Skocz do zawartości

Microsofter

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  81
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Microsofter

 • Tytuł
  Użytkownik

Ostatnie wizyty

788 wyświetleń profilu
 1. To jak już przywróciłeś gałąź rejestru, możesz przywrócić wszystkie pozostałe. Tutaj mówimy o plikach DLL, SYS, OCX i EXE (reszta nie interesuje nas). Ich zawartość jest stała, z nielicznymi wyjątkami. (Sztandarowym przykładem był np. vmm32.vxd w Windows 95/ME, który był kontenerem różnych sterowników systemowych, kompilowanym w czasie instalacji systemu.) Natomiast pliki te (DLL, EXE) mogą być aktualizowane nie tylko przez SP3. Na przykład przez instalatory Internet Explorera, DirectX czy Windows Media Playera. Uważam, że prawdopodobieństwo unieruchomienia systemu, poprzez podmianę takiego pliku, na wersję z SP3, jest skrajnie niskie. Ale zawsze, gdy masz obawy, zrób sobie kopię aktualnego pliku. Jeśli dalej chcesz bawić się w reanimację tego Windowsa, proponowałbym wypakować i zdekompresować te 4 typy plików z SP3 i porównać je z obecnymi. Można to zrobić np. poleceniem FC, ale po jednej sztuce. W ten sposób będziesz wiedział, które pliki zostały zmienione. Jeśli data będzie ta sama, a rozmiar lub zawartość inna, będziesz wiedział co robić. Albo od razu wrzucić wszystkie pliki z SP3 do odpowiednich podkatalogów, tak aby nadpisać obecne. Tylko wcześniej wypada zrobić kopię wszystkich zamienianych plików. Uważam, że trop o uszkodzonych plikach jest dobry, bo po podmianie tych dwóch, jest inny komunikat. Więc ewidentnie coś zmieniło się. Teraz winlogon.exe, msgina.dll i msvcrt.dll są sprawne, toteż wina leży gdzie indziej. Ale jak odgadnąć, które pliki jeszcze podmienić - nie mam podjęcia. Chyba pozostaje metoda prób i błędów, poprzez dorzucanie plików partiami. Albo hurtowo, od razu wszystkie. A największe jaja będą, jeśli to będzie rzeczywiście uszkodzony plik, ale nie aktualizowany przez SP3. Ale takich jest bardzo mało. No czeka cię trochę zabawy, a szansa powodzenia jest 50/50.
 2. Na moje oko objawy wskazują raczej na uszkodzone pliki, a nie ustawienia rejestru. Nadal proponuję wgrywać pliki z SP3. A jeszcze lepiej dokonać porównania plików siedzących w systemie ze świeżymi, wypakowanymi z SP3. Masz na myśli przywrócenie rejestru, gałąź System? Bo chyba całego Windowsa nie przywróciłeś, skoro nie startuje. Jeżeli ma 18 punktów przywracania, to oczywiste co zajmuje miejsce i co tu jest zbędne. Tip: to już prawie 3 dni walki z tym Windowsem. Tyle w zupełności wystarczy do zainstalowania systemu i wszystkich sterowników, rozszerzeń, uaktualnień i aplikacji oraz skonfigurowania wszystkiego.
 3. Rozumiem. No ale coś zmieniło się, skoro jest dodatkowe okno. Może wrzuć jeszcze pewny, tj. świeży, winlogon.exe, ale zrób sobie kopię obecnego. Aktywatory (cracki) często modyfikują ten plik i Windows może ci od-aktywować się, jeżeli użyłeś takowego. Fxcontrol nie jest składnikiem Windows i nie powinien mieć wpływu na proces startu. Mamy tu na forum specjalistkę od programu First. Jak dasz radę zrobić nim logi, to może coś z nich wyczyta i doradzi. Ja w tej kwestii nie pomogę. Nigdy go nie używałem, ani podobnych, i takie logi nic mi nie mówią. Gdyby to był mój system, zrobiłbym kopię, po czym wrzucałbym więcej plików z SP3, np. partiami po kilkanaście. 12 lat to szmat czasu. Gdyby nie pomogło, wykorzystałbym tą okazję do postawienia systemu od nowa. Tym razem na systemie plików FAT. Tak, aby w przyszłości, nie były potrzebne żadne specjalne płyty do podmiany plików. Powodzenia.
 4. Co to znaczy? Nie ma czegoś takiego. Albo masz NTFS i nic nie zrobiłeś, albo masz FAT i podmieniłeś pliki na nowe. Nie ma trzeciej opcji. Jaki masz system plików? Co dokładnie zrobiłeś?
