Skocz do zawartości

apollos

Użytkownicy
  • Postów

    37
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. Zainstalowałem Windows 8 i niestety problem nadal występuje. Ponadto wykonałem skan MemTestem, który nic nie wykrył, tak więc proszę o sprawdzenie logów, bo być może z nich będzie wiadome coś więcej.
  2. W ubiegłą niedzielę zrobiłem format i przesiadłem się z Windowsa 7 na 8.1. Wszystko byłoby super gdyby nie to, że system bardzo wolno pracuje. Porównując do ósemki, którą miałem równolegle zainstalowaną z siódemką jest ogromna różnica, niestety na minus. Po wgraniu świeżego systemu udałem się na stronę producenta mojego notebooka (HP) i hurtowo zainstalowałem stery. Niestety, im dłużej używałem komputera tym coraz bardziej we znaki dawała się coraz gorsza wydajność i ogólne spowolnienie. Pomyślałem, że może coś z dyskiem, jednak z obserwacji i HD Tune Pro wszystko wydaje się okej. Tuż po starcie systemu przez krótką chwilę ma on wysokie użycie (okolice 95%), jednak po załadowaniu się wszystkiego wraca do normy (przedział 20-40% max). Stwierdziłem, że to może któryś ze sterowników, a dokładniej HP 3D DriveGuard robi zamęt, więc go odinstalowałem. Minimalna różnica się może pojawiła, jednak szału nie ma. Nadal jest wysokie zużycie RAMu - przy włączonych domyślnych usługach, Skype i przeglądarce jest ono w okolicach 50-60%. Największe zużycie ma oczywiście Chrome oraz antywirus (Eset). Sprawdziłem, czy aby na pewno nie mam żadnej infekcji. Przeskanowałem dysk, znalazło niby bi_client.exe czy bi_downloader.exe, jednak ich wyleczenie nie przyniosło rezultatu. Tak więc zgłaszam się po pomoc. Nie wiem czy to wina oprogramowania od HP czy dodatkowo coś jest włączone i spowalnia całość. Poniżej standardowe logi. OTL: http://wklej.org/hash/13a86439ce9/ Extras: http://wklej.org/hash/ca936249f4b/ Addition: http://wklej.org/hash/3ad867d3c14/ FRST: http://wklej.org/hash/7674a5ead26/ Dzienniki zdarzeń: http://www.sendspace.com/file/s6gz31 (chwilowo speedyshare niedostępne) Czekam na odpowiedź, pozdrawiam. Edit: Do tego zauważyłem 3 sekundowe opóźnienie w dźwięku. Czy to w powiadomieniach Skype czy chociażby na Youtube.
  3. Różnica zdecydowanie jest, jednak wolałbym powrócić do Aviry. Zainstalować ją i wykonać log?
  4. Niestety, przy "drugim okrążeniu" pojawił się ten sam problem. Log: http://www.speedyshare.com/C7fMb/xperf.rar
  5. Z Avirą zawsze tak miałem, że na jej uruchomienie trochę schodziło. Odinstalowałem, wrzuciłem polecenie, wykonał się 1 restart, a przy drugim coś się pochrzaniło. Zwiesiło na bodajże "preparing system" i nie zrestartowało systemu. Zrobiłem to ręcznie, od nowa włączyła się 2 z 6 części skanu i identyczna sytuacja. Po jeszcze dwukrotnym powtórzeniu tego samego dałem w końcu cancel. Oto logi: http://www.speedyshare.com/BYSSz/bootPrep-1.rar http://www.speedyshare.com/yCRRx/bootPrep-2.rar
  6. SQL Server mam zainstalowany do nauki, więc jak na razie odinstalowanie go nie wchodzi w rachubę. Ustawiłem ręczne uruchamianie wszystkich usług związanych z SQL, oto log: http://www.speedyshare.com/aWTSR/boot-1.rar
  7. Nie wiem dlaczego po wyodrębnieniu plików services, pnp oraz summary są one puste, więc wrzucam spakowany cały plik boot_1.etl. http://www.speedyshare.com/E35YA/boot-1.rar
  8. Najprostszym rozwiązaniem byłoby wyłączenie uruchamiania się usługi HP Digital Imaging Monitor, ale wtedy nie działają niektóre przyciski na drukarce, tak więc pozostaje kwestia tego czy istnieje jakieś inne, zastępcze rozwiązanie.
  9. Witam, Po dokonanym już formacie nadszedł czas na zainstalowanie drukarki HP F2280. Oczywiście pojawił się standardowy i opisywany wielokrotnie problem - długi start systemu (około minutę) z winy HP Digital Imaging Monitor. Wyczytałem, że problem rozwiązuje wyłączenie usługi "HP CUE DeviceDiscovery Service", niemniej jednak tu jest haczyk - u mnie jej po prostu nie ma. W co w takim razie uderzać? OTL: http://wklej.org/hash/1a3cc38c82a/ Extras: http://wklej.org/hash/0c79949cd59/ AutoRuns: http://wklej.org/hash/c7ca4d1414c/ Dzienniki zdarzeń: http://www.speedyshare.com/HDVFV/Logs.rar Co do raportu kondycji systemu to nie wiedzieć czemu ukazuje mi się komunikat: Edit: Znalazłem "Usługa HP CUE DeviceDiscovery Service", aczkolwiek różnicy nie widzę. No chyba, że w grę wchodzi coś jeszcze.
  10. Cześć. Nie wiem czy dobry dział, ale mam takie zapytanie. Chcę mieć dwa systemy na swoim laptopie - Windowsa 7 i Linuxa. Czy następujący podział partycji będzie w porządku? Czy to mi wystarczy czy potrzebuję jeszcze jakieś dodatkowe? Czy potrzebuję utworzyć jeszcze partycję tę stumegową zastrzeżoną przez system o fladze 'boot'? A i jeszcze jaka powinna być wielkość swapa przy 4 GB RAMu - taka sama? Pozdrawiam.
  11. Wszystko jest w porządku. W razie ewentualnych problemów założę już nowy wątek. Wielkie dzięki za pomoc i pozdrawiam.
  12. W services.msc pojawiło się centrum zabezpieczeń. Da się zrestartować przyciskiem, zmienić tryb uruchomienia. W centrum akcji mogę już włączyć zaporę systemu. Czy coś jeszcze mam wykonać?
  13. Usługi Centrum zabezpieczeń nie ma. Sprawdziłem na zaporze i ukazał się taki komunikat: http://i.imgur.com/ApV1.jpg Na podstawowym aparacie filtrowania to samo.
  14. Mój błąd. Chyba zapomniałem wykonać restartu. Teraz sprawdziłem i podstawowy aparat filtrowania oraz zapora systemu windows są uruchomione. Wszedłem w centrum akcji, tutaj komunikat: usługa centrum zabezpieczeń systemu windows jest wyłączona. Dałem włącz teraz, a tu komunikat: nie można uruchomić usługi centrum zabezpieczeń systemu windows. Czy to może mieć jakiś związek z tym, że był zainstalowany firewall od Comodo?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...