Skocz do zawartości

Intenet zwolnił o 2/3


lech70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Od niedawna drastycznie zwolnil mi internet.Usluge mam w JMDI do tej pory wszystko bylo ok,czyli transfer pobiernia danych wynosil wlasnie te 36 mb/s i tak bylo ponad rok-teraz ok 12 i tak jest od paru dni.Uslugodawca twierdzi,ze u nich jest wszystko ok.Zmienilem serwery dns i tez to samo.Uzywam firefoxa i bywa,ze strony dosc dlugo sie laduja jak na ta szybkosc.Prosze o pomoc lub porade.Pozdrawiam. Dodam jeszcze,ze sterownik do karty sieciowej juz zmienilem i nie pokazuje juz bledu jak to zauwazylem ,ze byl wczesniej w OTL. I jeszcze jedna sprawa-probowalem juz 3-krotnie przeskanowac dysk C GMEREM,lecz za kazdym razem nie konczy skanowania i restartuje mi system?

OTL.Txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Log OTL niekompletny (brak Extras). Log FRST zrobiony z potwornie starej wersji, pozbawionej wielu skanów i poprawek:

 

Scan result of Farbar Recovery Scan Tool (FRST) (x86) Version: 31-10-2013 (ATTENTION: ====> FRST version is 101 days old and could be outdated)

 

Na dodatek niekompletny, brak pliku Addition. Proszę pobrać najnowszą wersję z przylejonego i zrobić porządne skany: KLIK.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Proszę nie duplikować tematów, to jest tu zabronione i niczego nie przyśpieszy (wręcz przeciwnie). Dubel leci do kosza. Log z FRST po raz kolejny niekompletny, brak pliku Addition. Temat również przenoszę do działu Sieci, gdyż nie ma tu podstaw do szukania infekcji. Są tylko drobne odpadki adware, ale to kompletnie bez związku z problemem. Ich czyszczenie + fragmentów odinstalowanych programów w spoilerze:

 

 

 

1. W Google Chrome odmontuj adware wprowadzone przez IOBit: Ustawienia > karta Rozszerzenia > odinstaluj Amazon Shopping Assistant by Spigot, Domain Error Assistant, Ebay Shopping Assistant by Spigot.

 

2. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.windowsxlive.net
SearchScopes: HKCU - DefaultScope {E6862C52-5312-4A02-8FFB-EA3E488CBA5E} URL = http://search.yahoo.com/search?fr=chr-greentree_ie&ei=utf-8&ilc=12&type=402027&p={searchTerms}
SearchScopes: HKCU - {E6862C52-5312-4A02-8FFB-EA3E488CBA5E} URL = http://search.yahoo.com/search?fr=chr-greentree_ie&ei=utf-8&ilc=12&type=402027&p={searchTerms}
FF user.js: detected! => C:\Documents and Settings\Miler\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\32i2h0di.default\user.js
FF Keyword.URL: hxxp://search.yahoo.com/search?fr=greentree_ff1&ei=utf-8&ilc=12&type=402027&p=
FF SearchPlugin: C:\Documents and Settings\Miler\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\32i2h0di.default\searchplugins\yahoo_ff.xml
CHR HKLM\...\Chrome\Extension: [hbcennhacfaagdopikcegfcobcadeocj] - C:\Program Files\Common Files\Spigot\GC\saebay_1.1.crx [2013-10-14]
CHR HKLM\...\Chrome\Extension: [icdlfehblmklkikfigmjhbmmpmkmpooj] - C:\Program Files\Common Files\Spigot\GC\ErrorAssistant_1.3.crx [2013-12-27]
CHR HKLM\...\Chrome\Extension: [pfndaklgolladniicklehhancnlgocpp] - C:\Program Files\Common Files\Spigot\GC\saamazon_1.0.crx [2012-11-22]
S4 AVGIDSAgent; "C:\Program Files\AVG\AVG2014\avgidsagent.exe" [X]
C:\KRECYCLE
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\AVG2014
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\CheckPoint
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Lavasoft
C:\Documents and Settings\Miler\Dane aplikacji\Lavasoft
C:\Documents and Settings\Miler\Dane aplikacji\LavasoftStatistics
C:\Documents and Settings\Miler\Dane aplikacji\newnext.me
C:\Documents and Settings\Miler\Ustawienia lokalne\Temp\*.exe
C:\Documents and Settings\Miler\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\genienext
C:\Documents and Settings\Miler\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\ESET
C:\Documents and Settings\LocalService\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\ESET
C:\Program Files\AVG
C:\Program Files\Common Files\Lavasoft
C:\Program Files\Common Files\Spigot
C:\Program Files\Mobogenie
C:\WINDOWS\system32\%InstallDir%speclean.exe

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Przedstaw wynikowy fixlog.txt.

