Skocz do zawartości

komputer89pc

Użytkownicy
 • Postów

  294
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez komputer89pc

 1. Rzeczywiście, moje niedopatrzenie. Przepraszam.
 2. Jeszcze kilka dni temu moja lista procesów w menedżerze zadań była co najmniej o połowę krótsza. Zauważyłem wiele procesów svchoost.exe i WLIDSVOM.EXE oraz WLIDSVC.EXE. Adobe Acrobat Update Service pojawiło się chyba po aktualizacji tego programu, ale nie mogę tego wyłączyć w autostarcie. Win 7 64-bit Aktualizacja Wyłączyłem Windows ID w msconfig, a Adobe Acrobat Update Service zniknęło z listy procesów.
 3. To wiadomo. Jak podejrzeć pliki z poziomu wiersza poleceń? Jak juz to zrobię, to skąd będę wiedział, że cos jest nie tak? Tzn. w OpenOffice? Ciekawe, coś o tym słyszałem, ale nigdy tego nie sprawdziłem tak więc nie wiem jak to wygląda. Spodziewam się, że w archiwum będzie instalka, ale może też być obraz iso, ale też i "bomba". "Bomba" może się też chyba pojawić po użyciu instalki?
 4. Zapomniałem dodać, że plik to archiwum rar. Obawiam się wszelkiego zagrożenia, bo każde jest złe.
 5. Pobralem 1GB plik, i chciałbym sprawdzić czy na pewno jest on bezpiczny. Pobrałem go ze strony 4shared.com. Link pobierania sprawdziłem w VirusTotal i wykrył jedno zagrożenie, ale później sprawdziłem inne pliki i pojawiało się to samo, więc to chyba false alarm. Po pobraniu na dysk, plik zeskanowałem w Malwarebytes Anti-Malware i Microsoft Security Essentials - te nic nie wykryły. Co mogę jeszcze zrobić? Windows 7 SP1, 64-bit
 6. Zrobione. Po restarcie skanowanie nie wyświetlają mi się miniatury w zakładkach, ale po wejściu na stronę się one odnawiają, czy da się je jakoś odświeżyć? Wydaje mi się, że dziennik zdarzeń jest aktywny, są tam zdarzenia. picasso - a znasz może rozwiązanie na ten problem https://www.fixitpc.pl/topic/24124-powolne-ładowanie-pasków-narzędzi/#entry153077 ?
 7. Nie odnalazłem w logu "Detected" / "Infected". W archiwum znajdowała się instalka + chyba "file_id.diz" i "Tracer", niepamiętam już czy to było to archiwum. Sekewncji liczb nie pamiętam, foldery usunąłem, teoretcznie mogę powtórzyć proces i one znów sę pojawią, ale to ryzykowne. Dodam, że w historii przeglądania w przeglądarce równiez nie udało mi się ich odnaleść. FRST użyję jutro i zaktualizuję post.
 8. Co dalej z tym zrobić? Mam wielki kilku megabajtowy log.
 9. Nie chodzi mi o konkretne nazwy, a coś w rodzaju gatunków, malware, trojan itp. To pozwoli mi pominąć zbędne rzeczy w tym logu.
 10. Przewijanie tego jest koszmarne, dużo prościej było by po prostu sprawdzić odgórnie nazwy zagrożeń, chyba, że ich też jest wiele.
 11. Packed, Processing error, Password protected, - chyba wszystkie, ale... log ma 7mb. Wiesz może gdzie znajdę rodzaje zagrożeń, tak abym mógł użyć Ctrl+F?
 12. Zrobiłem skan, zapisałem jak txt. ale teraz jest fomat plik. Powinienem otworzyć w notatniku?
 13. Użyłem tekstowego, http://support.kaspersky.com/pl/images/support_new_krd_8097_03_en52-170437.png W tym tekstowym: - o czym już wspominałem, wybrałem scan all objects - skanowanie się rozpoczęło, skanowało z tego co zdążyłem zauważyć najpierw dysk C, później D. Procenty po lewej stronie szybko wzrastały, te znajdowały się w linii z nazwą skanowanego w danym momencie pliku. Nad tym, linijkę wyżej było chyba "processing", i chyba przez cały czas było 1%. Gdy skan się skończył przeniosło mnie z powrotem do menu.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...