Skocz do zawartości

Usługa nie może teraz zaakceptować komunikatów sterujących


brysio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Niestety znowu mam problem z moim komouterem (systemem).

 

Windows 7, 64-bit, zainstalowany NIS.

 

Ogólnie mam jakiś problem ze sprzętem, raz na jakiś czas się restartuje i po takim restarcie czasami pojawiają się problemy z systemem. Nie wiem czy tutaj możecie pomóc w identyfikacji problemu ze sprzętem ale gdyby nie byłoby późniejszych problemów z systemem to te restarty bym jakoś zniósł.

 

OK, co się teraz dzieje z systemem:

 

1. System po uruchomieniu działa poprawnie ok. 5-10 minut.

2. Potem zaczynają się problemy które uniemozliwiają pracę. Objawy:

- nie można uruchomić części programów, pojawia się komunikat: Usługa nie może teraz zaakceptować komunikatów sterujących, w szczególności nie mogę uruchomić OTL.exe i podać logów.

- pojawia się błąd Usługa Pomoc IP przestała działać

- operacje na plikach w Exploratorze przestają w zasadzie działać, kopiowanie pliku, katalogu trwa "wieczność"

- firefox wywala się co chwila

- jeżeli zdecyduję się na restart to ekran "Wylogowywanie ..." trwa wiecznie i muszę niestety restartować ręcznie, caly czas są do zainstalowania jakieś microsoftowe updaty ale się nie instalują

- jeżeli nie zdecyduję się na restart to i tak po losowym czasie system się restartuje blue screenem

 

Mogę prosić o jakąś pomoc?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

sprzęt:

* Intel Core2 Quad Extreme QX9650 3,00 GHz BOX

* Kingston HyperX DDR2 2x 2GB 1150MHz CL5

* GeForce with CUDA GTX 295 Gigabyte 1792MB 2xDVI&HDMI (PCI-E)

* CoolerMaster Cosmos S 1100 Black-Silver

* Zasilacz Corsair 1000W

* Gigabyte GA-EP45-DS4

* 4 x Seagate 1,5 TB Barracuda 7200.11 (32MB, Serial ATA II)

* LG SuperMulti DVD+/-RW GP08LU10 BOX USB 2.0 Lightscribe black

* Microsoft Windows 7 Home Premium

* Creative Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Champion Series (PCI Express)

 

 

Link do logu hwinfo: http://dl.dropbox.co...1660/hwinfo.CSV

 

Pamięć testowana i niestety się wywala ale wielce prawdopodobne, że to nie pamięci tylko płyta ponieważ próbowałem każdą z pamięci razem, osobno w różnych slotach i system zawsze się wywala, prędzej lub później ale się wywala.

 

Na ustawieniach biosu to za bardzo się nie znam więc wszystko działa na jakichś standardowych, nie podkręconych ustawieniach.

Odnośnik do komentarza

@MarekB

 

Pamięć testowana i niestety się wywala ale wielce prawdopodobne' date=' że to nie pamięci tylko płyta ponieważ próbowałem każdą z pamięci razem, osobno w różnych slotach i system zawsze się wywala, prędzej lub później ale się wywala.[/quote']

Po za tym z doświadczenia :) wiem że takie dziwne rzeczy lubią sie dziać na uszkodzonych pamięciach..aczkolwiek to jeden z możliwych powodów :)

Odnośnik do komentarza

Wszystko by sie zgadzalo gdyby kolega napisal jakim programem testowal pamieci.

Pamięć testowana i niestety się wywala ale wielce prawdopodobne, że to nie pamięci tylko płyta ponieważ próbowałem każdą z pamięci razem, osobno w różnych slotach i system zawsze się wywala, prędzej lub później ale się wywala.

probowalem czym? Poza tym link u mnie wyswietla sie jako Word do tego nie czytelny. Swietnie wykonana zasada logow sprzetowych.

Wrozymy? Ja tam lubie wrozyc, najlepiej mi idzie po Jacku Danielsie.

 

Nie znam sie na logach z OTL i jak chce pomocy to robie takie o jakie prosza pomagajacy. Dostaje pomoc i jestem zadowolony. Po co ja to pisze? Nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Po kolei:

 

1. pamięci reklamować się nie da bo sprzęt ma już swoje lata, a prawie 3 lata stał nieużywany, w ogóle nie włączany (z różnych przyczyn - niestety).

