Skocz do zawartości

Połączenie, którego nie ma - uszkodzona karta sieciowa?


bpm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

problem występuje z kartą sieciową Atheros L1 Gigabit Ethernet 10/100/1000 Base-T zintegrowana z płytą ASUS P5KC. Nigdy owa karta nie była używana, teraz przyszła taka potrzeba i sieci brak. System świeżo postawiony (Windows XP), sterowniki wszystkie wgrane, pokazuje że połączenie niby jest a w rzeczywistości nie ma. Problemu z routerem nie ma żadnego, sprawdzane na kilku kompach. Wszystko przedstawiam na screenach. Do tego kontrolka przy porcie RJ-45 powinna być raczej zielona a jest żółta (nie pomarańczowa). Bardzo proszę o porady, gdzie czego szukać, ustawiać, bo być może wystarczy prosta zmiana, a ja akurat nie wiem jaka. Może coś w BIOS-ie?

 

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za info

post-1378-0-68598500-1296505929_thumb.jpg

post-1378-0-65423600-1296505949_thumb.jpg

post-1378-0-97323200-1296505960_thumb.jpg

post-1378-0-78497700-1296505965_thumb.jpg

post-1378-0-31855700-1296505970_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zrób log: https://www.fixitpc.pl/topic/2394-diagnostyka-ogolny-raport-konfiguracji-sieci/

 

Kliknij Windows + R, wpisz devmgmt.msc

Znajdź swoją kartę sieciową, potem Właściwości i spisz z zakładki Zaawansowane wszystkie parametry z wartościami.

 

Bo ten tutaj to jakiś bardzo dziwny jest.

No niby poprawny (http://www.geektools.com/rfc/rfc1918.txt), chociaż przy takiej masce prędzej dla świętego spokoju ustawiłbym 192.168.x.x ale to kosmetyka.

Bardziej bym się uczepił DNS-ów...

Ponoć sprawne, na pinga odpowiadają: http://who.is/whois/tronic.pl/

Natomiast nigdy wcześniej się z nimi nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza

Panowie, nie mam najmniejszego zamiaru nic przestawiać na sieci u siebie, bo tego kompa z tą "walniętą" kartą akurat mam u siebie. Odkąd mam net, u mnie wszystko śmigało i śmiga elegancko, na innych kompach, które miałem u siebie również śmigało elegancko. Na tym kompie nie, w związku z tym wniosek może być tylko jeden - coś nie tak z kartą w tym konkretnym kompie. Pytanie tylko co? I tego próbuję się dowiedzieć. Piszesz, żeby przestawić "10mbps full duplex", a możesz jaśniej? Bo pojęcia nie mam gdzie mam tego szukać. Proszę to o co prosiłeś:

post-1378-0-35168000-1296509223_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Piszesz, żeby przestawić "10mbps full duplex", a możesz jaśniej? Bo pojęcia nie mam gdzie mam tego szukać.

To jest we właściwościach karty, dokładny adres tego podałem w poprzedniej wiadomości i ponawiam prośbę o wykonanie instrukcji tam podanych. Bez tego nie ruszymy. Oczywiście wszystko wykonaj przy połączeniu ustawionym przez podejrzaną kartę.

 

Dorzuć jeszcze logi (otl.txt i extras.txt) z OTL-a: KLIK, chciałem spojrzeć, czy nic Cię software'owo nie blokuje.

 

Proszę to o co prosiłeś:
+
Kliknij Windows + R, wpisz devmgmt.msc. Znajdź swoją kartę sieciową, potem Właściwości i spisz z zakładki Zaawansowane wszystkie parametry z wartościami.

Zaznaczam kolorkiem, chodziło mi o wszystkie parametry.

Oczywiście log z OTL-a także z komputera z trefną kartą.

Wszystko będzie dotyczyć tamtego kompa i karty, nie rób tego u siebie. :)

Odnośnik do komentarza

Może inaczej - czy prawidłowo skonfigurowałeś połączenie szerokopasmowe PPPoE (nazwa i hasło) .

 

Zaraz, a co tu konfigurować??? :confused: Podłączasz kabelek ethernet do router'a i do karty sieciowej (złącze RJ45) i sieć po prostu jest.

 

Bardzo proszę jeszcze raz uważnie przeczytać wszystkie moje posty, o tym, że sieć działa na każdym kompie a na tym akurat nie, o tym jakie diody powinny się palić a jakie nie (jest to screen z 1 postu) oraz o tym, że na 99% wina leży po stronie karty sieciowej, przynajmniej ja tak obstawiam.

Odnośnik do komentarza

Uruchom Wiersz poleceń, wykonaj polecenia:

ping 10.127.157.1 > C:\cmdlog.txt

netsh firewall reset

 

Potem skopiuj do posta zawartość pliku C:\cmdlog.txt.

 

Czy na routerze masz ustawione filtrowanie adresów MAC?

 

Jesteś w stanie sprawdzić stan kabla Ethernet, z którego korzystasz?

 

Nie jest to raczej związane z problemem, ale zmień adresy DNS na 8.8.8.8 i 8.8.4.4 według tego: KLIK

Jeśli masz ustawione właściwe adresy serwerów DNS na routerze, to możesz ustawić na komputerze puste.

