Skocz do zawartości

Intenet zwolnił o 2/3


lech70

Rekomendowane odpowiedzi

Ubuntu mozna uruchomic w trybie live. Nie instalujesz go. To tylko na czas testu. Pobierz najnowsza wersje z internetu i nagraj na plyte. Jesli nie masz plytek - zostaje pendrive. Najwygodniej uzyc UltraIso. Wczytac obraz, potem zakladka bootowanie > zapisz obraz dysku> wybrac pena i ok. 

Potem sie z niego bootujesz - wybierasz opcje live - i sie uruchamia ubuntu. Sprawdz jak tam bedzie chodzic internet. 

wgralem Ubuntu 12 na pena-niby wszystko ok,ale nie zaladowal sie do konca i skonczylo sie na czarnym ekranie a na nim:Start booting from usb devices....i dalej nic.Znalazlem plytke z Ubuntu 10.04 i ten system mi ruszyl,ale z plytki.Jnternet smiga w nim jak glupi :) Strony otwieraja sie momentalnie-tak samo wczytuja.Czyli problem lezy raczej po stronie przegladarki w XP ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Masz płytę instalacyjną z systemem XP ? Jak tak to możesz wykonać spr. i naprawę plików systemowych. Wiersz poleceń i wpisz: sfc /scannow

 

Zastanawiam się jeszcze nad Java i Flash. Odinstaluj testowo - poprzez Panel sterowania. Reset komputera. Użyj TFC do przeczyszczenia kompa. Zobacz jak działa bez tego.

 

Użyj jeszcze tego:

Pobierz Eusing Free Registry Cleaner 3.3.1: http://www.eusing.co...try_cleaner.htm Uruchom kliknij "Skip" w zakładce "language" zmień na Polski i kliknij skan. Po skanie Napraw.

 

Po tym wszystkim zainstaluj Java i Flash. Będziemy sobie łamać głowę dalej.

 

Spr. prędkości internetu: http://www.speedtest.net/pl/

Odnośnik do komentarza

Powiedz mi - w jaki sposób zmieniałeś DNSy? Wprowadzałeś je ręcznie we właściwościach protokołu TCP\IP v4? 

W poście, w którym umieściłeś ostatnie logi, a więc w dziesiątym - jest napisane, że DNSy sa przydzielone automatycznie. Zatem kiedy je modyfikowałeś?

 

Uruchom CMD i wpisz tam ipconfig\all, zlokalizuj swój interfejs sieciowy za pomoca ktorego sie laczysz - i wrzuc tu screena. Interesuje mnie czy masz wlaczone DHCP, a na pewno masz oraz Twój adres ip i czy ma cos wspolnego z bledami w dzienniku zdarzeń.

Co do problemu: przywróc przeglądarkę do ustawień domyślnych. Jeżeli masz jakieś ważne rzeczy w niej - zrób najpierw backup. Jak już to zrobisz, to znowu odpal tryb awaryjny z obsługą sieci i zobacz jak będzie chodzić.

I ostatni test (tez najlepiej w awaryjnym) - spinguj onet w cmd, czyli ping onet.pl -n 80

Zrób screena zeby obejmowal wszystkie żadania.

 

I jeszcze jedna rzecz mnie niepokoi, nie żeby to w tym przypadku miało znaczenie, ale.... Twoje sterowniki do karty sieciowej są z 2001 i 2004 roku. Jaki masz chipset karty sieciowej? Też o to pytałem i nie raczyłeś odpowiedzieć. Upraszczając pytanie - jaka to płyta główna?

Odnośnik do komentarza

Powiedz mi - w jaki sposób zmieniałeś DNSy? Wprowadzałeś je ręcznie we właściwościach protokołu TCP\IP v4? 

W poście, w którym umieściłeś ostatnie logi, a więc w dziesiątym - jest napisane, że DNSy sa przydzielone automatycznie. Zatem kiedy je modyfikowałeś?

 

Uruchom CMD i wpisz tam ipconfig\all, zlokalizuj swój interfejs sieciowy za pomoca ktorego sie laczysz - i wrzuc tu screena. Interesuje mnie czy masz wlaczone DHCP, a na pewno masz oraz Twój adres ip i czy ma cos wspolnego z bledami w dzienniku zdarzeń.

Co do problemu: przywróc przeglądarkę do ustawień domyślnych. Jeżeli masz jakieś ważne rzeczy w niej - zrób najpierw backup. Jak już to zrobisz, to znowu odpal tryb awaryjny z obsługą sieci i zobacz jak będzie chodzić.

