Skocz do zawartości

Zwiechy systemu i ich brak w trybie awaryjnym


alex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Walcze z tematem już kilka dni i nic. Po prostu ręce opadają. Pomóżcie....

Po kolei.

Toshiba A205-S4577. Core 2 duo 1,73GHz, 2GB RAM, 500 HDD.

Win 7 Proffesional aczkolwiek zwiechy były pod Vista Home oraz są nadal na WIN 7 SP1.

 

Objawy- kompletne zawieszenie systemu. Nagle wszystko się zamraża, mysz nie reaguje, alt-ctrl-del również nie, tylko twarde odłączenie zasilania pomaga.

Zwiechy są niezależne od czasu, czasami godzina pracy, czasami 20 min.

I co najlepsze- lapek nie zawiesza się w trybie awaryjnym z siecią. Bez sieci też jest OK.

Hardware raczej w porządku- dobre chłodzenie, HDD sprawdzony, zadnych obciążających zadań-www, excel itp.

Problem jakby narastał - wpierw bywało że co kilka godzin zwiecha, ale teraz to co 10-20 min, nie da się pracować. Wcześniej na Viscie też narastał, w końcu zmieniłem dysk, dałem WIN 7 i kilka tyg. było ok aczkolwiek raz na jakiś czas sytem się zawieszał.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zbyt mało danych. W ogłoszeniu działu KLIK jest podane jakie podstawowe materiały się pokazuje, by uzyskać chociaż pojęcie w kwestii pracujących w tle procesów / tego co się uruchamia z Windows.

 

 

Wcześniej na Viscie też narastał, w końcu zmieniłem dysk, dałem WIN 7 i kilka tyg. było ok aczkolwiek raz na jakiś czas sytem się zawieszał.

 

Przeskoczenie problemu z jednego systemu na drugi sugeruje raczej problem sprzętowy, o ile nie władowałeś jakiegoś ofensywnego identycznego oprogramowania na obu systemach.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Widziałem ten post ale nie za bardzo wiedziałem co mam pokazać. Jeśli można to prosiłbym o info ktore z tamtych raportów zrobić, to je pokaże.

 

Też myślałem o sprzęcie, ale całkowicie temu przczy 100% stabilna praca w trybie awaryjnym. Dla pewności właśnie wygrzewam prime95 na 100% szybkości CPU.

 

Oprogramowanie było raczej to samo doinstalowane, na win7 nawet mniej.

Odnośnik do komentarza
Widziałem ten post ale nie za bardzo wiedziałem co mam pokazać. Jeśli można to prosiłbym o info ktore z tamtych raportów zrobić, to je pokaże.

 

Przede wszystkim raporty z OTL i pełne Dzienniki zdarzeń.

 

 

Też myślałem o sprzęcie, ale całkowicie temu przczy 100% stabilna praca w trybie awaryjnym.

 

Nie jest to decydujący czynnik. Tryb awaryjny, jako mniej intensywny i mocno redukowany z innym zestawem sterowników, może po prostu ukryć problem.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Załaczam pliki, wszystkie pobrane w trybie awaryjnym z siecią.

 

Podczas pracy z kompem zapisałem czas kiedy były dwa zwisy, dzisiaj, 22 czerwca, 13:59 31sek, 14:20 11 sek.

 

W trybie awaryjnym z siecią, wygrzewałem system prime 95 przez 2 godziny, oba rdzenie obciążone na 100 %, pamięć też zajeta do końca. Praca wentylatora normalna, gorące powietrze z obudowy, tak jak to kiedyś bywało, żadnych niepokojących zachowań. System stabilny w 100%, w trakcie testu był używany do surfowania.

 

http://www.speedyshare.com/files/29105109/System.zip

 

http://www.speedyshare.com/files/29105110/Application.zip

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

Niestety w dostarczonych materiałach nie widzę nic wyraźnego.

 

1. Skupiając się na tym, że awaryjny chodzi w przeciwieństwie do normalnego, wykaz usług + sterowników firm trzecich lub niedomyślnych MS (większość nie ładowana w awaryjnym - dla porównania status serwisów "Stopped"):

 

========== Win32 Services (SafeList) ==========

 

SRV - File not found [On_Demand | Stopped] -- -- (EWSASERV)

SRV - [2011-06-06 12:55:28 | 000,064,952 | ---- | M] (Adobe Systems Incorporated) [Auto | Stopped] -- C:\Program Files\Common Files\Adobe\ARM\1.0\armsvc.exe -- (AdobeARMservice)

SRV - [2011-02-23 17:04:19 | 000,042,184 | ---- | M] (AVAST Software) [Auto | Stopped] -- C:\Program Files\AVAST Software\Avast\AvastSvc.exe -- (avast! Antivirus)

