Skocz do zawartości

Microsofter

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  70
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Microsofter

 1. no i? miałeś wyłączony XD-bit, zgadłem?
 2. Trzeba uważnie przejrzeć wszystkie ustawienia BIOSu. Po padnięciu i wymianie baterii może być przestawione coś, co umiemożliwia start systemu (ustawienia SATA, XD-bit, wirtualizacja itp.). Jeśli wszystko jest ok, może doszło do uszkodzenia sprzętu, albo wsadu BIOSu? Skoro system normalnie wstaje po przełożeniu HDD do innego kompa, to system jest sprawny. Twoje przedostatnie zdanie nie wróży nic dobrego. Najlepiej byłoby upewnić się, czy twój sprzęt jest zdrowy. Ja zacząłbym od odpięcia dysków, podpięcia rezerwowego i przeprowadzeniu próbnej instalacji WS12. Tak żeby wykluczyć wadliwy sprzęt.
 3. Fajnie, że wszystko działa. Nie wiem, czy potrzebne. Poczytaj dokumentację, co to daje. Zawsze jest możliwość, że w zamian coś zabiera. Ja, odnośnie łatek, wyznaję starą szkołę - instaluję sobie tylko Service Packi. Na zwykłych aktualizacjach MS nie przeprowadza tak rygorystycznych testów. Pozdro.
 4. Widzę, że wybrałeś uaktualnienie. W czasie aktualizacji, instalator stara się przejąć jak najwięcej ustawień ze starego systemu. Jeśli stary system kuleje, bo brakuje plików, to może zadziałać. Ale jeśli winne są zmienione ustawienia, taka operacja nie daje grarancji powodzenia. Zignoruj błąd. Przenieś wszystkie swoje pliki w bezpieczne miejsce i zrób normalną instalację, nie uaktualnienie.
 5. Nie udało się. Trudno. Na twoim miejscu poszukałbym innej zapory, a resztę problemów zignorował.
 6. spróbuj wykonać normalną instalację, bez formata
 7. Nie pomogę odnośnie Narzędzia do naprawy systemu, bo nigdy czegoś takiego nie używałem. Od ponad 20 lat nie wyłożył mi się system. Trzeba uruchomić zwykłego instalatora z płyty.
 8. nieustępliwość opłaciła się, gratki
 9. Spróbuj po kolei: sc config MpsSvc start= auto sc config KeyIso start= auto sc config BFE start= auto sc config FwcAgent start= auto net stop MpsSvc net start MpsSvc net stop KeyIso net start KeyIso net start Wlansvc net start dot3svc net start EapHostnet net stop BFE net start BFE net start PolicyAgent net start MpsSvc net start IKEEXT net start DcaSvcnet net stop FwcAgent net start FwcAgent Jeśli nie uda ci się uruchomić wbudowanej zapory, a nie chcesz stawiać od nowa całego systemu, możesz rozważyć instalację innej zapory. W czasach, gdy Windows nie miał wbudowanego firewalla, używałem Norton Internet Security. Polecam. Pochłania bardzo mało zasobów, a ma wiele ciekawych funkcji. (Na przykład wyświetla adresy URL wszystkich plików wchodzących w skład odwiedzanych stron - przydatne do ściągnięcia osadzonych filmów FLV, MP4 o zakamuflowanych odnośnikach, oraz odsiewa reklamy i inne śmieci.) Z darmowych popularny był Zone Alarm.
 10. Może, a może nie. Żeby mieć pewność, trzeba uruchomić instalatora z płyty. Zapoznaj się z tym tematem: pomoc Microsoft. Temat jest o XP, ale numer błędu ten sam. Wygląda to na Niedostępne urządzenie startowe. Zacząłbym od sprawdzenia dysku i ustawień kontrolera.
 11. Chyba nigdzie przysłowie ,,Nowsze nie zawsze znaczy lepsze" nie sprawdza się tak dobrze, jak w oprogramowaniu komputerowym. A już szczególnie w systemie Windows. Sam mam starego lapka wyłącznie do filmów i GPS. Do dzisiaj siedzi na nim XP. Dzięki temu wchodzi mi więcej filmów. Kolega namawia na Win 10. Tymczasem pamiętaj, że masz jeszcze 8.0 i 8.1. Jak któregoś dnia znudzi ci się 7, wcale nie musisz od razu pchać się w 10.
 12. Ok, zrobisz jak uważasz. Ja w tym sensu nie widzę. Myślałem, że to ma być jakiś eksponat, albo na sprzedaż ,,w stanie fabrycznym". Przywrócenie fabrycznych dupereli zajmuje ci już 3 dni, a zwyczajne postawienie systemu to 3 godziny. Jak często musisz brać od niej lapka i to robić, raz na 2-3 lata? Zabawa z Recovery to strata czasu i miejsca na dysku. Powodzenia.
 13. Trzeba było od razu tak mówić. Olej recovery producenta i inne bzdety. Wywalasz wszystko z dysku. Wszystkie partycje. Instalujesz Windows 7. Na płytę CD-R nagrywasz wszystkie wymagane sterowniki. Pokazujesz dziewczynie, jak stawiasz system i instalujesz sterowniki. Dajesz jej te 2 płyty (Win 7 i stery) na ,,w razie W". Załatwione! Sprawdziłem ten sposób na własnej skórze. Czasami najprostsze metody są najlepsze.
 14. Konwersja na MBR usuwa wszystkie partycje. Przyznam, że nie instalowałem jeszcze systemu na partycji GPT. Według dokumentacji Windowsa, tylko wersja 64-bit potrafi wystartować z partycji GPT. To naturalne, że wersja 32-bit powinna odmawiać instalacji na GPT, ale 64 już nie. Czy instalujesz wersję 64 bitową?
 15. Możesz zwyczajnie zainstalować Windows 7 z płyty? Po postawieniu 7 można spróbować użyć Rescue and Recovery. Dlaczego zależy ci na reaktywacji fabrycznych odzyskiwaczy? Widzę tu łącznie zmarnowanych prawie 18 GB (nie licząc GNU).
 16. potrzebna była ci ta aktualizacja? na drugi raz najpierw zastanowisz się
 17. Microsofter

