Skocz do zawartości

Bluescreeny nawet po formacie


david899

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam spory problem z windows 7. Zaczeło się jakiś czas temu, bluescreeny(memory adjustment i inne), powolne działanie komputera. Zrobiłem formata (jestem studentem, mam windows 7 za darmo z ich stronki) ale to niestety niewiele pomogło a nawet pogorszyło... Dostaje kilka bluescreenów dziennie i widze że system po prostu nie prawidłowo działa (sterowniki ściągałem z neta, może one są problemem, nie wiem jak to sprawdzić...). Problemy oprócz bluescreenów:

- instaluje wiedźmina 2 (płyta oryginał, wcześniej bez problemów się instalował i działał) i wyskakuje błąd crc, nie może skopiować kilku plików (jak pomijam to potem jest błąd w instalacji patcha, mówi że zła wersja)

- ściągnałem kilka rzeczy przez jdownloader i wszystkie party miały błąd CRC :/ ciężko mi uwierzyć ze to przypadek, bo cały czas się powtarza

- instaluje iTunes i także są problemy (wywala błąd że nie może skonfigurować i zakończyć instalacji).

- to są tylko przykłady, prawie nic nie chce się zainstalować i normalnei działać (pomijając gg, allplayera), dodam że także oryginalna płytka X3 konfikt terrański też wyrzuca błąd przy próbie instalacji patcha (wcześniej tak nie było)

 

Tak więc dziwna sprawa... instalowałem windowsa dwa razy bo różne błędy były.. nie wykrywał dysku HDD (nie moglem wybrać partycji na zainstalowanie). Jakieś pomysły?

 

 

Kilka rzeczy już przetestowanych:

report z everesta (konfiguracja sprzętowa) - http://wyslijto.pl/plik/46emdixdiq

screen Error Scan (trwał aż 2h O_o) - http://imageshack.us/photo/my-images/71 ... unghq.png/

health - http://imageshack.us/photo/my-images/89/healthr.png/

combofix raport - http://wyslijto.pl/plik/isf9zdp3f4

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

SMART nie jest w porządku - wystarczy spojrzeć na wyniki HD Tune i Everest ale na same wartości a nie w jaki sposób narzędzia klasyfikują problem bo niestety oba źle robią.

 

Błąd krytyczny jest na pewno w sekcji BC (krytyczna)

 

BC <specyficzne dla dostawcy> 0 100 100 39 OK: zawsze pozytywnie

 

prawidłowa wartość to zero - ZAWSZE

 

chyba też jest nieprawidłowa wartość w sekcji BB ale to już niech jakiś spec od dysków sie wypowie :P

 

Wd. tabelki błąd w sekcji BC jest spowodowana wadliwymi kablami lub uszkodzeniem zasilacza.

Odnośnik do komentarza

peter2012 zabawy w skrypty na forum są limitowane (w rozumieniu: nie każdemu pozwalam to robić, bo to jest równoznaczne z wykonaniem analityki określonej zasadami działu malware), od przywracania skasowanych plików jest procedura w samym ComboFix + narzędzie także musi być w prawidłowy sposób odinstalowane. Pomijając już to, że nie powinien ten plik być skasowany na Win7 (może jest uszkodzony / nagłówek niedobry), to tu raczej nie ma sensu w ogóle się zajmować systemem i dziergać z plikiem w ComboFix, skoro praktycznie same błędy w systemie (po formacie BSODy / CRC). To problem sprzętowy i zapewne system idzie po raz kolejny na ubój.

 

Temat przenoszę do działu sprzętowego.

Odnośnik do komentarza

Memtest86+ już robiłem, dwie i pół godziny testował (doszedł do 8 testu i potem znów na pierwszy więc w końcu wyłączyłem). Nie wykrył żadnego błędu, więc to chyba nie RAM...

Dzisiaj rano komputer w ogóle nie chciał się włączyć (nie było charakterystycznego "piknięcia" po którym pojawiały się jakieś informacje - w sensie jeszcze przed ładowaniem windowsa). Wyłączyłem go z prądu na jakiś czas, kilka razy próbowałem i w końcu zaskoczył z narzędziem do naprawiania windowsa które też nic nie znalazło tylko zmarnowalo czas... Spróbuje zrobić test dysku MHDD i wyedytuje post jak skończe.

 

Edit: może da się wrzucić za pomocą jakiegoś programu bluescreeny? Bo to nie tylko z pamięcia problemy były, zanim odpaliłem windowsa też wyskoczył bluescreen i nie było napisane dokładnie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza

nic sie nie dzieje nawet jak wciskam f4 gdy odpalam ten program do sprawdzenia, daje start LBA i nic.. wyswietla sie tylko "Scan..." i nic wiecej. Moze robie coś źle? Na pewno zaznaczyem swoj dysk twardy...

 

Pisałem ci w moim porzednim poście do czego ten błąd w SMART się odnosi tj. wadliwe kable lub uszkodzony zasilacz.

 

Dysk oczywiście warto sprawdzić jescze raz ale lepiej go wyjąć i podpiąć pod inny komputer bo raczej z tego co wiem to nie jest dobry pomysł skanowania dysku gdy jest podejrzenie uszkodzenie kabli i /lub zasilacz.

Bez otwierania pudła się tu nie obejdzie.Na twoim miejscu bym sprawdził zasilacz (jaki model zasilacza posiadasz) oraz wymienił kable.

Odnośnik do komentarza

jak już zacząłem sprawdzać to nie będę przerywał, więc wyniki testu:

<3ms 2835054

<10ms 223262

<50ms 6079

Pewnie to nic nie pomoże ale wzory sektorow <10 były bardzo schematyczne, na krzyż, po przekątnej, różnie.

Otworzyłem pudło i tak - zasilacz Trust 520W Low noise Big fan :P nie jestem pewny czy to jest model - HI-POTED N.2600816559

CO do sprawdzenia dysku - cieżko będzie... nie bardzo jak mam sprawdzic, mam tylko lapa. Moze cos innego nawaliło?

Odnośnik do komentarza

Odpaliłem z innego dysku twardego (dzialajacego na pewno) i dalej to samo, niby się włącza ale nie ma "piknięcia" a na ekranie nic sie nie pokazuje, tylko wiatraczki śmigają. To jest objaw zasilacza??

Gdyby to był tylko dysk to by się przynajmniej BIOS zgłosił i na ekranie by się pojawił alert "missing operating system","disk not found","BOOTMGR is missing" lub coś podobnego i miałbyś do BIOSa dostęp, a sam piszesz że masz czarny ekran.Więc po co pytasz?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...