SRV - [2009-08-21 09:29:40 | 000,464,224 | ---- | M] (TOSHIBA Corporation) [Auto | Stopped] -- C:\Program Files\Toshiba\Power Saver\TosCoSrv.exe -- (TosCoSrv)

SRV - [2009-07-14 03:15:41 | 000,680,960 | ---- | M] (Microsoft Corporation) [Auto | Running] -- C:\Program Files\Windows Defender\MpSvc.dll -- (WinDefend)

SRV - [2006-03-30 09:15:44 | 000,096,341 | ---- | M] (Canon Inc.) [Auto | Stopped] -- C:\Program Files\Canon\CAL\CALMAIN.exe -- (CCALib8)

 

 

========== Driver Services (SafeList) ==========

 

DRV - [2011-03-24 13:35:49 | 000,697,328 | ---- | M] (Duplex Secure Ltd.) [Kernel | Boot | Stopped] -- C:\Windows\System32\Drivers\sptd.sys -- (sptd)

DRV - [2011-02-23 16:56:55 | 000,371,544 | ---- | M] (AVAST Software) [File_System | System | Stopped] -- C:\Windows\System32\drivers\aswSnx.sys -- (aswSnx)

DRV - [2011-02-23 16:56:45 | 000,301,528 | ---- | M] (AVAST Software) [Kernel | System | Stopped] -- C:\Windows\System32\drivers\aswSP.sys -- (aswSP)

DRV - [2011-02-23 16:55:49 | 000,049,240 | ---- | M] (AVAST Software) [Kernel | System | Stopped] -- C:\Windows\System32\drivers\aswTdi.sys -- (aswTdi)

DRV - [2011-02-23 16:55:10 | 000,025,432 | ---- | M] (AVAST Software) [Kernel | System | Running] -- C:\Windows\System32\drivers\aswRdr.sys -- (aswRdr)

DRV - [2011-02-23 16:55:03 | 000,053,592 | ---- | M] (AVAST Software) [File_System | Auto | Stopped] -- C:\Windows\System32\drivers\aswMonFlt.sys -- (aswMonFlt)

DRV - [2011-02-23 16:54:55 | 000,019,544 | ---- | M] (AVAST Software) [File_System | Auto | Stopped] -- C:\Windows\System32\drivers\aswFsBlk.sys -- (aswFsBlk)

DRV - [2010-11-20 14:30:15 | 000,175,360 | ---- | M] (Microsoft Corporation) [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\system32\drivers\vmbus.sys -- (vmbus)

DRV - [2010-11-20 14:30:15 | 000,040,704 | ---- | M] (Microsoft Corporation) [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\system32\drivers\vmstorfl.sys -- (storflt)

DRV - [2010-11-20 14:30:15 | 000,028,032 | ---- | M] (Microsoft Corporation) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\storvsc.sys -- (storvsc)

DRV - [2010-11-20 12:24:41 | 000,052,224 | ---- | M] (Microsoft Corporation) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\System32\drivers\TsUsbFlt.sys -- (TsUsbFlt)

DRV - [2010-11-20 11:59:44 | 000,035,968 | ---- | M] (Microsoft Corporation) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\System32\drivers\winusb.sys -- (WinUsb)

DRV - [2010-11-20 11:14:45 | 000,017,920 | ---- | M] (Microsoft Corporation) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\VMBusHID.sys -- (VMBusHID)

DRV - [2010-11-20 11:14:41 | 000,005,632 | ---- | M] (Microsoft Corporation) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\system32\drivers\vms3cap.sys -- (s3cap)

DRV - [2009-07-14 15:28:42 | 000,023,512 | ---- | M] (TOSHIBA Corporation) [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\system32\DRIVERS\TVALZ_O.SYS -- (TVALZ)

DRV - [2009-07-14 00:13:48 | 001,035,776 | ---- | M] (LSI Corp) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\System32\drivers\AGRSM.sys -- (AgereSoftModem)

DRV - [2009-07-14 00:02:53 | 000,311,296 | ---- | M] (Marvell) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\Windows\System32\drivers\yk62x86.sys -- (yukonw7)

DRV - [2009-07-14 00:02:51 | 004,231,168 | ---- | M] (Intel Corporation) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\Windows\System32\drivers\netw5v32.sys -- (netw5v32) Sterownik karty Intel®

DRV - [2007-05-02 03:52:00 | 000,290,816 | ---- | M] (Texas Instruments) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\System32\drivers\tifm21.sys -- (tifm21)

DRV - [2007-01-04 13:48:04 | 000,104,344 | ---- | M] (Analog Devices Inc.) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\System32\drivers\e4usbaw.sys -- (e4usbaw)

DRV - [2007-01-04 13:47:48 | 000,069,656 | ---- | M] (Analog Deivces) [Kernel | Auto | Stopped] -- C:\Windows\System32\drivers\e4ldr.sys -- (E4LOADER) General Purpose USB Driver (e4ldr.sys)

