Skocz do zawartości

Andman

Użytkownicy
 • Postów

  103
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

1 obserwujący

O Andman

 • Urodziny 07.06.1973

Informacje

 • Płeć:
  Mężczyzna
 • Skąd:
  wielkopolska

Ostatnie wizyty

3 065 wyświetleń profilu
 1. Sytuacja jest patowa? W usługach znalazłem: Nazwa usługi: McpManagementService Ścieżka do pliku wykonywalnego: C:\WINDOWS\system32\svchost.exe -k McpManagementServiceGroup Opis: <Nie można odczytać opisu. Kod błędu: 15100 > Stan usługi: zatrzymano Nazwa usługi: VSS Ścieżka do pliku wykonywalnego: C:\WINDOWS\system32\vssvc.exe Opis: Zarządza i implementuje kopie woluminów w tle używane dla kopii zapasowej i do innych celów. Jeśli ta usługa zostanie zatrzymana, kopie w tle będą niedostępne dla kopii zapasowej, co może spowodować błąd kopii zapasowej. Jeśli ta usługa zostanie wyłączona, wszelkie usługi jawnie od niej zależne przestaną się uruchamiać. Stan usługi: zatrzymano
 2. Zrobiłem naprawę w FRST. W załączeniu wynik. Fixlog.txt
 3. Wykonałem czynności w FRST. Załączam logi. Addition.txt FRST.txt Shortcut.txt Fixlog.txt
 4. Dziękuję za zajęcie się problemem. W załączeniu przesyłam log z Farbar Service Scanner FSS.txt
 5. Od kilku dni borykałem się z drenażem baterii na wyłączonym laptopie. Pomimo wyłączonej opcji szybkiego uruchamiania po nocy poziom naładowania baterii nie pozwalał na uruchomienie laptopa. Ponownie włączyłem a następnie znowu wyłączyłem szybkie uruchamianie w opcjach zasilanie i dzisiaj po nocy bateria nie utraciła poziomu naładowania. Za to system stał się ociężały. Druga i kolejna kolejna karta w przeglądarce ciężko się ładuje. Włączenie dwóch aplikacji jednocześnie zmraża system na kilkanaście sekund. Proszę o spojrzenie na logi i ewentualną pomoc. Addition.txt FRST.txt Shortcut.txt
 6. Nadal poszukuję przyczyn problemu i przypominałem sobie, że poprzez Windows Update nie mogłem pobrać aktualizacji systemu z wersji 1909 do wersji 2004. Był jedynie baner w Windows Update, że aktualizacja będzie dostępna wkrótce. Znalazłem informację, że powodem braku aktualizacji do wersji 2004 jest niekompatybilność sterowników urządzeń Conexant. W przypadku pobrania ww. aktualizacji mogły pojawić się BSOD. Mimo wszystko za pośrednictwem asystenta aktualizacji pobrałem i zainstalowałem wersję 2004 Windowsa 10. Wszystko wydawało się działać poprawnie. Potem była wersja 20H1, która była dostępna już poprzez Windows Update tak jak kolejne do bieżącej wersji. Lecz na stronie Lenovo, posiadany przeze mnie laptop, jest uznany za niekompatybilny (nie przetestowany) z wersjami od 2004 wzwyż.
 7. Andman

  sterownik synaptics

  Sprawdź, czy w BIOS nie jest wyłączony Touch-Pad.
 8. Przeglądałem ten temat od początku i wykonałem nowe logi FRST. Moją uwagę zwróciły wpisy: S3 dtlitescsibus; \SystemRoot\System32\drivers\dtlitescsibus.sys [X] S4 sptd2; System32\Drivers\sptd2.sys [X] pomimo, że sterownik sptd2 i plik dtlitescsibus.sys zostały usunięte. Plik dtlitescsibus.sys mam na dysku ale w lokalizacji innej niż wskazuje FRST, bo w: C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\dtlitescsibus.inf_amd64_a0cc27bc19a57edc, z której nie można go usunąć. Pliku sptd2.sys na dysku nie znajduję. Addition.txt FRST.txt Shortcut.txt
 9. Jeszcze raz sprawdziłem uprawnienia według drzewa "Opcji Indeksowania" Jedynie znalazłem trzy wpisy, które wykraczają poza schemat. W nowym koncie Busy w tożsamej lokalizacji rekordy noszą nazwę Konto nieznane Też mam taką konfigurację.
 10. W nowym koncie uprawnienia też są węższe.
 11. Utworzyłem nowego konto. Wynik diagnostyka taki sam. Gdy zalogowałem się ponownie na dotychczasowe konto, Defender wykrył zagrożenie w G:\Z Internetu\pctrans.exe. To instalka (EaseUS Todo PCTrans Setup) pobrana w 2017 r. więc to chyba false alarm.
 12. Powieliłem u siebie taki sam układ. Po sprawdzeniu mam taki sam zestaw uprawnień. Diagnostyk dalej nie współpracuje. Informacja. Miałem okazję i uruchomiłem diagnostykę indeksowania na systemie Win10 w wersji 20H2 zainstalowanym na dysku SSD. I diagnostyka zwraca identyczny problem z uprawnieniami katalogów Windows Search jak w na moim laptopie. Więc problem nie jest jednostkowy.
 13. U mnie folder C:\ProgramData\Microsoft nie ma Administratora. Uprawnienia mam identyczne. Od folderu C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu moje konto dostaje uprawnienia specjalne (tylko podfoldery i pliki). Pozostałe uprawnienia pozostają niezmienione. Od momentu zmiany lokalizacji indeksowania cały czas pracuję na tej alternatywnej ścieżce C:\indeks. Z C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu usunąłem konto Administrator. Konto zniknęło, ale usunięcie zostało poprzedzone komunikatem:
 14. Konto Administrator jest we wszystkich folderach C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs, z wyjątkiem C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Windows PowerShell gdzie właścicielem jest TrustedInstaller. Zabrałem się za usuwanie wpisu Administrator. Przejąłem uprawnienie ale przy próbie usunięcia mam komunikat "Co chcesz zrobić z dziedziczonymi uprawnieniami" albo konwertuj uprawnienia dziedziczone na uprawnienia jawne do tego obiektu lub usuń wszystkie uprawnienia odziedziczone z tego obiektu. I się tutaj zatrzymałem. Otworzyłem alternatywną lokalizację indeksowania i nie mam uprawnień do odczytu. Folder jest pusty 0 kb
 15. Tak, zrobiłem restart i test po nim. Według "Opcji indeksowania" dalej przeglądam poszczególne foldery. W lokalizacji C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programy\.. w nazwie grup jest konto Administrator z czerwonym X przy ikonie. Proszę o informację, czy znasz źródło, według którego mógłbym zweryfikować wątpliwości we wpisach i uprawnieniach folderów?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...