Skocz do zawartości

Do usunięcia


komputer89pc

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
wczoraj kilka razy wyszukiwałem to nic nie znalazł, teraz też wyszukiwałem i już nic nie znajduje. Oczywiście Windows Update.

 

Artykuł MS dlaczego SP1 nie jest pokazany do pobrania: KB2498452. Metody 1+2 odpadają, reszta do weryfikacji. Na razie:

 

- Określ pochodzenie swojego Windows, z jakiego nośnika był instalowany (istotą jest: czy był to nośnik sztucznie przerabiany / modyfikowany przez domorosłego "producenta").

- Podaj mi nowe raporty OTL, bo usunąłeś je z innego tematu i to się teraz mści (nie można sprawdzić danych).

- Uruchom "Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu" i przedstaw wynikowy checksur.log: KLIK.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Singapjap poprosiłam Cię o konkretne dane. Dlaczego przeciągasz te proste kroki. Ponawiam:

 

- Określ pochodzenie swojego Windows, z jakiego nośnika był instalowany (istotą jest: czy był to nośnik sztucznie przerabiany / modyfikowany przez domorosłego "producenta").

- Podaj mi nowe raporty OTL, bo usunąłeś je z innego tematu i to się teraz mści (nie można sprawdzić danych).

- Uruchom "Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu" i przedstaw wynikowy checksur.log: KLIK.

 

 

Może przed tym lepiej było by, żebym zrobił kopię zapasową?

 

Na razie system budzi zastrzeżenia (nie można zainstalować SP1), tworzenie kopii zapasowej z tego oznacza odziedziczenie wad. I zaczynam podejrzewać, że masz jakiś lewy system z niepewnego źródła, bo: brak płyty instalacyjnej, brak partycji Recovery na dysku. Dlatego pytam jakie jest jego pochodzenie, gdyż to też może być przyczyna, że Windows nieprawidłowo się aktualizuje ("coś" zmajstrowane w obrazie instalacyjnym).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Co do reinstalacji, nigdy nie przewidywałem takiej opcji, teraz jednak myślę, że jest to konieczne.

 

Takie przewidywania to pobożne kaskaderskie życzenie, nie da się przewidzieć awarii ani Windows ani tego na czym siedzi Windows. Przykładowe scenariusze, a wymyślić takich można od groma: co by było gdyby określona partia sprzętu miała usterkę i wymiana sprzętu oznaczałaby wymóg czystej instalacji (a nie kopiowania "klonów" mających nagrany określony zestaw sprzętowy), co by było gdyby nagle odcięty został dopływ zasilania i uszkodzenie danych nastąpiło?

 

Sytuacja wydaje mi się dziwna, że został zainstalowany system (użyty określony nośnik), a teraz nie ma żadnego nośnika. Ów "dobry kolega" takowy powinien mieć, nie rozumiem w czym problem z pożyczeniem tego i zrobieniem kopii.

 

 

Dlatego teraz myślę o zrobieniu mniej złej kopii i po naprawieniu, bądź kompletnym zepsuciu wrócenie do mniej złego stanu.

 

Obraz dysku możesz zrobić przykładowo za pomocą darmowego Macrium Reflet Free Edition.

 

 

I po raz kolejny przypominam się o jakie dane prosiłam:

 

- Podaj mi nowe raporty OTL, bo usunąłeś je z innego tematu i to się teraz mści (nie można sprawdzić danych).

- Uruchom "Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu" i przedstaw wynikowy checksur.log: KLIK.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Mam pobrać "Narzędzie analizy gotowości aktualizacji systemu", a więc pobrać dokładnie to

 

Tak. Uruchamiasz, czekasz aż ukończy pracę. Ja zresztą tu widzę wcześniejsze podejście z tym narzędziem w logu i będę zweryfikować co się działo wcześniej:

 

[2012-11-10 20:35:21 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Windows\CheckSur

 

Dodatkowo, Start > w polu szukania wpisz cmd > z prawokliku Uruchom jako Administrator > wpisz znane Ci już sfc /scannow. Po wykonaniu wszystkich czynności skopiuj na Pulpit cały folder C:\Windows\Logs\CBS (będzie zawierał wszystkie logi z Checksur oraz wyniki pracy SFC), zapakuj do ZIP, shostuj gdzieś i podaj link do paczki.

