Skocz do zawartości

Problem z transferem Bluetooth na laptopie HP


apollos

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie dało, więc wrzucam log.

 

I chyba jest odpowiedź

 

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{C7C038AD-1F2D-44D4-B2FE-D912BE20E6D5}]

@="Bluetooth Virtual Devices"

 

 

Klucz zrąbany.Klucz ten prawidłowo jest bardziej rozbudowany.

 

Załączam fix KLIK

 

wypakuj go ponownie uruchom edytor rejestru poprzez psexec jak poprzednio

 

Plik>>Importuj,wybierz mój fix +restart

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Rzeczywiście dziwnie to wygląda :wacko:

 

brak daty,brak ikony połączeń sieciowej i brak głośnika :wacko: coś tu jest bardziej posypane...

 

1.Wykonaj komendę sfc /scannow i przefiltruj log - szczegóły w linku http://support.microsoft.com/kb/928228

 

plik sfcdetails załącz do posta.

 

2.Pobierz RegBak http://www.acelogix.com/freeware.html

i za pomocą tego narzędzia wykonaj kopię rejestru mnie będą interesować wyłącznie pliki SOFTWARE oraz SYSTEM - spakuj te pliki dobrym archiwizatorem (7-zip lub WinRAR) i shostuj na jakimś otwartym darmowym serwerze a linki do shostowanych plików podeślij mi na PM.

 

3.Sprawdź także ręcznie czy masz plik oem6.inf w folderze C:\Windows\inf

 

 

 

PS

 

I na dzisiaj koniec

Odnośnik do komentarza

Narzędzie sfc nie znajduje błędów

 

2. Poszło na PW.

Jedynie co tu jest dziwne że klucz HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{C7C038AD-1F2D-44D4-B2FE-D912BE20E6D5} wciąż nie ma żadnych podkluczy odnoszących się do konkretnych urządzeń bluetooth chociaż system powinien zrekonstruować je sam po restarcie - dziwne.Uruchom menadżer urządzeń prawoklik na główną gałąź i wybierz "Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu" .Jeśli jednak i to nie pomaga to ponów instalację sterowników z posta 22 (sp52803.exe).Jeśli jednak i to nawet nie pomoże to napisz (lub pokaz) czy są jakiekolwiek zmiany w sekcji "odbiorniki radiowe bluetooth"

 

3. Jest.

 

OK.

Odnośnik do komentarza

W menedżerze zadań wygląda to tak: http://i.imgur.com/ydKL.jpg Problem z Generic Bluetooth Adapter zniknął, ale w urządzeniach systemowych nie mam Atheros Bluetooth Bus (czy jakoś tak), pomimo, że wgrywałem sterowniki. Patrząc na zawartość folderu C:/SWSetup/SP52803 powinienem mieć zainstalowane Bluetooth Win7 Suite, a fizycznie go nie mam. Ponadto nie wiem dlaczego nadal podczas instalacji Intel Bluetooth HS Enabler wyskakuje mi błąd w wersji 52808, zaś w starszej 52532 teoretycznie instaluje się do końca. Wywaliłem już firewalla, bo myślałem, że może on coś blokuje, ale bezskutecznie. Fakt faktem instalowałem te same sterowniki w kilku wersjach, więc może tu coś się "ponakładało" i działa jak nie trzeba?

Odnośnik do komentarza

To nie jest problem sterowników .

Układ teraz zachowuje się jakby bluetooth był wyłączony lub uszkodzony i dlatego jest brak sekcji w menadzerze urządzeń czy chociażby "nieznane urządzenie" gdziekolwiek.Wejdź do BIOSa i sprawdź czy BLuetooth jest wogóle widoczny,sprawdź czy gdzieś nie ma opcji włączania i wyłączania urządzeń sprawdź także takie opcje jak "oszczędność energii" bo tam niektóre urządzenia też można włączać/wyłączać w niektórych lapach.Jeśli nie pomaga /nie ma to wyresetuj BIOS do układu domyślnego i zaktualizuj BIOS jeśli masz starszą wersję niż najnowsza.

Odnośnik do komentarza

Póki co to srogo się porobiło. Zainstalowałem jeszcze Intel Bluetooth Driver, zrestartowałem laptopa, a tu zonk. http://i.imgur.com/JGDp.jpg Teraz normalnie windowsa nie odpalę, jedynie w trybie awaryjnym. Puściłem mu chkdsk i zobaczymy co z tym fantem zrobi.

 

No to stoimy w miejscu, po checkdisku problem nadal jest.

 

Edit: Znalazłem to: http://forum.dobrepr...ku-t466552.html Zaraz zobaczę co i jak.

 

Edit2: Zrobiłem przywracanie systemu. Zainstalowałem sterowniki, żadnych błędów nie ma, Bluetootha nadal brak. Zaraz zobaczę co i jak z biosem.

Odnośnik do komentarza

Przywróciłeś system ale mimo wszystko dam komentarz

 

Wszystkie obecnie urządzenia są typu Plug & Play tzn po podłączeniu system automatycznie je wykrywa i instaluje do nich sterowniki ,jeśli system nie ma sterowników do urządzenie to menadżer urządzeń listuje takie urządzenie jako "nieznane".Jeśli to tylko błąd sterowników to przy urzadzeniu jest wykrzyknik "błąd jakiś tam" i dlatego nie kazałem ci się bawić dalej sterownikami bo to bez sensu -choć trochę mnie to znudziło w kółko powtarzaniem to userom - zresztą co tu się dziwić skoro wielu certyfikowanych supporterów np .Możliwe MVP -ców popełnia taki błąd.Możliwe że od czasu czasu ten bluetooth zaskakuje w lapie ale z błędem 43 :wacko: ,błąd w rejestrze to był jakiś wtórny oddzielny problem. Tutaj to nawet reinstal systemu nie pomoże (lub tylko krótkotrwale) bo problem jest na płasczyźnie sprzętowej

 

Ja widzę takie możliwości jeszcze wypróbowania jeśli powyższe nie pomoże

 

1.Wyjąć baterie i odłączyć kabel zasilania (nie wiem czy było robione na odłączonym kablu uprzednio) i zostawic lapa na dłużej powiedzmy 3h.

