Skocz do zawartości

XP nie wstaje_Unmountable_boot_volume 0x000000ED


marcos777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, nagle w kompie stacjonarnym u córki XP nie wstaje.

Blue screen: Unmountable_boot_volume 0x000000ED (0X896CE478; 0XC000014F; 0X00000000; 0X00000000).

 

Chciałbym naprawić, nie tracąc zawartości dysku.

 

Coś zacząłem działać, oto marne rezultaty:

 

- Ostatnia dobra konfiguracja >> nie działa

- W trybie awaryjnym komunikat >> Nie można uruchomić systemu Windows, plik jest uszkodzony lub brak: \Windows\System32\Config\System...

- Nieudana próba reinstalki przez drugie R, ponieważ >> C: Partycja 1 - nie ma; D: Partycja 2 - nie ma

 

- Paragon 11 CD-Live:

. Search Windows installalations to correct >>No NT instalation found

. Correct the partition boot record >> Primary - File system unformatted

. Undelete partition >> Basic Hard Disc 0 (WDC WD800JD-08LSA0 74,5 Gb) - Unformatted

 

MEMTEST:

przy ok. 41 000 błędów się wiesza.

 

Są 3 kości pamięci: 500 + 500 + 250. Na wszystkich z nich razem i na każdej z osobna - ta sama ilość błędów i ten sam rezultat w Memtest.

 

Proszę o instrukcje.

 

dscf2504__935286.jpg

 

dscf2505__921679.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na zdrowy rozum;

- padly wszystkie kosci na raz ? przyczyna np. zasilacz lub awaria plyty np. temperatura Chipsetu

- zasilacz mogl uwalic wszystko na raz lub cos z osobna

Trudno zdiagnozowac i trafic w 10-tke.

Zacznij od podmiany zasilacza (pomiaru napiec miernikiem przynajmniej), sprawdzeniu temperatury np. organoleptycznie na chipsecie. Sprawdzeniu kosci na innym PC-cie czyli metodycznym wykluczaniu z awari poszczegolnych podzespolow.

Podaj dane podzespolow.

Odnośnik do komentarza

Kości pamięci są Ok, ale trzeba było je przetestować.

Patrzyłem w Biosie na temperatury i napięcia, wydawały się Ok.

 

Nagrałem na drugiem PC CD Hiren`s Boot i właśnie miałem testować kompa, a tymczasem on już na dobre zamilkł. Nie chce się w ogóle załączyć.

Ponieważ wnętrze było bardzo zakurzone odkurzyłem je. Ale potem podociskałem elementy, wtyczki wyjąłem i włożyłem ponownie i stało się :(

Możliwe, że coś zwarło do obudowy, jak dociskałem okolice baterii na płycie.

 

Później jeszcze przy starcie wydało taki komunikat:

 

uf648_DSCF2510.jpg

 

A teraz w ogóle już się nie załącza. Zdaje się, że trzeba będzie odwiedzić fachowca.

 

Co mogę jeszcze sprawdzić?

MarekB, załączam fotkę z wnętrza, gdzie może zobaczysz dane interesujących Cię podzespołów, jak nie, napisz konkretnie które, to sprawdzę.

 

http://img546.imageshack.us/img546/446/dscf2511pcasiwewnrednie.jpg

 

 

 

 

dscf2511pcasiwewnrednie.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Szkoda chlopaka moze mieszka sam i kto teraz znajdzie "body". Tak to jest z zasilkami - moga zabic nie tylko sprzet.

 

Spoko, melduję, że jeszcze żyję. :cheer:

A bezpiecznik w zasilaczu był i nawet cały.

 

Na głównej, podwójnej kostce (ATX PWR) z kablami z zasilacza na płycie głównej są takie napięcia:

 

5,16 / 5,16 / -5,15 / 0 / 0 / 0 / 0 / 11,8 / 3,3 V

12,28 / 5,17 / 5,15 / 0 / 5,1 / 0 / 5,1 / 3,3 / 3,3 V

 

Napięcia zasilania na dysku (SATA): 3,44 / 12,29 / 5,18 V.

 

Czy te napięcia są dobre? Jeśli tak, to mimo wszystko szukać innego zasilacza na podmianę?

 

Jeszcze raz udało się, że system zrobił Bip przy starcie i wyskoczył znów taki ekran:

 

da610_DSCF2514.jpg

Odnośnik do komentarza

biosyp.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Porownujac dwa zalaczone obrazy nic sie nie zmienilo. Napiecia wydaja sie poprawne. Ten aluminiowy coolerek z napisem ASUS na plycie to Chipset. Sprawdz jaka ma temperature. Jak parzy w palce to nie dobrze jak zimny calkiem to jeszcze gorzej.

Nie wykrywa poprawnie RAM-u.

Ze scrinow wynika, ze poprzestawial Ci sie BIOS;

- USB Legacy..... - wlacz (brak byc moze miedzy innymi klawiatury)

- CMOS ...

- CMOS.... - wymien baterie na plycie i zresetuj do ustawien fabrycznych.

Poza tym sama plyta mogla wyzionac ducha.

Zasilacz jednak dla pewnosci bym podmienil.

