Skocz do zawartości

amp

Użytkownicy
 • Postów

  149
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Próbowałeś takiego skryptu do naprawy WU WUReset i np. DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth? Tak tylko zapytam dlaczego nie aktualizowałeś systemu na bieżąco, wiem że tacy są i to są właśnie skutki takiego postępowania. Mam kolegę który też się naczytał że trzeba poczekać bo błędy są itd. itp. i teraz nie ma możliwości aktualizacji a próbowałem różnymi sposobami to zrobić i się nie udało a czytając w necie takich osób jest sporo szczególnie na starszej wersji systemu. Twój problem jest trochę inny tak mi się wydaje skoro masz wyłączone jakieś opcje serwisowe, pewnie na skutek wyłączania aktualizacji, może jakimiś skryptami czy programem aby system się sam nie aktualizował. Możesz jeszcze spróbować aktualizacji z zachowaniem danych, wypakuj iso na dysk i spróbuj z setup.
 2. Tak zapytam tylko czy tak tego pilnujesz aby tak było (ładowanie-rozładowanie)? Tak skraca życie o czym wiadomo od dawna szczególnie nie można doprowadzać do całkowitego rozładowania baterii. Nikt tak naprawdę nie czeka w napięciu aż wybije te 15% i bach do ładowarki a później czeka do 98% aby odłączyć, wiadomo też że baterii nie przeładujesz, jak się naładuje to dalej działa ładowarka a straszenie pożarem itp. to lekka przesada. Tylko chyba u nas się tak tym przejmują bo koszty wymiany baterii mogą być wysokie a tak naprawdę to mało kogo to obchodzi, sprzętu masz używać i to czy podłączysz na godzinę aby się doładował przed pracą czy zapomnisz że się ładuje i będzie ładowany na 100% to tak naprawdę mało istotne. Kupując używkę (telefon) to nie wiesz jak był ładowany i tak naprawdę nie wiesz ile powinien wytrzymać bo każdy używa inaczej więc trzeba to traktować jako ważny acz nie koniecznie przymusowo wcielany w życie przymus. Można iść dalej i przywoływać że szybkie ładowanie skraca życie bo ładowanie dużym prądem to robi i powinno się ładować dłużej i mniejszym bo to też wydłuża żywotność ale do tego trzeba mieć inną ładowarkę i dotyczy przede wszystkim tak zwanych akumulatorków. Ze swojego doświadczenia w tym mogę śmiało napisać że rozładowanie takich do zera potrafi je uszkodzić i nie udaje się odzyskać pełnej sprawności, tak samo ładowanie małym prądem wydłuża choć nie wiem ile ich żywotność bo te które mam żyją dłużej niż poprzednie które ładowałem krócej za pomocą ładowarki bez możliwości regulacji a to czy ładuję do pełna? tak bo tego nie pilnuję. Ważne by nie rozładowywać do zera ale sprzęt raczej na to nie pozwala bo wcześniej się wyłącza i trzeba by je zostawić aby taki stan osiągnąć.
 3. Skoro funkcje oferowane przez system zawiodły to może być usterka któregoś elementu w samym laptopie, dysku, pamięci itp. można te elementy sprawdzić programami np. z hirens boot. Jeśli nie to pozostaje instalacja na nowo.
 4. Opony z kolcami jeśli da się kupić lub wykonać chałupniczo, ludzie takie coś robili na zimę. Po za tym z tym hamowaniem to normalne zjawisko, to fizyka, jej nie da się przeskoczyć.
 5. Pobierz system już z tymi aktualizacjami i spróbuj zainstalować z dysku z zachowaniem danych.
 6. Ale to jest normalna sytuacja jeśli się jeździ w błocie po pas. Jedyna możliwość to błotniki montowane pod ramę z przodu i pod siodło z tyłu, będzie on wtedy poziomo nad kołem. Takie coś mam z przodu na stałe (mocowanie na takich gumkach) ale raczej chroni przed odpryskami kamieni niż błotem i wodą a z tyłu dołączam jak mam jechać gdzieś w teren po deszczu. To taka ochrona raczej nie do codziennej jazdy. Możesz zobaczyć w necie jak takie błotniki wyglądają.
 7. Komputer spełnia wymagania?, pytałem też o partycję na system (czy też jest to oddzielny dysk) nadana litera czy tylko puste nie przydzielone miejsce. Proponuję próbę instalacji z pena lub dysku. Ustawienia w biosie poprawne i system aktualny? Nie podałeś konfiguracji komputera, nic co mogło by nakierować na jakiś trop, zdjęcia z zarządzania dyskami. Wszystko trzeba wydzierać jakby siłą aby się czegoś dowiedzieć. Po takim pytaniu równie dobrze można użyć google i więcej się dowiedzieć.
