektóre klucze są otwarte przez system lub inne procesy.

 

Proszę o instrukcję co zrobić dalej

Odnośnik do komentarza
Niestety po wykonaniu p.1 dostałam komunikat że nie można zaimportować FIX.REG : nie wszystkie danme zostały pomyślnie zapisane w rejestrze. Niektóre klucze są otwarte przez system lub inne procesy.

 

Czy na pewno import na uprawnieniach administracyjnych (opcja Scal podnosi uprawnienia)? Zrób weryfikację podaną w punkcie 2. Jeśli będzie tam inaczej niż podane, wejdź w Tryb awaryjny (limitowana aktywność sterowników) i zaimportuj FIX.REG jako Administrator. Po imporcie znów sprawdź te miejsca w rejestrze.

 

 

Ten Returnil System Safe od początku powodował złe funkcjonowanie systemu więc na pewno były jakieś błędy. Dlatego szybko go odinstalowałam.

 

Jak widać, niezbyt dokładnie się wypisał z systemu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

@ Picasso

p. 2 po restarcie sprawdzone wartości rejestru - są niestety inne.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Zrobiłam import fix.reg w stanie awaryjnym i sprawdziłam klucze w rejestrze - teraz jest OK

Wyłączyłam też 1 usługę Acronisa. W usługach nie znalazłam nic z Paragonem w nazwie.

Poza tym wykonałam co poleciłaś w Autoruns.

 

 

PICASSO - JESTEŚ ABSOLUTNIE NIEZASTĄPIONA !!!

 

!!! SĄ ZNOWU DYSKI I MAJĄ LITERY !!!

 

HEJ, FORUMOWE NIEDOWIARKI - A JEDNAK WALKA SIĘ OPŁACIŁA

 

PODZIĘKOWANIA RÓWNIEŻ DLA WIESIA I ... BELFEGORA, KTÓRY TROCHĘ POMAGAŁ, A TROCHĘ MĄCIŁ

 

:cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer: :cheer:

 

 

Czy ktoś kiedyś mówił, że 13-tka to pechowa liczba ? Dla mnie jest szczęśliwa !

Rozwiązanie pojawiło się właśnie na 13-tej stronie tego wątku. NIECH ŻYJE TRZYNASTKA !

Edytowane przez vika6
Odnośnik do komentarza

Cieszy mnie to bo już chciałem zaproponować tak jak w kawale:

 

Przychodzi dziecko z podwórka strasznie ubłocone.

Mama - Jak ty wyglądasz i co ja mam teraz z tobą zrobić.

Tata - To co myjemy czy robimy drugie? :lol:

 

Poczekaj jeszcze na ocenę @picasso - być może będą jakieś dodatkowe zalecenia.

 

A kontrolnie napisz jeszcze jak obecnie zachowuje się MUrządzeń i ZDyskami.

Odnośnik do komentarza
SĄ DYSKI I MAJĄ LITERY !!!

 

Jak mówiłam, moim zdaniem problem dysków USB wynikał z filtrowania urządzeń przez nieistniejący sterownik Returnil. Inne filtry były ściągane zbiorowo przy okazji, bo już Acronis był zdewastowany (deinstalacja).

 

 

W MU pojawił się za to nowy żółty wykrzyknik, ale to już małe piwo !

 

"Universal Image Mounter" to obiekt Paragon. Były tu punktowo wywalane obiekty Paragon (filtry z dysku twardego), odinstaluj cały program + restart. Po restarcie sprawdź czy gałąź "Universal Image Mounter" nadal siedzi w menedżerze urządzeń, a jeśli = odinstaluj + restart. Po tym wszystkim:

 

 

Wyłączyłam też 1 usługę Acronisa. W usługach nie znalazłam nic z Paragonem w nazwie.

Poza tym wykonałam co poleciłaś w Autoruns.

 

Podaj jakie sterowniki mamy realnie czynne. Zrób nowy log OTL, ale ograniczony do: tylko opcje Usługi + Sterowniki ustawione na Użyj filtrowania, wszystkie inne sekcje na Brak. I zaległy log z SystemLook na ewentualne inne wystąpienia tego felernego odpadka:

 

:regfind
RVSystem

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...