Skocz do zawartości

Problem z instalacją Internet Explorer 9


Rekomendowane odpowiedzi

Tej opcji probowalem juz wczesniej. Odinstalowalem ie8 i pakiet jezykowy do niej i po restarcie mialem ie7 na ktore proba wgrania 9 byla tez nieudana i w ten sam sposob sie to chyba objawialo.

Nie wiem czy wszystko odinstalowalem bo reszta to tylko same kb......

 

W odpowiedzi na wiad priv od jednego z uzytkownikow tego forum napisze ze rowniez probowalem wgrywac wersje ang ie9 i w dalszym ciagu jest ta sama sytuacja.

Nie probowalem jej tylko wgrywac z komendy sfc. Sprobuje wieczorem jak bede mial troche wiecej spokoju.

Jesli zas rozpatrywac ten problem z poziomu pozmienianej wersji win ktorej uzylem do naprawy napisze ze znam conjmniej 2 osoby ktore maja ta wersje u siebie na komputeze i obie korzystaja z ie9 i wlasnie instalowali ja na ie8. Czyli sie da. Nie wiem tylko czy to ma jakies znaczenie ale oni mieli robione instalacje swieze z tej wersji a ja uzylem funkcji napraw.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat z infekcją rozbijam, problem IE9 idzie do działu Vista, a resztę jako rozwiązaną zamykam. Miałam trudność z podzieleniem tematu, bo brakowało postów, by Cię uczynić autorem tematu rozdzielonego, ale jakoś udało mi się to oszukać na bazie postów ze śmietnika forum.

 

 

Jesli zas rozpatrywac ten problem z poziomu pozmienianej wersji win ktorej uzylem do naprawy napisze ze znam conjmniej 2 osoby ktore maja ta wersje u siebie na komputeze i obie korzystaja z ie9 i wlasnie instalowali ja na ie8. Czyli sie da. Nie wiem tylko czy to ma jakies znaczenie ale oni mieli robione instalacje swieze z tej wersji a ja uzylem funkcji napraw.

 

+

 

Jakis czas temu mialemna osiedlu awarie pradu. Laptop mi sie wylaczyl a po wlaczeniu okazalo sie ze mam bad sektory i to wysypaly sie w miejscu plikow systemowych wiec nie bylo mozliwe uruchomienie windowsa.

Z racji tego ze posiadam tylko dysk recovery ktory przywraca system tylko przez format uzylem plyty z vista pobranej z torrentow.

 

Ale u nich była czysta instalacja, a Ty robiłeś nakładkę na swojego innego OEM-Windows tą wersją (i nie jest wiadome do końca jak precyzyjna zgodność statusu systemu tu była i czy ta reperacja nie namieszała czegoś w komponentach). Na dodatek materiałem wyjściowym był dysk z bad sectorami. To jest zupełnie inna sytuacja.

Poza tym, użycie tej samej płyty instalacyjnej nie gwarantuje, że wynikowy Windows jest identyczny. Każda konfiguracja staje się niepowtarzalna. Aktualizacje nie muszą iść łeb w łeb, rozbieżne zainstalowane oprogramowanie, inne konfiguracje sprzętowe, czynności samych użytkowników w systemie ......

 

 

W odpowiedzi na wiad priv od jednego z uzytkownikow tego forum napisze ze rowniez probowalem wgrywac wersje ang ie9 i w dalszym ciagu jest ta sama sytuacja.

Nie probowalem jej tylko wgrywac z komendy sfc. Sprobuje wieczorem jak bede mial troche wiecej spokoju.

 

Co masz na myśli z "wgrywaniem z komendy sfc"?

 

 

Tej opcji probowalem juz wczesniej. Odinstalowalem ie8 i pakiet jezykowy do niej i po restarcie mialem ie7 na ktore proba wgrania 9 byla tez nieudana i w ten sam sposob sie to chyba objawialo.

