Skocz do zawartości

Microsofter

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  100
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Microsofter

 • Tytuł
  Użytkownik

Ostatnie wizyty

855 wyświetleń profilu
 1. Jeśli nie ma takiej informacji w dokumentacji, ani nie jest wyświetlana w czasie instalacji, to możemy tylko zgadywać. Pewne jest tylko jedno: program nie może korzystać z wersji Frameworka nowszej niż ta, która istniała, gdy został wydany. 64-bitowa instalka Frameworka 2 jest tylko dla XP/Servera 2003. W Windows 8.1 oraz Server 2008 R2, Framework 2/3 jest składnikiem wbudowanym, ale opcjonalnym. W każdej chwili możesz usunąć go i z powrotem dodać. Czy nie ma takiej opcji w Win 7? Nie pamiętam, a nie mogę sprawdzić, bo nie mam już 7. Jeśli nie ma, to aby mieć świeży Framework, raczej zostaje postawienie systemu od nowa. A czy ta aplikacja jest bardzo ważna? Ostatnio jeden użytkownik ostro męczył niedziałający program P2P, choć są dziesiątki innych.
 2. Skoro już doszliśmy do wyciągania BIOSu, czyli poziomu hardcore ... Masz dostęp do drugiego takiego lapka? Jeśli BIOS jest na podstawce, odpalasz sprawny komp, wyciągasz BIOS, wkładasz swój i flashujesz. Tak ratowało się płyty po WinCihu, w czasach, gdy nie było programatorów. Za darmo. Oczywiście robisz to na własne ryzyko. Powodzenia.
 3. Tracisz czas, oddaj mu go. Chyba, że płaci za samo próbowanie. Nie.
 4. Microsofter

  nie otwiera sie program

  no chyba wiesz jak - zainstaluj starszą wersję, zgodną z XP
 5. Microsofter

  nie otwiera sie program

  Z całą pewnością dlatego. XP to już leciwy system i coraz częściej wychodzą programy niezgodne z nim. Taki komunikat oznacza, że uruchamiany program wymaga nowszej wersji danej biblioteki. Kernel32.dll jest jednym z podstawowych składników Windows. Jeśli masz zainstalowany najnowszy Service Pack (numer 3 dla wersji 32 bit, 2 dla 64 bit), to już masz najnowszą wersję pliku. W takim wypadku, uruchomienie tego programu w XP jest praktycznie niemożliwe. Musisz zainstalować najnowszy SP, lub poszukaj starszą wersję SoulseekQt, zgodną z XP.
 6. Sprawdź to poprzez zainstalowanie innej aplikacji korzystającej z Frameworka 2 A co zgłasza instalator wersji 2? Że wykrył nowszą wersję, zgadłem? Pewnie najpierw trzeba odinstalować 3.5.
 7. Nie jest kompatybilny wstecznie. Wersje 1 i 2 nie są kompatybilne. Nie uruchomisz aplikacji dla 1.x mając tylko .net Framework 2. Wersje 2 i 3.x chyba są kompatybilne. 2/3.x i 4 chyba znowu nie są. Jeśli jest problem z aplikacją dla Frameworka 2, zacząłbym od próby zainstalowania wersji 3.5 SP1.
 8. Microsofter

  Dziwny plik Stab.Stab

  Nie jest to żaden plik systemowy, śmiało kasuj. Accuracy, contrast ... konfiguracja jakiejś gry? odtwarzacza filmów?
 9. Microsofter

  Hobby

  Za samo oglądanie nie płacą, tylko trzeba mieć subskrybentów? To już rozumiem, czemu na wielu kanałach, autorzy tak nachalnie namawiają na subskrybowanie.
 10. Jeśli na pewno nie masz włączonej opcji ukrywania podglądu przy przechwytywaniu - a jest to bardzo przydatna opcja, wręcz niezbędna dla starszych komputerów (wszystkie nagrania robiłem bez podglądu) - przychodzą mi do głowy dwie sugestie: To, że oryginalnie był Windows 10, nie znaczy, że nie można zainstalować starszego. Może tak być, ale nie musi. Poszukaj sterowników chipsetu, karty graficznej i dźwiękowej dla starszych Windowsów. Tylko brak sterów chipsetu wyklucza instalację starszego OS (ale to też wypadałoby sprawdzić). W razie potrzeby, za grosze można kupić starszą grafikę/dźwiękówkę. Właśnie tak buduje się dedykowane systemy. 2. Na kompie z Pentium 4 1,4 GHz, byłem w stanie przechwytywać sygnał z karty TV w rozdzielczości 768×576, przy 25 kl./s bez utraty klatek. Po zmianie procka, na jednordzeniowy (bez HT) P4 2,8 GHz, mogłem przechwytywać analogowy 768×576×25 oraz cyfrowy (z karty DVB) 720×576×25 kl./s jednocześnie, nie tracąc ani jednej klatki z żadnego. I to wciąż mając tylko 128 MB RAMu. Więc, o ile ten 11 letni Phenom, nie jest wydajnościowo w epoce Pentium 3, z powodzeniem podoła zadaniu. A dalszą obróbkę zrobisz sobie na nowszym kompie. Piszę ,,z powodzeniem", gdyż przy VHS, śmiało można zmniejszyć rozdzielczość, praktycznie nie tracąc jakości. Przeważnie stosowałem natywne 384×288, choć wiadomo, dzisiaj takie rozdzielczości budzą politowanie. ps. Jest ktoś chętny na moją Prolink PixelView?
 11. VirtualDub - to jest jednocześnie standard, majstersztyk i legenda. Walcz o działanie tego programu, zdecydowanie warto. W zasadzie wszystkie inne są zbędne. Swojego czasu przechwyciłem nim setki nagrań, może ponad 1000. To jest tak malutki programik, że tu nie ma co nie działać. Jeśli jest jakikolwiek problem, to obstawiałbym winę sterownika karty video. Spróbuj powrócić do Windows 8.x, jeśli nie ma sterownika dedykowanego do W10. Nie wiem, co to jest VirtualDub2. Zacząłem korzystać z VDuba w Windows 95, skończyłem w erze W2000. Później przerzuciłem się już na TV cyfrową. Wersja systemu, a raczej sterownik przechwytywania, ma kluczowe znaczenie dla tego procesu. Ten sam VDub przechwytywał mi zupełnie inaczej pod Windows 2000, niż pod 95, 98 i M.E.. Warto postawić dedykowany system do nagrań (w twoim przypadku pewnie W8, chociaż przetestowałbym wszystkie), aby uzyskać optymalną jakość i przebieg procesu.
 12. Microsofter

