Skocz do zawartości

Święto pracy


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ajć... sam widzisz, mieliśmy nie gadać o polityce.

Druga wtopa w ciągu kilku dni, coś się ze mną niedobrego dzieje. ;)

W zamian wejdziesz w temat o końcu świata ;)

Swoją drogą, Święto Pracy, Flagi, Konstytucja, sporo tego. A propos ciekawostek mało kto pamięta o zapomnianym "polskim miesiącu"- 3 maja 1946 r. Można powiedzieć- pierwsze uliczne starcie z komuną...Pomijam "żołnierzy wyklętych."

http://www.wmn.agh.edu.pl/Silva_rerum/Trzeci_maja.htm

http://kalendarium.polska.pl/wydarzenia/article.htm?id=35332

---

Edit:

"Wiem jestem stary. Może źle interpretuję. Jednak takie wyrazy działają na mnie jak płachta. W jakim okresie była ta komuna i gdzie?

Komuna bardziej mi się kojarzy z dotychczasową Libią."

Wiem, wiem my ciągle dążyliśmy do komunizmu. Raz był rozwinięty socjalizm a innym razem demokracja ludowa ;-) Być może jestem młody ale nijak nie potrafię wykrzesać z siebie zapału do innego określenia tworu zwanego dla niepoznaki PRL. Może być dyktatura ciemniaków? Albo podam przedział 1944-1989 a dzisiaj mamy neoPRL.

"Uważam, że ten wyraz jest nadużywany bez podstaw formalnych. Skutkuje to błędnym zrozumieniem przez młodych ludzi."

Generalnie masz rację ale dobrze oddaje nastawienie ludzi choć jest używane w różnych konotacjach: "za komuny to panie lepiej było", "za komuny ludziska pracę mieli", "zomo pałowało ludzi za komuny."

Umówmy się na PRL.

Libia to Dżamahirija :>

Dzisiaj też istnieje komuna. Tzw. squatersi, mieszkający w różnych porzuconych budynkach czy ruinach.

---

"Z jakiego powodu? Kto ich - znaczy tych ludzi nastawił? Media i piep..enie tych, którzy mają ponad 60 lat a udają takich co urodzili się w 1989 roku."

Przeczytaj całe zdanie, które zacytowałeś. Jest pozytyw i negatyw. Tak ludzie patrzą, jedni nie chcą pamiętać, drudzy tęsknią. Ci, którzy byli sługusami a po 1989 r. przypomnieli sobie o kościele lub o "byciu w opozycji" to inna kategoria.

Odnośnik do komentarza

Dawid nie ma ludzi nieomylnych. Wiem o czym piszesz. Ot zwykły post napisany w pośpiechu - nic nadzwyczajnego.

 

z komuną

 

Wiem jestem stary. Może źle interpretuję. Jednak takie wyrazy działają na mnie jak płachta. W jakim okresie była ta komuna i gdzie?

Komuna bardziej mi się kojarzy z dotychczasową Libią.

 

EDYTA

Uważam, że ten wyraz jest nadużywany bez podstaw formalnych. Skutkuje to błędnym zrozumieniem przez młodych ludzi.

 

Przepraszam

Miało być bez polityki i słusznie. A w Libii była prawie komuna.

Odnośnik do komentarza

do @wieslaw531 i @Unicorn

 

Celem tego tematu nie było drążenie żadnych dywagacji politycznych,ani nawet na poważnie dyskusji czy rozważań na jakikolwiek temat! Celem tego tematu jest tylko "na luzie" obchodzenie i powspinanie Świeta Pracy,można też z tej okazji składać życzenia na poważnie lub trochę mniej...

Odnośnik do komentarza

Niestety muszę odpowiedzieć tak i nie chcę być posądzony o jakieś sympatie (życie dało mi dobrze w 4litery):

 

Generalnie masz rację ale dobrze oddaje nastawienie ludzi choć jest używane w różnych konotacjach: "za komuny to panie lepiej było", "za komuny ludziska pracę mieli", "zomo pałowało ludzi za komuny."

 

Z jakiego powodu? Kto ich - znaczy tych ludzi nastawił? Media i piep..enie tych, którzy mają ponad 60 lat a udają takich co urodzili się w 1989 roku.

 

Dobra z mojej strony EOT. Miało być bez polityki ale czasem muszę odkręcić wentyl aby trochę jeszcze pociągnąć.

 

BTW

Kiedyś dałeś mi linka do domków dla jeżyków. Dzięki temu wyprodukowałem już ponad setkę. To jest coś co pozwala mi się zrelaksować.

 

Edyta

Nie widziałem Twojego posta Flavius.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...