Skocz do zawartości

Problem z WiFi


muszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam od 2 miesięcy problem z jakimś darmozjadem, który kradnie mi internet ;p

Otuż mam Router firmy WINSTARS WS-WN513N2 jest on dobry nigdy problemów z nim nie miałem, lecz od jakiś 2 miesięcy ktoś mi się na niego włamuje lub zakłuca, internet nagle spowalnia lub trzeba zrestartować router. Skąd wiem, że przez WIFI to robi? bo zaczyna migać mi dioda, że jakiś cwaniak próbuje się połączyć, mam zabezpieczony Router na porządne hasło. Muszę zmieniać raz w tygodniu hasło wtedy jest w miarę spokój ale to nie na tym rzecz polega żeby co tydzień w każdym urządzeniu zmieniać hasło ;/

Czy jest jakiś sposób skonfigurowania Routera i zabezpieczyć go tak żeby nie włamywali mi się na niego ?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sorrka nie było mnie, aktualnie 10mb/s w UPC ale za tydzień kończy mi się umowa i będzie 25mb/s, internet jest rozdzielany 1 kablem do stacjonarki i 2x na laptopy, niestety sygnał musi być w miarę mocny ponieważ w jednym z laptopów coś jest rypnięte z WFI i słabo wyszukuje,a nie mam czasu żeby go rozebrać ; /

Odnośnik do komentarza

No więc tak.

 

Zaznacz Disable WPS. Ta technologia ma kilka dziur. Trudno mi co prawda wyobrazić sobie ich wykorzystywanie w domowych warunkach (komu i po co by się chciało?), no ale "przezorny zawsze ubezpieczony".

 

Broadcast SSID możesz ustawić na Disabled, zgodnie z tym, co ktoś wcześniej pisał o wyłączeniu rozgłaszania SSID. Według mnie to nic nie da, bo przy WPA2-PSK i tak sieć bezprzewodowa jest dobrze zabezpieczona. Wyłączenie rozgłaszania spowoduje, że przy podłączaniu komputera do sieci po WiFi będziesz musiała z pamięci podać nazwę sieci. Decyzję pozostawiam Tobie.

 

Mode zmień na AP. Jeśli nie masz jakichś podrzędnych access pointów, to nie ma sensu uruchamiać WDS.

 

Chciałem także zaznaczyć, że miganie diody aktywności na routerze nie oznacza, że inna osoba korzysta z Internetu. Może to być zależne od usług uruchomionych na routerze, na przykład synchronizacja czasu z serwerem NTP. Mój MikroTik ma możliwość uzależnienia częstotliwości migania i jasności diody od wielu czynników:

 

mikrotik_leds.png

 

Wykonaj raport z Net-log z dowolnego komputera (najlepiej podpiętego kablem) w czasie tych problemów,

 

Zrób screen z inSSIDer z laptopa.

 

W jaki sposób masz dostarczony przez UPC Internet? Kablowo? Bezprzewodowo? Do czego podpięty jest router?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...