Skocz do zawartości

Jak przekazać internet z modemu na adapter wi-fi


Zajec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem:

 

Posiadam na komputerze stacjonarnym internet neostrada podłączony pod modem usb SpeedTouch 330 i nie wiem jak przekazać internet do adaptera SAGEM WI-FI 11g USB ADAPTER abym mógł odebrać także internet na laptopie, nie wiem jak to wykonać, jest w ogóle coś takiego możliwe? Chciałbym aby po prostu adapter przekazywał sygnał wi-fi abym mógł także podłączyć się do internetu za pomocą laptopa a komputer stacjonarny także korzystałby w tym momencie z internetu za pomocą modemu speedtouch pod usb.

 

Pozdrawiam i czekam na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Rozumiem, że tryb ad-hoc (zamiast infrastrukturalnego) Cię zadowala?

 

Spróbuj zainstalować ten sterownik:

http://www.driveride...079B%26PID_0062

lub ten:

http://www.driveride...079B%26PID_0062

 

Zrobię zrobię ponieważ tryb ad-hoc działa na laptopie z kartą atheros ar5007eg

 

Co to znaczy działa? Możesz się połączy z komputerem stacjonarnym bezprzewodowo w trybie ad hoc?

 

tylko nie wiem dlaczego na stacjonarnym nie pokazuje mi adaptera w rozdzielanu.

 

Możliwe, że Twoja karta bezprzewodowa tego nie obsługuje. Będę musiał wygrzebać ten modem od TP i jakąś kartę WiFi na USB i sprawdzić, czy to ma jakieś szanse zadziałać. Jeszcze tylko komp, a nie maszynka wirtualna, z XP-kiem i wracamy do starych (dobrych?) czasów...

 

EDIT

 

Cały ten sprzęt będę miał do dyspozycji jutro wieczorem, postaram się opisać tworzenie takiej sieci na komputerze z Windows XP SP3 + SpeedTouch 330 od TP i karcie WiFi RealTek 8187L na USB. Wybacz opóźnienie, ale po prostu z większości podanych urządzeń nie korzystam na bieżąco.

Odnośnik do komentarza

Czy widzisz różnicę między ad hoc a trybem infrastrukturalnym? W tym pierwszym do połączenia wszystkie komputery w sieci muszą się nawzajem widzieć. Takie bezprzewodowe P2P, wszystkie klienty są równorzędne. W trybie infrastrukturalnym jest jeden węzeł nadrzędny (access point) i komputery, które się z nim łączą. Cała komunikacja idzie przez AP, więc poszczególne klienty nie muszą mieć możliwości połączenia bezpośredniego.

 

W Twoim przypadku są dwa komputery, które trzeba połączyć bezprzewodowo z udostępnianiem Internetu. I tak, i tak muszą się mieć między sobą możliwość bezpośredniej komunikacji, więc jedyną różnicą jest konfiguracja. Działanie będzie podobne.

 

To, że nie chcesz kupować routera ADSL już wiem i szanuję, chociaż jest to najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...