2. @piotreek Pytałeś czy testowałem memtestem więc napislaem, że testowałem - zarówno wersją win która szybciej lub póżniej wywala błąd jak i wersją startupową na USB, która resetuje komputer zaraz po uruchomieniu

3. innych kości na razie nie wkładałem, pomyślę nad tym (ale to za jakiś czas - finanse :( )

4.@MarekB - mam TuneUp - nie wiedziałem, że to może coś popsuć - bardzo sobie chwalę tą usługę, jeżeli coś z nią nie tak to poproszę o jakiegoś linka do poczytania

5. OTL'a w trybie awaryjnym nie robiłem, nawet nie wiedziałem, że się da to zrobić, wieczorem podeślę log

6. Mam 2x2Gb - ale jak włożę obie kości to system wysypuje się dużo częściej niż przy jednej - dlatego jadę na 2Gb

7. Plik z linka to plik csv, standardowy log wygenerowany przez HWINFO, którego używałem po raz pierwszy po sugestii piotreeka

8. raczej jestem typem który jak potrzebuje pomocy i o nią prosi to wykonuje wszystko o co proszą pomagający, jeżeli w czymś uchybiłem to przepraszam i obiecuję poprawę

 

 

edycja:

1. jestem w trybie awaryjnym i niestety OTL'a uruchomić się nie da (żadnej wersji ani exe ano com ani scr). Zagłaszany jest błąd: Exception EReadError in module OTL.exe at 00016A6B. Error reading DiskPartitionInfo1.Active: .

2. myślałem nad tym TuneUp i wydaje mi się, że jednak chodzi nam o inne programy :), ja w każdym razie pisałem o tym: http://www.tuneupmedia.com/

Edytowane przez brysio
Odnośnik do komentarza

No wlasnie chcialem doradzic jak ustawic BIOS, ale na jakiej podstawie? Czekam na logi HWinfo. Specyfikacje podal, ale to za malo. Miedzy innymi wersja Bios-u?

 

@edit

Problem z Toba mily chlopaku polega miedzy innymi na tym, ze niczym nie roznisz sie od innych milych mlodych ludzi :) .

Podajesz RAM jako 2x2 GB o parametrach 1150MHz, a ja na stronach producenta nie znajduje takiego rozmiaru. Wystepuje 2x1 GB 1150MHz. :o Co teraz bez logow sprzetowych? http://www.kingston....?PartId=KHX9200

 

@edit

Dodatkowo http://twojepc.pl/news17831.html nie masz przypadkiem kilku problemow na raz. Poprzedni temat zwieral w logu OTL informacje o naruszeniu plikow na dysku. 2GB RAM i maly plik wymiany to tez moze byc problematyczne.

Odnośnik do komentarza

Ech Kolego MarkuB Twoje uwagi są ciut nie na miejscu, zwłaszcza o wieku, bo zapewne jestem starszy od Ciebie, mam 43 lata, ale miło było usłyszeć o sobie "chłopaku" ;).

Wszystkie informacje o które prosiliście podawałem w taki sposób jak je rozumiałem i będę to dalej to robił bo ciągle potrzebuję Waszej pomocy.

 

typ pamięci (spisane z kości):

CM2X2048-8500C5D

XMS2-8500 2048MB 1066MHz 5-5-5-15 2.10V ver 2.1

to jest box 2 kości z dołączonym wentylatorem - może dlatego nie ma w katalogu

 

płyta: Gigabyte GA-EP45-DS4

BIOS w wersji F10b (czyli najnowszy jaki udało mi się znaleźć)

 

Nigdy nie szukałem problemów z kompem w kierunku dysków więc dzięki za linka, ewentualnie napisz proszę czy można we własnym zakresie zrobić upgrade firmware?

Dlaczego używam tylko 2Gb pisałem wcześniej a plik wymiany mam ustawiony jako zarządzany przez system, ale jeżeli uważasz, że tak nie jest prawidłowo to mogę tam ustawić ręcznie w zasadzie dowolny rozmiar, dyski mam spore :).

 

link do pliku hwinfo: http://dl.dropbox.co...komp_hwinfo.HTM

Attach.txt

DDS.txt

post-3801-0-71405100-1332819145_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Tosmy sie spotkali :) bo ja mam 49 latek. Do sprawy wracajac. Ram masz z problematycznej seri. Odeslalem takie kosci na gware i przyjeli bez szemrania wiec prawdopodobienstwo , ze to jest glowny problem wysokie. To nie Kingstony oczywiscie ;) . Organizuj inny RAM na wczoraj. Zaraz sie rozejze co i jak z ustawieniami BIOS-u, ale po poludniu bo musze spadac na pol dnia. Do wieczora.

 

@edit

Masz fatalnie ustawione tymingi, to co widze od razu. (moze ram obleci, zobaczymy) Do wieczora.

