Skocz do zawartości

kacper6768

Użytkownicy
 • Postów

  121
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Gdy pobieram odtwarzacz PotPlayer https://potplayer.daum.net ze strony https://www.softpedia.com/get/Multimedia/Video/Video-Players/PotPlayer.shtml to zawsze był dla każdej z dwóch wersji 32 bitowej i 64 bitowej dodatek OpenCodec i teraz jest tylko sam PotPlayer bez dodatku OpenCodec. Mam na dysku starszą wersję instalatora PotPlayer 1.7.21831. Czy lepiej jest do najnowsze wersji PotPlayera PotPlayer 1.7.22038.0 doinstalować OpenCodec ze starszej wersji 1.7.21831 czy lepiej szukać najnowszego OpenCodec na nieoficjanych stronach czy zrezygnować z instalacji OpenCodec. Czy wogóle OpenCodec jest aktualizowany tak jak PotPlayer? Gdy się otworzy OpenCodec programem 7-Zip ze starszej wersji Potplayer to ten OpenCodec jest we właścowościach archiwum 2017-08-01 Czy to znaczy że OpenCodec dlatego że nie był aktualizowany to przestał być kompatybilny z najnowszym PotPlayer? Czy trzeba instlować OpenCodec do programu PotPlayer?
 2. W przeglądarce internetowej Firefoxie używam wtyczki "YouTube Video and Audio Downloader (WebEx)" ale wolno pobierają się filmy ze strony YouTube. 48,5 KB/s Normanie przez internet pobierają się dane z szybkością 2,4 MB/s Używam 64 bitowego Windowsa 10 Pro 22H2 i najnowszej 64 bitowej wersji przeglądarki Firefoxa.
 3. Gdy w nowej wersji Total Commandera 11.02 coś się kopiuje to na zielonym tle są ząbki i co one oznaczają? Czy to prawda że gdy się w Total Commanderze zainstaluje wtyczki to można przeglądać linuksowe partycje z linuksowymi systemami plików ale czy tylko odczytywać czy zapisywać zmiany?
 4. Po co Microsoft stworzył płatny Microsoft Office jak przeciętnemu użytkownikowi wystarczy darmowy Libre Office albo Open Office? Kiedyś kilkanaście lat temu gdy miałem pierwszą styczność z komputerem to był zainstalowany pakiet biurowy Microsoft Works i tam był asystent spicacz ale teraz czy ten pakiet jest rozwijany Microsoft Works?
 5. Czy da się pobrać pomoc offline help do pakietu Microsoft Office 2021 i tą pomoc doinstalować? W starszych wersjach Microsoft Office gdy się wciśnie przycisk F1 to wyskakuje pomoc dla Microsoft Office ale w nowszych wersjach Microsoft Office żeby się pokazała pomoc to musi być połączenie z internetem ale nie na każdym komputerze mam dostęp do internetu. Często chcę sprawdzić od razu w pomocy jakieś podstawowe rzeczy jak coś zrobić w Microsoft Office to trzeba szukać w internecie. Jak można wsadowo po krótkich zdaniach po każdej linijce tekstu zrobić linijkę odstępu? aaaaaaa aaaaaaa aaaaaaa zamienić na aaaaaaa aaaaaaa aaaaaaa Da się tak zrobić ale tylko pozornie dlatego że w Wordzie da się tylko ustawić duże odstępy między marginesami ale gdy się je skopiuje do notatnika to zdania nadal są bez oddzielenia. Gdy tekst czyta syntezator mowy to żeby oddzielał zdania muszą być oddzielone dużym odstępem. Gdy jedna linijka zaraz nad drugą to syntezator wszystkie zdania czyta jak jedno całe zdanie.
 6. Czy to prawda że Windows 11 ma natywna obsługę RAR i 7Zip w Windows 11? Czy to znaczy że programy WinRAR i 7Zip będą w Windowsie 11 niepotrzebne? Czy może jest tak że pomimo że Windows 11 obsługuje formaty WinRAR i 7Zip to może dłużej kompresuje dane w tych formatach albo z błędami w porównaniu z oryginalnymi programami WinRAR i 7Zip? Zostałem przy Windowsie 10 ale mam od dawna zainstalowaną starą kompilację Windowsa 11 na maszynie wirtualnej VMware Workstation. Windows 11 jest wyglądowo podobny do Windowsa 10 ale czy też jest podobny pod maską?
