Skocz do zawartości

Aktualizacja forum (archiwalny)


picasso

Rekomendowane odpowiedzi

No i znów to nieszczęsne "members i forums" tym razem :

U góry klik na zalogowany jako ... i moja zawartość.

Naprawione.

 

Pojawił się mały problem, opisany w poście nr 45. Użytkownicy nie mieszczą się w okienku

Naprawione. Jak poprzednio, zdefiniowany padding.

 

Widzę taki drobny niuans. Przy użytkowniku, w pozycjach Grupa, Postów, Dołączył - jest dwukropek. Ja się pytam: Dlaczego przy "Skąd" brak takiego dwukropka?

Okazuje się, że to nie jest "niuans" techniczny. To wygląda na bug i nie relatywny do skóry (występuje na domyślnej IPB także). Otóż po zwykłej edycji w kodzie tego miejsca owszem w temacie pod avatarem użytkownika pojawia się dwukropek przy Skąd:, ale jak wejdziecie w profil użytkownika to już tam się automatycznie zmienia na Skąd:: (dostaje nadwyżkę). Nie da rady tego zedytować polubownie bez tykania core (a to byłby zamach stanu w kontekście takiej pierdułki). Czyli: zostawiamy jak jest (to nie razi), zgłosimy to IPB, ale pewnie rozwiązania nie będzie za szybko, gdyż to jest wizualna drobnostka.

 

To ma być tak krzywo, czy to błąd?

To chyba nie jest żaden błąd jako taki. Ja tego nawet nie zauważyłam, dopóki mi nie pokazałeś palcem. Ustawić to na jednej linii nie jest takie proste, pobiera dane z dwóch różnych klas. Obejście od ręki to likwidacja stylu, tzn. zamiana naprzemiennych pól "białe" - "szare" na styl widzialny w bloku "Ostatni goście". Wtedy owszem będzie prosto jak od noża. Jeśli zaś styl ma zostać jak jest, więcej czasu trzeba na to przeznaczyć. Nie traktuję tego jako błąd, mnie nie razi, więc na razie z tym nic nie będzie robione.

 

 

I został ten nieszczęsny nierówny tekst w profilu użytkownika. Poprzednio poszło gładko i extra szybko, teraz coś się zmieniło i wyprostowanie tego kosztuje więcej czasu. Będzie naprawione, ale trochę się rozwlecze.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

- Niesymetryczy blok tekstu w profilu użytkownika. Zrobimy.

Naprawione.

 

W moich tematach w nie "moim" dziale

Naprawione. Tym razem lepiej niż poprzednio i jest idealnie jak ma być.

 

Gdy klikam "zaktualizuj" to zmienia się tytuł sąsiedniego tematu.

Po odświeżeniu strony wszystko wygląda normalnie.

Ticket IPB.

 


 

Wszystko zrobione. Temat pozostanie otwarty oczywiście, na wszelki wypadek gdyby coś nowego się pojawiło.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dziś (nie jestem w stanie określić czasu precyzyjnie) będzie drobna przerwa w działaniu forum. IPB szaleje, wydana wersja ver4.png. Jednakże jest to tylko rodzaj szybkiego naprawienia bugów, a w związku z faktem, że jesteśmy na ver3.png, kompletna instalacja nas nie dotyczy = aktualizacja jest sprowadzona do skróconej paczki podmieniającej tylko pliki, które uległy zmianie. Nie będzie naruszony ani skin ani translacja, więc (oby) błyskiem powinniśmy przez to przegalopować.

 

Aktualizacja:

 

Jesteśmy na ver4.png. Wszystkie fiksy załadowane. Gdybyście zauważyli coś dziwnego po tej aktualizacji, zgłaszajcie tu proszę.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Spoza aktualizacji, ale wątek wystąpił w tym temacie:

 

No i przede wszystkim sitemap.xml (jak serwer wytrzyma można pokusić się o coś do jej pingowania). Na forum to podstawa.