I ostatni test (tez najlepiej w awaryjnym) - spinguj onet w cmd, czyli ping onet.pl -n 80

Zrób screena zeby obejmowal wszystkie żadania.

 

I jeszcze jedna rzecz mnie niepokoi, nie żeby to w tym przypadku miało znaczenie, ale.... Twoje sterowniki do karty sieciowej są z 2001 i 2004 roku. Jaki masz chipset karty sieciowej? Też o to pytałem i nie raczyłeś odpowiedzieć. Upraszczając pytanie - jaka to płyta główna?

DNS zmienialem recznie juz po wystapieniu problemow.Sterownik do karty obecnie mam z 2004 r.Plyta glowna to : Asus k8-x-se.Uruchomilem przegladarke w trybie awaryjnym i bylo lepiej.Odinstalowalem do tego flasha i jave. Sprobuje dac screny,ale nie wiem,czy da rade,bo robilem je ashampoo magicall snap?

Odnośnik do komentarza

Masz płytę instalacyjną z systemem XP ? Jak tak to możesz wykonać spr. i naprawę plików systemowych. Wiersz poleceń i wpisz: sfc /scannow

 

Zastanawiam się jeszcze nad Java i Flash. Odinstaluj testowo - poprzez Panel sterowania. Reset komputera. Użyj TFC do przeczyszczenia kompa. Zobacz jak działa bez tego.

 

Użyj jeszcze tego:

Pobierz Eusing Free Registry Cleaner 3.3.1: http://www.eusing.co...try_cleaner.htm Uruchom kliknij "Skip" w zakładce "language" zmień na Polski i kliknij skan. Po skanie Napraw.

 

Po tym wszystkim zainstaluj Java i Flash. Będziemy sobie łamać głowę dalej.

 

Spr. prędkości internetu: http://www.speedtest.net/pl/

Naprawe plikow systemowych juz zrobilem wczesniej.Odinstalowalem jave i flasha,"liska"przywrocilem do ustawien domyslnych i na razie jest ok.Ze chwile zainstaluje ponownie jave i flasha.Przywrocilem profil "liska",zainstalowalem jave i flasha i ponownie "lisek"przycina sie podczas ladowania stron.Musze Ci sie do czegos przyznac-wczoraj zainstalowalem obok XP Ubuntu 10.04.Dziwne,bo tam "lisek" chodzi jak "burza".Internet szybko tam chodzi,strony wczytuja sie momentalnie.Nie chce rezygnowac z XP,bo pasuje mi ten system.

Odnośnik do komentarza

Pisz w jednym poście. 

 

http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&p=1&s=20&m=K8V-X+SE&os=&hashedid=lzDXlbBVHkdckHVr

 

Tu masz nowsze stery do swojej plyty glownej, ale mowia, ze lepsze jest wrogiem dobrego. Ja bym zalecał uaktualnic jednak stery.

 

I jak edytujesz tresc swojego postu co znaczaco zmienia postac rzeczy to uzywaj opcji edytuj. Pisales, ze chodzi już okej i wszystko wrocilo do normy.

Edytowane przez Groszexxx
Odnośnik do komentarza

 

Odinstalowalem jave i flasha,"liska"przywrocilem do ustawien domyslnych i na razie jest ok

1. Czyli wykonałeś reset FF w ten sposób: "Firefox"-->"Pomoc"-->"Informacje dla pomocy technicznej'-->"Resetuj program Firefox"

2. Internet Explorer jak tu wygląda sytuacja. Przycina sie czy nie ?

 

 

Przywrocilem profil "liska",zainstalowalem jave i flasha i ponownie "lisek"przycina sie podczas ladowania stron

3. To mamy trzy możliwości:

 a) Wywalasz Firefoxa, czyścisz pozostałości po nim. Nie tworzysz żadnych backapów profili czy czegokolwiek z FF - będziesz musiał wszystko skonfigurować ręcznie. Po resecie i czyszczeniu instalujesz od nowa FF. Jak jest ok. to nic więcej nie robisz.

 z ( tu miało być "b" ale jakaś uśmiechnięta morda wyskakuje ) Wykonujesz deinstalację Java i po resecie poprawiasz tym narzędziem JavaRa: http://singularlabs.com/software/javara/ Sprawdzasz jak teraz działa - przycina czy nie i dopiero teraz instalujesz ponownie Java.

 c) Wykonujesz deinstalację Flash Player - reset i patrzysz jak to wszystko działa. Instalujesz FP na nowo.

 

Opisz co wykonywałeś i jakie były efekty.

