Skocz do zawartości

Aktualizacja forum (archiwalny)


picasso

Rekomendowane odpowiedzi

Przesuwam aktualizację o kilka dni z powodu większej ilości czasu, którą należy włożyć w tę instalację, niż to się początkowo wydawało. Jest bowiem jeszcze nowa wersja skóry (wydana 27 października) i akcja się rozszerza o przenoszenie wszystkich niedomyślnych zmian, których jest dość sporo i kilka godzin conajmniej należy poświęcić na samo sprawdzenie i obrobienie skina (a to nie jedyna zmiana, która tu będzie prowadzona). By nie działać na wariata i na spokojnie wszystko zrobić, wolę przesunąć aktualizację.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Aktualizacja zakończona pomyślnie.

 

1. Standardowo (robota w koło Macieju):

Spolszczenie: naniesione wszystkie korekty, które miałam odnotowane.

W skórze: wprowadzone wszystkie nasze dostosowania oraz poprawki przez Was tu zgłaszane. Jedyne co miała ta wersja skina z biegu poprawione, to wyświetlanie pola szukania + menu emotikonów w PW w przeglądarce Opera (co uprzednio dręczyliśmy własnoręcznie) oraz poprawny już link "Najaktywniejsi użytkownicy w ogóle".

Przy okazji, jako że ciągle nie mamy prawdziwego logo, wymieniłam tego tymczasowego śmieszka innym tymczasowym znaczkiem. Prosta edycja PSD skina i tylko wpisanie naszych danych.

 

2. Ta wersja forum usunęła następujące defekty zauważone przeze mnie + zgłaszane przez Was:

- automatyczne usuwanie znaków \ w Komunikatorze, jeśli był włączony Edytor RTE i użyto funkcji Podglądu

- w tagu spoiler automatyczne pogrubianie się tekstu, jeśli wykorzystano tagi kolorów.

- niemożność dodania wewnątrz posta Załącznika, jeśli występował on między dwoma tagami "quote" (załącznik pozostawał na spodzie, a wewnątrz posta tylko jego nazwa się wyświetlała)

- drobny zgrzyt wizualny, temat przeniesiony z pozostawieniem aliasu był nielogicznie wyświetlany jako podwójny w hooku "Dodatkowa zawartość"

- i wiele innych, z powodu których nikt tu nie cierpiał, bo nawet ich nie widział :P

 

3. Poza tym, wykonaliśmy wstępne dostosowanie adresu (potem się zajmiemy lepszym schematem), poprzez wycięcie "index.php?"

 

hxxp://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/1089-aktualizacja-forum/

hxxp://www.fixitpc.pl/topic/1089-aktualizacja-forum/

 

Uprzednio zapostowane linki będą bez przeszkód działać po staremu.

 

4. To co jeszcze jest do zrobienia:

- Niesymetryczy blok tekstu w profilu użytkownika. Zrobimy. Zrobione

- Niespolszczone karty "Forums" i "Members" w wynikach wyszukiwania, plus w rozwijanym menu pomocy, a także teksty EN w powiadomieniach na hooku. Zrobimy. Zrobione

- Wycięcie karty "Chat" od nieczynnego modułu w ustawieniach użytkowników. Zrobimy. Zrobione

- Rozwalony podgląd tematów z HTML, niestety choć mój bilet w supporcie zatwiedzony, nie naprawili tego w ver3.png. I na razie tu mam związane ręce. Naprawione w aktualizacji 3.2.3

- Niestety ta aktualizacja nie wpłynęła na zachowanie IE9 beta (podwójna karta przy otwieraniu linków zewnętrznych), ale mimo wszystko przywróciłam stare ustawienie otwierania w nowej karcie, bo użytkownicy uznali za niewygodne zastępowanie zawartości kart. Naprawione (w łatce JavaScript Patch for Internet Explorer 9 Compatibility)

- Ciągle też w planach naprawienie defektu "Zaloguj się" występującego przy logowaniu bez prefixu "www". Zrobione

 

 

Rozpoczyna się polowanie na "niespodzianki". Zgłaszajcie tu zauważone wady. My z Luukiem musimy nieco teraz odpocząć, bo nam się w oczach już mieni i jeszcze obiadu nie jedliśmy.

Odnośnik do komentarza

Kilka zauważonych przeze mnie szczegółów:

Te iksy są celowo, bo: "Niesymetryczy blok tekstu w profilu użytkownika. Zrobimy.". To jest oznaczenie miejsca w kodzie, od którego trzeba policzyć.

 

Te drobnostki w spolszczeniu poprawiłam.