 

Jeszcze na wszelki wypadek sprawdź czy robi różnicę dla instalacji, gdy usuniesz tylko pakiet językowy IE8 z systemu oraz całkowicie odinstalujesz na czas instalacji Avasta. Natomiast wszystkie logi CBS zniknęły już z serwerów. Dostarcz świeże materiały do analizy.

 

1. Opróżnij C:\Windows\Logs\CBS ze starych logów. Następnie ponów sfc /scannow + podejmij się instalacji IE9 z dysku, niech się nagrają nowe wyniki komendy + błędy instalacji. Nowy CBS.LOG + pełne Dzienniki zdarzeń podrzucasz tu.

2. Dostarcz pliki rejestru SOFTWARE + COMPONENTS skopiowane tym sposobem: KLIK.

3. Dostarcz wyniki skanu z MHDD.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Ale u nich była czysta instalacja, a Ty robiłeś nakładkę na swojego innego OEM-Windows tą wersją (i nie jest wiadome do końca jak precyzyjna zgodność statusu systemu tu była i czy ta reperacja nie namieszała czegoś w komponentach). Na dodatek materiałem wyjściowym był dysk z bad sectorami. To jest zupełnie inna sytuacja.

Poza tym, użycie tej samej płyty instalacyjnej nie gwarantuje, że wynikowy Windows jest identyczny. Każda konfiguracja staje się niepowtarzalna. Aktualizacje nie muszą iść łeb w łeb, rozbieżne zainstalowane oprogramowanie, inne konfiguracje sprzętowe, czynności samych użytkowników w systemie ......

 

Tak informacyjnie dodam ze znalazlem jeszcze kogos kto rowniez uzyl tej wersji do naprawy visty. Jutro da mi znac czy da rade wgrac normalnie ie9 bo korzysta z chrome.

 

 

Co masz na myśli z "wgrywaniem z komendy sfc"?

 

Jeden z uzytkownikow napisal mi meila zebym probowal wgrac z komendy sfc ang ie9 i zmylil mnie troche, gdyz nie znam tej komendy i myslalem ze jest to ta sama komenda co probowalem wgrywac ie9 bezposrednio za pomoca wiersza polecen co ty mi poradzilas.

 

 

Jeszcze na wszelki wypadek sprawdź czy robi różnicę dla instalacji, gdy usuniesz tylko pakiet językowy IE8 z systemu oraz całkowicie odinstalujesz na czas instalacji Avasta. Natomiast wszystkie logi CBS zniknęły już z serwerów. Dostarcz świeże materiały do analizy.

 

Nie robi zadnej roznicy.

 

1. Opróżnij C:\Windows\Logs\CBS ze starych logów. Następnie ponów sfc /scannow + podejmij się instalacji IE9 z dysku, niech się nagrają nowe wyniki komendy + błędy instalacji. Nowy CBS.LOG + pełne Dzienniki zdarzeń podrzucasz tu.

 

Nowy cbs.log http://www.wrzucaj.com/260372

 

 

2. Dostarcz pliki rejestru SOFTWARE + COMPONENTS skopiowane tym sposobem: KLIK.

Link do plikow

components http://www.przeklej.pl/plik/components-002an689u7tb

software http://www.przeklej.pl/plik/software-002an6cp9agh

Odnośnik do komentarza
Tak informacyjnie dodam ze znalazlem jeszcze kogos kto rowniez uzyl tej wersji do naprawy visty. Jutro da mi znac czy da rade wgrac normalnie ie9 bo korzysta z chrome.

 

Ale to absolutnie nic nie udowodni. Mówię: niepowtarzalne konfiguracje, a Twój wyjściowy Windows był inny niż używany do naprawy. Nie trać czasu na dopytywanie się, bo te dane są bezużyteczne.

 

 

Jeden z uzytkownikow napisal mi meila zebym probowal wgrac z komendy sfc ang ie9 i zmylil mnie troche, gdyz nie znam tej komendy i myslalem ze jest to ta sama komenda co probowalem wgrywac ie9 bezposrednio za pomoca wiersza polecen co ty mi poradzilas.