DRV - [2006-11-19 22:11:14 | 000,007,168 | ---- | M] (TOSHIBA Corporation) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\Windows\System32\drivers\FwLnk.sys -- (FwLnk)

 

 

========== Standard Registry (SafeList) ==========

 

O4 - HKLM..\Run: [00TCrdMain] C:\Program Files\Toshiba\FlashCards\TCrdMain.exe (TOSHIBA Corporation)

O4 - HKLM..\Run: [avast] C:\Program Files\AVAST Software\Avast\avastUI.exe (AVAST Software)

O4 - HKLM..\Run: [HSON] C:\Program Files\Toshiba\TBS\HSON.exe (TOSHIBA Corporation)

O4 - HKLM..\Run: [smoothView] C:\Program Files\Toshiba\SmoothView\SmoothView.exe (TOSHIBA Corporation)

O4 - HKLM..\Run: [TPwrMain] C:\Program Files\Toshiba\Power Saver\TPwrMain.exe (TOSHIBA Corporation)

O4 - Startup: C:\Users\Marcin\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\Anapod Manager.lnk = C:\Program Files\Red Chair Software\Anapod Explorer\anamgr.exe (Red Chair Software, Inc.)

 

  • Wyłącz systemowy Windows Defender oraz aktualizator Adobe. W Autoruns w karcie Services odptaszkuj WinDefend + AdobeARMservice. Przy okazji skasuj tam i odpadek EWSASERV.
  • Sterownik emulacji napędów wirtualnych SPTD: Do sprawdzenia całkowity demontaż tego majdanu wg kroków w dokładnie tej kolejności: odinstalowanie aplikacji do tworzenia wirtualnych napędów, następnie usunięcie sterownika SPTD dedykowanym narzędziem SPTDinst, restart systemu.
  • Sterowniki Avasta: na próbę też do deinstalacji cały program.
  • Część "hardware": Toshiba, Intel, Canon i tak dalej .... ewentualnie sprawdź czy są jakieś aktualizacje sterowników na stronie producenta.

I nic więcej mi się nie nasuwa na temat sprawdzenia elementów nie będących wspólnym mianownikiem obu trybów Windows.

 

 

2. Dziennik zdarzeń: Jest zaciemniony rozruchami w awaryjnym. To powoduje skupienie błędów niemożności startu określonych usług (zdarzenia Service Control Manager + DistributedCOM), co jest naturalne w tym trybie. Odmierzyłam między jawnymi zdarzeniami Winlogon odrzucając wszystko co wygląda na skutki awaryjnego. Pomijam też błędy z General Purpose USB Driver (logi z Sagem często mają ten błąd i wcale nie musi istnieć żaden problem). Ekstraktując błędy, które nie wyglądają mi na pochodne awaryjnego / nie sugerują jednorazowości:

 

Zdarzenie 7026 Service Control Manager

 

Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego lub systemowego:

CSN5PDTS82

CSN5PDTS82x64

To sterowniki Colasoft. Jeśli nie ma w systemie już aplikacji tej marki, usuń sterowniki: Start > w polu szukania wklep devmgmt.msc > w menu Widok włącz pokazywanie ukrytych > zgłosi się m.in. dodatkowa lista Sterowników niezgodnych z Plug and Play. Szukaj tych dwóch i odinstaluj.

 

Zdarzenie 7000 Service Control Manager

 

Nie można uruchomić usługi PGPmemlock z powodu następującego błędu:

Nie można odnaleźć określonego pliku.

Postąp podobnie jak wyżej.

 

Application Error

 

Nazwa aplikacji powodującej błąd: CALMAIN.exe, wersja: 8.2.0.1, sygnatura czasowa: 0x442b232e

Nazwa modułu powodującego błąd: msvcrt.dll, wersja: 7.0.7600.16385, sygnatura czasowa: 0x4a5bda6f

Kod wyjątku: 0xc0000005

Przesunięcie błędu: 0x00009966

Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x7bc

Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01cc30b7ae98b2d8

Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Program Files\Canon\CAL\CALMAIN.exe

Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Windows\system32\msvcrt.dll

Identyfikator raportu: 543141fe-9cad-11e0-b7dc-00a0d172b1b8

Zgłasza się też błąd oprogramowania Canon. Wg dat w raporcie OTL ogólnie wynika, że to sfatygowany soft z 2006...

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Już jestem....

 

Po wielu godzinach pracy, nauki uzytkowania nowych programów z tego forum, kilkudziesięciu restartach po zwisach przychodzi czas na rozwiązanie ostateczne-full format i setup.exe Windozy.... Szkoda czasu i nerwów na więcej.

 

Bardzo dziękuje za pomoc i poświęcony czas.