  Dwa dyski

  Zainstalować system Windows na drugim dysku. Zainstalować dysk to znaczy przykręcić go śrubkami w obudowie i podłączyć kable - chyba nie o to ci chodzi? W zależności od wersji, Windows odmawia instalacji, gdy znajdzie na dysku inną zainstalowaną kopię. Albo potrafi w niej coś namieszać. Dlatego, na czas instalacji drugiego systemu, odpinasz dysk z pierwszym. Wtedy masz pewność, że nie będzie żadnych problemów z dotychczasowym systemem. Co do programu do edycji menu startowego, jest on tak prosty, że nie ma co wyjaśniać. Dodajesz nowy wpis, podajesz partycję, na której jest dodatkowy system (np. D:) i zapisujesz ustawienia. Chyba, że pytasz o Windowsową komendę bcdedit. Ja jej nie używałem. Zajrzyj sobie do dokumentacji. Powodzenia.
 13. Microsofter

  Dwa dyski

  To nie z BIOSa. To jest właśnie menu startowe Windows. Począwszy od Visty, edytuje się je, używając Bcdedit. To jest sprzętowy RAID. Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, iż to nie ma nic wspólnego z obecnym tematem. Czy działa z dwoma dyskami? Oczywiście. Tanie rozwiązania, wbudowane w płyty główne, rzadko kiedy obsługują więcej niż 2 dyski. Natomiast pojemności dysków powinny być jednakowe lub podobne. W przeciwnym razie, o ile dana implementacja nie blokuje użycia dysków o różnych pojemnościach, używa pojemności równej najmniejszego dysku na każdym z pozostałych - większych. Więc, u ciebie, zmarnujesz aż 50% większego SSD. Kłania się lektura RAID. No chyba, że da się ustawić, na nim, overprovisioning na 50%. Wtedy będzie bardzo długo służył - lektura o SSD się kłania.
 14. Microsofter

  Dwa dyski

  Ta aplikacja jest malutka i darmowa (CHYBA nazywała się BCDedit, jak nie to jakoś podobnie). Ale jeśli nie chcesz jej używać, to jest w Windowsie polecenie od tego. Tak samo dopisuje/usuwa drugi/następny system do menu startowego. Przed chwilą sprawdziłem, to jest właśnie komenda bcdedit. Wpisz bcdedit /? aby wyświetlić pomoc. Ja wolałem użyć aplikacji, bo nie miałem doświadczenia z bcdedit, a wpisując zły parametr, utworzysz niewłaściwe menu. W najgorszym wypadku możesz nawet nie uruchomić żadnego systemu. W Windows XP/S2003 i starszych, edytowało się ręcznie menu za pomocą notatnika. Teraz jest to znacznie bardziej skomplikowane. Dlatego ktoś stworzył ten programik, dla ułatwienia modyfikacji menu.
 15. Microsofter

  Dwa dyski

  Najprościej: Wyłączasz komputer i odpinasz pierwszy dysk. To znaczy ten, na którym aktualnie masz Windows. Wystarczy, że odepniesz tylko kabel sygnałowy, czyli ten, który od dysku idzie do płyty głównej. Następnie włączasz komputer i wchodzisz do BIOSa, aby wykryć aktualną konfigurację, to jest 1 dysk zamiast dwóch. Zapisujesz ustawienia BIOSa i zwyczajnie instalujesz Windows. Następnie znowu wyłączasz komputer, podłączasz z powrotem pierwszy dysk, włączasz, wchodzisz do BIOSa i zapisujesz. Od tej pory masz dwa systemy Windows na dwóch dyskach. Nie da się prościej. Gdy chcesz, aby wystartował drugi system, wchodzisz do BIOSa i wybierasz, w odpowiednim polu, drugi dysk jako startowy. Po co chcesz drugi system?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...