Skocz do zawartości

Firefox, problem z reklamami


btsz

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem problem dotyczy PCta moich rodziców. Problemem są reklamy, wyskakujące okienka i inne rzeczy tego typu, które wyświetlają w Firefoxie się pomimo zainstalowanego Adblockera. Ani reset Firefoxa, ani czyszczenie Adwcleanerem nie pomaga: co prawda, program coś znajduje i usuwa to, ale po restarcie problem wraca. Również MBAM wykrywa jakieś śmieci.

 

Logi:

Adwcleaner

http://wklej.to/3iBSc

MBAM

http://wklej.to/XEvtA

FRST

http://wklej.to/rvnQE

http://wklej.to/iSGGm

http://wklej.to/MLPtJ

OTL

http://wklej.to/XIOQh

http://wklej.to/MVlqB

Odnośnik do odpowiedzi
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Głównie chodzi o okienka z reklamami, których nie rusza adblock. Nie mam pojęcia, czy są to typowe okna z reklamami, bo na moim komputerze (gdzie mam adblock) coś takiego się nie pojawia. Część z tych reklam nie da się w ogóle "ręcznie" zablokować - element strony, którego adblock nie rozpoznaje. Okienka, które się pojawiają to (które zauważyłem, nie korzystam z komputera na tyle często, żeby być pewnym, że to wszystko): rzekoma ankieta Firefoxa (adresu nie udało mi się znaleźć w historii) oraz strona binaryinstructor.com

 

Skoro w logach niczego nie ma to co w takim razie z nawracają infekcją, którą wykrywa MBAM i Adwcleaner?

Odnośnik do odpowiedzi

btsz

 

Okienka, które się pojawiają to (które zauważyłem, nie korzystam z komputera na tyle często, żeby być pewnym, że to wszystko): rzekoma ankieta Firefoxa (adresu nie udało mi się znaleźć w historii) oraz strona binaryinstructor.com

(...)

Ani reset Firefoxa, ani czyszczenie Adwcleanerem nie pomaga: co prawda, program coś znajduje i usuwa to, ale po restarcie problem wraca.

Co do raportu AdwCleaner tu podanego: on nic nie znajduje, on pokazuje który plik preferencji otwiera do skanu. Ta informacja będzie w każdym logu z czystym Firefoxem:

 

-\\ Mozilla Firefox v31.0 (x86 pl)

 

[ Plik : C:\Documents and Settings\Administrator\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\n9okrkj6.default\prefs.js ]

 

 

[ Plik : C:\Documents and Settings\Przeróbzłomu\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\jojpt5j8.default\prefs.js ]

 

 

[ Plik : C:\Documents and Settings\Właściciel\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\tkltmwln.default\prefs.js ]

 

 

[ Plik : C:\Documents and Settings\Właściciel\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\z1qfo558.default\prefs.js ]

 

Ale nasuwają się pytania:

 

- Logi są zrobione z poziomu konta "Właściciel", czyli przedstawiają tylko profil Firefox zlokalizowany na tym koncie. Wg AdwCleaner są conajmniej dwa inne konta Windows (Administrator i Przeróbzłomu), na każdym osobny profil Firefox. Na którym koncie występuje problem reklam?

 

- Dodatkowo, wspominasz o "resecie Firefoxa", przy czym dostarczone tu dane nie wyglądają jakby Firefox był resetowany, wystarczy spojrzeć na archaiczne rozszerzenie (nie działa z Firefox 5.x i nowszymi) datowane na rok 2009:

 

FF Extension: Google Toolbar for Firefox - C:\Documents and Settings\Właściciel\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\tkltmwln.default\Extensions\{3112ca9c-de6d-4884-a869-9855de68056c} [2009-11-26]

 

Reset Firefox powinien usunąć to, a reinstalacja rozszerzenia nie byłaby udana (brak zgodności). Ogólnie też zawartość profilu Firefox ma bardzo stare znaczniki czasowe. Tak więc: czy to na pewno logi po resecie Firefox?

 

 

suncez

 

Na komputerze znajomego widziałem w jaki sposób mogą być podstawiane strony w przeglądarkach - zmienione są właściwości skrótu uruchamiającego przeglądarkę, tzn. dodane adresy stron do otwarcia wraz z programem.

Jest podany log FRST Shortcut adresujący ten typ modyfikacji. Tu takowej brak.

 

 

 

.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...