Skocz do zawartości

darek

Użytkownicy
 • Postów

  93
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Informacje

 • Płeć:
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. U mnie nie zadziałało niestety. Robiłeś to bez zainstalowanego Irfan View? A jednak zadziałało, ale po odznaczeniu nieopatrznie zaznaczonej opcji w Irfan View zaznaczonej kółkiem na obrazku: Dzięki za naprowadzenie mnie na winowajce!😄
 2. Ta sama sytuacja, mogę wybrać program do odtwarzania .avi czy .mp4, ale na stałe programu przypisać nie mogę, rozszerzeń nie ma na liście typów plików. Ma ktoś jakiś pomysł?
 3. I okazało się, że jest dużo prostszy, wręcz banalny sposób na obejście ograniczeń i zainstalowanie Windows 11 na niewspieranym komputerze. Pobieramy oficjalny obraz iso systemu ze strony Microsoftu i za pomocą programu Rufus tworzymy bootowalnego pendrive z systemem. W programie Rufus, w sekcji "Opcje obrazu" ustawić trzeba "Extended Windows 11 Installation (no PTM/no Secure Boot/8GB-RAM)"
 4. Wszyscy posiadacze Windows 10 mogą za darmo aktualizować komputer do nowego systemu, problem jednak jest z rygorystycznymi wymaganiami co do sprzętu i nie dla tego, że komp systemu nie uniesie, ale z przyczyn - jak to Microsoft tłumaczy - bezpieczeństwa. W praktyce komputery starsze iż 4 lata już nie spełniają wymagań! Chciałbym podrzucić dwa linki pomagające obejść owe ograniczenia, pierwszy dotyczy samej instalacji a drugi pomaga rozwiązać problem z Windows Defenderem, który to może u niektórych objawić - mi się objawił :-) https://jensd.be/1472/windows/install-windows-11-on-unsupported-hardware https://jensd.be/1507/windows/fix-issue-with-empty-windows-security-app-after-upgrade-to-windows-11 Wydaje mi się, że z legalnością takiego zabiegu nie powinno być problemów. Natomiast, jeśli nawet teraz komputer pracuje normalnie, to Microsoft ostrzega, że w przyszłości tak być nie musi. U mnie wszystko poszło bez problemu (naprawa Defendera też) i póki co działa tak samo płynnie jak "dziesiątka" :-)
 5. darek

  Kabel VAG KKL - Windows 10

  Dzięki za podpowiedź! Sprawa się wyjaśniła. Chiński kabel miał w środku odwrotnie wpiętą wtyczkę w piny, była zwyczajnie obrócona i interfejs dostał plus na masę, i odwrotnie, i zaliczył zgon. Wniosek z tego taki, że chińskie wynalazki należy - jeśli się da - rozkręcić przed użyciem i sprawdzić poprawność połączeń ?
 6. Zna ktoś może działające sterowniki pod Windows 10 x64 dla tego kabelka?
 7. Na przykład tu: https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=49919
 8. W wersji systemu 1909 po kliknięciu w menu start i najechaniu kursorem na ikonkę np. zamykania systemu automatycznie wyjeżdża panel nawigacji z rozwiniętymi nazwami ikon, takie niby udogodnienie. Wcześniej ten panel wysuwał się dopiero po kliknięciu w trzy kreseczki w lewym, górnym rogu menu START i dla mnie tak było OK. Pytanie to czy istnieje jakiś sposób - np. zmiana wartości w rejestrze - na wyłączenie tego udogodnienia? Jest to tylko problem kosmetyczno-wizualny, ale gdyby dało się to poprawić to byłbym "happy"
 9. Łącze zarządzania energią ustawiłem na wyłączone i zobaczę co się wydarzy, ale że działa to globalnie na wszystkie dyski wolałbym mieć to włączone. OK, bez Intel Rapid Storage Technology wydaje się być wszystko w porządku, dysk nie odłącza się a program do szczęścia wcale nie był potrzebny
 10. Witam. Od czasu do czasu, bez wyraźnej przyczyny odłącza się jeden z trzech dysków sata, zawsze ten sam (zaznaczony na obrazku), informuje mnie o tym program Intel Rapid Storage Technology. Myślałem, że to złe połączenie, zmieniłem więc kabel sygnałowy i zasilający - dysk nadal się odłącza. Nie można co prawda do końca wykluczyć takiej usterki, ale póki co nie biorę tego pod uwagę bo po restarcie dysk wraca. To jest stary dość dysk SATA 2 i raczej sprawny, SMART nie sygnalizuje problemów, pomyślałem wiec, ze może to być brak obsługi którejś z zaawansowanych funkcji zarządzania dyskami. Tylko której? Płyta główna to MSI Z87-G43 Procesor to Intel i5 4670k Dyski widać na obrazkach System Win 10 Pro 1909, kompilacja 18363.476 Może ktoś podpowie co wyłączyć/wyłączyć w biosie lub w systemie.
 11. darek

