Skocz do zawartości

czy odinstalowac IPv6?


covo

Rekomendowane odpowiedzi

xpsp3;

ztcw, to mam:

 

C:\WINDOWS\system32\drivers\tcpip6.sys

C:\WINDOWS\ServicePackFiles\i386\tcpip6.sys

 

- czyli zdaje sie, ze jest zainstalowany protokół IPv6, jakims cudem to sie stalo, przy kolejnym update...

 

Jest calkowicie (w tzw obecnych czasach) zbedny? Jest szansa, ze moze nabroic w systemie, kolidowac z czyms...?

Wypada odinstalowac -> cmd >ipv6 uninstall ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A ja bym nie odinstalowywał. Fakt, że w 99% sieci istnieje tylko IPv4 albo IPv4 i IPv6 równolegle (jak u mnie), ale za kilka lat nadejdą prawdopodobnie czasy, w których IPv6 - z powodu braku wolnych adresów v4 - będzie powszechnie wykorzystywany. Nie tylko w sieciach lokalnych czy firmowych, ale normalnie w Internecie.

 

Inna sprawa, że z tego, co pamiętam, IPv6 nie jest domyślnym składnikiem Windows XP, a przynajmniej przy SP2 nie był (nie wiem, jak z SP3). Ja mam napisany skrypt, który go przy każdym stawianiu dowolnego XP-ka w firmie instaluje.

Odnośnik do komentarza

IMO spokojnie możesz odinstalować. IPv6 wymagane jest przy części softu serwerowego, natomiast w przypadku klienta - nie.

 

juz sklanialem sie ku odinstalowaniu, ale DawidS28... :)

 

A ja bym nie odinstalowywał. Fakt, że w 99% sieci istnieje tylko IPv4 albo IPv4 i IPv6 równolegle (jak u mnie), ale za kilka lat nadejdą prawdopodobnie czasy, w których IPv6 - z powodu braku wolnych adresów v4 - będzie powszechnie wykorzystywany.

 

tak, ja oczywiscie wiem, ze ipv6 to muzyka przyszlosci z powodu wyczerpywania sie adresow "4", ale dzisiaj/przez rok,dwa,trzy - to raczej chyba nam to nie grozi...

A staram sie max czysto miec sprawe zainst. protokolow, by unikac wszelkich konfliktow, co-by-przez-konflikty-nie-rozumiec :)

poza tym: troche zasugerowalem/zainspirowalem sie tym:

https://www.fixitpc.pl/topic/17180-nie-startują-interfejsy-sieciowe-gdy-już-ruszą/

aczkolwiek - oczywiscie - tam jest calkowicie inna sprawa,zero zwiazku z moja.

Odnośnik do komentarza

Fakt, że w 99% sieci istnieje tylko IPv4 albo IPv4 i IPv6 równolegle (jak u mnie), ale za kilka lat nadejdą prawdopodobnie czasy, w których IPv6 - z powodu braku wolnych adresów v4 - będzie powszechnie wykorzystywany. Nie tylko w sieciach lokalnych czy firmowych, ale normalnie w Internecie.

 

Daleko wybiegasz. :P Za rok usuwają całkowicie wsparcie dla XP (zero aktualizacji) i przesiadka na nowy system wręcz wskazana. Czy tu widziany XP będzie dysponował IPv6 "na zapas" traci w tym kontekście znaczenie, nie doczeka czasów, chyba że ktoś lubi na serze szwajcarskim siedzieć.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...