Skocz do zawartości

Niemożność podłączenia przez USB Samsunga Monte


Punisher2010

Rekomendowane odpowiedzi

Moja koleżanka ma problem z którym nawet ja nie wiem jak sobie poradzić, a mianowicie nie można podłączyć w żaden sposób (nawet Samsung Kies nie pomaga) telefonu Samsung Monte.

 

Sterowniki jakie posiada są przeznaczone dla XP i są niekompatybilne z Windows 7 i nie potrafimy znaleść takich które będą kompatybilne i pozwolą wykryć telefon w taki sposób by działał. Problem jest znany wielu osobom

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W telefonie jest opcja połączenia USB, można też wybrać pamięć masową bo posiada kartę pamięci, i opcja odtwarzacz multimedialny.

Ale nie rozumiecie nadal, tu nie chodzi o kompatybilność Samsung Kies, tylko o niekompatybilność sterowników kabla USB do tego telefonu (ma tylko w wersji dla XP) i jak dotąd nie znalazłem kompatybilnych z Windows 7

Odnośnik do komentarza

@Punisher tak się składa iż podłączałem podobnego samsunga i nie był potrzebny żaden sterownik do kabla USB :> New PC Studio zabanglało.

Dał byś jakies fotki (najlepiej koleżanki :P :P :P) z błędem bo szklaną kulę mam w serwisie ;)

BTW sterowniki do telefonu są zaszyte w PC Studio które działa pod Win 7 i to nawet 64-bitowym (więc wklejaj fotki :P)

Odnośnik do komentarza

Nie mam możliwości zrobienia fotek, screenów tym bardziej, bo mało kiedy u niej jestem. Wiem tylko, iż podobny telefon to nie Monte :P i Windows 7 wykrywa telefon jako nowe urządzenie, ale marudzi że nie może znaleźć i zainstalować sterowników. Z Samsung PC Studio spróbujemy, lecz to chyba też kiedyś sprawdzała i nie działało z tym fonem

Odnośnik do komentarza

Koleżanka jeszcze tego nie zrobiła, ale mam pytanie.

 

Czy problem z Samsungami pod Windows 7 jest związany z używaniem nielegalnie aktywowanego Windowsa ? (ona niestety używa aktywatora) Kolega ma bowiem legalnego (jak ja) Windowsa 7 i wykrywa u niego bez problemu telefon Samsung SGH-F480. U mnie znowu z kolei nie potrafi zainstalować sterownika Samsung Ext USB

Odnośnik do komentarza

Wiesz co kombinujesz jak kierowca nawalonego autobusu linii 24 w Boże Narodzenie pod górkę na trasie Warszawa Konin. Weź no pisz dokładnie co instalujesz. Po co ci jakieś zewnętrzne drivery skoro KIES powinien je mieć zaszyte w sobie. KIES do tego telefonu ze strony Samsunga obsługuje Windowsa 7 32 jak i 64 bitowego. Dalej nie wiem w czym problem.

Odnośnik do komentarza

Eh nie rozumiemy się, kolega jak podłączył telefon Samsung SGH F480 (to nie Monte) do swojego lapka z Windows 7 x64, to system sam wgrał co potrzeba i możliwe jest zarządzanie bez Samsung Kies itp. a u mnie po podłączeniu do przedniego panelu usb, Windows 7 marudzi, że nie może zainstalować odpowiedniego sterownika dla Samsung Ext USB. Czy jest różnica w w tym z przedniego a tym usb na płycie ?

Odnośnik do komentarza

Nie ma różnicy. Być może ktoś u kolegi już podłączał jakiegoś samsunga (instalował KIES-a lub PC STUDIO) i sterowniki zostały. To są gdybania :) MarekW ma szklaną kulę ;) go zapytaj : w końcu dziś Andrzejki może ci powróży. :cheer: Moje zdanie jest niezmienne. Idziesz do koleżanki i instalujesz u niej KIES-a ze strony Samsunga do tego Monte. Idziecie do lodówki i częstujecie się Monte (czekoladowym dobre na podryw!!). Odpalasz KIES-a i powinien wyskoczyć kreator podłączania telefonu. Piszę z pamięci jak to było w przypadku PC Studio więc dla KIES będzie podobnie. Tu masz najnowszą wersje KIES http://www.samsung.c...SOFTWARE.MANUAL

Odnośnik do komentarza
Czy problem z Samsungami pod Windows 7 jest związany z używaniem nielegalnie aktywowanego Windowsa ? (ona niestety używa aktywatora) Kolega ma bowiem legalnego (jak ja) Windowsa 7 i wykrywa u niego bez problemu telefon Samsung SGH-F480. U mnie znowu z kolei nie potrafi zainstalować sterownika Samsung Ext USB

(...) system sam wgrał co potrzeba i możliwe jest zarządzanie bez Samsung Kies itp. a u mnie po podłączeniu do przedniego panelu usb, Windows 7 marudzi, że nie może zainstalować odpowiedniego sterownika dla Samsung Ext USB (...)

 

Czyżbyś znów przeholował w Sunrise Seven (ślady stosowania w niedawnym temacie z usługą Audio)? Jeśli użyłeś zdradliwej opcji czyszczenia FileRepository, to się załatwiłeś (KLIK). FileRepository musi być odbudowane, by system zaczął wyczuwać sterowniki. I tym razem już tak prosto tego nie odkręcisz.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Eeee to się załatwiłem :P czy da się to odkręcić ?

 

Przeczytałeś wnikliwie link i jak użytkownicy to odkręcili? Zawartość folderu należy wstawić ponownie. Kopie folderu: cieniowa w Przywracaniu systemu, na płycie instalacyjnej Windows 7 w install.wim, bądź wzięte z innego komputera Windows 7. A że uprawnienia i podobne, najlepiej wstawić folder z poziomu płyty startowej.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...