Skocz do zawartości

Jak uruchomić kamerę internetową Panasonic BL-C1?


kaczakkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
To jest to urządzenie, z którym się bezpośrednio z komputera łączysz?

 

To jest moja brama czyli modemo-ruter EPC2425, ktory jest teraz podlaczony do kompa przewodowo, a to co widac to ekran konfiguracyjny gdzie niektore klawisze sa dostepne bez hasla a "advanced" domaga sie autoryzacji.

Sprawdzilem jeszcze raz, przycisk "Set up" ma rozwiniecie "Advanced Settings". Natomiast przycisk "Advanced" domaga sie autoryzacji dostepu.

 

Znalazlem DHCP Server.

 

post-1018-0-41207500-1335006898_thumb.jpg

 

Wlaczylem UPnP

 

post-1018-0-98291500-1335007363_thumb.jpg

 

Ta kamera mimo ze jest caly czas podlaczona i ma zielona diode to jest niewidoczna z Panelu Sterowania i managera urzadzen. Zastanawiam sie czy ona nie powinna miec jakiegos fabrycznego IP, bo teraz to nawet nie wiem na jakie IP jej szukac w przegladarce.

 

Moze sprobowac tego pliku:

G2_EasyConfig_Ver124R02_Eng.exe

z tej strony

http://panasonic.net/pcc/cgi-bin/products/netwkcam/download_other/tbookmarka.cgi?g=C1&m=

Odnośnik do komentarza

Włączenie Remote config management to nie jest dobry pomysł przy domyślnych hasłach. Teraz każdy, jeżeli nie blokuje go wbudowany firewall (blokowanie portu 8080 do zdalnego zarządzania domyślnie jest włączone) albo dostawca, może dostać się do konfiguracji Twojego routera, wpisać domyślne hasło i korzystać. Teraz widzę, że masz dostęp z zewnątrz zablokowany (przynajmniej nie mogę się połączyć), więc nie powinno być problemu. To tak na przyszłość.

 

Moze sprobowac tego pliku:

G2_EasyConfig_Ver124R02_Eng.exe

 

Ok, możesz to zainstalować, wygląda jak sterowniki do tego modelu.

 

A co do DHCP: adres kamerki to 192.168.1.253, akurat się z adresacją w Twojej sieci pokryło, więc jest domyślny. Adres MAC urządzenia (można sprawdzić na liście: klik, pierwsze trzy oktety to 00-08-F0 00-80-F0) należy do Panasonica, więc to na pewno to.

Odnośnik do komentarza

Idziemy do przodu!

Sciagnolem, odpalilem pliczek. Wstukalem w przegladarke 192.168.1.253 Pojawilo sie okno konfigu kamerki z prosba o Username and Password, nadalem, nastepnie zaznaczylem zgode na polaczenie do Internetu, nastepnie zaczela sie konfiguracja routera pod katem forwardowania portow /zalacznik/ - i tak trwa od 20 min.

 

Dawid jestem Ci ogromnie wdzieczny za pomoc! Konfig sie skonczyl i zatrybilo. Widze siebie.

Nigdy bym sobie sam nie poradzil. Jeszcze raz wielkie dzieki i udanego weekendu.

post-1018-0-61027400-1335012813_thumb.jpg

Edytowane przez DawidS28
OK, temat zamykam jako rozwiązany. Dziękuję i nawzajem.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...