 

Przeklej co on napisał, bo coś tu nie gra. Jaka komenda SFC do instalacji? SFC to jest System File Checker do sprawdzania integralności plików. Tu używane już narzędzie, przecież stosowałeś komendę "sfc /scannow".

 

 

 

W CBS.LOG ponownie jest znak, że próbuje się pobierać + instalować 64-bitowa wersja (Windows6.0-KB982861-x64.cab):

 

2011-06-09 18:25:32, Info                  CBS    Pkgmgr: called with: "C:\Windows\system32\pkgmgr.exe /quiet /norestart /ip /m:C:\Windows\TEMP\IE9B76D.tmp\IE9-neutral.Downloaded\Windows6.0-KB982861-x64.cab /s:C:\Windows\TEMP\IE9B76D.tmp\PackageFiles"

2011-06-09 18:25:32, Info CSI 00000001@2011/6/9:16:25:32.928 WcpInitialize (wcp.dll version 0.0.0.5) called (stack @0x6bd08a50 @0xab165f @0xaab8ea @0xaac368 @0x76b9d0e9 @0x771b16c3)

2011-06-09 18:25:32, Info CBS Session: 30156481:3672051865 initialized.

2011-06-09 18:25:32, Info CBS Pkgmgr: Installing package from: C:\Windows\TEMP\IE9B76D.tmp\IE9-neutral.Downloaded\Windows6.0-KB982861-x64.cab

2011-06-09 18:25:33, Info Started DPX phase: Resume and Download Job

2011-06-09 18:25:33, Info Started DPX phase: Apply Deltas Provided In File

2011-06-09 18:25:33, Info Ended DPX phase: Apply Deltas Provided In File

2011-06-09 18:25:33, Info Started DPX phase: Apply Deltas Provided In File

2011-06-09 18:25:33, Info Ended DPX phase: Apply Deltas Provided In File

2011-06-09 18:25:33, Info Ended DPX phase: Resume and Download Job

2011-06-09 18:25:33, Info Started DPX phase: Resume and Download Job

2011-06-09 18:25:33, Info Started DPX phase: Apply Deltas Provided In File

2011-06-09 18:25:33, Info Ended DPX phase: Apply Deltas Provided In File

2011-06-09 18:25:33, Info Ended DPX phase: Resume and Download Job

Plików SOFTWARE i COMPONENTS nie mogę pobrać, gdyż prosi mnie o zalogowanie. Rzuć je na speedyshare.com.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Sprawa sie troszke skomplikowala gdyz zrobilem wczoraj wieczorem skanowanie MHDD i po tym nie moge juz uruchomic komputera. Wyglada to tak ze zaczyna sie ladowac system i nagle na sekunde czarny ekran pozniej niebieski i reset kompa. Calosc trwa sekunde wiec nawet nie wiem jaki blad wyskakuje na tym blue screnie. Uruchamianie w trybie awayjnym jest to samo. A co do skanowania tych dyskow to znalazl mi jakis 5 sektorow z czasem do 500ms, dwa sektory oznaczyl jako "w" i bylo ok 150 sektorow oznaczonych na zielono. Tyle pamietam z tego skanowania.

Funkcja naprawy systemu z plyty visty tym razem sobie juz nie radzi.

Co teraz probowac robic?

Odnośnik do komentarza
Sprawa sie troszke skomplikowala gdyz zrobilem wczoraj wieczorem skanowanie MHDD i po tym nie moge juz uruchomic komputera. Wyglada to tak ze zaczyna sie ladowac system i nagle na sekunde czarny ekran pozniej niebieski i reset kompa. Calosc trwa sekunde wiec nawet nie wiem jaki blad wyskakuje na tym blue screnie. Uruchamianie w trybie awayjnym jest to samo.

