Skocz do zawartości

Problem z instalacją Internet Explorer 9


Rekomendowane odpowiedzi

Tylko ze instalacja wersji 64bit nie bedzie dzialac u mnie w sposob legalny na tym kluczu co posiadam. Zalezy mi na legalosci systemu windows. Jak juz bede zmienial to napewno tylko na 7.

A tak ogolnie to czy roznica w wersji 32-64 bedzie az taka duza dla zwyklego uzytkownika?

 

Proszę nie mylić legalności ze zgodnością z licencją. A nawet ta ostatnia w tym przypadku nie jest jednoznaczna, wszystko zależy od interpretacji.

Jeżeli potraktujemy licencję dosłownie, to jako że nie jesteśmy producentem zestawy lub firmą przez niego wyznaczoną to nie tylko nie mamy (cały czas dosłownie czytając licencję) prawa do wyboru edycji czy wersji językowej ale nawet instalacji systemu.

Sami producenci zabezpieczają się w tej sytuacji nazywając nośnik z systemem (nawet jeżeli jest to czysta instalacja "nietuningowana") nośnikiem recovery, czyli de facto dając użytkownikowi opcję przywrócenia a nie instalacji systemu.

 

Tyle teorii, w praktyce kto wybrał edycję czy wersję językową nie sposób stwierdzić dlatego nie było przypadku podważenia zgodności takowej instalacji z licencją.

Na dodatek te obostrzenia nie do końca są zgodne z dyrektywami unijnymi, także obostrzenia dotyczące odsprzedaży (przeniesienia prawa do użytkowania) sytemu w wersji OEM nie są z nimi zgodne.

 

A jeżeli chodzi o legalność (a właściwie jej brak) to zawsze! tylko i wyłącznie w gestii niezawisłego sądu a nie widzi-misie producenta programu jest jej stwierdzenie.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Picasso pamietasz jeszcze o moim problemie

 

brandowaw, ale temat z mojej strony jest niejako "ukończony". Ja tu nic więcej nie wymyślę. Przypomnę wybiórczo co mówiłeś:

 

Jakis czas temu mialemna osiedlu awarie pradu. Laptop mi sie wylaczyl a po wlaczeniu okazalo sie ze mam bad sektory i to wysypaly sie w miejscu plikow systemowych wiec nie bylo mozliwe uruchomienie windowsa.

 

Kupilem nowy dysk. Jestem wlasnie w trakcie stawiania po raz drugi systemu. Z racji tego ze na dysku nie mam juz ukrytej partycji recovery po pierwszym wgraniu visty z tej plytki co sciagnalem z sieci w dalszym ciagu nie dalo sie zainstalowac ie9. (...) Mam juz postawiony nowy system, wgrane wszystkie aktualizacje oprocz latki dotyczacej media center gdyz nie chce mi sie wgrac. Problem z instalacja dalej istnieje i wyglada to tak samo jak wczesniej. Vista zostala nagrana z orginalnej plytki recovery pochodzacej od asusa.

 

Czyli: nowy dysk i dwa razy czysta instalacja systemu z dwóch różnych płyt, a skutki te same = z tego wynika, że ani płyta instalacyjna ani Windows nie są problemem (i nie ma sensu analizować logów / Dzienników z tego systemu), a jedyny wspólny mianownik tych dwóch sytuacji to sprzęt, który z kolei był poddany wcześniej awarii prądowej. Wykluczyłeś dysk kupując nowy i niby RAM testując narzędziem wbudowanym w Vista (choć ja bym to jednak robiła Memtestem86 a nie tym narzędziem, a owe "5 przebiegów" to też niejasne ile to trwało, bo mnie niepokoi wcześniejsze pytanie "polecacie jakis szybszy program niz memtest"). Ja nie wiem gdzie szukać defektu, może lapek powinien iść do serwisu na przegląd.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

@brandowaw

 

Odpowiedzi już uzyskałeś więc czego chcesz?

 

1.Kazałem ci wypróbować 64 bitowy system - nie napisałeś nic o tym eksperymencie więc nic nie wiem o postępach

2.Co do problemu ze spięciem podczas burzy - wiem od różnych znajomych z podobnym doświadczeniem że komputer nigdy nie pracował już potem jak należy i nawet serwis nie dawał rady - niby fizycznie przy pomiarach parametrów sprzętowych było w porządku ale mimo wszystko z komputerami działy się dziwne rzeczy...

