Skocz do zawartości

Do usunięcia


komputer89pc

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dwie uwagi. Po pierwsze, źródłem jest Komputer Świat, który trzyma poziom między żenująco niskim a dennym. Po drugie, skoro to ma być dowód, że Avast jest wydajniejszy od Aviry, to proponuję jeszcze raz spojrzeć na wykres. Sumarycznie ranking wygrywa Avira. Przegrywa z Avastem tylko w kwestii uruchamiania systemu, ale to robi się raz dziennie, czasami jeszcze rzadziej. Pozostałe operacje, przede wszystkim przeglądanie Internetu, są zdecydowanie szybciej obsługiwane przez Avirę.

 

Patrz na Avira AntiVir, a nie Internet Security. To pierwsze jest darmowe, to drugie - płatna maszynka od wszystkiego, której moim zdaniem nie potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Znalazłem, że zużywa Internet, przez to, że działa w chmurze, Microsoft Security Essentials i Avira tego nie używają, ale w tym drugim miało to już być wprowadzone, jak to jest?

 

Każdy antywirus zużywa Internet, w końcu jakoś musi pobrać aktualizacje, bazy sygnatur wirusów itd. Zainstaluj, zobaczysz sam, jak to działa. Nie sądzę, żeby Avira bardziej spowalniała niż Avast.

 

Wygląda na to, że muszę sprawdzić Avirę, ostatnio coś instalowałem i zainstalowały mi jakieś syfy od Aviry, w przeglądarce itp. Czy podczas instalacji, można wszystko odhaczyć, czy zainstaluje coś bez mojej kontroli?

 

Co dokładnie? Zawsze się da odznaczyć, tylko musisz sobie włączać tryb zaawansowany instalacji, o ile taki istnieje. Dawno żadnej Aviry nie instalowałem, więc nie odpowiem na Twoje pytanie.

 

Myślę, że jednak wiele problemów nie dotyczy wcale systemu, np. wątek o RockeDock lub nieznanych plikach, uszkodzonym USB, więc to nie przez system. Jest kilka problemów, ale nie ma nowych.

 

Akurat USB może dotyczyć, ale mam prośbę: nie mieszajmy wątków. Niech tu zostanie optymalizacja Internetu, reszta może spokojnie trafić tam, gdzie do tej pory była.

Odnośnik do komentarza
Chyba dodam cały mój zestaw do sygnatury. Druga sprawa, że wrócenie do Windows XP było y bardzo trudne, sam nad tym myślałem.

 

Dodaj zestaw do sygnaturki. Tak będzie prościej. Dlaczego powrót na XP byłby problemem? Znowu lewizna?

 

wątek o RockeDock lub nieznanych plikach, uszkodzonym USB, więc to nie przez system.

 

Może czas naprawić najpierw kompa? Nie uważasz?

Odnośnik do komentarza

Pewnie już mówiłem kilka razy, ale powtórzę: polskie komercyjne serwisy o IT nie są dla mnie autorytetem. Dostałeś raport AV Comparatives, Avast wygrywa tylko w wydajności i to stosunkowo niewiele wygrywa.

 

Poczytaj sobie:

http://www.av-comparatives.org/

 

Jak Ci Avira będzie zwalniać system, to ją po prostu wywalisz. Argument, że przynosi dużo syfu, do mnie nie trafia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...