Auto generowanie sitemap.xml nie jest domyślnym zachowaniem w IPB out-of-box. Do tego trzeba domontować jeden z zewnętrznych modów. (...) Sitemap.xml jest w planach.

Dość długo rozważałam które nieoficjalne uzupełnienie dobrać, które realizuje zadanie w odpowiedni sposób oraz czy można liczyć na stałe aktualizacje i zgodność z główną aktualizacją silnika (na forum tutaj trzymamy się ściśle reguły: minimalne instalacje zewnętrznych uzupełnień, tylko rzeczy wartościowe i z gwarancją na zgodność). Czekanie się opłaciło. IPS wydał w końcu oficjalny autorski Extra IP.SEO, który hurtem adresuje extra funkcje (automatyczne generowanie sitemap i pingowanie do wyszukiwarek, dodatkowe konfigi meta tagów i statystyki). Dodatek ma być aktualizowany, choć na inny support niż via forum dodatku nie można liczyć.

IP.SEO jest tu już zainstalowane na forum i działa zgodnie z planem, zadanie się wykonuje co godzinę. Kłopotów się nie spodziewam, ale ... gdyby ... piszcie!

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dzięki. :)

 

Tropienia błędów ciąg dalszy:

 

1/

 

Profil -> Pokaż moją zawartość -> Pokaż wszystkie posty napisane przez NN

Posty układają się nie według daty napisania, a według daty ostatniej odpowiedzi w danym temacie.

 

2/

 

Także z zawartości: posty z miniaturkami nie zgadzają się z oryginałem, np:

 

zawartosc.png

 

temat.png

 

W zawartości nie ma tekstu posta, jest tylko miniaturka.

Odnośnik do komentarza

Profil -> Pokaż moją zawartość -> Pokaż wszystkie posty napisane przez NN

Posty układają się nie według daty napisania, a według daty ostatniej odpowiedzi w danym temacie.

To wygląda na działanie "zgodnie z planem" (KLIK / KLIK).

 

Także z zawartości: posty z miniaturkami nie zgadzają się z oryginałem, np:

To jest bug: KLIK. Oczekuje na trackerze IPB.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Bonifacy to raczej problem od strony sieci / przeglądarki. Taki efekt występuje, gdy strona nie jest załadowana kompletnie lub cache przeglądarki jest niepoprawne. Pomyślne użycie CCleaner wskazuje na ten drugi przypadek.

Jeśli rzecz o cache, zawsze można zweryfikować wygląd strony pobrany wprost z serwera z ominięciem lokalnego cache, czyli przez CTRL+F5 w Firefox. Dla innych przeglądarek instrukcje w Wiki: KLIK.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dziś została wydana łatka IPB wprowadzająca poprawki JavaScript dla IE9 (IP.Board JavaScript Patch for Internet Explorer 9 Compatibility). Łata zainstalowana.

 

Został więc m.in. rozwiązany problem autoprzeładowania rozwijanych menu oraz (zgłaszane przez wieslaw531) otwierania dubla przy kliku w link zewnętrzny. Osoby, które leciały na trybie zgodności dla naszej strony, mogą już to zdjąć. Warunek: musicie bardzo porządnie wyczyścić cache Internet Explorer, w przeciwnym wypadku zmiany nie zostaną odnotowane lub pogorszy się sytuacja. W razie kłopotów: TFC - Temp Cleaner. Przypominam też o triku z przeładowaniem strony z pominięciem lokalnego cache: CTRL+F5.

Odnośnik do komentarza

Ta łata naprawia losowe zmienianie nazw tematów?

Jeśli nie, to czy są w ogóle jakieś szanse na naprawienie tego?

Nie wiem, bo tego nie sprawdzałam. Przetestuj sobie czy to widzisz. A w moderatorni mówiłam wyraźnie wtedy po publikacji biletu w supporcie: nie wiedzą dlaczego tak się dzieje. Ponadto, idzie 3.2 = to będzie duży skok i zupełna odmiana forum, wszystko może się zmienić (oraz oczywiście w bonusie nowe bugi).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...