Skocz do zawartości

Steam - Błąd po reinstalacji


Boru

Rekomendowane odpowiedzi

Tu jest chyba główny winowajca:

O4 - HKU\S-1-5-21-2480087109-3998942182-2542514255-1001..\Run: [steam] "F:\STEAM\Steam.exe" -silent File not found

 

Próbowałem u siebie poeksperymentować z systemową zaporą i comodo i nie było żadnych problemów.

Jak w końcu doprowadziłem do awarii Steam a potem usunąłem wszystkie pliki od niego i przeczyściłem rejestr to dalej nie dało się uruchomić nowej instalacji. Ale właśnie po odnalezieniu i usunięciu zonka z rejestru wszystko ruszyło poprawnie.

Tak więc chodzi chyba raczej o wadliwy zapis w rejestrze.

Przydałby się nowy log z OTL, bo co prawda kolega usunął pliki od Steam, ale trzeba dokładnie zlokalizować ten wadliwy wpis i go usunąć.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Próbowałem u siebie poeksperymentować z systemową zaporą i comodo i nie było żadnych problemów.

 

Ugh, też pół nocy próbowałem zabaw z maszyną wirtualną z Win 7 i Comodo - niestety bez skutku - aktualizacja się wykonywała i później Steam się normalnie uruchamiał.

 

Tu jest chyba główny winowajca:

O4 - HKU\S-1-5-21-2480087109-3998942182-2542514255-1001..\Run: [steam] "F:\STEAM\Steam.exe" -silent File not found

 

Chyba jednak to nie to - nie widzę nigdzie tego wpisu (ani nawet podobnego) w najnowszym logu z OTL.

 

 

Pytanie: czy ten system jest w jakikolwiek sposób modyfikowany?

 

 

 

EDIT:

 

Ugh, że też prędzej nie pomyślałem o tym patrząc na screena z katalogu Steama z pierwszego postu. Próbowałeś może zmieniać nazwę tego pliku SteamNew.exe na Steam.exe i później go uruchomić? Warte spróbowania ;)

Odnośnik do komentarza

No właśnie... może jest modyfikowany, bo nasz kolega lubi chyba eksperymentować o czym świadczy:

"Nightly 13.0a1 (x86 en-US)" = Nightly 13.0a1 (x86 en-US)

Z drugiej strony przecież on wcześniej działał na tym systemie...

 

Moją uwagę zwracają wpisy w Extras:

HKEY_USERS Uninstall List

Last 10 Event Log Errors

[ System Events ]

Error - 2012-03-10 18:11:34 | Computer Name = Adam-Komputer | Source = Service Control Manager | ID = 7031

Description = Usługa Instalator Windows niespodziewanie zakończyła pracę. Wystąpiło

to razy: 1. W przeciągu 120000 milisekund zostanie podjęta następująca czynność

korekcyjna: Uruchom usługę ponownie.

 

Error - 2012-03-11 05:30:07 | Computer Name = Adam-Komputer | Source = Service Control Manager | ID = 7024

Description = Usługa Usługa nasłuchująca grup domowych zakończyła działanie; wystąpił

specyficzny dla niej błąd %%-2147023143.

 

Natomiast w OTL:

Driver Services (SafeList)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- -- (VGPU)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- -- (tsusbhub)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Stopped] -- -- (Synth3dVsc)

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Unknown] -- -- (anv2nfrm)

 

[2012-03-10 15:43:53 | 000,000,000 | ---D | M] (No name found) -- C:\Users\Adam\AppData\Roaming\mozilla\Extensions

[2012-03-10 16:29:48 | 000,000,000 | ---D | M] (No name found) -- C:\Users\Adam\AppData\Roaming\mozilla\Firefox\Profiles\ig8ygd07.default\extensions

() (No name found) -- C:\USERS\ADAM\APPDATA\ROAMING\MOZILLA\FIREFOX\PROFILES\IG8YGD07.DEFAULT\EXTENSIONS\{D10D0BF8-F5B5-C8B4-A8B2-2B9879E08C5D}.XPI

 

() (No name found) -- C:\USERS\ADAM\APPDATA\ROAMING\MOZILLA\FIREFOX\PROFILES\IG8YGD07.DEFAULT\EXTENSIONS\{D10D0BF8-F5B5-C8B4-A8B2-2B9879E08C5D}.XPI

 

O13 - gopher Prefix: missing

 

O20 - HKLM Winlogon: VMApplet - (/pagefile) - File not found

O21 - SSODL: WebCheck - {E6FB5E20-DE35-11CF-9C87-00AA005127ED} - No CLSID value found.