Odnośnik do komentarza

Przyniosłem na podmianę zasilacz, klawiaturę, baterię.

I okazało się, że po zmianie baterii na płycie już dysk startuje i mam dostęp do kompa.

Padnięta bateryjka z płyty miała 2,84V, podczas gdy nowa 2,94V i komp rusza :)

A klawiatura nie chodziła, bo akurat jeden akumulatorek w niej wysiadł.

Ne zmieniam więc zasilacza.

Chipset (z radiatorem z napisem ASUS) jest leciutko ciepły.

 

W Biosie dałem ustawienia Default.

 

Zamieszczam fotkę z Biosa pokazującą temp. i napięcia oraz screena z info o systemie z miniWindowsa z Hirens`a:

 

ft690_DSCF2525.JPG

 

pa226_DSCF2524.JPG

 

Przy normalnym starcie mam komunikat: Błąd dysku.

 

Mam dostęp do płyt CDLive, np. Hirens`a 15, Paragon11 i inne. Z nich odpalam teraz narzędzia.

Zapuściłem na wstępie Memtest i jest wszystko Ok.

Zależy mi na zawartości dysku D. Ale jakby się udało reszty nie tracić i nie trzeba by instalować wszystkiego od nowa, to byłoby super.

Co proponujecie Panowie?

Odnośnik do komentarza

To jest dysk SATAII. Na szybko mozna zalozyc, ze;

- dysk stracil troche plikow jak wysypal sie system. Taki problem rozwiazalem koledze podpinajac pod swojego PC-ta jego nie startujacy dysk. Naprawione w kilka minut i cieszy sie chlopak do dzisiaj.

- dysk starcil MBR i trzeba odbudowac

- padl i dostal badow - sprawdzic przez MHDD, ale to po weryfikacji tego co wyzej

 

Jaki masz system?

Odnośnik do komentarza

Muszę kupić jakąś przejściówkę do laptopa, na SATA - USB i dopiero podepnę.

 

Podepniesz dysk do innego PC-ta (ze sprawnym OS-em i legalnym) to naprawi natychmiast jak jest co naprawiac

Ale jak: "to się naprawi"? Samo? Czy coś trzeba mu zadać?

 

Piszesz

- dysk starcił MBR i trzeba odbudować

to może tym:

- Rebuild MBR

- FixMBR ?

Odnośnik do komentarza

No wszystko pieknie, pisze - czyli strzelam w prawdopodobne cele. Nie wiemy nawet dlaczego wysypal sie system i czy jedynym i bezposrednim powodem byla bateria BIOS-u. Osobiscie zgral bym dane jesli sie da przed jakimkolwiek dalszym poczynaniem.

 

@edit

czy Twoj BIOS widzi dysk - daj zakladke

 

@edit

daj SMART tego dysku. Tu znajdziesz opis jak to zrobic na nie startujacym systemie (o ile BIOS go widzi)

https://www.fixitpc.pl/topic/881-podstawowa-diagnostyka-dysku-twardego-smart/

Odnośnik do komentarza

Nie wiemy nawet dlaczego wysypal sie system i czy jedynym i bezposrednim powodem byla bateria BIOS-u. Osobiscie zgral bym dane jesli sie da przed jakimkolwiek dalszym poczynaniem.

czy Twoj BIOS widzi dysk - daj zakladke

 

Dzień wcześniej, 2 razy w ciągu 3 minut wywaliło korki w mieszkniu, a komputery wtedy pracowały. Może to "pomogło" w połączeniu z tym, że bateria nie trzymała pamięci...

Nie wiem jak będzi z danymi, bo programy do zgrywania nic nie widzą.

 

- Nieudana próba reinstalki przez drugie R, ponieważ >> C: Partycja 1 - nie ma; D: Partycja 2 - nie ma

 

- Paragon 11 CD-Live:

. Search Windows installalations to correct >>No NT instalation found

. Correct the partition boot record >> Primary - File system unformatted

. Undelete partition >> Basic Hard Disc 0 (WDC WD800JD-08LSA0 74,5 Gb) - Unformatted

 

Zobacz na post i fotkę z godz. 23:34.

Odnośnik do komentarza

Z Konsoli odzyskiwania systemu windows-xp wykonałem teraz polecenie: chkdsk c: /p /r

 

ale znów jest komunikat: "Stwierdzono, że wolumin zawiera przynajmniej jeden nieodwracalny problem".

 

Tylko jak to zrobić, jeśli programy nie widzą zawartości dysku?

 

- Ostatnia dobra konfiguracja >> nie działa

- W trybie awaryjnym komunikat >> Nie można uruchomić systemu Windows, plik jest uszkodzony lub brak: \Windows\System32\Config\System...

- Nieudana próba reinstalki przez drugie R, ponieważ >> C: Partycja 1 - nie ma; D: Partycja 2 - nie ma;

 

- W Paragon`ie 11 CD-Live:

. Search Windows installalations to correct >> No NT instalation found

. Correct the partition boot record >> Primary - File system unformatted

. Undelete partition >> Basic Hard Disc 0 (WDC WD800JD-08LSA0 74,5 Gb) - Unformatted

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...