Skocz do zawartości

picasso

Administratorzy
 • Liczba zawartości

  36 331
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

6 obserwujących

O picasso

 • Tytuł
  Administrator
 • Urodziny 1978-09-06

Informacje

 • Płeć:
  Kobieta
 • Skąd:
  Holandia

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.fixitpc.pl/

Ostatnie wizyty

101 240 wyświetleń profilu
 1. picasso

  Mylące emotikony

  Ten bug został rozwiązany w nowej wersji IPB 4.5: Fixed an issue where emoji may still replace in the editor even if the setting is disabled. Ale do aktualizacji forum jeszcze trochę upłynie. To zbyt świeże wydanie i nadal badam grunt. Oficjalny pakiet spolszczający też jeszcze niedostępny.
 2. Skan Internet Explorer został przeniesiony do Addition.txt. Przeglądarka przestarzała, niewspierana na wielu nowoczesnych stronach i rzadko używana (o ile użytkownik nie jest zablokowany w jakimś limitowanym środowisku).
 3. Testowałam ustawienia AdGuard i dodanie wyjątku powinno mieć natychmiastowy skutek po odświeżeniu strony, choć w kilku przypadkach musiałam odświeżyć drugi raz. Jaki adres dodałeś do wykluczeń? U mnie działa dodanie samego fixitpc.pl bez www. EDIT: Dodałeś informację, że jednak działa. 😀
 4. Niektóre programy z wbudowanym filtrowaniem https (instalujące własny certyfikat pośredniczący) mogą uniemożliwić otworzenie naszej strony, klasyfikując ją jako "niezabezpieczoną". Błąd może wyglądać różnie w zależności od przeglądarki: "Nie udało się nawiązać bezpiecznego połączenia" bez dodatkowego kodu błędu (Firefox), "Ta strona nie działa" (Chrome). W przypadku Firefox problem można wstępnie wytypować poprzez klik na ikonkę informacji na pasku adresów i wyświetlenie więcej informacji na temat połączenia. Zamiast Let's Encrypt figuruje certyfikat innego podmiotu: W Pale Moon pobór tej informacji jest na ekranie błędu. Rozwiń "I Understand the Risks", by uwidocznić opcję "Add exception". Nie chodzi nam tu jednak o dodawanie wyjątku lecz o podgląd certyfikatu opcją "View". Po obejrzeniu danych zamknij okno i anuluj dodawanie wyjątku. AdGuard Należy dodać fixitpc.pl w sekcji Ustawienia > Sieć > Filtrowanie HTTPS > Wykluczenia: Inne Różne programy antymalware wyliczone w bazie wiedzy Firefox: Jak rozwiązywać problemy z certyfikatami na bezpiecznych stronach internetowych
 5. Zmieniłam tytuł tematu na bardziej odpowiedni. @marekwjk Na Twoim zrzucie ekranu dopatrzyłam się jednak ikony Adguard, o który pytałam. Aplikacja z domyślną konfiguracją, tzn. zaznaczonym filtrowaniem https, blokuje forum. Dodaj naszą stronę do wykluczeń. Otwórz Ustawienia Adguard > Sieć > Filtrowanie HTTPS > Wykluczenia. Nawiasem mówiąc, na naszym forum bloker reklam i tak nie ma co robić, nie ma tu reklam i skryptów śledzących. @snemelk Dzięki za potwierdzenie.
 6. Czy masz jakiś program antymalware / antywirusowy z aktywnym filtrowaniem bezpiecznych połączeń (https), bądź bloker rodzaju Adguard z taką funkcją? Na pasku zadań widzę ikonę Malwarebytes - czy to wersja Pro z aktywnym rezydentem?
 7. Nikt nie zgłaszał problemów z wejściem na forum. Jaki błąd widzisz?
 8. Jeśli masz na myśli, że widoczna stagnacja jest oznaką "zamykania interesu", to jest to błędne wrażenie. Nie ma żadnych planów tego rodzaju, a pod koniec roku będzie modernizacja serwera. Mój brak aktywności w kontekście pomocy oznacza tylko tyle, że nie mam sił fizycznych. Natomiast niestety nie mam wpływu na to, że mało osób się tu angażuje.
 9. Te objawy mogą sugerować nadgorliwość jakiś procesów, typowo antywirusowych. Początkowo miałeś aż dwa pracujące w tle. Nie wypowiedziałeś się czy wykonałeś redukcję. Nagle pojawił się i 360 Total Security. Zaprezentuj nowe raporty z FRST obrazujące co się zmieniło w układzie startowym i czy na pewno nie zostały aktywne szczątki po odinstalowanych programach (o ile takie akcje były).