 

O35 - HKLM\..comfile [open] -- "%1" %*

O35 - HKLM\..exefile [open] -- "%1" %*

O37 - HKLM\...com [@ = comfile] -- "%1" %*

O37 - HKLM\...exe [@ = exefile] -- "%1" %*

 

Ale to już zajęcie dla kogoś bardziej od logów...

Odnośnik do komentarza
Error - 2012-03-11 05:30:07 | Computer Name = Adam-Komputer | Source = Service Control Manager | ID = 7024

Description = Usługa Usługa nasłuchująca grup domowych zakończyła działanie; wystąpił

specyficzny dla niej błąd %%-2147023143.

 

Ten błąd wskazuje na uszkodzenie Zapory Systemu Windows, nie ma jednak wpływu na przebieg instalacji Steama (sprawdziłem - jedynie dziennik zdarzeń notuje błędy jak u kolegi wyżej - "Error: Failed to poke open firewall"). Nie oznacza to jednak, że nie trzeba tego naprawić: https://www.fixitpc.pl/topic/6855-rekonstrukcja-zapory-systemu-windows/

Odnośnik do komentarza

FirstAID zostaw to w spokoju:

 

Natomiast w OTL:

 

[2012-03-10 15:43:53 | 000,000,000 | ---D | M] (No name found) -- C:\Users\Adam\AppData\Roaming\mozilla\Extensions

[2012-03-10 16:29:48 | 000,000,000 | ---D | M] (No name found) -- C:\Users\Adam\AppData\Roaming\mozilla\Firefox\Profiles\ig8ygd07.default\extensions

() (No name found) -- C:\USERS\ADAM\APPDATA\ROAMING\MOZILLA\FIREFOX\PROFILES\IG8YGD07.DEFAULT\EXTENSIONS\{D10D0BF8-F5B5-C8B4-A8B2-2B9879E08C5D}.XPI

 

() (No name found) -- C:\USERS\ADAM\APPDATA\ROAMING\MOZILLA\FIREFOX\PROFILES\IG8YGD07.DEFAULT\EXTENSIONS\{D10D0BF8-F5B5-C8B4-A8B2-2B9879E08C5D}.XPI

 

O13 - gopher Prefix: missing

 

O20 - HKLM Winlogon: VMApplet - (/pagefile) - File not found

O21 - SSODL: WebCheck - {E6FB5E20-DE35-11CF-9C87-00AA005127ED} - No CLSID value found.

 

O35 - HKLM\..comfile [open] -- "%1" %*

O35 - HKLM\..exefile [open] -- "%1" %*

O37 - HKLM\...com [@ = comfile] -- "%1" %*

O37 - HKLM\...exe [@ = exefile] -- "%1" %*

 

Ale to już zajęcie dla kogoś bardziej od logów...

 

 

 

 

.

 

 

Odnośnik do komentarza

Ten Steam to instalator *.MSI a jeśli z jakiegoś powodu program zostanie źle odinstalowany to pozostawia w folderze C:\Windows\Installer pliki instalacyjne.Nazwy tych plików są dziwaczne,nieintuicyjne więc po nazwie się ich nie pozna od czego są.Trzeba wziąść dobry menadżer plików np Total Commander czy z darmówek Unreal Commander,Free Commander i w opcjach wyszukiwania nakazać programowi wyszukać pliki zawierające tekst "Steam" i pliki które zostaną wyświetlone - usunąć

Odnośnik do komentarza
Nie zamierzałem podawać skryptów jeśli o to ci chodzi...