 

 

 

 

 

Od niedawna drastycznie zwolnil mi internet.

Cóż, od razu zwracają tu uwagę programy zabezpieczące mocno ingerujące w sieć, które co dopiero (w styczniu) były instalowane w odstępie zaledwie paru dni (więc trudno zgadywać który jest bardziej podejrzany): 360 Internet Security, Online Armor 6.0. I jeśli ten 360 Internet Security ma czynny firewall, to grubo przesadziłeś (dwie zapory w tym samym czasie). Sprawdź ich testową deinstalację, ale nie wykonuj obu deinstalacji na raz, tylko sprawdzaj efekty przedzielając resetami systemu. Jeśli zmian nie będzie, dołącz raporty wymagane działem Sieci: KLIK. Częściowo już zrealizowane:

 

 

Moze niepotrzebnie dalem net-log ,bo widze duze zainteresowanie tym wlasnie logiem przez innych uzytkownikow?

Pobieranie nie ma żadnego znaczenia. Nikt tego nie wykorzysta. Temat omawiany na forum: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam.Sory za zdublowanie tematu,ale cholery dostaje z tym internetem.360 internet security to tak naprawde tylko sam antywirus-w nazwie tylko ma internet security.Daje loga z Firsta

Odinstalowalem 360 internet security-nie zauwazylem zadnych zmian jesli chodzi szybkosc internetu i otwieraniu stron internetowych.Po odinstalowaniu Online Armor lekka poprawa,ale prawie niezauwazalna.Teraz nie mam zadnej ochroby i nadal szybkosc oscyluje miedzy 14 a 17 mb/s.Porobie raporty z programow,ktore mi wskazales.  Wynik analizy   http://n3.netalyzr.icsi.berkeley.edu/summary/id=36ea240d-4401-943e77e9-86d9-42a4-bd2a

Fixlog.txt

net-log.txt

FSS.txt

Odnośnik do komentarza

Uruchom Wiersz poleceń i wpisz: netsh winsock reset  i klik enter. Reset komputera.

 

Uruchom Wiersz poleceń i wpisz: netsh interface ip delete arpcache  i klik enter - czyszczenie ARP

 

Uruchom Wiersz poleceń i wpisz: ipconfig /flushdns   i klik enter - czyszczenie DNS

 

Wykonaj reset protokołu TCP/IP: http://support.microsoft.com/kb/299357/pl

Witam ponownie. Zrobilem wszystko jak nalezy,lecz nadal strony dosc dlugo sie laduja.Wylaczylem dodatki w Firefox i tez to samo.Na UPC speedtest pokazuje ,ze mam 38mb/s a na Ookla spedtest 14mb/s.Pewnie sprawdzanie na tych portalach to jedna wielka komedia,ale widze jak dziala internet i nie jest dobrze-tak jak byc powinno.Wczesniej bylo duzo lepiej.Nie wiem,czy prawidlowo wykonalem reset TCP/IP,ale jestem zalogowany jako administrator,wiec powinno zadzialac?

Odnośnik do komentarza

Przydał by się log z Addition. Zanim uruchomisz FRST zaznacz Addition i tym sposobem powstaną 2 logi. Załącz też nowe logi z OTL ( oba )

 

W logu widoczny jest min. taki błąd:

[ Application Events ]
Error - 2014-01-22 13:08:47 | Computer Name = MILER-E82AD2386 | Source = MsiInstaller | ID = 10005
Description = SA_Error1709: StandardAction(0xC00706AD): Produkt: AVG 2014 — Błąd
27054. CA_Error27054: SetupAction(0xE0010032): Instalacja nie powiodła się.