 

Żeby wykluczyć ingerencje systemowe spróbuj odpalić jakieś LiveCD, np. OTLPE ze sterownikami sieci albo jakieś linuksowe. Z tego spróbuj się połączyć z Internetem.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za info. Tak jak mówiłem już wcześniej, w swojej sieci nie będę nic zmieniać, bo wszystko chodzi elegancko (każdy komp śmiga a ten akurat nie), filtrowanie adresów MAC mam wyłączone. Właśnie wróciłem od kumpla, sprawdzone kilka kompów, 2 routery, 2 kable, wszystko chodzi, ten nie chodzi. Ja nie widzę tu nic innego tylko "walniętą" kartę i wydaje mnie się, że to w ustawieniach karty trzeba szukać przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Tak jak mówiłem już wcześniej, w swojej sieci nie będę nic zmieniać, bo wszystko chodzi elegancko (każdy komp śmiga a ten akurat nie)

Wszystkie instrukcje, które podawałem są tylko dla komputera z uszkodzoną kartą sieciową.

Nie ma sensu sprawdzać dobrze działającego sprzętu.

 

Sprawdziłbym przynajmniej to:

 

Żeby wykluczyć ingerencje systemowe spróbuj odpalić jakieś LiveCD, np. OTLPE ze sterownikami sieci albo jakieś linuksowe. Z tego spróbuj się połączyć z Internetem.

Wszystkie pozostałe instrukcje są ściśle pod Windows.

Odnośnik do komentarza

Proszę bardzo, zrobiłem tak jak mówiłeś, log wklejam. DNS-y zmienione, net uruchomiony z LiveCD "OTLPE ze sterownikami sieci" również nic nie daje. Tak jak mówiłem, mnie to wygląda na to, że coś jest nie tak z kartą sieciową, na tą chwilę nie mam od kogo pożyczyć innej na PCI.

 

Przyszła mi do głowy teraz jeszcze jedna rzecz, płyta była kupiona w Anglii więc może jakieś zworki na niej są poprzestawiane (przystosowane specjalnie dla angielskich sieci). Nie wiem czy tak jest, na razie zacząłem czytać manuala czy takie coś istnieje w ogóle.

cmdlog.txt

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że sterowniki do karty są zainstalowane. Nie mam w tej chwili pendrive, bo pożyczyłem na chwilę, więc zrzutu nie przeniosę. Co chcesz wiedzieć? Schemat zasilania - stacjonarny w domu/biurze, Hibernacja wyłączona, Zasilacza UPS nie ma usługa wyłączona. W jaki sposób mam kombinować z portami PCI?

 

Ja podejrzewam, że jest to jakaś pierdoła, którą trzeba wł/wył lub przestawić. Tyle, że nie wiemy co :blink:

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie też, zresztą od początku obstawiałem właśnie walniętą kartę. Tylko jak to możliwe jest kiedy nie była nigdy używana :unsure: Może uda mi się załatwić jakąś na PCI, żeby sprawdzić. Jednak chyba pozostaje allegro.

 

Jedno pytanie mam. Ponieważ karta grafiki jest duża i zasłania praktycznie 2 sloty PCI, to czy opłaca się kupować kartę sieciową nie pod PCI a PCI-E? A jeżeli tak to jaką? Ja znalazłem przykładowo coś takiego:

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/46/comp/517459

 

EDIT: No to klops. Jakby tego było mało padła karta grafiki, strasznie się grzeje, chociaż Everest pokazuje, że ma ok 50 st. Do tego pojawiły się artefakty. Kiedy zdjąłem radiator, z pasty został tylko twardy skwarek. Ciotka chyba sie zapłacze, bo to jej komp.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc i cenne porady. Miłego dnia życzę.

Odnośnik do komentarza
Jedno pytanie mam. Ponieważ karta grafiki jest duża i zasłania praktycznie 2 sloty PCI, to czy opłaca się kupować kartę sieciową nie pod PCI a PCI-E? A jeżeli tak to jaką? Ja znalazłem przykładowo coś takiego:

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/46/comp/517459

Lepiej PCI-E, nowsza technologia, szybsze przesyłanie danych, chociaż nie sądzę, żebyś z Gigabit Ethernetu (1 Gb/s) korzystał. ;)

 

EDIT: No to klops. Jakby tego było mało padła karta grafiki, strasznie się grzeje, chociaż Everest pokazuje, że ma ok 50 st. Do tego pojawiły się artefakty. Kiedy zdjąłem radiator, z pasty został tylko twardy skwarek. Ciotka chyba sie zapłacze, bo to jej komp.

To już nie ten dział, ale przydałoby się sprawdzić napięcia, temperatury, zasilacz i takie tam.

https://www.fixitpc.pl/topic/155-zakladanie-tematu-jakie-informacje-podawac/

Odnośnik do komentarza

Wiem, że nie ten dział. To była tylko taka mała informacja co się porobiło. Ale owszem zgadzam się, że warto wszystko posprawdzać, bo właśnie dostałem info żeby kupować nową grafikę. Bo jak kupię i znowu padnie to będzie moja wina. Czyli co, temat można zamknąć, a ja przenoszę się do Hardware'u :rolleyes: Dzięki jeszcze raz za porady.

Edytowane przez DawidS28
Ok, zamykam i czekam na osobny temat w hardware. :)
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...