 

2.Jeśli pkt 1 nie pomaga to support HP bo będzie trzeba zajrzeć w trzewia tego lapa

 

3.Jest jeszcze jedna możliwość wymiany na własną rękę bluetooth ale to tylko wtedy jeśli gwarancja wygasła...

Odnośnik do komentarza

@Flavius, jesteś mistrzem. Ogromne dzięki za pomoc. Podejrzewam, że sam bym nie zrobił. Wszedłem w BIOS, przywróciłem ustawienia domyślne i odpaliłem Windowsa. W momencie wyskoczyło mi, że instalowane są sterowniki urządzenia. Wszedłem w menedżer zadań, a tam z 15 nieznanych urządzeń + pojawiła się zakładeczka Odbiorniki radiowe Bluetooth. Ikona się pojawiła, wszystko śmiga jak należy. Mam jeszcze jedno pytanko - czy powinienem puścić jakiegoś checkdiska czy coś w tym rodzaju, żeby sprawdził ewentualne błędne sektory dysku? Bo fakt faktem syfu trochę było, w dodatku te bluescreeny..

Odnośnik do komentarza

Zaleciłbym mimo wszystko aktualizację BIOSa jeśli nie masz najnowszej wersji i pobserwował system.Bardzo wątpię abyś miał problem z dyskiem ale jeśli jesteś wrażliwy to daj raport SMART z jakiegoś dobrego narzędzia darmowego do diagnostyki dysku np CrystalDiskInfo,GSMartControl dla Windows lub podobnym bo systemowy checkdisk to słabe narzedzie

 

Jeśli kiedykolwiek będziesz miał problemy z tym bluetooth - bo nie mogę zagwarantować trwałość tych rozwiązań to co robić masz wskazówki w moim poprzednim poście - support HP lub własnoręczna wymiana bluetooth jesli brak ważnej gwarancji

 

Co bluescreenów to proponuję poczękać gdy BIOS zostanie zaktualizowany - jeśli i to nie pomoże to będziesz musiał spakować foldery C;\Windows\Minidump i dostarczyc ich zawartość oraz logi OTL (szcególy -regulamin działu w przyklejonych)

Odnośnik do komentarza

SMART jest w porządku.Co do linku tak - to jest poprawny link do BIOS.W trakcie aktualizacji BIOSa ważne jest aby komputer był pod nieprzerwanym zasilaniem i nie wolno przerywać procedury! - upewnij się zę baterie są naładowane i możesz przystąpić do dzieła zgodnie z wskazówkami kreatora.Oczywiście że cała operacja będzie wymagać restartu komputera (kreator sam to zrobi) a po restarcie przez kilkadziesiąt sekund będzie czarny ekran z przyśpieszoną pracą wentylatorów (nie przestrasz się ;) ) dopiero po dłuższej chwili zgłosi się BIOS a potem system.

Odnośnik do komentarza

apollos logi z OTL w tym przypadku nie są przydatne. Weryfikacja pomyślności wykonania zadań to:

- Uruchomienie przystawki services.msc i potwierdzenie, że na liście są już widoczne usługi Podstawowy aparat filtrowania oraz Zapora systemu Windows, obie w stanie "Uruchomiono".

- Centrum akcji nie zwraca żadnego błędu Zapory, podobnie jak i próba wejścia w jej ustawienia.

 

 

PS. I jeszcze możesz odinstalować śmiecia paskowego SweetPacks Toolbar for Internet Explorer 4.4, zaś z Firefox wywalić te wyszukiwarki:

 

[2012-02-14 17:25:02 | 000,003,915 | ---- | M] () -- C:\\Users\\Student\\AppData\\Roaming\\Mozilla\\Firefox\\Profiles\\56l19nx2.default\\searchplugins\\sweetim.xml

[2010-09-02 23:07:52 | 000,001,196 | ---- | M] () -- C:\\Users\\Student\\AppData\\Roaming\\Mozilla\\Firefox\\Profiles\\56l19nx2.default\\searchplugins\\winamp-search.xml

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Mój błąd. Chyba zapomniałem wykonać restartu. Teraz sprawdziłem i podstawowy aparat filtrowania oraz zapora systemu windows są uruchomione. Wszedłem w centrum akcji, tutaj komunikat: usługa centrum zabezpieczeń systemu windows jest wyłączona. Dałem włącz teraz, a tu komunikat: nie można uruchomić usługi centrum zabezpieczeń systemu windows. Czy to może mieć jakiś związek z tym, że był zainstalowany firewall od Comodo?

Odnośnik do komentarza

Te szkody śmierdzą ingerencją infekcji, wcześniej rezydującej w systemie. Naruszony dość charakterystyczny układ.

 

 

Wszedłem w centrum akcji, tutaj komunikat: usługa centrum zabezpieczeń systemu windows jest wyłączona. Dałem włącz teraz, a tu komunikat: nie można uruchomić usługi centrum zabezpieczeń systemu windows. Czy to może mieć jakiś związek z tym, że był zainstalowany firewall od Comodo?

 

Jak to wygląda z poziomu services.msc, czy widać tam usługę Centrum zabezpieczeń i czy da się ją przekonfigurować, czyli: Typ uruchomienia ustawić na "Automatycznie (opóźnione uruchomienie)" i usługę zastartować przyciskiem?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...