Skocz do zawartości

Pomniejszanie kilkuset zdjęć jednocześnie


Mysza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam katalog z ok. 1000 zdjęć

 

chcę to zmieścić na jednej płycie, ale rozmiar za duży,

 

z pojedynczymi zdjęciami robiłam zawsze tak, że edytowałam w programie Paint, po czym używałam funkcji : obraz- rozciągnij/pochyl- i dawałam np. 30% ,

 

ale pojedynczo to trwa

 

czy można jednocześnie w jednym katalogu zmniejszyć wszystkie zapisane zdjęcia jakąś prostą metodą ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

"Prosta, hurtowa metoda" nazywa się zmniejszanie wsadowe (batch resize images/photos). Na pewno posiadasz już na dysku program do fotek, który to potrafi. Ciekawszą opcją jest jednak nie zmniejszanie rozdzielczości, tylko np. stopnia kompresji (jeśli to są jpg), lub przekonwertowanie do innego formatu (tu już zależy, do czego fotki mają służyć).

Odnośnik do komentarza

A ja podejdę do problemu od drugiej strony: nie wiemy, na jaką płytę chcesz nagrać zdjęcia. Jeśli na CD, to sprawa bardzo prosta - weź DVD i po problemie, a nie utracisz jakości zdjęć. Jeśli nie mieszczą się na DVD to polecam DVD DL. Trochę droższe i dużej trwa wypalanie ale zmieszczą dużo danych.

 

O blurkach nie wspominam, bo mało kto posiada nagrywarkę BluRay...

Odnośnik do komentarza

A ja podejdę do problemu od drugiej strony: nie wiemy, na jaką płytę chcesz nagrać zdjęcia. Jeśli na CD, to sprawa bardzo prosta - weź DVD i po problemie, a nie utracisz jakości zdjęć.

 

jak to często bywa - nie zauważa się najprostszych i oczywistych rozwiązań ;)

 

oczywiście - za mało podałam szczegółów - moim celem było zmieszczenie na jednej płycie CD zdjęć zajmujących 1,96 GB - zamiast kombinować, nie pomyślałam ( z przyzwyczajenia do CD), że wystarczy zmienić płytę - DVD załatwiło sprawę

 

za pozostałe wskazówki dziękuję - może kiedyś wykorzystam :)

Edytowane przez DawidS28
Ok, temat zamykam jako rozwiązany.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...