 

 

Skoro wybija błąd że chce instalować 64bitową łatę na 32 bitowym systemie na dwóch róznych instalkach to jedyną szansą dla ciebie jako obejście problemu (choć nie zagwarantuję że zadziała) jest zainstalowanie 64 bitowego systemu,32 bitowy system nie będzie działał poprawnie na twoim sprzęcie co już wiemy z doświadczenia i sam to przyjmij do wiadomości.

 

Odpowiedzi co do legalności instalacji 64 bitowego systemu już uzyskałeś,jeśli wciąż masz wyrzuty sumienia co do tej procedury to już twój wewnętzny problem.Nie podoba się - to kupuj nowy sprzęt i nie zawracaj ludziom głowy!

Odnośnik do komentarza

No cóż, system po reinstalacji na czysto na nowym dysku (z tego co zrozumiałam powyżej), marnie to widzę. Ale na wszelki wypadek zaprezentuj materiały do analizy: CBS.LOG, Dzienniki zdarzeń, SOFTWARE+COMPONENTS.

Po tym stwierdzeniu niejako zrozumialem ze jednak zrobisz analize logow i pokombinujesz jeszcze cos w tym temacie. Czekalem z wszelkimi modyfikacjami systemu do momentu az zona skonczy pisac prace na uczelnie. Nie zamierzam wgrywac visty 64bitowej gdyz nie posiadam na takowa licencji. Flavius twoje swierdzenie ze system bedzie dzialal legalnie na kluczu ktory posiadam jest wprowadzaniem w blad internautow. Przeczytaj licencje, zaciagnij porady prawnika alo poszukaj na necie kiedys juz toczyla sie sprawa w sadzie na ten temat.

Jesli chodzi o mojego lapka to byl w serwisie, opisalem co sie z nim dzieje i nie stwierdzono zadnych nieprawidlowosci. Zostal tylko wyczyszczony. Pamieci testowalem rowniez programem memtest i po 40 godzinachpracy sam go przerwalem i nie bylo bledow.

Picasso dobrze ze spytalem czy jeszcze zajmujesz sie tym tematem bo czekalbym w nieskonczonosc na jakas odp.

Problem juz sam rozwiazalem. Ie9 smiga juz na moim lapku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Problem juz sam rozwiazalem. Ie9 smiga juz na moim lapku.

 

W jaki sposób problem rozwiązałeś?

 

 

Po tym stwierdzeniu niejako zrozumialem ze jednak zrobisz analize logow i pokombinujesz jeszcze cos w tym temacie.

 

No cóż, nieporozumienie. Dla mnie było niejako oczywiste, że użycie kombinacji słów "marnie" + "na wszelki wypadek", a następnie brak mojej odpowiedzi jest tożsamy z tym, że nie mam nic do powiedzenia.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Flavius twoje swierdzenie ze system bedzie dzialal legalnie na kluczu ktory posiadam jest wprowadzaniem w blad internautow. Przeczytaj licencje, zaciagnij porady prawnika alo poszukaj na necie kiedys juz toczyla sie sprawa w sadzie na ten temat.

Nie wprowadzamy błąd internautów. Sam prawnikiem nie jestem.Co do licencji to ona jest tak nagmatwana że tamtejszy tekst jest tylko dla prawników a nawet ich interpretacje są różne - wiem bo wiele osób zarówno na polskich czy zagranicznych forach też dokonywało konsultacji prawnych a opinie prawników w tej materii są sprzeczne.Mogę cię tylko zapewnić że system taki zaktywuje się bez problemu i nie jest w żaden sposób odróżnialny dla MS.

 

Co do rozprawy sądowej to jeszcze nigdy nie słyszałem by kiedykolwiek komuś wytoczono proces.

 

EDIT

 

Np. tutaj jest dyskusja o sprzeczności interpracji licencji - też gorąca:

 

http://www.nhl.pl/lofiversion/index.php/t26650-1100.html

Edytowane przez picasso
16.09.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...