 

@edit

Proponuje zaczac tak; (wylaczasz zasilanie i fizycznie od sieci oraz kilka krotnie wlaczasz i wylaczasz przycisk na zasilaczu oczywiscie przy grzebaniu w blaszaku)

- podpinasz te kosc RAM jaka pracuje teraz do pierwszego gniazda od strony CPU

- odpinasz fizycznie od zasilania i sygnalu inne dyski niz systemowy

- wyciagasz fizycznie karte dzwiekowa (zostajesz na integrze)

- wymieniasz przewod SATA na dysku systemowym i podpinasz go do kanalu SATAII_0, a przewod zasilania wkladasz i wyjmujesz kilkakrotnie (masz bledy na dyskach)

- pobierasz instrukcje (jesli nie masz fizycznie) ze strony http://www.gigabyte....download/manual i sprawdzasz gdzie znajduje sie zworka ktora zresetujesz BIOS. Strona nr 28 w PDF na moim PC

21) CLR_CMOS (Kasowanie pamięci CMOS)
W celu skasowania CMOS należy na krótko zewrzeć dwa styki. Aby zapobiec nieprawidłowemu użyciu płyta domyślnie nie jest wyposażona w zworkę kasowania.

tak bedzie sie zaczynac info. Organizujesz zworke i po zastosowaniu sie do instrukcji czyli odciecie zasilania resetujesz BIOS; (do resetu masz jeszcze specjalny przycisk na plycie, ale z uwagi 3 letnich wakacji sprzetu lepiej zrobic to zworka, a nastepnie dla pewnosci wciskasz ten przycisk - czytasz instrukcje i znajdujesz)

Tu troche lepsza instrukcja http://www.manualowl...4/Manual/208024

- wchodzisz do BIOS-u i resetujesz na karcie 2-10 Load Fail-Safe Defaults jeszcze raz BIOS. Zatwierdzasz Y i odpalasz BIOS ponownie.

- teraz wchodzisz do BIOS i ustawiasz tymingi RAM. W zakladce 2-3 MB Intelligent Tweaker M.I.T znajdujesz DRAM Timing Selectable i ustawiasz Manual, nastepnie ustawiasz cztery pierwsze 5-5-5-15 i tylko te.

Nastepnie przechodzisz do DRAM Voltage i ustawiasz 2.1 V

- potem botowanie z dysku HDD i wychodzisz z biosu zapisujac ustawienia

- pobierasz starsza wersje BIOS czyli F9 (masz beta teraz) i wgrywasz ja zamiast najnowszej jesli nie jestes wstanie tego zrobic to pomijasz wsteczna aktualizacje BIOS. Wrocimy do tego - nie wszystko na raz. Jesli jestes w stanie to ustawiasz tymingi i napiecia tej kosci jeszcze raz.

Odpalasz system i dajesz scrina z HWinfo - System Summary.

Dalej bedziemy walczyc z RAM czyli testy memtestem jak system odpali i zadziala. Potem testy reszty , a przede wszytkim dyskow.

Czegos nie rozumiesz nie rob na sile, zapytaj. :) Powodzenia.

 

@edit

Masz mase bledow na dyskach i to powaznych. Bedzie troche sprawdzania. Poza tym sprawdzilbym i wyczyscil co najmniej wszystkie styki kabli zasilacza, slotow plyty i ogolnie calego kompa do wanny z detergentem (to oczywiscie w przenosni), ale sprawdzenie zasilacza miernikiem tez bym polecil.

Odnośnik do komentarza

Na razie bez aktualizacji biosu:http://dl.dropbox.co...660/hwinfo2.HTM

 

 

edycja:

komputer był odkurzony przed uzyciem takim niskonapięciowym odkurzaczem do kompa

kable mogę przeczyścić ale zasilacza nie sprawdzę bo po pierwsze się na tym nie znam a poza tym nie mam miernika

 

edycja2:

komputer ruszył, ale znowu się wywaliły usługi, teraz: Program usługa profilów użytkowników przestał działać.

 

edycja3:

zaczynam downgrade biosu i testy memtestem

post-3801-0-96389200-1332874017_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Juz jest ok, teraz test memtestem. pisales, ze masz na penie. Jesli tak to odpalaj z pena. W kazdym razie masz odpalic jako botujacy pen lub plyta CD wypalona w formie ISO. Tu ostatnia wersja http://www.memtest.org/#downiso jakby co to sciagasz wersje CD/DVD na pulpit wkladasz czysta plyte CDdo czytnika i dwuklik na plik ISO i odpalisz wypalanie na plycie. Win7 ma to w standarcie. Test potrwa kilka godzin lub do pierwszego czerwonego bledu. Jak zobaczysz blad to zmien gniazdo na plycie i ponownie odpal test. Jesli na takich ustawieniach nie bedzie poprawy to RAM do wymiany lub uwalone sloty plyty, a to zweryfikujesz tylko wkladajac inny RAM. Masz mozliwosc pozyczenia innych kosci?

 

@edit

Daj jeszcze scrina z zakladki Sensors prosze, dla pewnosci. Jest dlugi, podziel na dwie czesci i zamiesc wszystko.