Odnośnik do komentarza

1. Czyli wykonałeś reset FF w ten sposób: "Firefox"-->"Pomoc"-->"Informacje dla pomocy technicznej'-->"Resetuj program Firefox"

2. Internet Explorer jak tu wygląda sytuacja. Przycina sie czy nie ?

 

3. To mamy trzy możliwości:

 a) Wywalasz Firefoxa, czyścisz pozostałości po nim. Nie tworzysz żadnych backapów profili czy czegokolwiek z FF - będziesz musiał wszystko skonfigurować ręcznie. Po resecie i czyszczeniu instalujesz od nowa FF. Jak jest ok. to nic więcej nie robisz.

 z ( tu miało być "b" ale jakaś uśmiechnięta morda wyskakuje ) Wykonujesz deinstalację Java i po resecie poprawiasz tym narzędziem JavaRa: http://singularlabs.com/software/javara/ Sprawdzasz jak teraz działa - przycina czy nie i dopiero teraz instalujesz ponownie Java.

 c) Wykonujesz deinstalację Flash Player - reset i patrzysz jak to wszystko działa. Instalujesz FP na nowo.

 

Opisz co wykonywałeś i jakie były efekty.

Masz cierpliwosc do mnie :) dzieki, Wywalilem FF,cale srodowisko Javy i FP i jest ok.Przypomnialem sobie co instalowalem wczesniej :) ABYLON CRYPTDRIVE,nie wiem,czy to mialo cos wspolnego z problemem,ale wolalem napisac o tym.Teraz zainstaluje Jave i FP zobaczymy co sie bedzie dzialo? Zainstalowalem ponownie Jave i FP.....jest troche lepiej,ale duze strony typu"exsite.pl",wp.pl i podobne, dosc dlugo FF wyszukuje.FF w Ubuntu chodzi idealnie-naprawde szybko.Zainstalowalem go na wypadek awarii XP :).Wlasnie pouzywalem troche FF i stwierdzilem,ze im dluzej-tym gorzej.Nie mowie juz o wejsciu na poczte wp czy onet?! Laduje,laduje i laduje.Sory,ze zawracam Ci glowe i wiem,ze mam slaby sprzet,ale nie powinno tak sie dziac?Zauwazylem male "zwiechy"podczas otwierania duzych folderow...Moze cos z pamiecia mam nie tak?Ale z drugiej strony pamiec nie ma nic wspolnego z szybkoscia ladowania sie stron..

Odnośnik do komentarza

Jeżeli dobrze zrozumiałem: FF bez Javy działa dobrze, z Javą już nie. Nie napisałeś jak działa Internet Explorer i Google Chrome - masz je zainstalowane.

 

Data oryginalnej instalacji: 2014-01-07, 19:15:56

Czy od chwili instalacji były problemy z FF ?

 

Zmień testowo DNS na 8.8.8.8 i 8.8.4.4  Wyłącz IPv6. W IPv4 - Metryka interfejsu - ustaw na automatyczne.  Zobacz czy są tam filtry od innych programów AV niż masz zainstalowane. Zastosuj się do tego tematu:http://support.microsoft.com/kb/315539/pl i w Menadżerze urządzeń Pokaż ukryte urządzenia w zakładce Plug&Play zobacz czy są poszarzone jakieś sterowniki. Zamieść zrzut ekranu z tymi sterami.

 

Wykonaj spr. dysku twardego programami CrystalDiscInfo i HDWInfo32 https://www.fixitpc.pl/topic/155-zak%C5%82adanie-tematu-jakie-informacje-podawa%C4%87/ i zamieść rezultaty na forum.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli dobrze zrozumiałem: FF bez Javy działa dobrze, z Javą już nie. Nie napisałeś jak działa Internet Explorer i Google Chrome - masz je zainstalowane.

 

Data oryginalnej instalacji: 2014-01-07, 19:15:56

Czy od chwili instalacji były problemy z FF ?

 

Zmień testowo DNS na 8.8.8.8 i 8.8.4.4  Wyłącz IPv6. W IPv4 - Metryka interfejsu - ustaw na automatyczne.  Zobacz czy są tam filtry od innych programów AV niż masz zainstalowane. Zastosuj się do tego tematu:http://support.microsoft.com/kb/315539/pl i w Menadżerze urządzeń Pokaż ukryte urządzenia w zakładce Plug&Play zobacz czy są poszarzone jakieś sterowniki. Zamieść zrzut ekranu z tymi sterami.

 

Wykonaj spr. dysku twardego programami CrystalDiscInfo i HDWInfo32 https://www.fixitpc.pl/topic/155-zak%C5%82adanie-tematu-jakie-informacje-podawa%C4%87/ i zamieść rezultaty na forum.

