Skocz do zawartości

Jak uruchomić kamerę internetową Panasonic BL-C1?


kaczakkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Udalo i sie dzisiaj nabyc okazyjnie kamere internetowa Panasonic BL-C1 /przewodowa/. OS to Windows XP Prof + SP2 32bit. Lacznosc z Siecia mam za pomoca modemo-routera Cisco EPC 2425.

"Okazyjnosc" polegala na tym, ze nie mam do iej instrukcji ani plytki CD ze sterami. Dotychczas polaczylem kamere z routerem direct wtyki RJ45, oraz wlaczylem zasilanie - kontrolka swieci na zielono!!

Doradzcie prosze co mam dalej zrobic zeby zobaczyc na kompie obraz z kamery. Wielkie dzieki z gory.

Nie obijam sie i znalazlem bardzo przystepna instrukcje instalacji: http://panasonic.net/pss/security/products/bbbl/easysetup/

Problemem jest brak instalacyjnej CD. Czy to mozna jakos obejsc?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To jest firmware, nie sterowniki (zakładka Drivers & Downloads). Binarka służy do wgrania na urządzenie, a nie jako oprogramowanie na komputer. Na razie raczej Ci się nie przyda, nie wiemy, jak się to wgrywa.

 

Jeśli świeci się zielona dioda, to znaczy, że ma już przyznany adres. Sprawdź w konfigu routera adres kamerki, gdzieś powinieneś mieć DHCP Table albo DHCP Leases. Tam znajdziesz adres IP kamerki. Potem zobaczymy, co dalej. Na stronie Panasonica jest dostępna instrukcja, może coś z niej wyniknie.

 

Poszukam obrazu płytki ze sterownikami, której brakuje.

Odnośnik do komentarza

Kolor diody - zielony. Po wpisaniu do paska adresu 5000 efekt - bialy ekran, po wpisaniu do paska adresu IP routera efekt - bialy ekran.Prosze o cierpliwosc.

Po wpisaniu 192.168.0.253 - tez bialy ekran. Zaczynam sie zastanawiac dlaczego nie moge wejsc w konfig routera?

Jak sprawdzic dlaczego nie moge wejsc w konfig routera?

W miedzyczasie strona z fabrycznym przebiegiem uruchamiania tej kamery:

http://panasonic.net...more/index.html

W tej instrukcji pisza zeby uruchomic obsluge UPnP na routerze najpierw.

Dodatkowe info - Internet pracuje prawidlowo, ale nie moge zapingpwac z kompa na router albo podany przez Kol "Marcinkowski" domyslny adres kamery. Mialem komunikat, ze nie mozna uruchomic ping.exe.

Odnośnik do komentarza

Takie pytanie, czy z routerem łączysz się przewodowo czy bezprzewodowo, żeby wejść w ustawienia trzeba być połączonym kablem, podobnie chyba z kamerką i przestawić przełącznik na "wired".

Po wpisaniu 4x8 jest komunikat ze nie udalo sie zainicjowac aplikacji ping.exe. Jestem polaczony bezprzewodowo.

jezeli pozwolicie to dokonczymy jutro, dzis mialem ciezki dzien. Dziekuje za dzisiaj.

Jeszcze ostatnie pytanie, jak laczyc kablem kompa do rutera direct czy cross?

Odnośnik do komentarza

Mam wrażenie, że brak dostępu do konfiguracji routera ciągnie się za Tobą od kilku tematów. Jeżeli posiadasz jakieś inne urządzenie tego typu, to podepnij kamerkę do tego sprzętu kamerkę i próbuj z niego ją ustawić. Możesz także skorzystać z programu Look@LAN, który powinien wyświetlić listę urządzeń obecnych w sieci lokalnej.

 

Gdybyś napisał do supportu Panasonica i podał numer seryjny, to prawdopodobnie udałoby się uzyskać oprogramowanie (jeśli jakiekolwiek jest potrzebne).

Odnośnik do komentarza

To jest niepowazne, bo najpierw domaga sie uwierzytelnienia a kiedy zaczolem naciskac przyciski funkcyjne to mnie wpuscil do menu konfig. Wczoraj sugerowales zeby szukac DHCP Table lub DHCP Leases, gdzie to moze byc? Mam dostep do "Setup" z LAN, WAN, MAC i przyciskiem " Renew WAN IP Address Lease " + "Apply" Czy to to?

 

Sprawdzać urządzenia Cisco / Linksys według tej listy:

http://www.phenoelit...rg/dpl/dpl.html

 

Tego modemo-routera Cisco EPC2425 nie ma na podanej przez Ciebie liscie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...