 

@edit

Nie mozemy zaczac testu dysku na potencjalnie nie sprawnym PC. To tylko bedzie kipisz i destrukcja. Sprawdz RAM kazda kosc oddzielnie prosze.

Odnośnik do komentarza

Ta plyta tak podaje info w specyfikacji modolow - tylko 1 GB, ale powinny chodzic i kosci 2GB na P45.

To co podaje producent to tylko przetestowane pamieci. Bardziej martwi mnie to

Reallocated Sector Count: 97/36, Worst: 97 (Data = 146)

prawdopodobnie ten dysk to padaka. Tak czy siak zrob test memtestem tych kosci.

 

@edit

wieslaw531 -

1. 4 złącza 1.8V DIMM DDR2 obsługujące do 16 GB pamięci

gdyby nie obslugiwalo 2GB pamieci to powinna obslugiwac tylko 4GB

Problem moze byc po prostu w RAM-e.

Odnośnik do komentarza

Cala przyjemnosc po naszej stronie. :)

wieslaw531 - trudno powiedziec zobaczymy czy test przejdzie. U mnie czyta pojemnosc poprawnie czyli 4GB. Jesli tak to bedzie mozna dalej dzialac. Mamy stabilny BIos teraz. Zobaczymy.

 

@edit

jak o 4.30 bedzie bez bledow to sprawdz druga kosc ramu. Jak beda bledy to juz pisalem, w kazdym slocie koniecznie ponow test. Jesli w kazdym beda bledy to pozycz inne RAM-ki.

 

@edit 23;00

Teraz co do dysku/ow . Prawdopodobnie dobra wiadomosc to taka, ze twoj systemowy dysk oraz reszta Drive Serial Number: 9VS14AP4, 6VS052LQ, 9VS14V1D, 9VS15NVS

nie jest na czarnej liscie http://support.seaga.../modelcheck.jsp? oraz nie wymaga wymiany firmware-u

CC1H http://knowledge.sea...?language=en_US

 

Zla wiadomosc jest taka, ze systemowy i reszta;

 

Raw Read Error Rate: 117/6, Worst: 99 (Data = 144046057)

Spin Up Time: 97/Always OK, Worst: 92

Start/Stop Count: 100/20, Worst: 100 (Data = 841)

Reallocated Sector Count: 97/36, Worst: 97 (Data = 146

Seek Error Rate: 81/30, Worst: 60 (Data = 148758369)

Power-On Hours/Cycle Count: 96/Always OK, Worst: 96 (Data = 3646)

Spin Retry Count: 100/97, Worst: 100

Power Cycle Count: 100/20, Worst: 100 (Data = 503)

End to End Error Detection Count: 100/99, Worst: 100

Reported Uncorrectable Errors: 100/Always OK, Worst: 100

Command Timeout: 100/Always OK, Worst: 99 (Data = 11)

High Fly Writes 93/Always OK, Worst: 93 (Data = 7)

Airflow Temperature / Exceed Count: 71/45, Worst: 61 (Data = 29.0 °C)

Temperature 29/Always OK, Worst: 40 (Data = 29.0 °C)

Hardware ECC Recovered: 53/Always OK, Worst: 32 (Data = 144046057)

Current Pending Sector Count: 100/Always OK, Worst: 100

Off-Line Uncorrectable Sector Count: 100/Always OK, Worst: 100

UltraDMA/SATA CRC Error Rate: 200/Always OK, Worst: 200

Head Flying Hours: 100/Always OK, Worst: 253 (Data = 3646)

Lifetime Writes from Host: 100/Always OK, Worst: 253 (Data = -1660749337)

Lifetime Reads from Host: 100/Always OK, Worst: 253 (Data = -545410716)

ma od chol...ry bledow i to powaznych. To tylko systemowy.

Mysle znalezc najlepszy z nich i na nim postawic system po zerowaniu i remapowaniu, ale o tym pomyslimy po RAM-owaniu :) .

Odnośnik do komentarza

Sprobuj jeszcze takiego myku. Ustaw w BIOS-e parametry na 800MHz i tymingi na 5-5-5-18 oraz napiecie 1.8 volta. Pusc test i juz tylko w pierwszym slocie, jesli to nie zadziala to poszukam kosci. Zawsze jest podejrzenie, ze padla plyta, ale jak pisalem te kosci byly z wadliwej seri. Sprawdz prosze takie ustawienie.

 

@edit

Kosci http://www.komputron...066MHz_CL5.html

inny tanszy sklep http://www.agito.pl/..._content=343280

 

Plyta wykryje je jako 800MHz. Ustawienie 1066 tylko wymuszone i jest ryzyko, ze nie kazda plyta bedzie pracowac z nimi poprawnie na 1066MHz. Nie ma nigdy gwarancji na 100%. Mam takie na Asusie P5QD Turbo i smigaja bez problemow.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...