 

 

Widziałem, że w logach jest coś o Ask.com, Google Update i Call of Duty 4: Modern Warfare, gdy już dawno je usunąłem, co to za pozostałości?

 

Posprzątaj adware i szczątki:

 

1. Na liście zainstalowanych jest pozycja Call of Duty® 4 - Modern Warfare™ 1.7 Patch. To powinno być widoczne w Panelu sterowania do deinstalacji.

 

2. Wyczyść Firefox z adware Ask: menu Pomoc > Informacje dla pomocy technicznej > Zresetuj program Firefox. Po akcji powstanie na Pulpicie folder "Stare dane programu Firefox", który możesz usunąć do śmieci.

 

3. Czyszczenie reszty odpadków oraz lokalizacji tymczasowych. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Reg
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes]
"DefaultScope"="{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}"
 
:OTL
FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@tools.google.com/Google Update;version=3: C:\Program Files\Google\Update\1.3.21.111\npGoogleUpdate3.dll File not found
FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@tools.google.com/Google Update;version=9: C:\Program Files\Google\Update\1.3.21.111\npGoogleUpdate3.dll File not found
O3 - HKU\S-1-5-21-317290170-2193174186-2371833080-1000\..\Toolbar\WebBrowser: (no name) - {32099AAC-C132-4136-9E9A-4E364A424E17} - No CLSID value found.
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\lgusbmodem.sys -- (USBModem)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\lgusbdiag.sys -- (UsbDiag)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- system32\DRIVERS\lgusbbus.sys -- (usbbus)
DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Users\dom\AppData\Local\Temp\ALSysIO.sys -- (ALSysIO)
DRV - File not found [Kernel | Auto | Stopped] --  -- (adfs)
[2012-11-10 19:34:47 | 000,000,843 | ---- | C] () -- C:\Users\dom\Downloads.lnk
[2012-10-27 18:43:06 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Windows\softwaredistribution.bak3
[2012-10-27 18:41:27 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Windows\softwaredistribution.bak2
[2012-10-27 17:33:32 | 000,000,000 | ---D | C] -- C:\Windows\softwaredistribution.bak1
[2012-10-27 14:31:59 | 000,000,822 | ---- | M] () -- C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts.bak
[2011-10-11 11:21:48 | 000,143,240 | ---- | C] (Ask.com) -- C:\Program Files\Common Files\ApnStub.exe
 
:Commands
[emptytemp]

 

Klik w Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart systemu. Po restarcie pojawi się na dysku folder C:\_OTL. Przez SHIFT+DEL go skasuj.

 

4. Odbuduj brakujący plik HOSTS, o którym zażalenia zgłasza masowo Dziennik zdarzeń:

 

Error - 2012-11-22 10:16:46 | Computer Name = AUTO | Source = Microsoft-Windows-DNS-Client | ID = 1012

Description = Wystąpił błąd podczas próby odczytu lokalnego pliku hosts.

 

Włącz pokazywanie rozszerzeń: w Windows Explorer > Organizuj > Opcje folderów i wyszukiwania > Widok > odznacz Ukrywaj rozszerzenia znanych typów. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

#	127.0.0.1       localhost

# ::1 localhost

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz pod nazwą hosts bez żadnego rozszerzenia

 

Plik wstaw do folderu C:\Windows\system32\drivers\etc.

 

 

Czy w tym Macrium Reflet Free Edition da się jakoś wybrać co chcę dokładnie skopiować. Jak to zrobić? Mój angielski jest dość słaby. Czy mam odinstalować co się da... czy da się ten obraz nagrać na kilku płytach DVD?

 

Nie pamiętam opcji. W wolnej chwili to zainstaluję i sprawdzę.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Nie ma.

 

Start > w polu szukania wpisz regedit > skasuj klucz:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\InstallShield_{931C37FC-594D-43A9-B10F-A2F2B1F03498}

 

 

Zrobię, ale widzę, że coś będziesz sprawdzała, więc gdy nie, to tego nie zrobię.

 

Nie rozumiem tej wypowiedzi. Prosiłam: uruchom to narzędzie (zrobi nowy log a stare przesunie do archiwum logów), uruchom sfc /scannow, a na koniec prześlij cały spakowany katalog CBS. W katalogu CBS będę mieć wszystkie akcje (nowe + zarchiwizowane logi).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...