 

W moich tematach w nie "moim" dziale

A tego zapomniałam sprawdzić. Idzie na listę, nie ma priorytetu.

Odnośnik do komentarza

Dragolice

 

Literka "a" dodana, "Wizyt" zmieniłam w "Oglądnięć profilu".

 

DawidS28

 

Standardowo: w aktywnych użytkownikach i na liście modów.

Ale co? Bo tak się składa, że dziś rano na listach aktywnych użytkowników i moderatorów zamieniłam już wyglądające dziwnie "Skąd" na "Obecnie:", bo przecież chodzi o aktualnie wykonywaną czynność na forum. I ja widzę tam teraz inny napis niż to co na Twoim obrazku. CTRL+F5 odśwież widok strony...

Odnośnik do komentarza

Dla relaksu.

 

Post w tym dziale bo i problem w tym dziale.

 

W związku z wpisem:

 

My z Luukiem musimy nieco teraz odpocząć, bo nam się w oczach już mieni i jeszcze obiadu nie jedliśmy.

Post pojawił się o godzinie 19:31 !!!!!

 

Aby móc doradzić jak w przyszłości uniknąć takich problemów:

 

Zastosuj się do zasad forum i podaj uzupełniającą informację - kto w Waszym domu zazwyczaj gotuje?

 

Po tej informacji będę mógł podpowiedzieć kto dał ciała.

 

A tak na poważnie:

 

- Niespolszczone karty "Forums" i "Members" w wynikach wyszukiwania, plus w rozwijanym menu pomocy, a także teksty EN w powiadomieniach na hooku. Zrobimy. Zrobione

Klik na Zobacz nową zawartość z prawej strony u góry. Nadal jest Members i Forums.

Dzisiejsza nowa zawartość na dole - tłumaczenie poprawne.

 

Pozdrawiam i życzę dobrego humoru.

Odnośnik do komentarza

Klik na Zobacz nową zawartość z prawej strony u góry. Nadal jest Members i Forums.

Dorzuciłam na listę do zrobienia. Chwilowo jest przerwa w pracach. Zrobione.

 

Zastosuj się do zasad forum i podaj uzupełniającą informację - kto w Waszym domu zazwyczaj gotuje?

 

Po tej informacji będę mógł podpowiedzieć kto dał ciała.

To co my rozumiemy pod pojęciem "obiad" w Holandii jest "launchem" w południe, nasza "kolacja" to u nich "obiad" o 18.00, a kolacji tu w ogóle nie ma. :lol: Ale to ja dałam ciała, że nie na czas. :lol:

Luuk wprawdzie umie coś ugotować, ale to ja się tym zawsze zajmuję. A raz mnie oszukał. Kolację (czyli "obiad") odwalił, że aż oczy w słup, byłam przekonana, że taki zdolny kucharz, a potem po ślubie wyszło na jaw w Super Markecie skąd taka wyrafinowana potrawa. :lol:

Odnośnik do komentarza

1. Te wyżej wyliczone rzeczy będą naprawione. Doedytuję tu zgodnie z postępem prac. O ile tu nie wyskoczy nic nowego, po tych uzupełnieniach będziemy mogli uznać sprawę dwukrotnej aktualizacji za całkowicie ukończoną, gdyż odpadło i to:

 

2. Usunęłam defekt pokazywania "Zaloguj się" (mimo że użytkownik był już zalogowany), jeśli stronę otworzono bez przedrostka "www", zgłaszane kolejno przez Sevard i Avatat (KLIK). Sprawa okazała się banalna: Cookies. Kwestia jednego drobnego ustawienia w ACP, czyli "Cookie domain" na .fixitpc.pl. Kropka na początku ma gwarantować działanie na multi-kombinacjach. Ale warunkiem byście zobaczyli zmianę, jest bardzo porządne wyczyszczenie ciastek w przeglądarkach i całkowite usunięcie poprzednich śladów fixitpc. W przeciwnym wypadku albo nie ujrzycie zmiany, albo nastąpią jeszcze gorsze fajerwerki, może np. zacząć zachowywać się dokładnie na odwrót, albo po wylogowaniu pokazywać nadal jako trwale zalogowanego (wynik istnienia dwóch plików cookie, starego i nowego). Wymagane kroki: wylogowanie się z forum, usunięcie linku fixitpc.pl z bookmarków / ulubionych (to może mieć znaczenie dla "pamiętania"), usunięcie cookie zarówno dla fixitpc.pl jak i www.fixitpc.pl z poziomu opcji przeglądarek (instrukcje w spoilerze), na wszelki wypadek usunięcie też cache w przeglądarkach, przeładowanie przeglądarki i zalogowanie się na nowo "od zera". Cały proces sprawdziłam na wszystkich głównych przeglądarkach i działa jak powinno.