Internet Explorer dziala podobnie jak FF,natomiast Google Chrome otwiera sie,lecz nic w nim nie dziala-w ustawienia nawet wejsc nie moge.Robilem reinstalacje,ale i to nie pomoglo.To samo jest z Opera-nawet sie nie otwiera,ale mniejsza o to-z tych przegladarek nie korzystam.Porobie jutro co napisales.Problemow z FF wiekszych nie bylo,oprocz wczytywania duzych stron.Powiedz mi gdzie mam wylaczyc IPv6 i jak wejsc w IPv4?Sory za to pytanie-znajde w sieci :) Czesc.Witam ponownie.Poczytalem troche o tym IPv6 i IPv4-takich protokolow nie mam w polaczeniach sieciowych?Wiem,ze IPv6 wylacza sie z poziomu wiersza polecen,ale przywrocenie moze okazac sie troche klopotliwe?Chyba,ze po zmianie DNS to sie pokaze?Przesylam na razie zrzuty ekranu

post-11864-0-07812500-1393262825_thumb.png

post-11864-0-64062500-1393262835_thumb.png

post-11864-0-45312500-1393262844_thumb.png

post-11864-0-18750000-1393262858_thumb.png

post-11864-0-59375000-1393262881_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Kojarzysz gdzie wchodzisz aby zmienić DNS - to IPv4, jak obok nie ma niczego podpisanego IPv6 to nie masz tego zainstalowanego.

 

Dysk jest ok. Powoli wyczerpuję pomysły co może być przyczyną tej usterki. System stawiałeś na początku tego roku i tu pytanie: czy od kiedy zainstalowałeś system były problemy z przeglądarkami? Czy problemy pojawiły się po aktualizacji Javy do wersji 51. Jest jescze jedna możliwość TuneUp mógł usunąć za dużo, jak masz możliwość przywrócenia tego co usunął to zrób to. Czy używałeś jeszcze jakichś innych czyścicieli ( oprócz tego który podałem )

 

Instalowałeś system po formacie patrycji ( jeżeli tak to czym ? ) tj. np.dysk C, czy całego dysku fizycznego?

 

Pytanie najważniejsze: jakie antyvirusy i firewalle instalowałeś? Widoczne są sterowniki od AV Panda. Z tej strony http://www.pandasecurity.com/uk/homeusers/support/card?id=55509pobierz UNINSTALLER.EXE - kliknij na nim 2 razy, potwierdź YES. Reset komputera.

Odnośnik do komentarza

Kojarzysz gdzie wchodzisz aby zmienić DNS - to IPv4, jak obok nie ma niczego podpisanego IPv6 to nie masz tego zainstalowanego.

 

Dysk jest ok. Powoli wyczerpuję pomysły co może być przyczyną tej usterki. System stawiałeś na początku tego roku i tu pytanie: czy od kiedy zainstalowałeś system były problemy z przeglądarkami? Czy problemy pojawiły się po aktualizacji Javy do wersji 51. Jest jescze jedna możliwość TuneUp mógł usunąć za dużo, jak masz możliwość przywrócenia tego co usunął to zrób to. Czy używałeś jeszcze jakichś innych czyścicieli ( oprócz tego który podałem )

 

Instalowałeś system po formacie patrycji ( jeżeli tak to czym ? ) tj. np.dysk C, czy całego dysku fizycznego?

 

Pytanie najważniejsze: jakie antyvirusy i firewalle instalowałeś? Widoczne są sterowniki od AV Panda. Z tej strony http://www.pandasecurity.com/uk/homeusers/support/card?id=55509pobierz UNINSTALLER.EXE - kliknij na nim 2 razy, potwierdź YES. Reset komputera.

W zasadzie krotko po tym jak zainstalowalem system zaczely sie problemy.Formatowalem sam dysk C z poziomu instalatora systemu.W zasadzie nie czyszcze systemu TuneUp.Aktualizacja javy?Mozliww-nie pamietam?Pande mam nadal wczesniej mialem 360 internet security.Po zainstalowaniu FF od podstaw zauwazylem poprawe-jeszcze troche muli,ale jest lepiej.Dzieki serdeczne za pomoc.Pozdrawiam  Jeszcze jedno mnie zastanawia?Podczas uruchomienia FF bez otwartych stron zajmuje ok 300 mb pamieci-kiedy otworze z 2 strony FF pozera jakies 400 mb pamieci?Moze tutaj lezy problem?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...