Możliwe że AVG 2014 zostawił coś po sobie, co może spowalniać internet. Pobierz AVG remover http://www.avg.com/pl-pl/utilities i przeczyść nim komputer ( w trybie awaryjnym też )

Odnośnik do komentarza

Przydał by się log z Addition. Zanim uruchomisz FRST zaznacz Addition i tym sposobem powstaną 2 logi. Załącz też nowe logi z OTL ( oba )

 

W logu widoczny jest min. taki błąd:

[ Application Events ]

Error - 2014-01-22 13:08:47 | Computer Name = MILER-E82AD2386 | Source = MsiInstaller | ID = 10005

Description = SA_Error1709: StandardAction(0xC00706AD): Produkt: AVG 2014 — Błąd

27054. CA_Error27054: SetupAction(0xE0010032): Instalacja nie powiodła się.

Możliwe że AVG 2014 zostawił coś po sobie, co może spowalniać internet. Pobierz AVG remover http://www.avg.com/pl-pl/utilities i przeczyść nim komputer ( w trybie awaryjnym też )

Prosze oto obydwa logi.Dodam jeszcze,ze musialem naprawiac system po uzyciu ADVcleaner.Dziwna sprawa,bo nigdy mi nie zaszkodzil a teraz znalazl cos w rejestrze i to wyrzucil,przez co system nie chcial "wstac"

OTL.Txt

Extras.Txt

FRST.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza

Po skanie GMER zobacz czy masz:

https://www.fixitpc.pl/topic/60-diagnostyka-infekcje-typu-rootkit/

 

Antyvira i firewall odinstalowywałeś poprzez Panel sterowania - Zainstalowane programy czy Revo ?

 

Używasz VPN lub proxy ? Widoczne są takie błędy:

rror: (02/18/2014 08:37:06 PM) (Source: Dhcp) (User: )
Description: Adres IP połączenia 192.168.0.136 dla karty sieciowej o adresie 0013D4DE488C został
zabroniony przez serwer DHCP 192.168.1.100 (Serwer DHCP wysłał komunikat DHCPNACK).

Error: (02/18/2014 08:45:46 PM) (Source: Dhcp) (User: )
Description: Adres IP połączenia 93.174.25.99 dla karty sieciowej o adresie 0013D4DE488C został
zabroniony przez serwer DHCP 192.168.1.100 (Serwer DHCP wysłał komunikat DHCPNACK).

Ustaw w karcie sieciowej statyczny adres.

 

Jest jeszcze problem z Dostawcą czasu NtpClient:

Error: (02/18/2014 08:30:37 PM) (Source: W32Time) (User: )
Description: Dostawca czasu NtpClient jest skonfigurowany, tak aby pobierać czas z jednego lub kilku
źródeł czasu, jednak żadne ze źródeł jest obecnie niedostępne.
Przez 14 min nie nastąpi próba kontaktu ze źródłem.
NtpClient nie ma źródła dokładnego czasu.

Zobacz tu:http://support.microsoft.com/kb/314054/pl

Odnośnik do komentarza

Po skanie GMER zobacz czy masz:

https://www.fixitpc.pl/topic/60-diagnostyka-infekcje-typu-rootkit/

 

Antyvira i firewall odinstalowywałeś poprzez Panel sterowania - Zainstalowane programy czy Revo ?

 

Używasz VPN lub proxy ? Widoczne są takie błędy:

rror: (02/18/2014 08:37:06 PM) (Source: Dhcp) (User: )

Description: Adres IP połączenia 192.168.0.136 dla karty sieciowej o adresie 0013D4DE488C został

zabroniony przez serwer DHCP 192.168.1.100 (Serwer DHCP wysłał komunikat DHCPNACK).

 

Error: (02/18/2014 08:45:46 PM) (Source: Dhcp) (User: )

Description: Adres IP połączenia 93.174.25.99 dla karty sieciowej o adresie 0013D4DE488C został

zabroniony przez serwer DHCP 192.168.1.100 (Serwer DHCP wysłał komunikat DHCPNACK).

Ustaw w karcie sieciowej statyczny adres.

 

Jest jeszcze problem z Dostawcą czasu NtpClient:

Error: (02/18/2014 08:30:37 PM) (Source: W32Time) (User: )

Description: Dostawca czasu NtpClient jest skonfigurowany, tak aby pobierać czas z jednego lub kilku

źródeł czasu, jednak żadne ze źródeł jest obecnie niedostępne.

Przez 14 min nie nastąpi próba kontaktu ze źródłem.