 

1. Czy zmieniałeś tryb pracy kontrolera dysku w BIOS? Jeśli tak, przywróć pierwotne ustawienie.

 

2. Wygeneruj log z OTLPE, może tam będzie widać co uległo modyfikacji (np. odświeżenie konkretnych plików). Za pomocą OTLPE możesz także przekopiować folder C:\Windows\Minidump do analizy, o ile ten BSOD w ogóle się tam nagrał.

 

3. Z wyników MHDD (skan + SMART) cyknij fotkę, by było wiadome dokładnie co on widzi.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

@brandowaw

 

Zacznę od uwag technicznych: Nie używaj tego żałosnego serwera wrzucaj.com i innych serwerów o krótkim żywocie linków do małych plików! Temat trwa już długo (ok 10 dni) i większość z tych linków jest obecnie martwa więc jakby ktoś chciał jeszcze przejrzeć temat to nie będzie miał jak.Na tym forum jest dostępny menadżer załączników dla małych plików tj. dla obrazków i dla małych plików tekstowych i byłoby najlepiej żebyś z nich właśnie korzystał - menadżer załączników jest pod powierzcnią pisania posta.Jeśli trzeba shostować większy plik to wtedy użyj serwera hostingowego ale takiego który nie wymaga rejestracji aby ściągać z niego pliki.

 

@Picasso

Bad bloki na dysku (post 17) = więc dalsze zajmowaniem się problemem WU jest bezcelowe.Nawet jeśli uda ci się jakimś cudem zainstalować tego IE to wkrótce i tak będą nowe problemy z WU i pewnie z czymś tam jeszcze.Temat w mojej ocenie powinien być dążony to zamknięcia - ewentualnie jeśli sam zainteresowany tego chce to można jeszcze dokonać ogólnej diagnozy sprzętu czy oprócz dysku nie ma tu jeszcze czegoś

 

@brandowaw

 

Musisz zdać sobie jasno sprawę że jakiekolwiek problemy sprzętowe bezpośrednio się odbijają na problemach systemu w tym także na problemach z Windows Update.Co do dysku = zremapowanie badów opóźni nieco stadium jego autodestrukcji ale nie powstrzyma.Bad bloki niestety mają tendencję do rozrastania się.O czym naprawdę naprawdę powinieneś pomyśleć to zrobienie backupu najważniejszych danych - bezwzględnie dysk kwalifikuje się do wymiany.

 

Reasumując = jeśli masz problem systemu i sprzętowy to przyjmij że za problem systemu odpowiada problem sprzętowy i najpierw go rozwiąż.Ponieważ też coś wspominałes że ci się lapek sam wyłączył więc powinieneś dokonać dokładnej analizy wszystkich podzespołów komputera - jeśli masz jeszcze możliwość skorzystania z gwarancji to wykorzystaj to.

Odnośnik do komentarza

Kupilem nowy dysk. Jestem wlasnie w trakcie stawiania po raz drugi systemu. Z racji tego ze na dysku nie mam juz ukrytej partycji recovery po pierwszym wgraniu visty z tej plytki co sciagnalem z sieci w dalszym ciagu nie dalo sie zainstalowac ie9. Mialem tez problem z zainstalowaniem kilku sterownikow m.in. od karty bezprzewodowej. Ponadto po kilku minutach pracy komputer zaczal sie wysypywac w ten sposob ze ekran sie nagle rozlazil i zawieszal i nic nie mozna bylo juz z tym zrobic tylko twardy reset. Kiedys kilka razy tez mi sie cos takiego zdazylo ale teraz w ciagu 2-3h pracy az 6 razy byl reset. Teraz jade z vista z orginalu. Zobaczymy co bedzie sie dzialo z komputerem. Chyba tez bede musial stestowac pameci bo to wysypywanie chyba o tym moze swiadczyc. Jak zainstaluje nowy sysytem to napisze co dzieje sie z kompem.