 

Jeszcze tylko jedna sprawa- dzisiaj sobie przypomniałem- pierwsze zwisy zaczeły sie pojawiąć gdy windows samodzielnie, przy wyłączonym autoupdate ściągał i instalował jakąś poprawke. O tyle to było symptomatyczne, że stało sie to kilka razy-pomagało wejście w tryb serwisowy i przywrócenie punktu sprzed instalacji poprawki. To widniało w spisie punktów przywracania, że instalowano poprawke. I teraz kwestia- jak to możliwe, że windows sam ściągał tą poprawkę? I druga rzecz- jak to sprawdzić co to za poprawka ? Dostępny był tylko tryb serwisowy, normalny nawet się nie odpalał.

Odnośnik do komentarza
Objawy- kompletne zawieszenie systemu. Nagle wszystko się zamraża, mysz nie reaguje, alt-ctrl-del również nie, tylko twarde odłączenie zasilania pomaga.

Zwiechy są niezależne od czasu, czasami godzina pracy, czasami 20 min.

 

Posane przez Ciebie objawy sugeruja problem sprzetowy co Picasso jasno dala Ci do zrozumienia:

 

Nie jest to decydujący czynnik. Tryb awaryjny, jako mniej intensywny i mocno redukowany z innym zestawem sterowników, może po prostu ukryć problem.

 

Przeskoczenie problemu z jednego systemu na drugi sugeruje raczej problem sprzętowy, o ile nie władowałeś jakiegoś ofensywnego identycznego oprogramowania na obu systemach

 

Teraz pracuje na Xp, ale ten OS jest mniej zasobozerny od Visty i W7.

 

Jesli pracuje w miare stabilnie to uruchom OCCT i zobaczysz wyniki napiec oraz temperatur.

Proponuje tryb CPU ustawienia wlasne, 20 minut, Test Mode-medium data set, priorytet-normalny.

Dajesz w opcje, pomaranczowe kolo zebate, ustawiasz tam napiecia do wyswietlenia i temperatury, a max temp CPU na 90stopni.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kilka dni testów i ...

Win7 i vista, nawet czyste instalki wieszają się po kilku min.

Win XP, nawet obładowany softem który był poprzednio na siódemce- pracuje stabilnie.

Dysk przed instalacją systemu sformatowany włącznie z usuwanuem i zakładaniem nowych partycji.

Test OCCT, całonocny, plus jdownloader po wifi, włączony winamp, skan antywirem i nic.

XP jest ok, ale ma swoje lata, na razie da się pracować choć były problemy z driverami żeby je znleźć. Zobacze może jeszcze z win7 x64 i dam znać, ale to za jakiś czas, sporo mam innej roboty.

Odnośnik do komentarza

@alex

 

1.Przedstaw te wyniki napięć i temperatur

2.Sprawdź też SMART dysku - szybkie i skutecznehttp://crystalmark.info/software/CrystalDiskInfo/index-e.html narzędzie

3.Zobacz czy uda się wywołać na Win 7 bluescreen https://www.fixitpc.pl/topic/993-bluescreeny-i-zwiechy-systemu-diagnostyka/ za pomocą narzędzia verifier,jeśli tak spakuj zawartość folderu C:\Windows\Minidump i plik C:\Windows\Memory.dmp jeśli jest,shostuj gdzieś i podaj linka do shostowanych plików

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie

 

Wyniki napięć niestety poszły sie kasować po ponownym użyciu Norton Ghosta, ale system po takim obciazeniu jak napisałem powyżej byl stabilny.

SMART jak najbardziej w porządku.

 

Na razie-podczas urlopu i po 2 tyg. pracy XP pracuje w pełni stabilnie, używany do pracy, netu, raz nawet do dwudniowej kompresji filmów przy użyciu obu rdzeni a przy okazji normalnej pracy.

 

Po pewnych przemyśleniach mam prawdopodobnego podejrzanego - czip sterujący pracą wentylatora lub raczej to jak Win się z nim komunikuje i zarządza nim. Znalazłem w sieci info że potrafi się uszkodzić i objawy są podobne do moich. Na Win7 wentylator pracuje w cyklu zero obrotów i raz na jakiś czas zwiększenie. Na Xp wentyl chodzi non stop,aczkolwiek z mniejszymi obrotami, dopiero podczas obciążenia zwiększa znacząco obroty, ale nigdy nie zatrzymuje się.

Niestety w BIOSie nie ma opcji zarządzania energią- miałem nadzieje wyłaczyć je i tym sposobem pracować stabilnie na Win7 jak na XP. Nie ma też opcji dotyczących wentylatora.

W każdym razie na razie odpuszczam sobie- za dużo czasu mnie to kosztowało. Xp nie jest taki zły, daje rade a w przyszłym roku i tak pewnie będzie pora na zmiane laptopa- czwarty rok już ma.

 

Dziękuje za pomoc i czas mi poświęcony :) Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...