Skocz do zawartości

Internet zwolnił


silver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od kilku dni mam problemy z internetem, a mianowicie miewa swoje humory, czasem strony normalnie się otwierają a czasem czeka się 10 sekund na otwarcie jeden strony i wyskakuje, że nie można jej otworzyć, tak jakbym nie miał neta, dopiero po odświeżeniu się włącza, z filmami np na youtube jest tak samo, normalnie się odtwarzają i w którymś momencie zwiecha na 20 sec a potem dalej idzie, bądź nie i trzeba przewinąć np. o 10 sekund do przodu, z grami jest podobnie, pogram 5 min, zaczynają się lagi i po chwili kończy się na tak zwanym "freezie" i rozłączeniu z serwerem.

 

OTL:

OTL

Extras

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Uwagi na temat raportów:

 

1. System nie poddany aktualizacji. Brakuje SP1 i IE9.

 

64bit- Ultimate Edition  (Version = 6.1.7600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 8.0.7600.16385)

 

2. W Dzienniku zdarzeń są następujące błędy:

 

Error - 2011-09-25 11:23:19 | Computer Name = HOME-Komputer | Source = Service Control Manager | ID = 7026

Description = Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego

lub systemowego: sptd TfFsMon TFSysMon

 

Error - 2011-09-25 11:23:20 | Computer Name = HOME-Komputer | Source = Service Control Manager | ID = 7001

Description = Usługa Pomoc TCP/IP NetBIOS zależy od usługi NetBT, której nie można

uruchomić z powodu następującego błędu: %%1058

 

Te trzy sterowniki (sptd TfFsMon TFSysMon) nie są widzialne w OTL. W związku z tym:

  • Sterowniki szczątkowe ThreatFire: Start > w polu szukania wpisz devmgmt.msc > w menu Widok włącz pokazywanie ukrytych > na ujawnionej liście Sterowników niezgodnych z Plug and Play szukaj tych dwóch do deinstalacji + restart systemu.
  • Sterownik emulatora napędów wirtualnych: sprawdź co powie narzędzie SPTDinst.
  • Sterownik NetBT: na w/w liście Sterowników niezgodnych z Plug and Play dwuklik w NETBT i w karcie Sterownik zweryfikuj czy ma on Typ uruchomienia równy System.

 

Od kilku dni mam problemy z internetem, a mianowicie miewa swoje humory, czasem strony normalnie się otwierają a czasem czeka się 10 sekund na otwarcie jeden strony i wyskakuje że nie można jej otworzyć, tak jakbym nie miał neta, dopiero po odświeżeniu się włącza, z filmami np na youtube jest tak samo, normalnie się odtwarzają i w którymś momencie zwiecha na 20 sec a potem dalej idzie, bądź nie i trzeba przewinąć np. o 10 sekund do przodu, z grami jest podobnie, pogram 5 min, zaczynają się lagi i po chwili kończy się na tak zwanym "freezie" i rozłączeniu z serwerem.

 

Podejrzenia budzi tu starawy ESET Antivirus (datowanie sterowników na 2009). Sprawdź czy podobne objawy z ładowaniem stron występują po całkowitym wyłączeniu osłony rezydentnej. Kompleksowy test zaś to tylko via pełna deinstalacja oprogramowania, gdyż zwykłe wyłączenie jest awykonalne, nie są wstrzymane aktywności sterowników.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Sterowniki szczątkowe ThreatFire: Start > w polu szukania wpisz devmgmt.msc > w menu Widok włącz pokazywanie ukrytych > na ujawnionej liście Sterowników niezgodnych z Plug and Play szukaj tych dwóch do deinstalacji + restart systemu.

Zrobione.

 

Sterownik emulatora napędów wirtualnych: sprawdź co powie narzędzie SPTDinst.

Szczerze to nie wiele powiedziało, pobrałem uruchomiłem i były opcja Update,Uinstall i Cancel no i nie wiedziałem co zrobić

 

Sterownik NetBT: na w/w liście Sterowników niezgodnych z Plug and Play dwuklik w NETBT i w karcie Sterownik zweryfikuj czy ma on Typ uruchomienia równy System.

Jeśli chodzi o typ uruchamiania tego sterownika to jest on w ogóle wyłączony ...

zn51d0.png

 

 

Podejrzenia budzi tu starawy ESET Antivirus (datowanie sterowników na 2009). Sprawdź czy podobne objawy z ładowaniem stron występują po całkowitym wyłączeniu osłony rezydentnej. Kompleksowy test zaś to tylko via pełna deinstalacja oprogramowania, gdyż zwykłe wyłączenie jest awykonalne, nie są wstrzymane aktywności sterowników.

Nie pomogło.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o typ uruchamiania tego sterownika to jest on w ogóle wyłączony ...

Właśnie, a ja mówię o tym by ustawić go na typ System, gdyż w Dzienniku zdarzeń są błędy zależności relatywne do niemożności uruchomienia NETBT.

 

 

Szczerze to nie wiele powiedziało, pobrałem uruchomiłem i były opcja Update,Uinstall i Cancel no i nie wiedziałem co zrobić

Narzędzie dużo mówi, bo podaje jako czynną opcję Uninstall, a tę opcję wskazuję w linku, do którego kierowałam. Deinstalacja po to, by zlikwidować błąd: "Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego: sptd"

 

 

Nie pomogło.

Czy sprawdziłeś przez całkowitą deinstalację a nie tylko wyłączenie?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Właśnie, a ja mówię o tym by ustawić go na typ System, gdyż w Dzienniku zdarzeń są błędy zależności relatywne do niemożności uruchomienia NETBT.

Już ustawiłem.

 

Narzędzie dużo mówi, bo podaje jako czynną opcję Uninstall, a tę opcję wskazuję w linku, do którego kierowałam. Deinstalacja po to, by zlikwidować błąd: "Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego:

sptd"

Odinstalowałem

 

Czy sprawdziłeś przez całkowitą deinstalację a nie tylko wyłączenie?

Na początku tylko wyłączyłem a później odinstalowałem

Odnośnik do komentarza

Już ustawiłem.

Sterownik NetBT to sterownik sieciowy. Czy po restarcie systemu widzisz jakąkolwiek zmianę w zachowaniu sieci?

 

Mam też pytanie: czy przypadkiem nie połasiłeś się na użycie kompletnie niekompatybilnego z Windows 7 programu Windows Worms Doors Cleaner? Pytam, ponieważ wyłączony sterownik NetBT nasuwa takie skojarzenia....

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Sterownik NetBT to sterownik sieciowy. Czy po restarcie systemu widzisz jakąkolwiek zmianę w zachowaniu sieci?

Nie, nic się nie zmieniło

 

Mam też pytanie: czy przypadkiem nie połasiłeś się na użycie kompletnie niekompatybilnego z Windows 7 programu Windows Worms Doors Cleaner? Pytam, ponieważ wyłączony sterownik NetBT nasuwa takie skojarzenia....

Faktycznie, użyłem go kiedyś na xp więc pomyślałem że na siódemce też nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie, użyłem go kiedyś na xp więc pomyślałem że na siódemce też nie będzie problemu.

To teraz odkręcaj, bo użycie WWDC na Windows 7 czyni tylko szkody. Sterownik NetBT już ożywiony, ale jeśli brałeś się za "zamykanie portu 135", to w rejestrze figuruje szkodliwy klucz blokujący Harmonogram i wszystkie funkcje systemu na nim bazujące. Chodzi o klucz "Internet": KLIK.

 

 

Nie, nic się nie zmieniło

Podaj raport z Net-Log. Temat migruję do Sieci.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...