Skocz do zawartości

mgrzeg

Moderatorzy
 • Liczba zawartości

  991
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O mgrzeg

 • Tytuł
  Moderator
 • Urodziny 22.07.1974

Informacje

 • Płeć:
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa

Kontakt

 • Strona WWW
  http://zine.net.pl/blogs/mgrzeg/default.aspx

Ostatnie wizyty

10 980 wyświetleń profilu
 1. mgrzeg

  Port 445 i smbv1

  Polecenie wykonaj z poziomu PowerShell, nie cmd. W zasadzie powinno wystarczyć wykonanie w cmd: >powershell a następnie będąc już w powłoce PS konkretnego polecenia powershellowego. PS>Set-ItemProperty -Path "HKLM:\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanServer\Parameters" SMB1 -Type DWORD -Value 0 -Force Co do zamapowanego dysku sieciowego - sprawdź, czy jest możliwość tworzenia automatycznych snapshotów, być może to wystarczy. m.
 2. mgrzeg

  Port 445 i smbv1

  Witam, 1. TAK 2. Postępuj zgodnie z opisem. 3. NIE, podatność dotyczy wyłącznie Microsoft Windows. Przede wszystkim - zastosuj koniecznie poprawkę do MS17-010 [KLIK]. Jeśli masz włączony automatyczny Windows Update, to najprawdopodobniej już masz tę poprawkę w postaci marcowego monthly rollup (4012215), zajrzyj do historii WU i upewnij się wszędzie, że jest zainstalowany. m.g.
 3. Błąd jest w aplikacji HPSysInfo, być może coś jest nie tak z ustawieniami tego programu. Z tego co piszesz może dotyczyć niepoprawnej obsługi globalnego hooka na alt+s, czyli zapewne 'ś'. Spróbuj może przestawić w ustawieniach na inną kombinację - np. alt+b. Rozważyłeś też usunięcie tego narzędzia? m.g.
 4. mgrzeg

  CLR20r3

  Witam na forum, Czy problem dalej występuje, czy udało się już coś zaradzić? Na wstępie: proszę nie dopisywać się do obcych tematów, tylko tworzyć nowe wątki. W przypadku, gdy nikt jeszcze nie odpowiedział, a pojawiły się nowe informacje, proszę skorzystać z opcji 'Edytuj' i uzupełnić swoją ostatnią wypowiedź. W załączniku nie ma pliku zrzutu - .dmp. Czy możesz spróbować wygenerować zrzut pamięci raz jeszcze, albo przynajmniej zrobić zrzut okna z błędem aplikacji? m.g.
 5. mgrzeg

  CLR20r3

  Witam na forum, na wstępie: proszę nie dołączać się do istniejących wątków, tylko tworzyć osobne. Temat wydzielam. Odnośnie pliku .dwi - wygląda na uszkodzony, a co najmniej dziwny Próbowałeś przeinstalować Fifę? m.
 6. mgrzeg

  DS3 Tool nie działa

  Witam na forum, piszesz, że od ponad roku nie był używany - czy pobierałeś najnowszą wersję, ew. zaglądałeś na stronę producenta? Komunikat błędu wskazuje na problemy z połączeniem, może po prostu ta usługa już nie działa? m.
 7. Klucz prywatny certyfikatu użytego do szyfrowania efs keys został zaszyfrowany z użyciem DPAPI. Musimy uzyskać dostęp do klucza prywatnego oraz strumieni $EFS zaszyfrowanych plików. Nie chcę Cię okłamywać - nie gwarantuję 100% szansy sukcesu, a proces jest dosyć skomplikowany i muszę mieć dostęp do pewnych wrażliwych danych (w tym hasza SHA1 Twojego hasła (o ile to nie jest komputer w domenie, co znacząco by ułatwiło całą procedurę)) oraz plików z Twojego komputera. Na początek potrzebuję dostęp do katalogu AppData\Roming\Microsoft (a w zasadzie do podkatalogów Protect, Crypto oraz SystemCerti
 8. mgrzeg

  błąd CLR20r3

  Witam na forum, czy problem nadal się utrzymuje? Jeśli tak, to spróbuj przygotować zrzut pamięci. W tym celu uruchom procdump w trybie oczekiwania: 1. Pobierz procdump [KLIK] 2. Utwórz na dysku katalog c:\dumps i wypakuj procdump.exe do tego katalogu. 3. Uruchom wiersz poleceń (Start-> w polu 'wyszukaj programy i pliki' wpisz cmd.exe) 4. Zmień katalog bieżący na c:\dumps cd c:\dumps 5. Uruchom procdump w trybie oczekiwania na candybot procdump.exe -e -ma -w "candybot.exe" 6. Dopiero w tym momencie spróbuj uruchomić candybot i poczekaj, aż pojawi się komunikat błędu. Dod
 9. mgrzeg