 

 

 

Firefox: Narzędzia > Opcje > Prywatność > ... usunąć pojedyncze ciasteczka > usunąć obie pozycje od fixitpc

Google Chrome: klik w ikonkę konfiguracji > Opcje > Dla zaawansowanych > Ustawienia treści > Pliki Cookie > Pokaż pliki cookie... > usunąć obie pozycje od fixitpc

Opera: Ustawienia > Preferencje > Zaawansowane > Ciasteczka > Zarządzaj ciasteczkami > usunąć obie pozycje od fixitpc

Safari: Edycja > Preferencje > Ochrona > Pokaż Cookies > usunąć obie pozycje od fixitpc

Internet Explorer: Opcje internetowe > Historia przeglądania > Usuń ... Jedyna z podanych tu przeglądarek nie dająca wprost opcji selektywnego usuwania wybranego pliku, ale można na wszelki wypadek pogrzebać bezpośrednio w katalogach Cookies:

  • XP: Start > Uruchom > Cookies > upewnić się, że nie zostały żadne od fixitpc
  • Vista/7: w pasku eksploratora Windows wkleić ścieżkę %Appdata%\Microsoft\Windows\Cookies > upewnić się, że tam ani w podkatalogu Low nie pozostały ślady fixitpc

 

 

3. Ostatnie komentarze do specyficznych wybryków w określonych przeglądarkach:

- Google Chrome: Te czarne linie, które się pojawiały przy scrolowaniu w 7.0.503.0 beta, jakoś ich już nie widzę na buildzie 7.0.517.44.

- IE9 beta: niezbyt subtelny przekaz, że support IPB na razie odpada. Przeglądarki beta nie są brane pod uwagę, choć jest już wiadome, że fiksują różne rzeczy (KLIK). Problem jest więc ogólny, a nie tylko związany z naszą stroną. Póki co, sprawę względnie "naprawia" przestawienie IE9 dla naszej strony w tryb zgodności, o czym już mówił wieslaw531 w innym wątku. Naprawione (w łatce JavaScript Patch for Internet Explorer 9 Compatibility)

 

4. Spoza napraw, w moim centrum klienckim skórki opublikuję listę z defektami w skinie, by ewentualnie wzięli to pod uwagę i w następnej wersji skórki z biegu ponaprawiali to z czym tu ręcznie się zmagaliśmy, bo już dwa razy trzeba było poprawiać to samo, a to strasznie zajmuje czas.

Odnośnik do komentarza

Ja tego nie mam, wszystko wygląda na poprawne...

Także Firefox (3.6.12).

 

BTW. HTML jest wyłączony także w działach świadczących pomoc (np. Software, Sieci...)?

Wydaje mi się, że tam kiedyś była możliwość stosowania...

 

-------------------------------------

 

Następny:

 

title.png

 

Gdy klikam "zaktualizuj" to zmienia się tytuł sąsiedniego tematu.

Po odświeżeniu strony wszystko wygląda normalnie.

Odnośnik do komentarza

Landuss

 

Nie potrafię tego zreprodukować. Ustawiłam nasze konto testowe na Moderatora Malware i na takich samych uprawnieniach jak Ty masz nie występuje ten błąd (obojętne czy temat otwarty czy zamknięty i kto jest autorem posta). Sprawdziłam na: Firefox 3.6.12, Internet Explorer 8, Opera 10.63. Która wersja Firefox, czy wypróżniłeś cache (a nie same cookies) oraz czy CTRL+F5 na przykładowej stronie nie zmienia aby postaci rzeczy?

 

 

DawidS28

 

Gdy klikam "zaktualizuj" to zmienia się tytuł sąsiedniego tematu.

Po odświeżeniu strony wszystko wygląda normalnie.

To już było na poprzedniej wersji forum i skórze (także defaultowej) :P. Tym się raczej nie zajmuję ręcznie. Zastanawiałam się czy tego nie zgłaszać w IPB, ale nie jestem pewna czego to kwestia jest.

 

BTW. HTML jest wyłączony także w działach świadczących pomoc (np. Software, Sieci...)?

Wydaje mi się, że tam kiedyś była możliwość stosowania...

Tak, nie ma podstaw do stosowania HTML. HTML jest czynny tylko tam gdzie są jakieś przyklejone to stosujące oraz w Tutorialach, normalne posty mają być z tego wyłączone. I ustawień nie zmieniałam, są intactum od momentu pierwszej konfiguracji. Mówiłam, że HTML włączony warunkowo i nie nadużywać.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...