Skocz do zawartości

Długi start systemu - 30 glizd


wieslaw531

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie dobrzy ludzie bo już nie mam pomysła.

 

Laptok siostrzenicy żony HP Pavilion dv6000. System XP HE SP3 PL. 1 GB Ram, HDD 160GB (140 GB Free - po czyszczeniu), KIS 2010. Regionalne - Belgium (Francuski) - celowo podaję bo to mi strasznie utrudnia naprawę a nie chcę zmieniać (programy mają menu francuskie). Ona tam mieszka.

 

Problem:

Start systemu po 30 glizdach i potem długi czas do normalnego używania.

Po uruchomieniu pełnym systemu wszystko działa w miarę szybko - uwzględniając parametry kompa.

 

Nawet nie chcę podawać co tam było (po kilka instalacji różnych wersji tych samych programów, kilka odtwarzaczy, kodeków, nvdriver na chipsecie intela itp).

Większość wyciąłem. Użyłem również auslogics registry cleaner, registry defrag a aktualnie idzie MyDefrag.

 

Logi OTL zrobione w międzyczasie:

 

 

 

Co może aż tak istotnie opóźniać start systemu? Czy problem jest w sterownikach czy raczej w pozostałościach programów?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Podstawowy podejrzany...

 

O1 HOSTS File: ([2008/09/03 21:49:01 | 000,255,828 | R--- | M]) - C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts
O1 - Hosts: 127.0.0.1       localhost
O1 - Hosts: 127.0.0.1	007guard.com
O1 - Hosts: 127.0.0.1	www.007guard.com
O1 - Hosts: 127.0.0.1	008i.com
O1 - Hosts: 127.0.0.1	008k.com
O1 - Hosts: 127.0.0.1	www.008k.com
O1 - Hosts: 127.0.0.1	00hq.com
O1 - Hosts: 127.0.0.1	www.00hq.com
O1 - Hosts: 127.0.0.1	010402.com
O1 - Hosts: 127.0.0.1	032439.com
O1 - Hosts: 127.0.0.1	www.032439.com
O1 - Hosts: 127.0.0.1	1001-search.info
O1 - Hosts: 127.0.0.1	www.1001-search.info
O1 - Hosts: 127.0.0.1	100888290cs.com
O1 - Hosts: 127.0.0.1	www.100888290cs.com
O1 - Hosts: 127.0.0.1	100sexlinks.com
O1 - Hosts: 127.0.0.1	www.100sexlinks.com
O1 - Hosts: 127.0.0.1	10sek.com
O1 - Hosts: 127.0.0.1	www.10sek.com
O1 - Hosts: 127.0.0.1	123topsearch.com
O1 - Hosts: 127.0.0.1	www.123topsearch.com
O1 - Hosts: 127.0.0.1	132.com
O1 - Hosts: 127.0.0.1	www.132.com
O1 - Hosts: 127.0.0.1	136136.net
O1 - Hosts: 127.0.0.1	www.136136.net
O1 - Hosts: 8896 more lines...

 

Przerośnięty plik hosts, pozostałość po SpyBocie.

Uruchom wiersz poleceń i na próbę:

REN C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts hostsx

 

Potem uruchom ponownie komputer i powiedz, czy to coś dało...

Edytowane przez DawidS28
Odnośnik do komentarza

Dawid

 

Z autostartu wcześniej usunąłem 7 programów. To co zostało to chyba miało zostać.

Po edycji rejestru (prefetch), usunięciu zawartości katalogu Prefetch, edycji hosts do zawartości nominalnej mam zamiast 30 glizd tylko 12. I to już jest sukces.

Możliwe, że to jest kres moich działań co wynika z możliwości sprzętu.

 

Działanie na kompie, który ma nawet klawiaturę francuską powala mnie.

 

Aktualny log OTL (tylko Otl.txt - bo chyba zapomniałem czegoś włączyć w żabim Menu).

 

 

Jeśli mogę coś jeszcze poprawić to proszę o poradę. Mam czas do niedzieli.

 

BTW

1. Czy ustawienie atrybutów pliku hosts na arhs może pomóc przy przyszłych problemach?

2. Jaką rolę w systemie pełni KIS 2010?

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Z autostartu wcześniej usunąłem 7 programów. To co zostało to chyba miało zostać.

Hmm...

Fragment PowerDVD Szefowa usuwała ;)

https://www.fixitpc.pl/topic/964-spowolniony-internet/page__view__findpost__p__7330

 

A kamerka internetowa wg tego:

http://www.bleepingcomputer.com/startups/HPWebcam.exe-18995.html

 

Działanie na kompie, który ma nawet klawiaturę francuską powala mnie.

AZERTY?

Lepsze to niż Dvorak :)

 

Czy ustawienie atrybutów pliku hosts na arhs może pomóc przy przyszłych problemach?

SpyBota już nie ma, Kaspersky chyba nie modyfikuje hosts, więc bez ręcznych zmian będzie siedzieć, jak jest.

Wg mnie to bez znaczenia.

 

Jaką rolę w systemie pełni KIS 2010?

Antywirus i firewall w jednym.