 10. Zadane operacje nie mają nic wspólnego z opisywanym efektem "mrugania" ikon. Proszę o opis co dokładnie zostało wykonane (np. plik fixlog o który prosiłam nie został dostarczony), a także o dowód że zadania zostały rzeczywiście wyłączone, tzn.: Uruchom FRST. Z klawiatury CTRL+Y, zostanie otworzony plik tekstowy. Wklej do pliku następującą treść: TasksDetails: Z klawiatury CTRL+S. W oknie FRST klik w Napraw (Fix). Przedstaw wynikowy fixlog.txt.
 11. Temat przenoszę do odpowiedniego działu Windows 10. 1. Podobny temat tutaj. Problem powinny generować te zadania Office: Task: {3E02AB96-87B2-4801-8403-98094915B600} - System32\Tasks\Microsoft\Office\OfficeBackgroundTaskHandlerLogon => C:\Program Files\Microsoft Office\root\Office16\officebackgroundtaskhandler.exe [2167696 2019-10-23] (Microsoft Corporation -> Microsoft Corporation) Task: {CEB3FB5C-2A68-41D2-8378-01DC2BB76CC3} - System32\Tasks\Microsoft\Office\OfficeBackgroundTaskHandlerRegistration => C:\Program Files\Microsoft Office\root\Office16\officebackgroundtaskhandler.exe [2167696 2019-10-23] (Microsoft Corporation -> Microsoft Corporation) Klawisz z flagą Windows + R > taskschd.msc > rozwiń gałąź Office i wyłącz oba zadania. 2. Poboczna sprawa, czy przypadkiem podejmowałeś jakieś próby "usunięcia" problemu bezpośrednio w rejestrze? Masz uszkodzoną wartość, która powinna punktować do cmd.exe: ==================== Tryb awaryjny (filtrowane) ================== HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot => "AlternateShell"="" Uruchom FRST. Z klawiatury CTRL+Y, zostanie otworzony plik tekstowy. Wklej do pliku następującą treść: HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\SafeBoot => "AlternateShell"="" Z klawiatury CTRL+S, by zapisać zmiany. Następnie w oknie FRST klik w Napraw (Fix). W tym samym katalogu skąd uruchamiano FRST powstanie plik fixlog.txt. Przedstaw go. 3. Za dużo programów antywirusowych (spowolnienie i możliwe konflikty): Avast Free Antivirus, McAfee LiveSafe. Pozbądź się nadwyżki. W zasadzie to nawet wszystkie mogą wylecieć. Wbudowany w Windows 10 Windows Defender jest porządnym rozwiązaniem.
 12. Nie wiem co się stanie w takiej kombinacji i co konkretnie masz zmienione. Funkcja w patcherze nie działa na zasadzie CSS ale JavaScript. Toteż przypuszczam, że sama funkcja kart w rzędach wprowadzona przez patcher nie powinna kolidować z dodatkowymi modyfikacjami CSS tyczącymi wyglądu kart (pod warunkiem że nie ma definicji CSS tworzącej rzędy).
 13. U mnie nie ma żadnych problemów po użyciu patchera. Jak też już mówiłam, przesuwanie kart działa poprawnie, w przeciwieństwie do tweaków wprowadzanych przez userChrome.css.
 14. picasso

  Windows 10 2004 update

  Tak, u mnie jest to samo: Application errors: ================== Error: (06/28/2020 03:55:00 PM) (Source: Microsoft-Windows-Defrag) (EventID: 264) (User: ) Description: Optymalizator magazynów nie może zakończyć operacji retrim na DATA (E:) z następującego powodu: The operation requested is not supported by the hardware backing the volume. (0x8900002A) Error: (06/28/2020 03:54:59 PM) (Source: Microsoft-Windows-Defrag) (EventID: 264) (User: ) Description: Optymalizator magazynów nie może zakończyć operacji retrim na VM (D:) z następującego powodu: The operation requested is not supported by the hardware backing the volume. (0x8900002A) Ogólnie nadpisanie systemu z instalatora z zachowaniem danych jest możliwe tylko spod uruchomionego systemu, nie poprzez bootowanie z nośnika. Ale w Windows 10 warunkiem jest niestety taka sama lub nowsza Wersja, nie da się cofnąć do starszej Wersji tą metodą. Więcej detali tutaj.
 15. Microsoft wypuścił jeszcze jedną aktualizację dla Windows 7, oznaczoną jako "Ważna", czyli Microsoft Edge (KB4567409).
×
×
 • Dodaj nową pozycję...