  kabel komputer - tv

  Tak, może być ten.
 12. darek

  kabel komputer - tv

  DVI-D przesyła tyko dane cyfrowe a sprzedawca, mówiąc o kablu analogowym miał na myśli pewnie DVI-I, który oprócz danych cyfrowych przesyła też dane analogowe. Tobie wystarczy DVI-D dual link(cyfrowy, dwukanałowy) do HDMI, jednak musisz liczyć się, że w takiej konfiguracji maksymalną rozdzielczość jaką uzyskasz będzie 2048×1536. Jeśli monitor wyposażony jest w wejście DVI lub DisplayPort to można by w ten sposób połączyć komputer z monitorem a TV do komputera kablem HDMI. Rodzaje DVI
 13. Niedawno właśnie instalowałem system na czysto, błąd jak był tak jest nadal
 14. Witam. W dzienniku zdarzeń pojawiają się notoryczne błędy o identyfikatorze 10016: Zgodnie z ustawieniami uprawnienia właściwe dla aplikacji nie jest udzielane uprawnienie Lokalny Aktywacja do aplikacji serwera COM z identyfikatorem klasy CLSID {2593F8B9-4EAF-457C-B68A-50F6B8EA6B54} i identyfikatorem aplikacji APPID {15C20B67-12E7-4BB6-92BB-7AFF07997402} użytkownikowi DESKTOP-D61335B\Darek o identyfikatorze zabezpieczeń SID (S-1-5-21-3137867561-443341830-3108318781-1001) z adresu LocalHost (użycie LRPC) działającemu w kontenerze aplikacji o identyfikatorze SID Niedostępny (Niedostępny). To uprawnienie zabezpieczeń można modyfikować przy użyciu narzędzia administracyjnego Usługi składowe. i Zgodnie z ustawieniami uprawnienia właściwe dla aplikacji nie jest udzielane uprawnienie Lokalny Uruchom do aplikacji serwera COM z identyfikatorem klasy CLSID Windows.SecurityCenter.SecurityAppBroker i identyfikatorem aplikacji APPID Niedostępny użytkownikowi ZARZĄDZANIE NT\SYSTEM o identyfikatorze zabezpieczeń SID (S-1-5-18) z adresu LocalHost (użycie LRPC) działającemu w kontenerze aplikacji o identyfikatorze SID Niedostępny (Niedostępny). To uprawnienie zabezpieczeń można modyfikować przy użyciu narzędzia administracyjnego Usługi składowe. Pojawiają się grupami po kilka na raz a na stronie Microsoftu radzą by ten błąd zignorować, ja jednak mam pewne wątpliwości bo zdarza się, że komputer się wiesza. Wdzięczny będę za jakieś sugestie i pozdrawiam. Addition.txt FRST.txt Shortcut.txt
×
×
 • Dodaj nową pozycję...