Skocz do zawartości

Microsofter

Użytkownicy
 • Liczba zawartości

  122
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Microsofter

 • Tytuł
  Użytkownik

Ostatnie wizyty

937 wyświetleń profilu
 1. Microsofter

  sterowniki

  Ok, ktoś w Asusie miał niezłą fantazję. Wyżej jest pokazane, że wystarczy przytrzymać F2 przy rozruchu i tego bym się trzymał. Ale ta sama kombinacja powinna przełączać na poziomie BIOSu? Bo to wygląda tak, że aktualnie działa ci przełączanie przez windowsowe sterowniki. Teoretycznie, w tym pierwszym i drugim przypadku, może być inna kombinacja klawiszy. Diabeł wie, co Chińczycy tam jeszcze wymyślili. Może faktycznie spróbuj na innym monitorze, jak radzi kolega.
 2. Microsofter

  sterowniki

  Poczytaj sobie o zasadzie działania komputera. Podstawach. Na czym polega rozruch, kiedy i jak ładowane są sterowniki. To, czego potrzebujesz, to przełączenie z ekranu na zewnętrzny monitor, bezpośrednio z poziomu sprzętu. U mnie, w Toshibie, dzieje się to po naciśnięciu odpowiedniej kombinacji klawiszy. Musisz ściągnąć dokumentację od tego laptopa i poszukać sobie.. Gorzej, jeśli ten Asus nie posiada takiej możliwości. Wtedy, aby przełączyć się na zewnętrzny monitor, jeszcze przed załadowaniem OS i sterowników, jedyną opcją jest wejście do BIOSu i tam zmiana odpowiedniego ustawienia. Obawiam się, że aby to zrobić przy zepsutym ekranie, konieczne będzie znalezienie kogoś z podobnym laptopem. Trzeba wykonać te kroki u niego, dokładnie zapamiętać sekwencję, w jakiej naciskane będą klawisze i powielić ją u ciebie. Gdzie wyczytałeś taki stek bzdur? Do BIOSu wchodzi się poprzez naciśnięcie odpowiedniego klawisza tuż po włączeniu/restarcie komputera. Najczęściej Del lub F2.
 3. Skoro googlowanie boli: Windows 10 Home: 630 zł, Pro: 1100 zł, Pro for Workstations oraz Server: od 1900 zł. Zawsze może pan zaoszczędzić kilkanaście złotych, udając się do swojej ulubionej firmy, upłynniającej towar poleasingowy. Z XP na 10 to skok o 6 wersji. Wczoraj XP był OK, a dzisiaj 5 kolejnych wydań jest be? fiu fiuuuu ...
 4. Z poleasingowym sprzętem komputerowym jest zupełnie jak z samochodami. Tutaj podzieliłem się opinią po ostatnim badaniu rynku: ranking polecanych laptopów. Co innego sprzęt używany, który nie jest już potrzebny właścicielowi. Na giełdzie, OLX można znaleźć urządzenia w dobrym stanie, niewyeksploatowane, za ułamek ceny firmy handlowej/leasingowej. A jeśli już myślimy o zmianie Windowsa, polecam zostawić obecny sprzęt, a zmienić sam system. Po to software i hardware są rozdzielone, aby zmiana jednego mogła odbyć się niezależnie, bez zbędnych kosztów drugiego.
 5. A działają wam filmy na YouTube? Cały weekend testowałem tą przeglądarkę. Dokładnie tą samą wersję, tyle że na Unixie, a nie Windows. Ale tak samo jak w XP, system nie udostępnia żadnych mechanizmów dla video HTML5, jest tylko to, co oferuje FF52. U mnie YouTube chodziło bez zarzutów, natomiast w innych serwisach filmy nie odtwarzały się. (Sprawdziłem PornHub, XHamster i XVideos.) A próbowałeś wywalić Google Update? Nie mam Chrome, ale za to Google Earth i Google Drive. Oba aktualizowały mi się bez pytania, wywaliłem to świństwo i problem z głowy. Chrome nie jest aktualizowany przez ten sam mechanizm?
 6. Akurat oferta poleasingowa jest całkowicie niewarta uwagi. W zeszłym miesiącu osobiście odwiedziłem duży sklep z takim sprzętem we Wrocku (ten na Bystrzyckiej). To była strata czasu. O co nie spytałem, cena prawie jak za nowy sprzęt. A wiadomo, że towar poleasingowy jest przeważnie zajechany (SSD, nagrywarki, dyski twarde). Niemal nikt nie szanuje urządzenia, które nie jest jego i wie, że potem odda je. Ma tylko ładnie wyglądać i zadziałać, aby jakiś jeleń połasił się. Co innego sprzęt z drugiej ręku. Tutaj często możesz wyrwać bardzo dobry towar w atrakcyjnej cenie. A nawet w razie awarii, strata jest znikoma. Są też firmy, handlujące takim sprzętem. Osobiście kilka razy kupowałem w Awenie w Ostrzeszowie. Wciąż używam lapka, który wyrwałem u nich za 50 zł (pięćdziesiąt!). (Był bez dysku.) Dla porównania, we wspomnianym sklepie poleasingowym, najtańszy był za 900 zł. A monitory od 280. Podobny kupiłem sobie na giełdzie za 20.
 7. Jest. Parę lat temu też sypnął mi się dysk w lapku. System nie wstał, bo rozległe badsectory były na samym początku. Założyłem od nowa partycję przez Fdisk. Samoczynnie zorientował się, co jest grane i zostawił dużo wolnego miejsca na początku. Po prostu założył mniejszą partycję. Dysk hulał jak nowy. Często jest tak, że wokół uszkodzeń, są badsectory miękkie. One dadzą odczytać się po iluś próbach. Dysk długo mieli, kiedy musi dostać się do nich. Kiedy miałem kilka takich badów, rozrzuconych po dysku, ręcznie oznaczyłem jako uszkodzone całe ich okolice. Od tamtej pory, z dyskiem nie było problemów ani żadnych spowolnień. U ciebie proponowałbym założyć 2 partycje. Tak, aby pierwsza kończyła się przed badami, a druga zaczynała po nich.
 8. Wszystko jasne. Najważniejsze, że USB już działa. Pozdrawiam.
 9. Na przyszłość: punkt 1 jest zbędny. Uruchamiasz to normalnie z płyty. Kopiujesz na dysk tylko wtedy, jeśli instalujesz z DOSa, a nie masz sterowników do CD-ROMu.
 10. Skoro USB jest sprawne, to są tylko dwie opcje: 1) omyłkowo próbujesz zainstalować niewłaściwe sterowniki, 2) system jest uszkodzony. Najpierw wykonałbym instalację testową Windows XP. Jeśli w niej wszystko zabangla, mamy opcję 2. Inaczej pierwszą. Gołe XP obsługuje tylko USB 1.1. Dla obsługi USB 2, wymagany jest SP1. Też miałem jakieś jazdy z USB 2 pod XP, ale słabo już pamiętam tamte czasy. Chyba było tak, że miałem SP, ale USB zadziałało mi dopiero po jakiejś poprawce dla USB, która właśnie powinna być w SP1. A dopiero osobne wgranie tej poprawki usunęło problem. Co to znaczy?? Karta sieciowa działa ci pod Unixem, a pod XP nie? Jeśli tak, to ten system jest zwalony. Trzeba postawić go na nowo.
 11. Microsofter