  problem z rozruchem laptopa

  No a jaki może być powód, że system nie chce zainstalować się? Jeśli autor tematu wybiera właściwe opcje (a nie wiemy tego, bo pomimo wklejenia przeze mnie zrzutów, do dzisiaj nie odpowiedział), to, prawie na pewno, będzie to istniejący, uszkodzony system. Trzeba go usunąć. Skoro autor stoi w miejscu przez 3 tygodnie, widać że nie będzie umiał tego zrobić tak, aby zachować dane. O danych napisał ,,o ile to możliwe", a nie że to mus. Skoro autor nie wie/nie chce powiedzieć, jakie opcje wybiera przy instalacji, ciągnięcie tego wątku jest bezcelowe. Tego laptopa trzeba zanieść do kogoś ogarniętego, kto w godzinę postawi ten system (bez zachowania danych, lub w 3 z zachowaniem). Powodzenia.
 18. niedziałające Windows Update nie będzie efektem niedawnego zakończenia wsparcia dla Win 7?
 19. Microsofter

  NTP i SNPT

  No to znalazłeś buga. Sam widzisz, jak producent routera przyłożył się do zagadnienia czasu. Europa kończy ci się na GMT+1, podczas gdy, 2 lata temu, wjechałem nawet w strefę GMT+5, wciąż będąc w Europie. Możliwe, że nikt przed tobą nie wyłapał tego błędu. Mało kto tak przejmuje się czasem ustawionym w routerze. Wystarczy wziąć godzinę poprawki w czasie czytania logów.
 20. Nie ma wad takich, o jakich myślisz. Na dysku może istnieć tylko jedna partycja logiczna DOS.
 21. Microsofter

  problem z rozruchem laptopa

  Na pewno masz oryginalną płytę Windows 8.1? Nie pytam o legalność, tylko czy nie jest jakaś modzona (np. przez dostawcę komputera). Co klikasz na ekranach 1 2 i 3? (Jeśli instalator zobaczy istniejący system, pewnie jest coś więcej do wyboru na 1 ekranie.)
 22. Microsofter

  NTP i SNPT

  Niemożliwe. Cała Europa wschodnia to +2 (w lecie +3), od Helsinek przez Kijów po Ateny. Dokładnie. ,,Automat" to funkcja, działająca w systemie/urządzeniu. Z serwera NPT nie może być nadany żaden sygnał do automatycznej zmiany, bo dany kraj może nie korzystać z czasu letniego (np. Rosja niedawno wycofała się z tego) lub może nastąpić zmiana dnia przechodzenia na letni/zimowy. Miało to miejsce w Polsce i Windows 95 - pierwszy Windows, który przestawiał ,,z automatu" - robił to w złym momencie. Prawidłowo ustawiony zegar jest szczególnie ważny w Uniksie. (Tam zegar systemowy zawsze jest zgodny z GMT.) Dlatego np. przy instalacji Xeniksa czy SCO Uniksa, musiałeś wprowadzić szczegółowe dane odnośnie czasu letniego (dzień i godzinę przejścia, wartość przesunięcia, dzień i godzinę powrotu na zimowy). Dopiero gdy wprowadzisz takie dane, masz 100% pewny ,,automat". O ile nie korzystasz z jakichś funkcji, filtrów, załączających się automatycznie o określonych godzinach, router wcale nie musi znać aktualnego czasu. Jedynie zdarzenia w logach będą widniały pod niewłaściwą godziną. Głównie po to ustawia się czas w routerach. To nie ma nic do bezpieczeństwa. Pozdro!
 23. Microsofter

  NTP i SNPT

  Serwer NTP wysyła tylko i wyłącznie sygnał czasu GMT. Nic więcej. Aby urządzenie, które odbiera ten sygnał (komputer, router) mogło ustawić właściwy czas lokalny, musisz poinformować je - czyli wybrać w opcjach - w jakiej strefie czasowej znajduje się. Samo urządzenie nie wie, jaką strefę wybrać. To ty musisz ustawić te opcje. Dodatkowo, jeśli obowiązuje czas letni, czyli + 1 godz. ekstra, musisz poinformować o tym urządzenie. Albo poprzez zaznaczenie tej opcji, albo, jeśli jej brak, wybranie następnej strefy czasowej - dla Polski +2 zamiast +1. Tylko nawigacja wie to automatycznie, bo ustala pozycję z GPS i porównuje z mapą kontynentu.
 24. Microsofter

  problem z rozruchem laptopa

  no i? zwykła instalacja (nie żadna naprawa, odzyskiwanie, odświeżenie itp) załatwiła sprawę, prawda??
 25. Microsofter

  NTP i SNPT

  Jeśli masz godzinę różnicy, to zapewne wyłączył ci się czas letni. Letni dodaje godzinę, dlatego jak dasz GMT+2 masz prawidłowo. Nie znam urządzeń, o których piszesz, ale w zeszłym roku miałem podobny problem z nawigacją. Gdy wyjechałem poza mapę (kontynent), wywaliło mi, że nie jest w stanie określić strefy czasowej na podstawie pozycji. Ustawiłem co trzeba ręcznie, lecz ciągle była godzina różnicy, nawet gdy wróciłem już do domu. Dopiero potem zorientowałem się, że winien był odznaczony czas letni.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...