NtpClient nie ma źródła dokładnego czasu.

Zobacz tu:http://support.microsoft.com/kb/314054/pl

Czesc.Gmerem probowalem juz pare razy za kazdym razem restartuje mi system.Do odinstalowania uzywam Totak Uninstall,ale wtedy uzylem panelu sterowania.Z tego co wiem adres IP mam statyczny,bo o to chodzi?Uzywam proxy

Odnośnik do komentarza

GMER - zobacz skutki uboczne ( transfer dysku z DMA do PIO )

 

 

adres IP mam statyczny

Tak o to. Dziwne bo błędy dotyczą DHCP. Możliwe że proxy takich rozrywek dostarcza. Wyłącz je i zobacz jak działa internet.

 

Kojarzysz co instalowałeś przed wystąpieniem problemu ?

 

Masz zainstalowany Driver Booster (Version: 1.2 - IObit) - marka producenta nie należy do najlepszych. Rekomendowałbym odinstalowanie poprzez Panel sterowania - Zainstalowane programy.

 

Otwórz notatnik i wklej:

Task: C:\WINDOWS\Tasks\NUAutoUpdate.job => C:\Program Files\Norton Utilities 16\SULauncher.exe
Task: C:\WINDOWS\Tasks\JetCleanLoginCheckUpdate.job => E:\INSTALATORY\JetClean\AutoUpdate.exe
AlternateDataStreams: C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\TEMP:07BF512B
AlternateDataStreams: C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\TEMP:792D4CF1
BHO: No Name - {2A646672-9C3A-4C28-9A7A-1FB0F63F28B6} - No File
BHO: No Name - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - No File
BHO: No Name - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - No File
Toolbar: HKLM - No Name - {C70E30C7-140A-4166-A2E8-43557E62B41A} - No File
Toolbar: HKCU - No Name - {C70E30C7-140A-4166-A2E8-43557E62B41A} - No File

CMD: sc config Eventlog start= disabled

CMD: netsh winsock reset

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Reset komputera. Reset będzie trochę dłuższy.

 

Otwórz notatnik i wklej:

C:\WINDOWS\system32\config\Kingsoft.evt
CMD: sc config Eventlog start= auto

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Reset komputera.

 

Google Chrome: zresetuj  wtyczeki. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie włącz.

 

Pobierz: TFC Temp File Cleaner by Oldtimerhttp://www.fixitpc.p...lizujące-temat/ Naciśnij "start" i rozpocznie się usuwanie plików tymczasowych.

 

Masz zainstalowanych dużo różnych kodeków. Instalowałeś jakieś przed problemem ?

 

Wykonaj reset Namespace do ustawień domyślnych.

W tym temacie: https://www.fixitpc.pl/topic/8870-naprawa-reset-katalogu-sieciowego-winsock/ w rozdziale Korekta części NameSpace pod czarnym oknem jest tabelka. W niej są trzy pliki tekstowe, pobierz ten do systemu XP i postępuj według instrukcji w tabelce. Nic więcej nie

wykonuj.

Odnośnik do komentarza

GMER - zobacz skutki uboczne ( transfer dysku z DMA do PIO )

 

Tak o to. Dziwne bo błędy dotyczą DHCP. Możliwe że proxy takich rozrywek dostarcza. Wyłącz je i zobacz jak działa internet.

 

Kojarzysz co instalowałeś przed wystąpieniem problemu ?

 

Masz zainstalowany Driver Booster (Version: 1.2 - IObit) - marka producenta nie należy do najlepszych. Rekomendowałbym odinstalowanie poprzez Panel sterowania - Zainstalowane programy.

 

Otwórz notatnik i wklej:

Task: C:\WINDOWS\Tasks\NUAutoUpdate.job => C:\Program Files\Norton Utilities 16\SULauncher.exe

Task: C:\WINDOWS\Tasks\JetCleanLoginCheckUpdate.job => E:\INSTALATORY\JetClean\AutoUpdate.exe

AlternateDataStreams: C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\TEMP:07BF512B

AlternateDataStreams: C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\TEMP:792D4CF1

BHO: No Name - {2A646672-9C3A-4C28-9A7A-1FB0F63F28B6} - No File

BHO: No Name - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - No File

BHO: No Name - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - No File

Toolbar: HKLM - No Name - {C70E30C7-140A-4166-A2E8-43557E62B41A} - No File

Toolbar: HKCU - No Name - {C70E30C7-140A-4166-A2E8-43557E62B41A} - No File

CMD: sc config Eventlog start= disabled

CMD: netsh winsock reset

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Reset komputera. Reset będzie trochę dłuższy.