 7. Gdy chcę otworzyć pliki graficzne z rozszerzeniem webp to wyskakuje napis Używam Windowsa 10 Pro 22H2 64 bitowego i 64 bitowy IrfanView z Microsoft Store https://apps.microsoft.com/detail/irfanview64/9PJZ3BTL5PV6?hl=en-us&gl=US ale chciałbym zamiast instalować normalną wersję programu IrfanView to żeby do tej wersji programu IrfanView z Microft Store doinstalować wtyczki. Programy z Microsoft Store się automatycznie aktualizują i nie zaśmiecają systemu.
 8. Który system plików najlepiej jest wybrać dla pendriwów i dysków USB? Dla pendriwów domyślnie jest FAT32, Dla dysków USB jest NTFS. Używam pendriwów 8 GB ale czasami zdarza się wrzucić jakiś plik powyżej 4 GB to domyślny FAT32 jest ograniczeniem. Czy lepiej jest dla pendriwów wybrać system plików exFAT czy NTFS czy lepiej pozostać przy domyślnym FAT32 i w razie wrzucania większych plików niż 4 GB to je dzielić na RARy programem Winrar? Czy dla 1 TB dysku USB najlepszym wyborem jest NTFS lepiej zmienić na exFAT? Gdy smartfon się zawiesi i się resetuje to czy w nim karta pamięci może się psuć tak pendrive wysuwany z komputera bez klikania na bezpieczne usuwania urządzenia? Używam Windowsa 10 ale czy jest jakiś uniwersalny system plików żeby można było na dysk USB albo pamięć USB używać na komputerach MAC OS i Linuksach?
 9. Microsoft co miesiąc oficjalnie wydaje wersję Windowsa 10 z aktualizacjami. Gdyby wydawane wersje nazywały się 23H2 zamiast 22H2 to czy by się ten Windows 10 czymś różnił? Używam 3 komputerów Płyta: A320M PRO-VD/S (MS-7A36) Typ procesora: QuadCore AMD Ryzen 3 1200 Grafika - GeForce GT 630 (1 GB) Ram: 9905702-017.A00G; 8 GB Dysk: TOSHIBA HDWD110 Napęd: ATAPI iHAS122 F Asus M4N68T-M LE V2 Mikroukład płyty głównej - nVIDIA nForce 7025-630a, AMD K10 Typ procesora - QuadCore AMD Athlon II X4 640 Pamięć RAM 4 GB DDR3 Karta graficzna: AMD Radeon HD 6670 (1 GB) Dysk twardy: TOSHIBA DT01ACA100 Napęd: ATAPI iHAS124 B SCSI CdRom Device Zasilacz: Modecom FEEL 3 400W Typ procesora - QuadCore AMD A8-7410, 2500 MHz (25 x 100) Nazwa płyty głównej - HP ProBook 455 G3 Mikroukład płyty głównej - AMD Avalon, AMD K16.3 Pamięć fizyczna - 3530 MB (DDR3 SDRAM) Dysk twardy: HGST HTS725050A7E630 (500 GB, 7200 RPM, SATA-III) Napęd dysków optycznych: HP HLDS DVDRW GUD1N Grafika Zintegrowane: AMD Radeon R5 Series (Beema) Oddzielna: PCI Express 2.0 x8: AMD Radeon 530 / R7 M340 (Meso) 2GB Czy warto te komputery aktualizować do Windowsa 11 czy lepiej zostać przy Windowsie 10 czy zaktualizować do Windowsa 11 tylko 1 albo 2 z nich? Gdy używam innego starego komputera z Windosami 98SE i Windows XP i WIndows 7 tylko do grania w stare gry bez korzystania z internetu z tego komputera to czy lepiej jest zainstalować aktualizacje które były wydawane do czasu zakończenia ich wsparcia tych starych Windowsów?
 10. Czy w tym roku zostanie wydany Windows 10 w wersji 23H2? Windows 11 już został wydany w wersji 23H2. Dlaczego zawsze najpierw wydają nową kompilację dla Windowsa 11 i dopiero potem dla Windowsa 10? Czy w Windowsie 10 będą dodawane tylko aktualizacje bezpieczeństwa i nic więcej. Zmiany wyglądowe i nowe funkcje jak są wydawane to tylko dla Windowsa 11. Windows 10 będzie aktualizowany do 2025 roku to czy tylko jeszcze przez rok i potem jedynym aktualizowanym Windowsem będzie tylko Windows 11? Używam dysku HDD na system. To zły pomysł ale na SSD mnie nie stać. Gdy aktualizuję Windowsa to tylko raz na rok. Wcześniej 2 razy w roku dlatego że były jeszcze aktualizacje H1. Teraz są tylko H2 na przykład 22H2. Windowsa aktualizuję z wypakowanego obrazu iso Windowsa. Da się aktualizować przez Windows Update ale wtedy Windows długo się uruchamia i muli i jest zawalony aktualizacjami. Gdyby dysk twardy był na pamięci flash to zapewne by Windows nie mulił. Czy aktualizacja Windowsa 10 wystarcza raz na rok? Po co są aktualizacja dla Windowsa gdy wirusy mogą przedostawać się przez przeglądarkę internetową i jeszcze jest Windows Defender to co ma do tego Windows?