  Problem z folderem POBRANE.

  To wygląda na hardlink. Otwórz wiersz poleceń i użyj komendy rd do usunięcia linku.
 12. Powodem takich błędów najczęściej jest nagłe odłączenie dysku. Sam sobie odpowiedziałeś. Musisz wyłączyć program, króry ,,trzyma" dysk, po czym użyć bezpieczniego odłączania i dopiero wtedy fizycznie odłączyć dysk. Jeśli nie jest to możliwe, zaknij Windows przed wyjęciem wtyczki. Inaczej znowu załatwisz zawartość dysku.
 13. Microsofter

  Zmiana szerokości filmu

  Przekonwertujesz programem VirtualDub, ale będzie to dużym błędem. Po pierwsze, dokonując konwersji i rekompresji, stracisz na jakości. Jak już chcesz mieć te filmy w 16:9, powinieneś zgrać je od nowa w takim formacie. Po drugie, kasety przechowywały obraz właśnie w formacie 4:3. Nie należy konwertować takich nagrań, ani zgrywać ich, w 16:9. To jest całkowicie naturalne, że odtwarzając film 4:3 na ekranie 16:9, masz czarne pasy na bokach. Na tej samej zasadzie, przy filmie panoramicznym na ekranie 4:3, jest po pasie na górze i na dole. Natomiat obraz nie powinien być rozjechany. Nic nie konwertuj, tylko poszukaj w opcjach, dlaczego twój odtwarzacz nie trzyma proporcji filmów (zakładając, że nic nie sknociłeś w czasie zgrywania).
 14. Chwila, to w końcu na czym polega problem? System nie jest w stanie uruchomić BATów, czy one działają, ale zawierają błędy, a jednocześnie autor nie wie, że okno domyślnie zamyka się? Wklej tu te BATy, zobaczymy co w nich siedzi.
 15. Wiesz, miałem sporo do czynienia z Unixem, ale takiego polecenia pkexec zupełnie nie kojarzę. To może być coś specyficznego dla Minta, tak że, tego, nie to forum.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...