Skocz do zawartości

Nie mogę uruchomić harmonogramu zadań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój problem polega na tym że podczas próby otwarcia harmongramu zadań dostaję informację "Nie można odnaleźć komputera zdalnego" co z tym zrobić harmongram jest mi potrzebny do uruchomienia defragmentacji dysków gdyż podczas próby otwarcia tego programu dostaję informację

01a1e146f2167ffd.jpg

Mam nadzieję, że opisałem ten problem w sposób klarowny proszę o pomoc !

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W pierwszej kolejności sprawdź to o co prosi komunikat = usługę Harmonogramu. Start > w polu szukania wklep services.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator. Na liście dwuklik w usługę Harmonogram zadań, Typ uruchomienia ma być ustawiony na Automatyczny, zaś usługa uruchomiona przyciskiem. Domyślnie konfiguracja jest zszarzona i nie można jej przestawić, ale może to inaczej wyglądać na jakiś zdefektowanych konfiguracjach. Jeśli podczas tej operacji napotkasz jakikolwiek błąd, wiernie przepisz.

Odnośnik do komentarza

Należy usunąć cały klucz o nazwie "Internet", czyli z prawokliku na "Internet" z menu kontekstowego wybierz opcję kasacji.

 

Kluczyk jest = to jest przyczyna dla wady Harmonogramu. I tu nasuwa się pytanie: czy przypadkiem na tym systemie nie stosowano programów Windows Worms Doors Cleaner lub Seconfig? Te programy nie są przeznaczone dla systemów Vista i Windows 7, czynią na nich szkody, a jedna z nich to właśnie to co tu widać.

Odnośnik do komentarza
Windows Worms Doors Cleaner był używany na tym komputerze

 

Definitywnie o tym programie zapomnieć na Windows 7. Ta aplikacja adresuje bolączki starych systemów Windows 2000/XP/2003, w ogóle nie jest przystosowana do pracy z nowszymi systemami, które: nie potrzebują takich działań, niektórych komponentów na nich brak, zaś portów Harmonogramu nie wolno naruszyć (system silnie z niego korzysta).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...