 5. Patrząc na screeny, wygląda to na uszkodzone pliki msvcrt.dll i msgina.dll. O ile jesteś przezorny i zainstalowałeś system na partycji FAT(32), naprawa tego jest trywialna i zajmie 10 minut. 1) Na komputerze stacjonarnym, wypakowujesz pliki z Service Packa 3 dla Windows XP (np WindowsXP-KB936929-SP3-x86-PLK -x c:\costam), 2) dekompresujesz te 2 pliki (np. poleceniem extract) i nagrywasz je na płytę CDRW, 3) na laptopie odpalasz płytę z DOSem 7.1+ ze sterownikami CD-ROMu i kopiujesz te pliki gdzie trzeba, czyli do systemu.
 6. Grubo. Tak to powinno wyglądać Z tym, że ja mam wyłącznie Update 3 (November Update Rollup) zainstalowane z MSU. A jakim poleceniem czyścisz? Pytam z ciekawości, u mnie wszystko działa tip-top, to nie będę ruszał.
 7. nie wiesz, co ktoś z tym robił ani co namieszał katalog Windows? popatrz, ile ma u mnie a nic tu nie odchudzałem, więc ,,troszkę" śmiecia siedzi w tym lapku nie męcz się i poślij to w kosmos (zainstaluj świeży system)
 8. Najbardziej zagadkowa jest ostatnia część. Zacząłbym od rozkminki, dlaczego to dzieje się. Spróbuj ipconfig.exe albo c:\windows\system32\ipconfig Zwróć uwagę, ze zgłoszenie nie zawiera już bieżącej ścieżki. Co zwraca wtedy komenda cd? Tak jakby uruchomienie polecenia nslookup coś rozwalało. To tylko sugestia, niech pomoże ktoś, kto używa(ł) Windows 10.
 9. Chodzi o zrzuty 1 i 2, pytałem z ciekawości co to za narzędzie. Miałem 7 przez ponad rok, ale nie kojarzę czegoś podobnego. Spróbuj przeinstalować, a najlepiej podmienić te sterowniki. Może są niezgodne z twoją ostatnią aktualizacją.
 10. Trop godny sprawdzenia. Czy wyszły nowsze sterowniki do twojej karty? Poszukaj zarówno na stronie AMD jak i Samsunga. Jeśli nie wyszły, możesz spróbować odinstalować je i zainstalować ponownie, te co masz. Jeżeli nie pomoże, to jakiekolwiek inne. Nawet starsze, jeśli je znajdziesz. Na różnice w nazwie nie zwracaj uwagi. W jednym sterowniku może pisać tak, w drugim inaczej. Albo być nazwa ogólna. A tak w ogóle co to jest za program, aplet? Czy to okno wyskoczyło samo?
 11. Skoro cały cyrk zaczął się po zainstalowaniu aktualizacji, to masz winowajcę. Rozważ usunięcie systemu i ponowną instalację. Chyba, że ta aktualizacja ma jakiś deinstalator, warto spróbować.
 12. no i? miałeś wyłączony XD-bit, zgadłem?
 13. Trzeba uważnie przejrzeć wszystkie ustawienia BIOSu. Po padnięciu i wymianie baterii może być przestawione coś, co umiemożliwia start systemu (ustawienia SATA, XD-bit, wirtualizacja itp.). Jeśli wszystko jest ok, może doszło do uszkodzenia sprzętu, albo wsadu BIOSu? Skoro system normalnie wstaje po przełożeniu HDD do innego kompa, to system jest sprawny. Twoje przedostatnie zdanie nie wróży nic dobrego. Najlepiej byłoby upewnić się, czy twój sprzęt jest zdrowy. Ja zacząłbym od odpięcia dysków, podpięcia rezerwowego i przeprowadzeniu próbnej instalacji WS12. Tak żeby wykluczyć wadliwy sprzęt.
 14. Fajnie, że wszystko działa. Nie wiem, czy potrzebne. Poczytaj dokumentację, co to daje. Zawsze jest możliwość, że w zamian coś zabiera. Ja, odnośnie łatek, wyznaję starą szkołę - instaluję sobie tylko Service Packi. Na zwykłych aktualizacjach MS nie przeprowadza tak rygorystycznych testów. Pozdro.
 15. Widzę, że wybrałeś uaktualnienie. W czasie aktualizacji, instalator stara się przejąć jak najwięcej ustawień ze starego systemu. Jeśli stary system kuleje, bo brakuje plików, to może zadziałać. Ale jeśli winne są zmienione ustawienia, taka operacja nie daje grarancji powodzenia. Zignoruj błąd. Przenieś wszystkie swoje pliki w bezpieczne miejsce i zrób normalną instalację, nie uaktualnienie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...