Skocz do zawartości

Wyłączenie komunikatu "Skanuj i napraw" dla dysków wymiennych USB


Punisher2010

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

peter2012

 

To nie jest prawidłowy import do rejestru, jest niezbędny nagłówek (Windows Registry Editor Version 5.00), a wartość domyślna to małpka (to tylko do OTL jest ładowany "", bo narzędzie tak przetwarza domyślne, ale to nie jest wierny import do rejestru). Czyli powinno być:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\IniFileMapping\Autorun.inf]
@="@SYS:DoesNotExist"

 

 

EDIT: a w związku z tym, że źle sformułował pytanie i zmieniła się zupełnie treść, mój post przybiera rodzaj formalny.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Czy pamiętasz jak wygląda okno z propozycją autoodtwarzania?

Czytaj komunikaty wyświetlane przez system.

Przecież tu wyraźnie widać, że masz problem z Penem, gniazdem, sprzętem itd.

To okno nie ma nic wspólnego z nazwą Twojego tematu.

 

Mnie to śmierdzi brakiem stosowania "Bezpiecznego usuwania sprzętu". ;)

 

BTW

 

W systemie jest jeszcze coś takiego jak -> klik w puste miejsce na ekranie -> F1 i ........

Działa to również w wielu aplikacjach pod postacią Help, Pomoc, klawiszek z literką "?" i wiele innych.

 

To tak w temacie tworzenia nowych Tematów.

 

Czy Ty przypadkiem nie próbujesz przerobić W7 na XP?

Skoro zainstalowałeś W7 to może warto się przyzwyczaić.

 

Ja kiedyś tam po przeczytaniu, że ktoś wymyślił takie urządzenie jak "myszka" zastanawiałem się do czego niby miałoby to służyć.

A kiedy to było - hmmm :P .

Odnośnik do komentarza

Nie, nie po to przeszłem na Windows, żeby go teraz zmieniać w XP. Myślałem, że to okno też dotyczy autoodtwarzania :P

 

Nie rozumiem tylko, dlaczego Microsoft wycofał takie fajne coś jak ręczne sortowanie plików w folderach :P i stosowanie osobnych ikon dla każdego typu folderu ustawiane z poziomu Windows :P I te ustawianie jednakowego wyglądu zawartości podfolderów na taki jaki ustawimy w folderze :P (dotyczy bibliotek)

Odnośnik do komentarza
Nadal wyskakuje to okno

 

Zjawisko opisane tutaj: KLIK. Jakoś nie widzę odpowiedzi na pytanie, czy dla urządzeń USB częstujących tym komunikatem stosujesz funkcję "Bezpieczne usuwanie sprzętu". Jako ostateczność jest podawane wyłączenie usługi "Wykrywanie sprzętu powłoki", ale to ma skutki uboczne i niekorzystny wpływ na większą ilość elementów, toteż nie polecam tego.

 

PS. Zmieniam tytuł tematu na odpowiedni do treści.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
A jakie to ma skutki uboczne?

 

Może mieć różne skutki. Trzeba pamiętać, że pendrive nie ma własnego zasilania i jak odłączy się go nagle od zasilania, podczas gdy następuje jakiś zapis/ odczyt może doprowadzić to do uszkodzenia/ utraty danych (w końcu to ok. 5V!). Ja miałem taką hecę (brat wkładał i wyciągał bez "bezpiecznego usuwania" pendrive), że nie był rozpoznawany przez system, mozolnie udało mi się go naprawić (nowy firmware).

Odnośnik do komentarza

Punisher2010, ale na jaką odpowiedź czekasz? Jest podane: ten komunikat zwykle jest skutkiem ubocznym usuwania bez przechodzenia przez "Bezpieczne usuwanie sprzętu", wyraźnie mówisz, że nie używasz tego, więc to po prostu zacznij stosować. "Skanuj i napraw" to nie jest "tylko komunikat" i nie ma sposobu, by zdeaktywować to z "graficznego punktu widzenia", a sam widzisz jaką usługę ewentualnie należy wyłączyć (czego jak mówię nie polecam).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...