 

Otwórz notatnik i wklej:

C:\WINDOWS\system32\config\Kingsoft.evt

CMD: sc config Eventlog start= auto

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Reset komputera.

 

Google Chrome: zresetuj  wtyczeki. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie włącz.

 

Pobierz: TFC Temp File Cleaner by Oldtimerhttp://www.fixitpc.p...lizujące-temat/ Naciśnij "start" i rozpocznie się usuwanie plików tymczasowych.

 

Masz zainstalowanych dużo różnych kodeków. Instalowałeś jakieś przed problemem ?

 

Wykonaj reset Namespace do ustawień domyślnych.

W tym temacie: https://www.fixitpc.pl/topic/8870-naprawa-reset-katalogu-sieciowego-winsock/ w rozdziale Korekta części NameSpace pod czarnym oknem jest tabelka. W niej są trzy pliki tekstowe, pobierz ten do systemu XP i postępuj według instrukcji w tabelce. Nic więcej nie

wykonuj.

Proxy mam wylaczyc w szablonach administracyjnych-internet explorer?Wroce z pracy to porobie wszystko.Pozdrawiam Porobilem oprocz NameSpace dlatego,ze nie jestem pewny co do tego proxy?W polaczeniach sieciowych wszystko mam na wykrywanie automatyczne ustawione przez dostawce internetu.Nie chce przez swoja niewiedze czegos popsuc.Prosze powiedz co z tym proxy?

Odnośnik do komentarza

Zrobilem Namespace-jest troche lepiej,ale nadal wiekszosc stron laduje sie ok 10-15 s.Nie wspomne np.o wp czy onecie :) tutaj to musze czekac i 20 s

 

W trybie awaryjnym strony wczytują się tak samo wolno? Czy jest różnica? Sprawdź to. Nie ma co na oślep dłubać w systemie - jak to wcale nie musi być system. Jak masz połączony komputer do internetu? Masz router albo podłączone inne urządzenia? Czy na nich chodzi inaczej-lepiej?

Odnośnik do komentarza

W trybie awaryjnym strony wczytują się tak samo wolno? Czy jest różnica? Sprawdź to. Nie ma co na oślep dłubać w systemie - jak to wcale nie musi być system. Jak masz połączony komputer do internetu? Masz router albo podłączone inne urządzenia? Czy na nich chodzi inaczej-lepiej?

W trybie awaryjnym jest troche lepiej,ale tylko troche,bo nadal pokazuje biala strone-jaduje,laduje i dopiero sie otwiera nadal jadujac dana strone.Strony z duza iloscia zdjec,filmow to jakas porazka.Router nie mam w mieszkaniu,jest gdzies w pomieszczeniu na klatce schodowej polaczenie bezposrednie kablem

Odnośnik do komentarza

W trybie awaryjnym jest troche lepiej,ale tylko troche,bo nadal pokazuje biala strone-jaduje,laduje i dopiero sie otwiera nadal jadujac dana strone.Strony z duza iloscia zdjec,filmow to jakas porazka.Router nie mam w mieszkaniu,jest gdzies w pomieszczeniu na klatce schodowej polaczenie bezposrednie kablem

Nie odpowiedziałeś za pomocą czego się łączysz. To karta bezprzewodowa zewn. czy wewn? Jaki chipset?

 

Pytam, bo jeszcze w miarę szybkim sposobem zeby ocenić czy wina leży po stronie systemu jest pobranie jakiegos linuksa, ew. windowsa  PE. Najwygodniej będzie chyba Ubuntu zastosować, bo ma stery zaimplementowane w jądro do większości urządzen bezprzewodowych. Spróbuj, wcale bym się nie zdziwił jakby i tam było tak samo.

 

 

to jest stale lacze szerokopasmowe

Dobrze wiedzieć, tylko, że dalej mi nie odpowiedziałaś na pytanie, które padło dwa razy. Proszę mi wybaczyć brak cierpliwości, to nie jest moja najmocniejsza strona, ale opisz łopatologicznie jak wygląda Twój dostęp do internetu, czyli - gdzie i jaki kabel masz podłączony do kompa czy urządzenia.

