Skocz do zawartości

picasso

Administratorzy
 • Liczba zawartości

  36 297
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

4 obserwujących

O picasso

Informacje

 • Płeć:
  Kobieta
 • Skąd:
  Holandia

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.fixitpc.pl/

Ostatnie wizyty

98 808 wyświetleń profilu
 1. Został włączony widżet "Polecana zawartość", by wyróżnić pracę @dragolice. Widżet jest w pasku bocznym na stronie głównej pod listą ostatnich tematów. W związku ze znacznym wydłużeniem paska bocznego, tworzącym zbyt dużą płachtę pustego pola na spodzie forum, widżet Urodziny został przelokowany na spód strony. Później pokombinuję jak to jeszcze skrócić. Niestety trudno jest dopasować to wszystko do kilku różnych widoków (różne grupy widzą inną ilość elementów). Widżet jest tymczasowy. Gdy praca się opatrzy, zostanie usunięty. Będzie przywracany, gdy pojawi się nowa praca warta ekspozycji na stronie głównej. Zachęcam do tworzenia tutoriali.
 2. Została wydana nowa wersja przeglądarki Edge (oparta na Chromium) dla Windows 10, Windows 8.1, Windows 7, Android, iOS i MacOs. Finalną stabilną wersję można pobrać stąd: Wersja online (mini downloader) Wersja offline (pełne instalatory) Jako że jest to klon Chromium, są dostępne także typowe kanały do testowania wersji "nie-stabilnych" (Beta, Canary i Developer): Microsoft Edge Insider Channels Jeśli się zdarzy, że przeglądarka zostanie zainstalowana w innym języku niż polskim, należy wejść do ustawień do sekcji języków poprzez wklejenie w pasku przeglądarki edge://settings/languages i ENTER. Dodać polski, następnie przesunąć go na górę i ustawić jako język wyświetlania przeglądarki.
 3. Z dniem 14 stycznia 2020 Microsoft oficjalnie zakończył wsparcie dla Windows 7, rzucając jeszcze tego samego dnia ostatnią paczkę aktualizacji. Więcej aktualizacji dla użytkowników domowych już nie będzie. Firmy i organizacje mogą opłacić rozszerzone aktualizacje (ESU) dla edycji Pro i Enterprise wydłużające wsparcie o 3 lata. Już wcześniej instalacje KB4493132 (edycje Home i Ultimate) i KB4524752 (edycja Pro) wprowadziły komunikat przypominający o zakończeniu wsparcia. O ile te miny można było ominąć po prostu ukrywając instalacje na liście, to w zbiorczym pakiecie KB4530734 skombinowano zabezpieczenia z nowszą wersją EOSnotify, która od 15 stycznia generuje pełnoekranową planszę: Darmowa aktualizacja do Windows 10: Oficjalnie oferta darmowej aktualizacji do Windows 10 wygasła w 2016. Nieoficjalnie procedura ta nigdy nie została zablokowana przez Microsoft i nadal można wykonać darmową bezpośrednią aktualizację Windows 7 do Windows 10 używając swój klucz produktu Windows 7. Sprawa się sprowadza do pobrania Narzędzia do tworzenia nośników, wyboru opcji aktualizacji bieżącego urządzenia z zachowaniem danych i wklepania swojego klucza produktu Windows 7 w dialogu instalacji Windows. Nie wiadomo jak długo ten trik będzie działać. Użytkownicy bez planów zmiany systemu: Mam w zamiarze zrobić temat z listą najważniejszych aktualizacji Windows 7 do zgromadzenia na zapas na wypadek reinstalacji systemu Windows 7.
 4. picasso

  Aktualizacja forum

  Forum zostało zaktualizowane do wersji 4.4.9.2. Głównie poprawki, zakres nowych funkcji znikomy. Z punktu widzenia użytkowników: - Zaktualizowane komponenty edytora (CKEditor 4.13, CodeMirror 5.49.0). - Przyśpieszenie ładowania strony dla Gości poprzez nieładowanie bibliotek javascript edytora i powiadomień dźwiękowych. - Dodane wsparcie dla Emoji 11. - Dodana możliwość wyszukiwania wg Nazwy odbiorcy i Nadawcy w skrzynce wiadomości oraz usunięty limit 365 dni w rezultatach wyszukiwania. Najnowsza wersja stylu rozwiązała również przebitkę tekstową na przycisku Facebook widoczną na Chrome 78 i nowszych:
 5. picasso