 

Nie, nie o to mi chodzi. Chodzi o sam fakt zakreślenia tych wpisów jako "zwracających uwagę". Na jakiej podstawie? I co to w ogóle ma za związek z tematem przewodnim? Wprowadzasz w błąd i tyle. Od O20 do O37 jak najbardziej prawidłowe wpisy (jest wiele "not found", które są standardem, bądź też tylko wynikiem tego jak OTL pobiera dane *), O13 bez znaczenia i nawet naprawiać nie trzeba, a te w Firefox to kolejno katalogi rozszerzeń oraz plik Ad-block Plus.

 

* np. ten oto zestaw:

 

O20 - HKLM Winlogon: VMApplet - (SystemPropertiesPerformance.exe) - C:\Windows\System32\SystemPropertiesPerformance.exe (Microsoft Corporation)

O20 - HKLM Winlogon: VMApplet - (/pagefile) - File not found

 

To jest tylko kwestia jak OTL przedstawia zapis wyciągnięty z rejestru, on sobie łamie to do dwóch linii, podczas gdy w rzeczywistości to jedna prawidłowa wartość:

 

regn.th.png

 

 

Nawiasem mówiąc, tego pierwszego też ani nie usunie ani nawet nie znajdzie:

 

DRV - File not found [Kernel | On_Demand | Unknown] -- -- (anv2nfrm)

DRV - [2012-03-10 18:41:25 | 000,473,656 | ---- | M] (Duplex Secure Ltd.) [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\System32\Drivers\sptd.sys -- (sptd)

 

To jest fragment "rootkit", jakoby "not found" ze względu na specyfikę. I zmienia przy każdym restarcie, bo jest to losowe urządzenie "SCSI", pochodna obecności głównego SPTD. Dla porównania: https://www.fixitpc.pl/topic/5987-dziwne-urzadzenie-ah1y97l3-ide-controller/page__p__44906#entry44906

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

No ja na poprawnym interpretowaniu zawartości logów się nie znam i nie zamierzam nic ściemniać :P Dopiero zaczynam zabawę z OTL.

Ale jak są "oczywiste" zwroty typu: File not found, czy informacja o błędzie usługi to myślałem, że jak je uwidocznie, to prędzej ktoś zauważy jakąś prawdziwą przyczynę tego opisanego tu problemu...

Proszę o łagodny wymiar kary.

Odnośnik do komentarza

Moze stary dziad sprobuje Ci pomoc; na piechote z zachowaniem rozwagi czyli robisz czymkolwiek kopie rejestru np. Cclinerem

Wchodzisz do rejestru jako administrator i;

- Edit > Find..> Valve > Find Next

- znajdziesz takie cuda

 

 

- usuwasz je wszystkie (jesli powiazane tylko ze steam to cale klucze)

- poprawiasz szukaniem - "steam" i usuwasz z ostroznoscia bo rejestr moze wyluszczac powiazane klucze z zawierajaca wkladke"steam" lub "valve" elementami, a jak widze nie jestes biegly w sztuce (to bez podtekstow i zlosliwosci)

Dodatkowo strona https://support.stea...e&submit=Search i tu po wpisaniu zdania klucza z pierwszego posta wyskakuje cos kolo 225 powiazan. Wiekszosc nie dotyczy problemu, ale sprawdzenie nawet mniejszosci to nie na moje zdrowie. Szukaj jakby porada wyzej nie zadzialala. Na koniec Ccliner - rejestr.

 

@edit

Oczywiscie jesli teraz masz zainstalowanego Stem-a to najpierw odinstaluj.

@edit

sorry doczytalem, ze nie zainstalowales ponownie (woda ognista na oczy pada), ale to

czyszczenie rejestru nie pomaga, reczne usuwanie pozostalosci po steam nie pomaga, usuwanie klucza z rejestru nie pomaga i co najlepsze nawet format nie pomogł!

jest tylko jedno wytlumaczenie masz powiazania na innych dyskach lub problem z kontem. W pierwszym poscie piszesz, ze usluga -steam- jest widoczna, a co po formacie z ta usluga?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...