 8. Ale że co? Chcesz zainstalować win 11 obok win 10 w sensie że masz przygotowaną na ten cel partycję? Z czego instalujesz? jak przygotowany ewentualnie pendrive, skąd pobrany system. Po co instalować obok siebie w sumie dwa jednakowe systemy, nie lepiej zaktualizować a jak się nie spodoba to cofnąć?
 9. Dobrym programem też jest wiertarka...wiercisz dziury i wyrzucasz dysk.😉
 10. To się nazywa wianki, są wianki do piasty (tam gdzie mocowana duża zębatka przednia), do kierownicy większy z mniejszymi kulkami, do kół i tam też są innej wielkości kulki. Lepiej stosować same kulki bo eliminuje to możliwość rozlecenia się osłony która ja trzyma i uszkadza w ten sposób miskę. Najczęściej się to stosuje do kół i i mechanizmu korbowego a do kierownicy jak się uważa. Przeważnie jak się kupuje wianki dla kulek (choć bywa że one same są dostępne luzem) to się kupuje 3 wianki (komplet) i to powinno wystarczyć z zapasem na obie strony. Nie będę Ci doradzał co masz kupić, na motor trzeba prawo jazdy, na skuter chyba nie ale kask w obu przypadkach konieczny, rower elektryczny to też spory koszt, w twojej sytuacji pozostaje rower i na tym bym poprzestał, najpierw praca a później myślenie co robić. Co do roweru elektrycznego to dalej rower tylko dochodzi silnik w tylnym kole, akumulator, manetka i licznik, akurat się zajmowałem składaniem takich rowerów w zeszłym roku. Wianki w kierownicy i kolach są, w piaście (przednia zębatka) teraz się stosuje już wkłady (czyli na łożyskach)...to tak pokrótce ale cena nowych (tych co składałem) zaczynała się od 4000 PLN tak że wydatek jest. Jak chcesz grzebać to jednak rower jest najłatwiejszy w takim czymś a i do tego potrzebne klucze, to też jakiś wydatek bo byle czym się nie zrobi, .
 11. Jeżeli masz dostęp do dysku to by znaczyło że pliki których nie możesz odczytać są być może uszkodzone albo i sam dysk ma problemy, sprawdzałeś go?. Co to znaczy że nie daje się zobaczyć? albo tam są albo nie, chyba że masz na myśli że nie dają się odtworzyć, jest jakiś komunikat dlaczego? Raczej nie wystartujesz systemu po przełożeniu dysku, o ile z nowszymi systemami się to udaje to z xp raczej nie da rady.
 12. Jeżeli jesteś w takiej sytuacji to może warto udać się tam gdzie naprawiają rowery a na pewno udało by się dostać jakąś oponę. Pracowałem parę lat w sklepie z rowerami i opony idą do beki nawet w lepszym stanie niż masz ty. Nie nie da się zalatać dziury w dętce naklejając coś na oponie bez odkręcenia koła, to niemożliwe. Masz zjechane nakrętki do przykręcania koła (bo to nakrętki a nie śruby) to taka sama sytuacja. Na rawce (obręczy koła) w środku pod dętką gdzie są główki nakrętek szprych musi być taśma ochronna (nawet zwykłą taśmą można okręcić) to chroni dętkę od środka. Wszystkie zabiegi powodują jakieś koszty, łatki które chcesz naklejać czy inne więc koszt nakrętek na koła przy tym jest niewielki.
 13. Ale jak to, masz łyse opony? to znaczy że wcześniej łyse nie były? czy masz bez bieżnika bo się lepiej rower toczy. Jest taki wynalazek jak antyprzebiciowa dętka i opona...poszukaj w necie.
 14. Jeśli aktualizowany był bios to został on przywrócony do domyślnych ustawień, trzeba więc go ponownie ustawić, szczególnie boot z dysku lub menedżera uruchamiania (w przypadku uef)i.
 15. To taka nauka na przyszłość aby nawet zapisać na kartce czy w notatniku na kompie wszystkie hasła i loginy do kont. Jest jeszcze coś takiego jak klucz Yubikey, choć nie wiem czy działa na wszystkich kontach. Czyli tak w sumie jak nie chcesz ryzykować z nakładką i nie chcesz postawić na nowo to już niewiele można zdziałać po za sprawdzeniem dysku i pamięci na wypadek błędów. Te błędy które opisałeś mają związek chyba z plikami systemowymi a skoro naprawa nie przyniosła efektu to jeszcze można przeskanować na wypadek infekcji. WinPe10 ma parę programów które mogą pomóc.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...