  Aplikacja mobilna

  Odgrzebuję stary wątek Tapatalk. Tapatalk jest tu wykluczony z licznych powodów: obca wtyczka podmiotów trzecich, problemy z utrzymaniem kompatybilności z nowymi wersjami forum, długie oczekiwanie na aktualizacje, problemy techniczne z wtyczką, niechlubna historia naruszeń prywatności i luk bezpieczeństwa, skoncentrowanie na reklamodawstwie. Aktualnie są następujące możliwości na widoku: 1. Nadciąga nowa aplikacja natywna dla iOS i Android, która zostanie wydana wraz z wersją forum 4.5. Aplikacja ta w charakterze stanowić będzie alternatywę dla Tapatalk, oferując podstawową obsługę forum oraz powiadomienia push. Będzie to darmowa ogólna pojedyncza aplikacja dla wszystkich forów IPS, Administrator będzie mógł swoje forum zgłosić do oficjalnego katalogu, by uaktywnić aplikację dla użytkowników. Z wizualnego punktu widzenia tylko podstawowe dostosowanie pod konkretne forum (zapewne logo), brak obsługi stylów niestandardowych. Nowa wersja forum 4.5 jest planowana na połowę 2020, ale jak wiadomo krok podejmę dopiero gdy liczba bugów będzie akceptowalna. Dlatego też proszę przyjąć, że czas się znacznie wydłuży. 2. Dopóki owa aplikacja nie zostanie wydana, na dzień dzisiejszy obejściem jest zwykłe przyklejenie skrótu do Fixitpc.pl na ekranie telefonu. Ostatnia seria aktualizacji wprowadziła styl responsywny adaptujący forum do urządzeń mobilnych oraz "favikony" kompatybilne z ekranami iOS/Android. Mankamentem jest brak powiadomień push. W swoim telefonie należy szukać opcji podobnej do "przypnij do ekranu startowego". Przykładowo w iPhone kroki są następujące: Otworzyć stronę główną w domyślnej przeglądarce Safari i wybrać opcję udostępniania . Następnie z wysuwanego menu wybrać opcję Add to Home Screen / Do ekranu początk. Zatwierdzić.
 6. picasso

  2020 :)

  Szczęśliwego Nowego Roku! 🥂
 7. Daj mi znać kiedy ukończysz swoją pracę, to ją przeniosę do właściwej sekcji widocznej dla wszystkich.
 8. Zapomniałam ustawić pozwolenie na korzystanie z HTML dla grupy "Tutoriale", co jest wymagane by te przyciski poprawnie działały.
 9. Przypisałam Cię do grupy "Tutoriale". Powinieneś widzieć teraz w edytorze 6 nowych przycisków:
 10. Te tagi są zarezerwowane dla grup Moderatorzy/Administratorzy, by użytkownicy nie nadużywali ich w normalnych postach. Jako obejście mogę zaproponować jedno z tych: - Możesz zaznaczyć w dowolnym tutorialu kawałek tekstu przed i po kolorym tle i wkleić do swojego posta. Tło powinno zostać wklejone i tylko zbędny tekst zastępujesz swoim. - Ewentualnie wskazujesz mi w swojej pracy części które chcesz pokolorować i ja post zedytuję. - Na dalszą metę autorzy tutoriali mogą zostać przypisani do innej grupy, która ma pozwolenie na używanie tych dekoracji. Zastrzeżeniem jest, że tagi powinny być stosowane tylko w tutorialach.
 11. Cześć, Co konkretnie masz na myśli? Czy chodzi Ci o: tekst tekst ?
 12. Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia!
 13. Opis dotyczy innej metody naprawy systemu, czyli reperacji nakładkowej uruchomionej z płyty lub pendrive podczas działającego Windows: If your Windows 10 installation is demonstrating unusual behavior such as built in apps not working or launching, you can perform a repair upgrade to fix the problem. A repair upgrade is the process of installing Windows 10 over the existing installation of Windows 10 on your hard disk, using your installation DVD or ISO file. Performing this can repair broken operating system files while preserving your personal files, settings and installed applications. Refresh (funkcja w Ustawieniach) to co innego.
 14. Myślę, że zastosowanie opcji Refresh było zasadne. Zbyt dużo rzeczy nie działało (vide kombinacje klawiszy). Umieściłam zrzut ekranu z poziomu Windows. Dialog mówi o usuwaniu aplikacji. Jak zaznaczyłam, jedyne aplikacje, które zostaną przywrócone, to integracje OEM. Być może nieporozumienie wynika z faktu, że Refresh w Windows 8 przywracał programy z Microsoft Store zainstalowane przez użytkownika. Jednak ta funkcja od zarania nigdy nie przywracała programów desktopowych.
 15. Kolejna aktualizacja. Zmiany: - Dodanie skanu dozwolonych Powiadomień (Notifications) stron w Firefox, Chrome i Opera. Wiele szkodliwych stron stosuje metodę Push, by produkować reklamy na Pulpicie. - Wykluczenie linii "OPR Extension" z naprawy. Obecnie Opera chroni rozszerzenia via Secure Preferences i usuwanie przy udziale FRST (lub ręcznie) nie jest możliwe, następuje odtwarzanie folderu na dysku. - Dodanie detekcji pakietów Windows 10 automatycznie startujących z Windows (etykieta [Startup Task]). - Rozszerzenie dyrektywy EmptyTemp: o usuwanie dodatkowych danych stron (IndexedDB i Service Workers) i czyszczenie Historii Firefox.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...