Skocz do zawartości

Dyski zewnętrzne USB niewidoczne w Eksploratorze Windows


vika6

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wypakuj do katalogu np AAA pobrany sterownik 8.79.

Teraz musimy się pozbyć nowszej wersji instalatora AMD - Panel sterowania - Programy i Funkcje i szukasz czegoś w stylu CCC, AMD Install Manager - Odinstaluj.

Jeżeli nie będzie restartu to profilaktycznie go wykonaj.

 

Edytuj w poprzednim poście wykonanie a ja później w tym napiszę co dalej.

 

Mam nadzieję, że edytor rejestru zamknięty.

 

Wybierasz 1 i usuwasz tylko AMD Install Manager. Nie usuwasz Sterownika USB Filter.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Podaj mi taki obrazek gdzie widać pełną wersję sterowników - ustawiasz myszkę na pasku u góry między Wersja i Rozmiar - LPM i przesuwasz w prawo tak aby było widać pełną wersję.

 

Siedzisz w temacie i odświeżasz a nie na stronie głównej.

 

Pokaż obrazek i nie kombinuj z usuwaniem za przeproszeniem ptaszków.

Co mi ztego, że widzę 1.2.00 - a co jest dalej?

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Sukces jest na razie połowiczny, bo pendrive'a jednak nie widać w Eksploratorze. Dalej mam również żółte trójkąty w MU (wolumin uniwersalny). Szkoda...

 

Cała ta nasza walka oraz Twoje nauki odniosły jednak pewien sukces - moja postawa względem reinstalacji Windy (choć dalej uważam to za koniec świata) nie jest już tak stanowczo negatywna.. Widzę teraz ile rzeczy jest pochrzanonych. Dlatego zdaję się na Ciebie - nie walcz za wszelką cenę.

Jeśli uznasz, że skórka nie warta za wyprawkę i czas na reinstalkę - tak się stanie. Dobranoc.

Odnośnik do komentarza

USBDeview v2.21 - View all installed/connected USB devices on your system

http://www.nirsoft.net/utils/usb_devices_view.html

Pobierz obie wersje, bowiem masz systemy 32 i 64 bitowe. Plik językowy pasuje do obu wersji. Wystarczy go wypakować i skopiować do folderu usbdeview. Program nie wymaga instalacji, uruchamiasz "USBDeview.exe", z podłączonym penem, lub dyskiem.

Widok > Raport html wszystkie pozycje

Edycja > Zaznacz wszystko

Plik > Zapisz wybrane pozycje

Nadaj nazwę plikowi i oba( z raport.html) spakuj rarem i podaj na serwer. Oba pliki zapiszą się w katalogu usbdview.

SystemLook

http://www.vista.pl/artykuly/14571_narzedzie_systemlook_spis_polecen.html

Odnośnik do komentarza

Zrobiłam załącznik do postu powyżej, ale widzę, że już masz.

 

Tak to konto administracyjne.

Jak już dotknąłeś tego tematu, chciałabym się poradzić kogoś w sprawie kont użytkowników w W7.

Jesli czujesz się kompetentny i masz chwilę, to możebyśmy pogadali na ten temat . Nie wiem tylko czy tu (bo to off topic), czy na PW. To dla mnie istotna sprawa - zwłaszcza, gdyby ostatecznie spadł na mnie miecz Damoklesa (reinstalacja).

Odnośnik do komentarza
Zrobiłam załącznik do postu powyżej, ale widzę, że już masz.

 

 

Start > Urcuchom > regedit

 

idziesz do klucza [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E967-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}]

 

w oknie po prawej usuwasz wartość "UpperFilters"="tdrpman273 PartMgr snapman tdrpman273"

 

restart > podpinasz dysk i zobaczymy co się zdarzy

 

Możesz podać o jakie urządzenia chodzi (madel marka)

Odnośnik do komentarza

BSOD przy restarcie (w fazie ładowania się Windows ). Powtórzyłam 2x.

Belfegor zdaje mi się, że używasz mnie w roli szczura doświadczalnego...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Jeszcze masz wątpliwości po co mi 2-gi system ? UBUNTU z płyty to nie to samo. Owszem możesz się dostać do plików, coś próbować naprawić, ale już nie pracować (brak programów). A ja prawie natychmiast po tym bsodzie mogę kontynuować swoją robotę (tłumaczenie) z poziomu Windy x32.

Odnośnik do komentarza

Spodziewałem się. Acronis daje znać o sobie.

 

Sprawdź czy możesz wejść w awaryjny.

 

Jeszcze masz wątpliwości po co mi 2-gi system ? UBUNTU z płyty to nie to samo. Owszem możesz się dostać do plików, coś próbować naprawić, ale już nie pracować (brak programów). A ja prawie natychmiast po tym psodzie mogę kontynuować swoją robotę (tłumaczenie) z poziomu Windy x32.

 

Powtórze po raz ostatni masz bajzel na kompie i tyle. Popełniłaś bład instalując najpierw W732bity. Partycje na dysku 500GB kompletnie bez sensu.

Odnośnik do komentarza

1. Jak to "Spodziewałem się." ? SPODZIEWAŁEŚ SIĘ i nie dałeś dyspozycji do zrobienia kopii rejestru lub chodźby klucza ???

2. Bajzel na kompie, nawet jeśli realny (nie zaprzeczam), nie dezaktualizuje moich argumentów. To inna sprawa. Nie zasłaniaj się moim bajzlem

3. W7 x32 był zainstalowany co najmniej półtora roku później niż x64 (ale na miejscu XP - pisałam Ci o tym.. A ten XP z kolei wraz z całym dyskiem pochodził z poprzedniego mojego komputera). To dość skomplikowana historia - to co napisałam to tylko uproszczenie.

4. Co masz do partycji na dysku 500GB ? Co jest bez sensu ? - napisz, to będę się mogła do tego jakoś odnieść.

To sypanie ogólnikami jest bez sensu. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...