Skocz do zawartości

Rofi

Użytkownicy
 • Postów

  27
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

 1. Rofi

  Niestabilne sektory

  Jak mogłem zrobić kopię, jakąkolwiek, skoro przy każdej próbie skopiowania albo blue screen albo odłączenie dysku? Pliki są różne - od mp3, po mkv, avi na rarach i cr2 kończąc. W wolnej chwili zrobię co napisałeś i napiszę o wynikach.
 2. Rofi

  Niestabilne sektory

  Chciałbym przenieść te dane na inny dysk. Ale przy próbie kopiowania albo mam blue screen albo dysk mi się samoczynnie odłącza - reszta chodzi dobrze. W trybie awaryjnym podczas kopiowania odłącza się dysk tak jak w normalnym :/
 3. Rofi

  Niestabilne sektory

  Problem jest taki, że odłącza się dysk przy próbie kopiowania :|
 4. Rofi

  Niestabilne sektory

  Problem pojawił się nagle: Wykonałem skan: Niby wszystko dobrze, ale robił się wolno. Czytałem, że trzeba wykonać zerowanie dysku i tego typu akcje. Jak rozumiem wiąże się to z utratą danych. Chciałbym je skopiować na inny dysk, ale pojawia się problem: częsty ekran śmierci. Czy jest sposób na jego uniknięcie? A może jakaś magiczna opcja naprawy bez utraty danych?
 5. @ up a jednak. Dyska ma swoje humory raz muli a raz nie. Zwolniłem ponad 70 GB na jednej z jego partycji i dysk przestał mulić. Nie wiem ocb, ale mam zamiar jedną partycję zwolnić całkowicie, zmienić na podstawową a potem drugą
 6. Pewnie, że mógłbym i tak zawsze robiłem, bo inne dyski są dobrze ustawione. Nie wiem czemu ten jest inaczej. Na E tragedii nie ma, gorzej trochę jest na F.
 7. Czyli coś źle zrobiłem jak dzieliłem dysk jak rozumiem. Bo reszta dysków jest w podstawowej. W sumie do tej pory nie było z nim problemu zaczął on występować nagle stąd ten temat. Z żadnym innym dyskiem nie mam żadnych problemów oprócz tego, w którego skład wchodzi E i F. Czy to wina tego, że te partycje nie są podstawowe? Czy problem leży gdzie indziej?
 8. Ale u mnie dyski zawsze mają taką temperaturę Obudowa, którą posiadam, ma 120mm wiatraki, które ładnie sobie wieją na dyski, stąd taka a nie inna temperatura. Taki stan rzeczy jest od ponad pięciu lat i nigdy nie było z tego powodu jakichkolwiek problemów. Więc chyba to nie to.
 9. Tak, bez problemu. Co więcej, plik przeniesiony z tego dysku na inny śmiga normalnie. Niestety obecnie to nie jest wykonalne - po prostu nie mam tyle wolnego miejsca.
 10. Jak mam rozumieć narzędziem windowsa - tak, sekund kilka i zero błędów.
 11. Od kilku dni obserwuję "mulenie" jednego z dysków. Nie wiem jaka może być przyczyna - ot po prostu stało to się nagle i dotyczy tego jednego dysku. Zrobiłem scan i niby programy wskazują, że wszystko jest ok, ale jednak nie jest. Na tym dysku są tylko pliki video w różnych formatach. Mulenie objawia się tym, że po uruchomieniu danego pliku chodzi on normalnie, ale przewinięcie (w jakimkolwiek programie) skutkuje zawieszeniem się tego dysku - nie odpowiada od kilku sekund do kilku minut. A czasem wystarczy próba otwarcia jakiegokolwiek z folderu na tym dysku. I nie ma znaczenia czy komputer wystartował minutę temu czy chodzi od kilku godzin. Nie wiem ocb. W załącznikach zamieszczam dane z programów CrystalDiskInfo i HD Tune oraz system summary z HWiNFO.
 12. Czytałem wcześniej ten artykuł co dałeś i wiedziałem, że dysk jest w ogonku jeśli idzie o ssd. Ale system i programy startują wyraźnie szybciej, tak więc za tą cenę opłacało się.
 13. Mam okazję kupić dysk SSD Kingston V+200 128 GB po całkiem niezłej cenie (360 zł) i chciałem się dowiedzieć, czy ma to sens, jak wszystkie dyski, które posiadam są to zwykłe hdd: 1. SAMSUNG HD103UJ 2. SAMSUNG HD103UJ 3. SAMSUNG HD204UI 4. SAMSUNG HD103UJ 5. SAMSUNG HD204UI Na ssd chciałem postawić system, zainstalować programy i ewentualnie jakieś większe gry. Jest w tym sens?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...