Skocz do zawartości

MatJK

Użytkownicy
  • Postów

    33
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. Nie ma sensu tak się męczyć. Równie dobrze można pominąć soft, który proponuje ASUS i zastosować flasher AMI. Aktualizację przeprowadź sobie z odpowiednio przygotowanej płyty CD - zaopatrz się w dwie. Opisów w sieci wiele, tutaj jeden: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1374781.html Zastosuj się do wskazówek, a powinno się tym razem udać. Jeśli upgrade nie pomoże, skupiłbym się na sekcji zasilania procesora, bo tutaj może być problem, ale również warto by było przeprowadzić testy z innym CPU. Profilaktycznie napięcie baterii też można sprawdzić. Raz mi się zdarzyło, że słaba bateryjka psociła, ale generalnie ona nie ma wpływu na start komputera i komputer bez baterii też powinien się uruchomić. Zwróć też uwagę na sam koszyczek i czy wszystko ze stykiem ok.
  2. Rick Astley ____.:: C l i p y ::._________________________ Miłych wspomnień
  3. Dla bezpieczeństwa podaję bezpośredni link do Twojego biosu: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/socketAM2/M2V-MX_SE/M2V-MX-SE-0601.zip Warto rzucić okiem, którą wersję biosu masz aktualnie wgraną. Ten procesor, który jest zamontowany obsługiwany jest w pełni od biosu w wersji 0304. Od siebie dodam, że bezpieczniej aktualizować pod DOSem, aniżeli pod Windows. Jeśli aktualizacja biosu nie pomoże, to zdemontuj i zamontuj ponownie procesor. Napisz również czy w momencie gdy na monitorze jest tylko ciemność, słyszysz dźwięk z głośniczka systemowego?
  4. Sprawdź i napisz czy w trybie awaryjnym system również tak długo się uruchamia. Nie zaszkodzi przedstawienie SMART dysku. Skorzystaj z Victoria for Windows, zakładka SMART i wklej screen na forum.
  5. Ale to nie powód do radości, dysk już dawno winien trafić na gwarancję. Nie wiem na co w tym przypadku czekać... Nie będzie żadnych problemów z przyjęciem tego dysku na gwarancję.
  6. To teraz wypadało by uruchomić wcześniej wspominany OCCT i sprawdzić czy, jak to napisałaś, system się "wysypuje". Na moje oko, to zasilacz - mimo iż Tracer - powodem problemów nie był. W ogóle, zalecenia wymiany zasilacza BEZ wcześniejszego zalecenie wykonania pomiarów napięć MIERNIKIEM jest niepoważne. Ale tak to się na większości for przyjęło. Gdy ktoś widzi w konfiguracji podany zasilacz Tracer, Deer, Megabajt itd. to od razu zaleca wymianę. Oczywiście wiadomo, że TRACER itp. trudno nazwać zasilaczem, ale bez przesady. Dysk również został wykluczony. Bios zostaw w spokoju. Ważna jest kwestia uziemienia - jak wyżej wspomniano - jego brak może prowadzić do różnych problemów z komputerem, jednak w tym konkretnym przypadku to od początku wygląda na problem z temperaturą. Bardziej wiarygodny pomiar temperatury uzyskasz w Bios-Setupie. Na chwilę obecną pomiar napięć bym sobie odpuścił, co najwyżej podłączyłbym starego TRACERa i sprawdził jak tam przedstawiają się napięcia - pomiar oczywiście miernikiem. Upewnisz się w ten sposób, czy już teraz wymagana była wymiana zasilacza... Co do tasiemki łączącej dysk z płytą główną i jej ewentualnego uszkodzenia, o którym wspominałaś. Z raportu SMART jasno wynika, że brak błędów w komunikacji płyta główna - dysk, a więc ją też można w zasadzie pominąć. To by było tyle. Proponuję abyś zrobiła w jednym poście małe podsumowanie, bo łatwo się w tym gąszczu informacji pogubić.
  7. Jak to mówią "szukajcie, a znajdziecie". Ja jednak, póki brak firmware, proponowałbym zastosować się do wskazówki, którą podałem wcześniej. Dla przypomnienia: Ponadto, zapytałem czy otrzymujesz jakiś błąd, gdy próbujesz uruchomić ten flasher, do którego link podałem, a pytam dlatego, że nie zawsze jest tak jak napisałeś wcześniej.
  8. A może by tak optykę, izopropanolem przeczyścić i sprawdzić jaki to efekt przyniesie? Ogólnie bardzo problematyczny napęd. Szukaj też firmware do QSI SDW-088I, może znajdziesz. Ponadto, uruchom np. Nero Info Tool i sprawdź jaką wersję firmware napęd posiada aktualnie i podaj na forum. Umknęło mi to, że ten spod mojego linka to akurat do Della, ale, czy próbowałeś chociaż uruchomić flasher? Samym uruchomieniem flashera nie "zabijesz" napędu. Co do fixa, nieszkodliwy, ale stosowanie go w tym przypadku zbędne zupełnie.
  9. Post nie za bardzo ma związek z tematem. Ten fix rozwiązuje problem całkowicie niewidocznego napędu pod np. Windows Vista, a napęd autora tematu jest widoczny, a ma tylko problem z odczytem płyt. Tak więc problemem jest tutaj napęd, a nie system, z tego też względu wcześniej wspomniałem, że temat powinien znaleźć się w dziale hardware.
  10. Firmware jest tutaj: http://www.firmwarehq.com/download_1609-file_AD-7580S.zip.html Po rozpakowaniu udajesz się do katalogu WIN, uruchamiasz flasher, który się tam znajduje i to wszystko. Co do tematu, to ten winien znaleźć się w hardware
  11. Może jeszcze nie jest za późno. Start - uruchom - msconfig. Następnie zostając na pierwszej zakładce (ogólne) zaznaczyć uruchamianie diagnostyczne (2 opcja) po czym uruchomić ponownie system i spr. czy przy takim rozruchu dalej będzie się tak uwijał. Jeśli nie, to masz odpowiedź. Któryś z programów w autostarcie nadal spowalnia. Dobrze było by też skorzystać z jakiegoś BootVis lub czegoś podobnego.
  12. Kopie bezpieczeństwa swoją drogą. Te należy okresowo wykonywać, bez względu na to w jakim stanie jest nasz dysk twardy. Piszę to gdyż patrząc na SMART, nie widzę absolutnie powodu do paniki.
  13. MatJK