Odnośnik do komentarza

Dla scislosci informacji:Informacja na mailu dotyczyla proby instalacji IE9 w wersji angielskiej i pobraniu windows vista sp2 bez zadnych przerobek do ktorej podalem linka i zapodanie sprawdzania plikow z ta plyta aby wykluczyc problem z poprawnoscia plikow nic ponadto.Bardzo czesto problem wlasnie sa instalacje windows wiec najepiej pobierac wersje typowe do laptopow aby uniknac niejasnych sytuacji(mowa o wersji aktywowanej OEM)

Odnośnik do komentarza

Mam juz postawiony nowy system, wgrane wszystkie aktualizacje oprocz latki dotyczacej media center gdyz nie chce mi sie wgrac. Problem z instalacja dalej istnieje i wyglada to tak samo jak wczesniej. Vista zostala nagrana z orginalnej plytki recovery pochodzacej od asusa.

W zwiazku z faktem ze podejrzewam jeszcze uszkodzenie pamieci polecacie jakis szybszy program niz memtest??

Jakie logi zamescic?

Odnośnik do komentarza
W zwiazku z faktem ze podejrzewam jeszcze uszkodzenie pamieci polecacie jakis szybszy program niz memtest??

 

Tu nic "szybciej" nie przeprowadzisz. Wiarygodny test pamięci ma trwać conajmniej kilka godzin lub do wystąpienia pierwszego błędu. A przy obecności kilku modułów testy na każdy moduł z osobna + testy na parę.

 

 

wgrane wszystkie aktualizacje oprocz latki dotyczacej media center gdyz nie chce mi sie wgrac. Problem z instalacja dalej istnieje i wyglada to tak samo jak wczesniej. (...) Jakie logi zamescic?

 

No cóż, system po reinstalacji na czysto na nowym dysku (z tego co zrozumiałam powyżej), marnie to widzę. Ale na wszelki wypadek zaprezentuj materiały do analizy: CBS.LOG, Dzienniki zdarzeń, SOFTWARE+COMPONENTS.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Pamieci zaczne testowac jutro. Czytalem o przypadkach ze do 50h chodzily testy. Zobaczymy jak bedzie w moim przypadku. Laptop moj nie jest starym laptopem. Ma za soba 3 lata eksploatacji i tylko w domu na biurku stoi. Zakladanie z twojej strony ze nadaje sie na zlom mam nadzieje ze jest mylne. Chociaz jesli sa jakies mozliwe do wykonania w tym kierunku testy to pisz -napewno sprawdze z czystej ciekawosci.

Dodam jeszcze ze na ten nowy dysk wgralem najpierw system z plyty orginalnej visty zakupionej w wersji box - pozyczonej od znajomego ale musialem go przeinstalowac na tego co dostalem od asusa gdyz mialem problem z legalnoscia kopii mimo tego ze zainstalowalem wlasciwa wersje to nie wchodzilmi moj klucz. Jak zostalem poinformowany przez pania na infolinii microsoftu moje klucze kontrolne sie nie zgadzaly. Nie mozna sobie wziasc pierwszej lepszej plytki i wgrac wina i podac swoj klucz gdyz jak powiedziala pani na infolinii plyta i klucz tworza dopiero wersje orginalna. Ale wracajac do wgranego systemu z tej pierwszej plytki ktora wydawalo mi sie ze bedzie lepsza niz ta co ja posiadam z racji tego ze nie jest w zaden sposob modyfikowana przez asusa pod jego sprzet to po zaktualizowaniu systemu tez nie wgrywal mi ie9.

Wpadl mi do glowy jeszcze taki pomysl ze skoro smigal juz u mnie kiedys ie9 w wersji beta to moze jak bym go znowu wgral i tylko uaktualnil do finalnej wersji to by sie udalo ale nie moge niestety nigdzie w sieci znalezc tamtej wersji.

 

Moze ktos mi powie co mozna tu zoptymalizowac i przede wszystkim jak wylaczyc nadmiar svchost.exe.

