Skocz do zawartości

Microsofter

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  33
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Microsofter

 • Tytuł
  Użytkownik

Ostatnie wizyty

616 wyświetleń profilu
 1. W raporcie widać sterownik karty WiFi. Wyłącz kartę i zobacz czy pomoże. Tylko nie mam na myśli rozłączenie z siecią, tylko wyłączenie lub odinstalowanie karty. Skoro to laptop, nie masz dużego pola manewru.
 2. Google podpowiada, że to jakiś problem sprzętowy, najczęściej kontrolera lub dysku. Włącz diagnostykę pamięci Windows, żeby wyeliminować wadliwy RAM. Popraw/zmień okablowanie dysku. Jeśli nie pomoże, spróbuj podmienić zasilacz lub zainstalować, na próbę, system na innym dysku.
 3. Racja. Wartość 5 to pewnie poziom, po przekroczeniu którego, SMART zgłosi jakiś alarm. Raw jest 0 czyli nie ma żadnych uszk. sektorów. Fizycznie dysk jest cacy,
 4. Dzięki za linka. Przydało by się to wykuć na pamięć. A co to oznacza:
 5. Nie znam Test Diska. Myślałem, że przeskanował dysk i podał ci listę plików, które może ci gdzieś skopiować. Skoro ten program naprawia system plików, to faktycznie najlepiej dmuchać na zimne i wykonać wcześniej kopię posektorową tego dysku. Tak na wszelki wypadek, gdyby jednak coś pogorszył zamiast naprawić. Niestety, potrzebujesz do tego 1 GB wolnego miejsca. Jeśli twój program wszystko naprawi, nic więcej nie musisz robić. Nie wszystkie parametry SMART są nazywane tak samo i mają identyczne znaczenie pomiędzy producentami dysków, ale z tego co widzę, podałeś, że 5 sektorów zostało relokowanych. Czyli dysk wykrył 5 wadliwych i podstawił je zapasowymi. To zwiększa prawdopodobieństwo, że w przyszłości mogą pojawiać się kolejne. Choć nie jest to regułą, równie dobrze ta wartość może nie zmienić się już przez wiele lat. Osoby z nieograniczonym budżetem będą doradzały ci wymianę takiego dysku. Ale to tak jakby kupować nową oponę po złapaniu gwoździa. Wiadomo, że łatana to już nigdy nie będzie nowa, ale prawie nikt takiej nie wyrzuca, prawda?
 6. Microsofter

  2020 :)

  Dziękujemy. Też życzę wszystkim szczęśliwego 2020!
 7. Prawdopodobnie dysk jest sprawny, a wysypał się system plików. Jak wykopiujesz z niego co potrzebne, wyzeruj partycję i wszystko powinno być ok. Tylko obowiązkowo nowy kabelek. Nie przejmuj się temperaturą, moje dyski tak samo grzeją się. Wbrew obiegowej opinii, to nie jest powód do niepokoju. Natomiast, o ile dobrze czytam zrzut SMART, ten dysk wykazuje już wadliwe sektory. Teoretycznie jest to większe ryzyko awarii sprzętu w przyszłości, ale nie jest to powód do wymiany dysku. Połowa zepsutych dysków nie miała wcześniej żadnych sektorów, aż do nagłego padu.
 8. Niestety nie. Szanuję swój czas i spokój, więc nigdy nie bawię się w klonowanie. Dopiero co był forumowicz, który poklonował sobie systemy i przez pół roku nie może dojść do ładu. Polecam zwykłe skopiowanie plików i reinstalację systemu od nowa - jeśli dysk wymaga wymiany, Teraz, jak system wstał, możesz go sprawdzić.
 9. Microsofter

  Hobby

  zyskać pieniądze ... jak to dokładnie jest z zarabianiem na YT? część z wpływów z reklam idzie dla właściciela video? jak to jest liczone, jak wygląda umowa?
 10. W takiej sytuacji nie ma, za bardzo, możliwości sprawdzić, jaka jest przyczyna tego problemu. Najlepiej wymontuj ten dysk i podłącz do innego komputera. W ten sposób przetestujesz, czy sam dysk działa poprawnie. Od tego bym zaczął.
 11. Witaj! To tak jak ja. Ten mirror tworzony był przez systemową przystawkę do dysków. Kopię zapasową obydwu woluminów, tj. C i D. Nilchi, mam nadzieję, że masz dyski SSD. Wiesz, że współdzielenie dysków magnetycznych przez dwa mirrory, każdy po pół dysku, to fatalny wybór?
 12. Microsofter

  Zamiana systemów

  Powiedz no mi, czy dobrze czytam twoje posty?? Masz problem z działaniem 7, a ty od nowa zainstalowałeś 10? Co chciałeś tym uzyskać? Myślałem, że zrozumiałeś co tu się dzieje. 7 widzi swój stary dysk i szuka tam czegoś, to 7 miałeś zainstalować od nowa. Wiem, że nie takiej porady spodziewałeś się. Ale spójrz na datę założenia tematu. Męczysz się z tym już prawie miesiąc. Dawno już byś zainstalował od nowa system i wszystkie aplikacje. To jest jedyny RACJONALNY sposób na rozwiązanie problemu. Na pewno da się to zrobić tak jak chcesz, ale możesz na to stracić kolejny miesiąc, nikt nie bawi się w takie kombinacje. Bluescreen ostatni raz widziałem w czasach Servera 2003, albo nawet XP, ale z opisu by wynikało, że faktycznie problemem jest niedawna zmiana sprzętu, czyli twój dysk. To tylko potwierdza dotychczasowe ustalenia. Z innej strony. Problemem jest dysk o pojemności 120 GB. Czy te 120 GB to dla ciebie sprawa życia lub śmierci? Takie dyski walają mi się w szufladzie z trzeciorzędnymi backupami. Gdybym nagrywał w HD, filmiki z wczasów więcej by zajęły. Jeśli koniecznie nie chcesz reinstalować 7, po prostu czasowo odłącz ten dysk, do końca korzystania z tego systemu.
 13. Microsofter

  Zamiana systemów

  Słuszna uwaga. Tylko że wtedy oryginalnego dysku już nie ma. Odepnij wszystkie oprócz systemowego i przekonasz się, czy to dobry trop. O ile sięgam pamięcią, to 2000 nie chciał mi działać skopiowany na drugi dysk. Tak jakby szukał czegoś po identyfikatorze, a nie tylko po literze C. Od tamtej pory dałem sobie spokój z kopiowaniem zainstalowanego systemu.
 14. Microsofter

  Zamiana systemów

  Może system szuka czegoś na starej partycji? Masz dużo aplikacji, rozumiem. To może warto spróbować przywrócić to tak, jak było oryginalnie, a potem przenieść niektóre foldery na większy dysk? Ewentualnie zainstalować na nim aplikację, zajmującą najwięcej. Zrozumieć, co się stało ... W najprostszych słowach, 20 lat temu skończył się czas, kiedy łatwo można było skopiować Windows na inną partycję. Jeśli Paragon deklaruje, że ich soft przenosi współczesne wersje i mają działać, to powinieneś im zadać to pytanie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...