Dalej zachęcam Cię do spróbowania jakieś płyty live Ubuntu. Jeśli masz pytania, wątpliwości jak się do tego zabrać, to pytaj. Chodzi o to, że oszczędzi to czasu na ślepe próby. Warto taki test przeprowadzić, a dodam, że były już takie tematy, które liczyły kilkadziesiąt postów, z których nic nie wynikło. 

Edytowane przez Groszexxx
Odnośnik do komentarza

Nie odpowiedziałeś za pomocą czego się łączysz. To karta bezprzewodowa zewn. czy wewn? Jaki chipset?

 

Pytam, bo jeszcze w miarę szybkim sposobem zeby ocenić czy wina leży po stronie systemu jest pobranie jakiegos linuksa, ew. windowsa  PE. Najwygodniej będzie chyba Ubuntu zastosować, bo ma stery zaimplementowane w jądro do większości urządzen bezprzewodowych. Spróbuj, wcale bym się nie zdziwił jakby i tam było tak samo.

to jest stale lacze szerokopasmowe

Odnośnik do komentarza

Nie odpowiedziałeś za pomocą czego się łączysz. To karta bezprzewodowa zewn. czy wewn? Jaki chipset?

 

Pytam, bo jeszcze w miarę szybkim sposobem zeby ocenić czy wina leży po stronie systemu jest pobranie jakiegos linuksa, ew. windowsa  PE. Najwygodniej będzie chyba Ubuntu zastosować, bo ma stery zaimplementowane w jądro do większości urządzen bezprzewodowych. Spróbuj, wcale bym się nie zdziwił jakby i tam było tak samo.

 

Dobrze wiedzieć, tylko, że dalej mi nie odpowiedziałaś na pytanie, które padło dwa razy. Proszę mi wybaczyć brak cierpliwości, to nie jest moja najmocniejsza strona, ale opisz łopatologicznie jak wygląda Twój dostęp do internetu, czyli - gdzie i jaki kabel masz podłączony do kompa czy urządzenia.

Dalej zachęcam Cię do spróbowania jakieś płyty live Ubuntu. Jeśli masz pytania, wątpliwości jak się do tego zabrać, to pytaj. Chodzi o to, że oszczędzi to czasu na ślepe próby. Warto taki test przeprowadzić, a dodam, że były już takie tematy, które liczyły kilkadziesiąt postów, z których nic nie wynikło. 

Płyta głowna: ASUS k8v-x se

Procesor Amd sempron nie 1600 tylko 2600+ 1,6 MHz Z internetem lacze sie kablem bezposrednio podlaczonym do komputera sracjonarnego.Okablowanie bylo juz jak kupilem mieszkanie.Moglbym sprobowac z Ubunty-gdzies nawet mam plytke z tym systemem a co najwazniejsze nie trzeba go bylo instalowac,ale to bardzo stara wersja.Chetnie bym poznal mozliwosci nowszego Ubuntu,ale tak naprawde nie chce rezygnowac calkowicie z XP.

Odnośnik do komentarza

Płyta głowna: ASUS k8v-x se

Procesor Amd sempron nie 1600 tylko 2600+ 1,6 MHz Z internetem lacze sie kablem bezposrednio podlaczonym do komputera sracjonarnego.Okablowanie bylo juz jak kupilem mieszkanie.Moglbym sprobowac z Ubunty-gdzies nawet mam plytke z tym systemem a co najwazniejsze nie trzeba go bylo instalowac,ale to bardzo stara wersja.Chetnie bym poznal mozliwosci nowszego Ubuntu,ale tak naprawde nie chce rezygnowac calkowicie z XP.

Ubuntu mozna uruchomic w trybie live. Nie instalujesz go. To tylko na czas testu. Pobierz najnowsza wersje z internetu i nagraj na plyte. Jesli nie masz plytek - zostaje pendrive. Najwygodniej uzyc UltraIso. Wczytac obraz, potem zakladka bootowanie > zapisz obraz dysku> wybrac pena i ok. 

Potem sie z niego bootujesz - wybierasz opcje live - i sie uruchamia ubuntu. Sprawdz jak tam bedzie chodzic internet. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...