Skocz do zawartości

Zrywanie połączenia z Internetem


Asia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z internetem. Wygląda to tak: nie ładują się do końca strony, trzeba kilka razy odświeżać żeby zaskoczyło, jak otwieram jakieś strony w nowym oknie to w pasku pojawia się adres i nie ładuje albo jest zakładka nazywa się "(bez nazwy)" i bez adresu (firefox). W innych przeglądarkach wywala standardowe błędy: Nie można się połączyć ze stroną i trzeba odświeżyć kilka razy aż załapie. Firefox był usuwany kilkakrotnie z całymi profilami wersja 3,6 i 4 to samo. Podczas odbierania poczty outlook jest problem z łączeniem z wszystkimi serwerami poczty po każdym pobieraniu poczty jedne działają inne nie za każdym razem się to zmienia. Są chwile że wszystko działa okej. Mój brat ma internet na laptopie połączony przez wifi i wszystko u niego działa. Połączenie całkowicie z internetem nie jest zrywane bo na routerze cały czas pokazuje że działa. Jakieś takie chwilowe zawiechy połączenia - nie wiem co to jest.

 

Zaraz dam edita i podeśle 2 log tylko wyśle te wiadomość bo co robię skan gmerem to zawiesza mi się komputer jak coś robię. Jakiś czas temu był ten sam problem jak dawałam tutaj logi.

OTL.Txt

Extras.Txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Asia nie widzę żadnych znaków działania infekcji (notka: log z GMER robiony w nieprawidłowym środowisku, działa w tle emulator wirtualnych napędów), zaś tych różnych braków w usługach nie traktuję serio (masz liczne ślady posługiwania się "nienormalnym" Windows tweakowanym przez kogoś). Zaś do opisywanych problemów z siecią pasuje działalność dwóch softów tu widzianych:

 

1. Bonjour: wstawiło swój plik w łańcuch Winsock. Nie widzę na liście zainstalowanych programów pozycji Bonjour. Czyli wypinanie tego z łańcucha trzeba robić ręcznie:

 

O10 - NameSpace_Catalog5\Catalog_Entries\000000000004 [] - C:\Program Files\Bonjour\mdnsNSP.dll (Apple Computer, Inc.)

Start > Uruchom > regedit i skasuj klucz dostawcy Bonjour:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\WinSock2\Parameters\NameSpace_Catalog5\Catalog_Entries\000000000004

 

Uzgodnij liczbę dostawców, czyli w kluczu:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\services\WinSock2\Parameters\NameSpace_Catalog5

 

Dwuklik w wartość Num_Catalog_Entries i zamień figurującą tam aktualnie liczbę 4 na 3. Po wszystkim zresetuj system i sprawdź wyniki. Jeśli to nie pomoże:

 

 

2. Kaspersky Internet Security 2011. Pierwszy test: wyłącz całą ochronę + restart. Drugi test: jeśli działanie nie będzie mieć skutków, testowa całkowita deinstalacja programu. To ostatnie to jedyne co daje 100% pewności, miałam kiedyś przypadek na innym forum, że nawet po wyłączeniu zapory w Kasperskim ona nadal jakby "działała".

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Log w załączniku. Ogólnie to robiłam formata ostatnio ale to samo jest. Nie wiem wiec czy log coś pokaże. Będę kombinowała jeszcze z KISem ale na drugim kompie też on jest i tam działa. Myślałam że może kabel od ethernetu że przez wifi działa a przez kabel nie ale teraz mam inny i to samo jest.

 

Czy takie problemy mogą się pojawiać po zmianie MAC adresu karty sieciowej?

dia-log.txt

Odnośnik do komentarza

Zaloguj się do niego (domyślny login to admin i hasło admin) i pokaż screeny z zakładek:

Security -> Firewall

Setup -> Basic Setup (dokładniej ta część o nazwie DHCP Server Setting)

Status -> Local Network -> DHCP Client Table (tutaj bym prosił o włączenie do sieci wszystkich normalnie korzystających z niej komputerów).

 

Ile komputerów korzysta z routera?

Jaką masz kartę sieciową (tą przewodową)?

Odnośnik do komentarza
Status -> Local Network -> DHCP Client Table (tutaj bym prosił o włączenie do sieci wszystkich normalnie korzystających z niej komputerów).

Ale to miałaś kliknąć, interesuje mnie właśnie tabela klientów, więc włącz wszystkie komputery do sieci, przejdź do tego miejsca i kliknij przycisk "DHCP Client Table". Wyświetli Ci się taka tabelka i właśnie ona mnie interesuje.

 

Przypominam o testowym wywaleniu KIS-a.

 

Jako, że przeinstalowałaś system daj jeszcze raz logi z OTL.

 

Wepnij ten kabel Ethernet, przy pomocy którego się łączysz, w inny port w routerze.

Odnośnik do komentarza

 

2. Kaspersky Internet Security 2011. Pierwszy test: wyłącz całą ochronę + restart. Drugi test: jeśli działanie nie będzie mieć skutków, testowa całkowita deinstalacja programu. To ostatnie to jedyne co daje 100% pewności, miałam kiedyś przypadek na innym forum, że nawet po wyłączeniu zapory w Kasperskim ona nadal jakby "działała".

.

 

Aby całkowicie wyłączyć Kasperskiego należy:

Settings -> 4 ikonka -> Self-Defense -> Enable self defence (odznaczyć)

Na ikonie Kasperskiego prawym -> exit

 

 

Temat:

W Menadżerze urządzeń wyłączyłam: Realtek PCIe GBE Family Controller - Kaspersky Anti-Virus NDIS Miniporti na razie działa może to blokowało.

Zobaczymy co będzie dalej jeśli problem nadal się pojawi to napiszę.

 

Dziękuje za poświęcony czas.

Edytowane przez DawidS28
Ok.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...