 11. Co trzeba pobrać i zainstalować żeby w programie mp3DirectCut https://mpesch3.de był dostępny ACM? Używam WIndowsa 10 Pro 22H2? Czy w programie mp3DirectCut da się tak ustawić widok ścieżki dźwiękowej żeby w długin nagraniu na ekranie był widoczny początek i koniec ścieżki tak jak w innych programach do edycji dźwięku? Nawet po maksymalnym oddaleniu widoku nadal długie utwory trzeba scrollować. Dlaczego w innych programach dźwiękowych kilkugodzinne nagrania się długo wczytują ale w programie mp3DirectCut to samo wczytuje się w ciągu sekundy? Dlaczego po wprowadzeniu zmian w nagraniu za pomocą mp3DirectCut z zapisem bez enkodowania takie nagranie może się potem nie dać wczytać w programie Audacity? Dlaczego zapis z enkodowaniem jest dużo dłuższy i takie nagranie się na pewno wczyta każdym edytorem dźwięku?
 12. Znalazłem na śmietniku wyrzucony kabel USB Znalazłem na śmietniku wyrzucony kabel USB Gdy się ten kabel podłączy do komputera i drugą końcówkę do innego urządzenia to przez ten kabel normalnie ładuje się te urządzenie ale nie da się wykrywać urządzeń za pomocą tego kabla. Jest tylko ładowanie.
 13. Czy jest jakaś darmowa (ewentualnie płatna) strona internetowa do edycji zdjęć za pomocą komend żeby w komendzie napisać że ta osoba jest z brodą albo w kapeluszu i żeby ta strona internetowa te zdjęcie właśnie tak zmodyfikowała? Żeby takie zdjęcie wyglądało na prawdziwe. Nie rysunkowe jak z kreskówki. Miałem około 2 lata temu zdjęcie Mateusza Morawieckiego w żydowskiej jarmułce i z pejsami i te zdjęcie mi się gdzieś zapodziało albo zostało usunięte. Potrzebne mi te zdjęcie na protest polityczny. To pomyślałem żeby je wygenerować. Nie mam czasu ani ochoty uczyć się obsługi Photoshopa. Jedyne co umiem to rozjaśniać i przyciemniać zdjęcia. Z taką wiedzą w Photoshopie nic nie zdziałam.
 14. Mam w przeglądarce internetowej Google Chrome zainstalowane wtyczki Adblock Plus https://chrome.google.com/webstore/detail/adblock-plus-free-ad-bloc/cfhdojbkjhnklbpkdaibdccddilifddb?hl=pl uBlock Origin https://chrome.google.com/webstore/detail/ublock-origin/cjpalhdlnbpafiamejdnhcphjbkeiagm?hl=pl Popup Blocker (strict) https://chrome.google.com/webstore/detail/popup-blocker-strict/aefkmifgmaafnojlojpnekbpbmjiiogg ale co jakiś czas podczas oglądania filmu obojętnie czy na żywo czy wcześniej nakręconych, wyskakują różne reklamy. Istnieje wtyczka YouTube Blocker https://chrome.google.com/webstore/detail/youtube-blocker/oohcfepaadomnocmmkejhnfhcddpdpab?hl=pl ale nie wiem czy będzie działać i nie chcę zaśmiecać przeglądarki różnymi wtyczkami. Co z reklamami na stronie Rumble i innych serwisach streamingowych? Nie istnieje wtyczka Rumble Blocker ani Rumble Ads Blocker. Najlepsza by była uniwersalna wtyczka działająca na wszystkie strony.
 15. Czy program CX File Explorer wymaga połączenia z Internetem czy przerzuca się dane bezpośrednio z telefonu na komputer albo odwrotnie? Czy wersje WiFi muszą się zgadzać czy WiFi wszędzie jest taki sam bezwersyjny? Czy z komputera na telefon da się też przesyłać dane? Czy WiFi jest wolniejsze czy szybsze niż Bluetooth?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...