Zabezpiecza i obciąża system. ;)

Czy potrzebny... to już zależy od rozsądku użytkownika, osobiście bym go zostawił.

 

Możliwe, że to jest kres moich działań co wynika z możliwości sprzętu.

Cudów po nim nie oczekuj, ale to przyzwoity sprzęt.

 

Jeszcze możesz zdefragmentować partycję systemową PerfectDiskiem.

I proponowałbym podzielenie jej - jedna partycja z systemem i jednocześnie wszelkiego rodzaju danymi nie jest dobrym pomysłem.

Edytowane przez DawidS28
Odnośnik do komentarza
Antywirus i firewall w jednym.

To wiem. Bardziej mnie interesuje jego skuteczność. Dlaczego tolerował Spamboota? Tzn chodzi o zmodyfikowany plik hosts. To po jaką ch....ę taki IS?

 

EDYTA

 

Widzę dodatkowy Twój wpis.

 

PerfectDisk mam i mogę go użyć. Zrobię to.

 

I proponowałbym podzielenie jej - jedna partycja z systemem i jednocześnie wszelkiego rodzaju danymi nie jest dobrym pomysłem.

O tym wiem. Ale to nie zabezpiecza przed awarią dysku. Jedyna korzyść to przy reinstalacji systemu pliki na innej partycji.

Odnośnik do komentarza

To wiem. Bardziej mnie interesuje jego skuteczność. Dlaczego tolerował Spamboota? Tzn chodzi o zmodyfikowany plik hosts. To po jaką ch....ę taki IS?

Nie wiem, od kiedy tam jest Kaspersky, ale SpyBot (przepraszam za literówkę w nazwie poprzednio, to jest SpyBot) zmodyfikował hosts dobre dwa lata temu:

 

O1 HOSTS File: ([2008/09/03 21:49:01 | 000,255,828 | R--- | M]) - C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts

Odnośnik do komentarza

Kaspersky jest pewnie od 11 miesięcy sądząc po dacie.

 

Ale mam coś czego nie potrafię znaleźć:

 

 

 

Chodzi o info w czerwonej ramce. Oczywiście anulowałem operację. Chciałem tylko sprawdzić czy nie występuje ten problem.

To dotyczy jakiegoś starego połączenia, którego już nie ma w połączeniach sieciowych.

Czy to jest ważne (chyba tak) a jeżeli tak to jak usunąć?

Odnośnik do komentarza

Przepraszam, że podbijam temat. Robię to tylko w wyjątkowych sytuacjach. Jutro muszę go oddać.

 

W nawiązaniu do poprzedniego postu:

- jeżeli takie udostępnianie jest aktywne (np. w rejestrze) a nie występuje w wyświetlanych połączeniach to czy nie będzie aktywowane przy stosownym połączeniu?

- chcę to usunąć.

- czy robiąc to co w poprzednim poście definitywnie pozbędę się powyższego problemu?

- czy po takiej operacji a następnie odznaczeniu udostępniania na aktywnym połączeniu udostępnianie połączenia zostanie wykluczone?

 

Wg mojej wiedzy obecnie korzysta Ona z łącza przewodowego z modemem.

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Może jeszcze nie jest za późno. Start - uruchom - msconfig. Następnie zostając na pierwszej zakładce (ogólne) zaznaczyć uruchamianie diagnostyczne (2 opcja) po czym uruchomić ponownie system i spr. czy przy takim rozruchu dalej będzie się tak uwijał. Jeśli nie, to masz odpowiedź. Któryś z programów w autostarcie nadal spowalnia. Dobrze było by też skorzystać z jakiegoś BootVis lub czegoś podobnego.

Odnośnik do komentarza

@wieslaw531

Co do niechccianego,nieużywanego połączenia to zobacz tu:http://www.techimo.com/forum/networking-internet/61079-how-do-i-delete-network-connections-xp.html

 

Moje rady względem głównego problemu:

 

1.Wyłącz hibernację i zresetuj plik wymiany do domyślnych.

2.Odłącz wszystkie dyski sieciowe jeśli takowe posiadasz

3.Jeśli to rzeczywiście przyczyną jest jakiś sterownik to użyj narzędzia Boot Log XP -szczegóły w regulaminie działu

 

Czy problem też występuje w trybie awaryjnym?

Odnośnik do komentarza

Temat rozwiązany i do zamknięcia.

 

Włączyłem udostępnianie połączenia na aktualnym połączeniu.

Skasowałem to udostępnianie.

Usunąłem wszystkie połączenia nieaktywne.

 

Usunąłem wszystkie programy z Autostartu + masę programów z Dodaj usuń (po akceptacji Urzyszkodniczki).

Oczyszczanie dysku.

Autoruns - odptaszkowane zbędne procesy.

Auslogics regirtrycleaner + auslogics registrydefrag.

PerfectDisk.

 

Lapek pofrunął do Belgii z 8-ma glizdami i czasem uruchamiania poniżej 2 minut.

Sugerowałem wymianę Ram na 2x1GB.

 

EDYTA

 

@Flavius

Hibernacja wyłączona.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...