Odnośnik do komentarza

Laptop moj nie jest starym laptopem. Ma za soba 3 lata eksploatacji i tylko w domu na biurku stoi. Zakladanie z twojej strony ze nadaje sie na zlom mam nadzieje ze jest mylne. Chociaz jesli sa jakies mozliwe do wykonania w tym kierunku testy to pisz -napewno sprawdze z czystej ciekawosci.

Nie chodzi tu tyle o wiek ale to co przeżył - mam na myśli to spięcie w trakcie burzy (twój post 17) a ludzie którzy też mieli taki przypadek opowiadają że po tym zdarzaniach też komputer się bardzo dziwnie zachowywał że i nawet serwis nie dawał rady

 

Co do diagnostyki pod kątem sprzętu - trzeba by sprawdzić temperatury i napięcia podzespołów - możesz użyć programu HWINFO http://www.hwinfo.com/

Lapa by trzeba było rozebrać i przejrzeć jego wnętrzności - ale w tej sprawie też niech się ktoś inny wypowie ja nie jestem hardwarowcem

Jeśli nic nie widać aby było uszkodzone to by należało wgrać nowego BIOSa - może to pomoże

 

Dodam jeszcze ze na ten nowy dysk wgralem najpierw system z plyty orginalnej visty zakupionej w wersji box - pozyczonej od znajomego ale musialem go przeinstalowac na tego co dostalem od asusa gdyz mialem problem z legalnoscia kopii mimo tego ze zainstalowalem wlasciwa wersje to nie wchodzilmi moj klucz. Jak zostalem poinformowany przez pania na infolinii microsoftu moje klucze kontrolne sie nie zgadzaly. Nie mozna sobie wziasc pierwszej lepszej plytki i wgrac wina i podac swoj klucz gdyz jak powiedziala pani na infolinii plyta i klucz tworza dopiero wersje orginalna.

To bzdura. Dla przykładu - gdy kupujesz system online opłacasz ręcznie tylko za klucz produktu.Potem jesteś przekierowywany do linka gdzie możesz pobrać obraz systemu - ale źródlo pobierania dla różnych klientów z tego samego kraju jest takie samo - wiele klientów ma ten sam system z identycznym identyfikatorem produktu na różnych kluczach produktu.To celowa dezinformacja ponieważ MS jest niechętny takim praktykom ale z drugiej strony nie może tego kategorycznie zabronić ponieważ tak zainstalowany i aktywowany system nie jest sprzeczny w sensie elektronicznej definicji legalności którą sama firma zdefiniowała.

 

Co do problemem z aktywacją systemu to oczywiście może się zdarzyć a przyczyny:

 

W którym momencie podawałeś klucz produktu? Klucz produktu powinno się podać dopiero po zainstalowaniu systemu - wiem że w praktyce bardzo często są problemy z kluczami podanymi w trakcie instalacji i nie mozna potem go aktywować online -pozostaje wtedy jedynie aktywacja telefoniczna.Gdzieś jeszcze widziałem jeden jeszcze trik jak aktywować online gdy system odmawia przyjęcia poprawnego klucza,może później znajdę (nieważne w tej chwili)

 

W twoim przypadku też może nakładać się też problem sprzętowy - bo to może być też problem z płytą główną,BIOS ...

 

Ponadto jest jeszcze jedna metoda - aktywacja systemu za pomocą klucza SLP - to nie jest klucz z nalepki tylko taki który miał oryginalny system na recovery.Oprócz klucza produktu wyciąga się certyfikat i wszystko wstawia się do nowego systemu

 

wiecej na ten temat:

 

https://www.fixitpc.pl/topic/2400-co-usunac-recovery-jeszcze-raz/

 

http://forum.notebookreview.com/hp-compaq/120228-clean-vista-install-no-activation.html

Odnośnik do komentarza

Dzis w nocy zrobilem test pamieci z programu wbudowanego w viste. Zrobilem 5 przebiegow w wersji rozszerzonej i nie zostal znaleziony zaden blad.

Co do biosu to mam wgrany najbardziej aktualna wersje. Zrobilem to po ostatniej zwieszce systemu wywolanej przez burze.

