Skocz do zawartości

Restarty sieci co 100 minut


Before

Rekomendowane odpowiedzi

Autor prawdopodobnie wychodzi z założenia, że aircrack złamie hasło. W WEP zrobi to praktycznie od ręki, z WPA/WPA2 będzie to "trochę" trudniejsze, natomiast przy PreShared Key wystarczy przechwycić inicjalizację połączenia, żeby mieć wgląd w szyfrowanie. Przy WPA/WPA2-Enterprise nie ma takiej możliwości.

 

Postanowiłem osobiście zweryfikować skuteczność metody deauthentication na własnej sieci zabezpieczonej przez WPA2 PSK i silny niesłownikowy klucz. Oczywiście, ponieważ sieć jest moja to znam klucz, ale w zadnym momencie procedury nie musiałem go podawać.

Do rozłączenia wszystkich podłączonych hostów potrzebna jest tylko znajomość MAC adresu AP, a ta informacja nie jest szyfrowana! Wysyłając 100 razy komendę DeAuth. na rozgłoszeniowy adres MAC czyli FF:FF:FF:FF:FF:FF odłaczyłem laptopa z Windows 7 i smartfon z Androidem. Przy czym laptop po ustaniu wysyłania DeAuth. połączył się automatycznie natomiast Android 2.1 wymagał ponownego ręcznego połączenia. Całą operację ilustruje zrzutami ekranu:

post-4746-0-80749900-1356027321_thumb.jpg post-4746-0-75167800-1356027339_thumb.jpg post-4746-0-08534300-1356027352_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...