Skocz do zawartości

Wolny internet na PC, w laptopie ok


tomcio123

Rekomendowane odpowiedzi

Problem dotyczy komputera rodziców - PC Win XP SP3, bardzo słabo chodzi internet, urzyłem CCleaner, RegCleaner, Hijackthis, Speedyfox i Avast i nadal słabo. W Mozila Firefox nie mam dodatków zainstalowanych, a Java i Adobe Flash mam najnowsze.

Test prędości internetu sprawdzam na stronie speedtest.net i pokazuje w granicach 1-4 MB. numer IP przydzieliłem ręcznie, karta sieciowa 3Com EtherLink XL 10/100 PCI, router ZTE ZXV10 W300, podłączony kablem ethernet, router leży na skrzynce od komputera.

W moim laptopie zawsze pokazuje ponad 10 MB a internet podłączony jest bezprzewodowo.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zacznij od odinstalowania Avasta.

 

Statyczne przydzielenie adresu IP nic nie zmieni, zatem możesz zresetować stos TCP/IP w Windows (przywróci to, m.in. dynamiczne przydzielanie IP). Służy do tego komenda: netsh int ip reset reset.log

 

Po obu operacjach konieczne jest ponowne uruchomienie komputera.

 

Pokaż jeszcze statystyki ADSL z tego modemu w czasie, gdy komputer stacjonarny jest wyłączony i w czasie, gdy działa. Mój stary blaszak, a dokładniej jego chiński zasilacz, powodował potężne zakłócenia.

Odnośnik do komentarza

Dobra, skonfiguruj IP ręcznie, czyli wpisz komendy:

netsh int ip set address name="Połączenie lokalne" source=static addr=192.168.1.118 mask=255.255.255.0

netsh int ip set address name="Połączenie lokalne" gateway=192.168.1.1 gwmetric=0

netsh int ip set dns name="Połączenie lokalne" source=static addr=192.168.1.1 register=PRIMARY

netsh int ip add dns name="Połączenie lokalne" addr=194.204.152.34 index=2

netsh int ip set wins name="Połączenie lokalne" source=static addr=none

Odnośnik do komentarza

Tak, o te. W sumie bez różnicy, czyli ok.

 

Mogę jeszcze zasugerować, że jeśli miałbyś jakiś lepszy modem, to mógłbyś wyciągnąć wyższą prędkość. Nie wiem, na ile linia jest stabilna (możesz poobserwować, czy Margines SNR zmienia wartości), wtedy można by kombinować z obniżaniem docelowego Marginesu SNR, niektóre modemy to umożliwiają, np. NetGear DG834Gv4 i DGN2000 na nieoficjalnych firmware od DGTeam. Jeżeli teraz nie ma żadnych zerwań połączenia, to możesz spróbować. Oczywiście, jest to pewne ryzyko, że połączenie stanie się nieco szybsze i zarazem niestabilne, ale zawsze możesz wrócić do starych ustawień. To już zależy od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...