Sytuacji z kluczem nie wymyslam. Tez mi sie wydawalo ze jak wgram wersje vista home premium z innej plyty niz posiadam to bede legalny ale pani na infolini gadala cos ze jak sasiad i ja mamy takie same samochody, wtakim samym kolorze i wyposazeniu to ..... dalej mi wypadl z glowy jej belkot.

W kazdym badz razie nie zgadzaly sie klucze kontrolne na moim lapku( chodzi mi o 9 rzedow liczb po chyba 4-5 cyferek)

Klucz podalm na poczatku instalacji - nie wszedl wiec anulowalem i probowalem pozniej wpisywac jak juz system postawilem. Ze nie wychodzilo to zadzwonilem na infolinie. Wyskaiwaly mi rozne komunikaty:

-system w uzyciu, bledny klucz dla twojego rejonu i klucz w uzyciu.

Wieczorem uzyje tego programu co polecasz HWINFO i zobaczymy co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza

Sytuacji z kluczem nie wymyslam.

+

Klucz podalm na poczatku instalacji - nie wszedl wiec anulowalem i probowalem pozniej wpisywac jak juz system postawilem. Ze nie wychodzilo to zadzwonilem na infolinie. Wyskaiwaly mi rozne komunikaty:

-system w uzyciu, bledny klucz dla twojego rejonu i klucz w uzyciu.

Coś było nie w porządku z kluczem z nalepki - wygląda to jakby na wszystkich modelach tego samego lapa był naklejany ten sam klucz.Normalnie to klucz z nalepki powinien wejść - ja na przykład na swoim lapie (HP Pavilon dv6 3015sw) nie miałem żadnych problemów z aktywacją online i więskszości ludzi sie to udaje. W takim przypadku używaj klucza SLP od systemu na recovery (to inny klucz niż ten z nalepki) - edytowałem swój poprzedni post gdzie podałem linki do szczegółów technicznych zagadninia.

 

Jaki model lapa posiadasz?

Odnośnik do komentarza

Laptop to asus m70vr.

Nadmienie jeszcze ze po wgraniu tego pierwszego systemu laptop chodzil zdecydowanie szybciej niz po wgraniu z plytki recovery. Mial zdectydowanie szybszy start i wydaje mi sie ze aplikacje sie szybciej uruchamialy.

 

...i dlatego tak wielu ludzi wywala to Recovery i instaluje system z płyty.

 

Przedstaw tu wyniki programu HWINFO - jeśli nie będzie żadnych anomalii to proponuję zdobyć płytę z 64bitową Vistą (twój komputer obsłuży taki system) i aktywować ją za pomocą klucza SLP.Na "wszelki wypadek" zachowaj jedynie tą partycję Recovery - pozbędziesz się jej dopiero wtedy gdy aktywacja nowego systemu zakończy się sukcesem.

 

 

Co do problemem z kluczem z nalepki to tak jak pisałem wyżej - wygląda jakby był naklejany ten sam na wiele egzemplarzy - trzeba by pociągnąć za język kogoś kto pracuje w ASUS jak to jest u nich z tymi kluczami na nalepkach - oczywiście chodzi mi o nieoficjalne,utajnione informacje a nie "standartowy komunikat" :P .

Odnośnik do komentarza

Tylko ze instalacja wersji 64bit nie bedzie dzialac u mnie w sposob legalny na tym kluczu co posiadam. Zalezy mi na legalosci systemu windows. Jak juz bede zmienial to napewno tylko na 7.

A tak ogolnie to czy roznica w wersji 32-64 bedzie az taka duza dla zwyklego uzytkownika?

OMG :lol: ...Kto ci takie bzdury naopowiadał?Klucze są podporządkowane pod wersje systemu a nie architektury! Czyli jeśli posiadasz klucz,certyfikat na wersję Home Premium to można go używać zarówno dla 32 bit jak 64 bit.Nie ma czegoś takiego jak separacja kluczy dla 32bit i 64bit!

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...