  CLR20R3 HP

  Witam na forum, potrzebuję kilku plików z Twojego systemu. Użyj proszę narzędzia MscordacwksCollector [KLIK] i dostarcz mi spakowany zestaw plików z katalogu AMD64 (powinien zawierać podkatalogi, a w nich pliki msordacwks_cos_tam.dll oraz sos.dll). Wystarczy, że uruchomisz ten tool, zostawisz domyślne ustawienia, klikniesz 'Find Debugging DLLs', a potem 'Copy files there', co powinno skopiować wszystkie pliki do katalogu, z którego uruchomiłeś to narzędzie. Pliki spakuj i wrzuć na zippyshare. m.g.
 10. Witam na forum, jeśli masz dostęp do swojego starego profilu i pamiętasz hasło, to jest pewna szansa, że tak. Czy możesz zatem odzyskać zawartość swojego profilu (np. c:\users\user\AppData)? m.g.
 11. mgrzeg

  Problem z Fifa 17

  Hmm... problem wygląda bliźniaczo podobny do dosyć częstych z ubiegłego roku, co zazwyczaj oznaczało: https://www.fixitpc.pl/topic/27894-clr20r3-fifa-16/ Jeszcze ostatnia próba, to walka z ustawieniami karty graficznej: https://www.fixitpc.pl/topic/28023-fifa-16-błąd-clr20r3 m.
 12. mgrzeg

  Problem z Fifa 17

  Witam na forum, spróbuj przygotować zrzut pamięci. W tym celu uruchom procdump w trybie oczekiwania: 1. Pobierz procdump [KLIK] 2. Utwórz na dysku katalog c:\dumps i wypakuj procdump.exe do tego katalogu. 3. Uruchom wiersz poleceń (Start-> w polu 'wyszukaj programy i pliki' wpisz cmd.exe) 4. Zmień katalog bieżący na c:\dumps cd c:\dumps 5. Uruchom procdump w trybie oczekiwania na fifaconfig procdump.exe -e -ma -w "fifaconfig.exe" 6. Dopiero w tym momencie spróbuj uruchomić Fifę i poczekaj, aż pojawi się komunikat błędu. Dodatkowo, do analizy dumpa potrzebuję kilku plikó
 13. Witam na forum, spróbuj przygotować zrzut pamięci. W tym celu uruchom procdump w trybie oczekiwania: 1. Pobierz procdump [KLIK] 2. Utwórz na dysku katalog c:\dumps i wypakuj procdump.exe do tego katalogu. 3. Uruchom wiersz poleceń (Start-> w polu 'wyszukaj programy i pliki' wpisz cmd.exe) 4. Zmień katalog bieżący na c:\dumps cd c:\dumps 5. Uruchom procdump w trybie oczekiwania na creationmaster14 procdump.exe -e -ma -w "creationmaster14.exe" 6. Dopiero w tym momencie spróbuj uruchomić creationmaster14 i poczekaj, aż pojawi się komunikat błędu. Plik zrzutu (.dmp) spakuj,
 14. Witam na forum, przygotuj log procmona, być może uda nam się ustalić przyczynę błędnego jej działania. Przygotowanie logu Process Monitora (procmon musi zostać uruchomiony jako administrator): - pobierz i uruchom Process Monitor [KLIK]. Kolejne zdarzenia powinny wypełniać okno procmona; - uruchom program; - po zamknięciu aplikacji zatrzymaj rejestrowanie (lupka na pasku narzędzi będzie przekreślona). - File->Save. Zaznacz 'All events' i 'Native Process Monitor Format (.PML)'. Zapisany plik spakuj i udostępnij np. na zippyshare.com m.
 15. Witam na forum, zrzut nie jest zrobiony w momencie pojawienia się wyjątku, więc musimy zgadywać ze stosu. Z dependsa wynika, że istnieje zależność od X3DAudio1_7.dll, ale nie widzę tej biblioteki w PEBie, a na stosie pojawiają się dziwne wpisy odnośnie lokalizacji: co może wskazywać na brak tejże biblioteki w katalogu c:\windows\syswow64 i poszukiwanie wedle katalogów z PATH. Sugeruję sprawdzić, czy wspomniana biblioteka jest w syswow64, a jeśli tak, to w jakiej wersji i ewentualnie, czy przypadkiem nie jest 64-bit, zamiast 32-bit. Dalej sugeruję zajrzeć do katalogu C:\Program Fi
×
×
 • Dodaj nową pozycję...