Skocz do zawartości

Najpopularniejsze komercyjne antywirusy w Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na stroni Eseta został opublikowany news dotyczący popularności płatnych rozwiązań antywirusowych w Polsce. Naturalnie wygrały produkty Noda w przeprowadzonych badaniach skoro chwalą się na stronie biggrin.gif W skrócie :

1. Eset/Nod 16,3%

2. Kaspersky 11.3%

3. Symantec 9.4%

 

W Polsce badania przeprowadzono na 1010 osobach. W sumie przeprowadzono badania w 49 krajach na świecie.

 

Więcej na:

http://www.eset.pl/nowosci/nowosci/znamy-najpopularniejsze-platne-rozwiazanie-antywirusowe-w-polsce.html

 

:)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Może, bo znam sporo znajomych co używało i używa Noda. Choć jak na państwo 38 milionowe mogli bardziej się postarać o większą liczbę badanych, 1000 to za mało jak na kwestie używania zabezpieczeń jeszcze na taką populacje. Być może na innym 1000 wyniki byłyby zupełnie inne. Albo Nod wstrzelił się w ankietowanych lub rzeczywiście u nas W Polsce jest najbardziej popularny. Tego się nie dowiemy ;)

Odnośnik do komentarza

Chciałbym jeszcze zobaczyć, jak się prezentują w Polsce produkty ArcaBit, czyli antywirus ArcaVir, który miał swego czasu dosyć wysoką popularność, co niestety nie przekładało się na skuteczność.

 

Wyniki nie dziwią: ilekroć otrzymuję maila z jakiejś instytucji, to na dole zapis "Przeskanowano ESET NOD32".

 

Zajrzyjcie jeszcze TUTAJ. ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Odnosząc się do twojej wypowiedzi, w Instytucjach Publicznych tak już bywa, Szkoła "nie ma kasy", ale za to może dostać dofinansowanie na sprzęt, a tu już musi być przetarg, tak więc dostanie pan sprzęt, z programem antywirusowym np. Kasperski na 20 Stanowski, a za chwile nowy przetarg, i inne oprogramowanie i koło się zamyka. Odnosząc się do tematu, osobiście testowałem KAV, KIS, NOD32 oraz NOD32+Firewall, zdarzał się Avast, Mks_vir, Avira AntiVir, z tych wszystkich wybrałem NOD32+Firewall. Sprawia się nawet nawet, ale czasami nie wyłapie niektórych robaczków, ale 100% ochrony nigdy nie było, wszystko zależny od Użytkownika czy postępuje rozważnie czy "zgadza się na wszystko"

Odnośnik do komentarza

Jestem dobrym przykładem użytkownika NOD z wyboru niezależnego ode mnie. Tak się składa, że w pracy mamy zainstalowane NODy Antivirus. Obsługą naszej sieci plus dbałością o to, żeby wszystko śmigało jak należy zajmuje się zewnętrzna firma. Nie mamy nawet uprawnień administratora na komputerach :D W każdym razie NOD zagościł na naszym sprzęcie. Nie wiem czy kierowali się pracownicy firmy którzy świadczą usługi informatyczne, ale łapią się jako typowy przedstawiciel w cytowanym badaniu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...