Skocz do zawartości

Opera 11 z rozszerzeniami :)


Anonim4

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

lublin.th.jpg

 

Wygląda to tak, z kamerkami podobnie po kliknięciu w obrazek włącza się odtwarzacz WMP lub flashowy, wszystko pięknie chodzi, fajne te wędrówki, już kiedyś oglądałem coś podobnego na stronie Bydgoszczy, również na Operze.

 

PS

@maggreg

Konkretnie to chodziło by mi o coś takiego aby sprawdzało pisownię automatycznie na bieżąco tak jak jest to np. Word-zie, jest już chyba coś takiego w FF.

Edytowane przez marcinkowski
Poprawiłem link do ImageSchacka
Odnośnik do komentarza

Wow, działa, tak to było u mnie że jakoś nie chciało mi się aktualizować Opery, bo jak wcześniej pisałem mam Operę AC, nie jest ona aktualizowana nakładkowo i za każdym razem muszę stawiać nową, i na mojej wersji jeszcze tego nie było, tzn. było tam jakieś sprawdzanie ale coś to u mnie za bardzo nie działało, no ale się w końcu zmobilizowałem i ściągnąłem nową wersję no i jest. Tak więc w kwestii przeglądarek nic mi już do szczęścia nie potrzeba.

A jak ktoś by chciał potestować Operę AC to się polecam z pomocą językową.

Odnośnik do komentarza

A skrypty - to już dodatkowa funkcjonalność, nikt nie wymaga żeby typowy user je pisał ale nic nie stoi na przeszkodzie aby zastosować gotowe, napisałeś o reklamach - wypróbuj np. dwa pierwsze skrypty które spłodziłem w wątku "Kontrolowanie prezentacji stron WWW - moje spojrzenie moja odpowiedź na pracę Dawida" a raczej nie prędko zobaczysz jakąś reklamę.

Tak z ciekawości, jak wygląda kompatybilność tych skryptów z linuksem? Bo coś średnio sobie radziły. :) np. z hatak.pl - tzn. przy samym załadowaniu strony było OK, ale już poruszanie się po menu na tej stronce wymagało użycia przycisku przeładuj, żeby się pozbyć reklam. Niezależnie od tego czy mam odświeżanie włączone trwale, co jakiś czas czy wyłączone.

 

Również mam nadzieję, że nie będą wycinane żadne funkcjonalności. Tym bardziej, że póki co instalowanie większości rozszerzeń jest możliwe tylko na standardowej skórce i standardowym toolbarze - przynajmniej u mnie (mowa wyłącznie o linuksowej wersji). :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Nie miałem okazji testować na linuksie, raczej rzadko odpalam jakiegoś ostatnio a jeżeli już to nie konfiguruję tak głęboko, na mac os działają - tyle mogę napisać.

Może to kwestia wersji przeglądarki z którą próbowałeś a nie skryptów jako takich (na jednej z bet lini 10.70 w ogóle mi skrypty nie działały ale już następna wersja była ok), czy skrypty miały rozszerzenie bez fragmentu "user", to dość ważne inaczej będą traktowane jak Greasemonkey.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Skrypty miałem z rozszerzeniem *.js.

I jednak jest OK. Wstawiłem do drugiego skryptu jako wyjątek // @exclude http://www.tvn24.pl/*, ale bezmyślnie usunąłem początkowe // uznając to jako komentarz (przyzwyczajenie z języka C). I to powodowało różne "triki" na stronkach. Chociaż standardowy blocker Opery w zupełności mi wystarczał to jednak od czasu do czasu "zmuszał" do dodania wyjątków lub ich odświeżenia. Twoje rozwiązanie wydaje się lepsze. :) Dzięki i przepraszam za niepotrzebne zamieszanie. :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Tytułem uzupełnienia napiszę, że problem z klawiszami nawigacyjnymi myszki dotyczył wersji beta i alfa (pojawił się pod konić bet wersji 10.70), nie dotyczy wersji "stabilnych".

Ale trzeba przyznać, że dla osób z odpowiednim gryzoniem był dość frustrujący, aż dziwne że poprawienie zajęło deweloperom tyle czasu.

Na marginesie należy dodać, że ilość poprawek w ostatniej wersji beta jest naprawdę imponująca, dla mnie jest to już wersja w pełni funkcjonalna.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Ja natrafiłem na kolejny brak w Operze, a może po prostu nie wiem, otóż oglądam często transmisje online które w ostatnim czasie bardzo często wymagają pobrania dodatku "vShare TV", niestety nie jest on kompatybilny z Operą, tylko z FF i IE, więc mam pytanie czy jest jakiś sposób na oglądanie tego w Operze, zainstalowałem ten dodatek do FF, ale do końca to on mi się nie podoba, zwłaszcza że przy instalacji próbuje uruchomić pasek i wsadzić swoją stronę startową, no ale czasem muszę się poświęcić.

Odnośnik do komentarza

Wczorajszy build wprowadza dużo poprawek i kilka nowości. Wklejam treść posta z forum my-opera, w którym wszystko jest fajnie opisane:

http://my.opera.com/desktopteam/blog/2010/11/17/new-and-improved

 

Z nowości:

Ulepszono pasek adresu:

addressbar-full.png

 

Od tej pory pełny adres jest pokazywany tylko wtedy, gdy na pasek adresu jest ustawiony fokus.

Domyślnie nie będą pokazywane protokoły HTTP, HTTPS oraz prefiks opera: - zamiast nich będzie odpowiedni znaczek. Kliknięcie na ten znaczek pokaże więcej informacji o bezpieczeństwie strony. Parametry na końcu adresu również będą domyślnie ukrywane. Jeśli chcemy zobaczyć pełny adres będziemy musieli po prostu kliknąć na pole adresu. Aby jednak pełny adres był zawsze wyświetlany trzeba zmienić ustawienie opera:config#UserPrefs|HideURLParameter. Poza tym będzie dodatkowy znaczek przy włączonej usłudze Opera Turbo.

 

Dodano wizualny przewodnik po gestach myszy:

 

gestures-preview.png

Abu go uruchomić należy długo przytrzymać prawy przycisk myszy :)

 

Wiele zmian w Opera Mail:

mailpanel-full.png

 

 

Parę nowości w rozszerzeniach:

Od teraz działają one na protokole HTTPS, dodano ustawienia prywatności (możliwość wyłączenia lub włączenia rozszerzeń na stronach z bezpiecznym połączeniem HTTPS oraz w trybie prywatnym), dodano możliwość posiadania przez rozszerzenia stron preferencji/ustawień. Poza tym zaszło parę zmian w obsłudze rozszerzeń, więc niektóre mogą nie działać dopóki nie zostaną zaktualizowane.

 

Known issues

Some Linux and FreeBSD builds are not yet available due to changes relating to PGO. We will try to add them later.

DSK-318727 (Extension blocks execution of userjs)

DSK-317999 (Extension + UserJS blocks page loading)

DSK-319065 (Privacy setting is not applied for some extensions)

 

Download

Poza tym naprawili błąd z ładowaniem się Gmaila i instalator dostał nową ikonkę. IMO jest fajna :)

Odnośnik do komentarza

No i już jest, link na stronie prowadzi do wersji angielskiej ale międzynarodowa też jest dostępna:

Opera 11 Int

 

pzdr

 

Update

 

Link który podałem to tylko aktualizacja, nie zawiera typowego instalera, nadal można go jednak użyć należy go po prostu przenieść do katalogu z zainstalowaną poprzednią wersją i wtedy odpalić.

Pełny instalator tylko w wersji angielskiej.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...