    Laptop Medion - nie odpala

    Eh, przecież pisałem o forum elektroda.pl np. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1489494.html Masz tam kilka stron, wejdź sobie na jakąś i pobierz schemat ideowy - spokojnie, nie musisz stosować pogrubienia, wiem co to schemat ideowy. Ponadto, wskazałem link do forum elvikom - masz tam bazę schematów, ale dostępna nie dla wszystkich. Ponadto, dalej elektroda i dział instrukcje serwisowe - można trafić na schematy ideowe. Jak widzisz, schematy ideowe są dostępne w sieci, ale trzeba trochę poszukać i siedzieć w temacie. Nie wiem czy zauważyłeś, ale udzieliłem dwóch rad "Masz dwa wyjścia"...
  14. MatJK

    Laptop Medion - nie odpala

    To, że Ty się nie podejmujesz takich napraw nie oznacza, że one nie są możliwe do wykonania - niekiedy w warunkach domowych - a już bezproblemowo w serwisach. Uznam to zdanie za żart. Jeśli nie jesteś elektronikiem, to sobie nie wyobrażasz, a schematy ideowe - nawet płyt głównych laptopów - można znaleźć w Internecie (polskim - nie dla wszystkich) oraz chińskim. Zresztą, wejdź sobie do działu instrukcje serwisowe na elektroda.pl i pobierz sobie schemat (można tam znaleźć ideowe) otwórz w Acrobacie i sobie popatrz, wtedy nie będziesz miał problemu z wyobrażeniem sobie tego. Do przeanalizowania wystarczy wiedza elektroniczna, umiejętność odczytywania schematów. Jeśli masz znikome pojęcie o wykonywaniu napraw komputerów przenośnych, to proponuję Tobie nie udzielać takich porad, bo to, że nie posiadasz stosownej wiedzy nie oznacza, że takich napraw się nie wykonuje! Aha, doskonale wiem, że płyty główne są wielowarstwowe, ale co to ma do rzeczy, akurat w tym przypadku? PS. Jak dalej mi nie wierzysz, to odwiedź sobie forum.elvikom.pl PS2. Rozmawiając ze mną, proszę, nie stosuj czerwonej czcionki gdyż działa na mnie drażniąco.
  15. MatJK

    Laptop Medion - nie odpala

    Możliwości masz dwie. Jeśli posiadasz wiedzę elektroniczną i umiesz posługiwać się miernikiem, to z pomocą schematu ideowego (może uda Ci się zdobyć) należy wykonać odpowiednie pomiary na płycie głównej, zaczynając od szukania zwarcia czy też sprawdzenie czy na elementach w obwodzie gniazda zasilania jest napięcie. Mam tutaj na myśli np. cewki czy też bezpieczniki. Jeśli nie posiadasz odpowiedniej wiedzy, to z miejsca możesz zamówić nową płytę główną i ją zamontować. Aczkolwiek jak już wcześniej ktoś zauważył, płyta już była ruszana przez kogoś, a więc poważnie bym się zastanowił, czy warto tracić czas.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...