Skocz do zawartości

picasso

Administratorzy
 • Liczba zawartości

  36 270
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

2 obserwujących

O picasso

Informacje

 • Płeć:
  Kobieta
 • Skąd:
  Holandia

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.fixitpc.pl/

Ostatnie wizyty

96 631 wyświetleń profilu
 1. picasso

  Lista zmian

  Temat przeznaczony na listę aktualizacji tematów w sekcji Darmowego oprogramowania, na wypadek gdyby edycje przeszły niezauważone. 19.05.2019 - Został zaktualizowany temat "Menedżery elementów startowych" i dodany nowy program Adlice Diag:
 2. Obejście już zbędne. Zostało wydane oficjalne rozszerzenie naprawiające certyfikat w starszych wersjach Firefox: Disabled Add-on Fix for Firefox 52 - 56.
 3. Dodany skan pakietów Windows 8/10, czyli aplikacji instalowanych via Microsoft Store.
 4. picasso

  Aktualizacja forum

  Zgłosiłam autorowi stylu sugestię implementacji opcji, by każdy użytkownik indywidualnie mógł wyłączyć pływający nagłówek, np. w postaci krzyżyka na nagłówku. Odpowiedział, że "weźmie to pod uwagę w przyszłości". Nie wiadomo kiedy, o ile w ogóle.
 5. picasso

  Aktualizacja forum

  Wszystko zdaje się być w porządku. Owszem, czasami linki mogą widnieć jako surowe do ostatniej chwili i przy zapisie nagle się przetwarzają.
 6. picasso

  Aktualizacja forum

  Każdy użytkownik na forum należy do grupy o tych uprawnieniach. Administratorzy i Moderatorzy mają inne uprawnienia i chodziło mi, że dotychczas cały czas sprawdzałam linki z poziomu moim uprawnień administracyjnych, ale nie z poziomu uprawnień kont standardowych użytkowników. Tak jak zwykle, zaczynając pisać posta. Możesz też utworzyć śmieciarski temat w Relaxation do testu linków. Funkcji globalnie raczej nie wyłączę, bo jej cała istota polega na tym, by mieć szybki dostęp do Aktywności i wyszukiwania. Potem poeksperymentuję z wyglądem, może ciut mniejsza wysokość "da radę".
 7. picasso

  Aktualizacja forum

  @Bonifacy Od wczoraj przeszukałam forum IPS wdłuż i wszerz i nigdzie nie było żadnych zgłoszeń o podobnym problemie. Teraz poszłam po rozum do głowy i sprawdziłam konto na uprawnieniach zwykłego użytkownika i rzeczywiście linki nie chciały się przetwarzać, co sugerowało problem uprawnień. Jednak w opcjach forum grupa Użytkownicy miała ustawione pozwolenie na wklejanie wszystkich linków. Opcję zatwierdziłam ponownie i na moim testowym koncie użytkownika linki zachowują się już poprawnie. Sprawdź czy u Ciebie też jest już OK. Na wszelki wypadek dodam, że nieklikalne linki mogą się nadal pojawiać w następujących sytuacjach: link usunięty celowo (opcje linka) lub link otoczony formatowaniem na skutek przeklejania z innych stron. Chodzi o kolor, rozmiar, samą obecność? Pływający nagłówek to obecnie standard, m.in. występuje na Google czy Youtube.
 8. U mnie poszło z górki, prawie nie zauważyłam afery! Usterka wystąpiła u mnie bardzo późno, właściwie tuż przed pojawieniem się hotfiksa. Gdy rozszerzenia padły, już hotfiks się załadował i zreperował wszystko prawie natychmiastowo. Cała awaria nie trwała u mnie dłużej niż godzinę. Dodatkowo, jedno z rozszerzeń (Color Picker) w ogóle nie zostało wyłączone (prawdopodobnie używa innego certyfikatu). Bałam się wejść na strony z reklamami. 🤣
 9. picasso

  Aktualizacja forum

  Ustaw kursor poza obiektem i backspace.
 10. picasso

  Aktualizacja forum

  Zauważyłam bug związany z Lazy Load. Przewijanie strony do góry może skutkować nieprzewidzianym "skokiem" na dół strony. Na razie nie ma na to rozwiązania. @Bonifacy Na wszelki wypadek zapytam czy po tej aktualizacji nadal występuje problem z nieklikalnymi linkami? Jedyne co mi przychodzi do głowy to jakiś niedomyślny filtr w uBlock Origin zapobiegający parsowaniu linków... Nie jestem w stanie zreprodukować tej usterki na swoim Firefoxie. @Markiz Czy widzisz jakąś poprawę w stosunku do sytuacji zgłaszanej w poprzednim temacie?
 11. Wystąpiła masowa awaria certyfikatu rozszerzeń i prawie wszystkie rozszerzenia zostały wyłączone jako "niezgodne". 1. Dla nowych wersji Firefox 60 i wyżej był oferowany hotfix aplikowany via mechanizm badań, który nie sprawdził się we wszystkich scenariuszach.: Finalnie cała usterka zaadresowana w ekspresowo wydanej aktualizacji Firefox 66.0.4 oraz Firefox 60.6.2 ESR. Dodatkowe detale w bazie wiedzy. 2. Dla starych wersji Firefox 56 i niżej, które z jakiś względów nie mogą być aktualizowane, jest tylko nieoficjalne obejście rozpracowane na Reddit. 3. Klony Firefox: Tor Browser ze zintegrowanym NoScript musi być zaktualizowany do wersji Tor Browser 8.0.9.
 12. Aktualizacja do wątków: - Wspominany tu trik z POSReady oszukujący system aktualizacji standardowych XP już nie ma racji bytu. Wsparcie POSReady oficjalnie wygasło 9 kwietnia 2019: KB4316957. - Główne przeglądarki w ogóle już nie obsługują XP. Jedyna szansa to klony, np. nieoficjalne modyfikacje Pale Moona. Pełna lista tutaj: Browsers for XP. 14 stycznia 2020 wygaśnie także wsparcie dla Windows 7. Pozamiatane na lewo i prawo.
 13. TaskSchedulerView Strona domowa Platforma: Windows Vista do Windows 10 32-bit i 64-bit Licencja: freeware TaskSchedulerView - Narzędzie marki Nirsoft będące przyjazną alternatywą dla systemowej przystawki taskschd.msc do zarządzania Harmonogramem zadań systemów Vista i nowszych. Program jest ograniczony do wyświetlenia listy uruchomionych zadań i manipulacji ich statusem. Lista zadań podlega filtrowaniu, można ukryć zadania uruchamiane z folderów Microsoftu oraz wyłączone. Dla każdego zadania są wyświetlane m.in. następujące informacje: nazwa zadania, opis, status, oznaczenie czy zadanie jest ukryte, folder zadania, docelowy plik wykonywalny EXE lub uchwyt COM, detale uruchamiania. Zadania w wygodny sposób można hurtem w(y)łączać, nie jest jednak obsługiwane ich permanentne usuwanie. TaskSchedulerView jest dostępny w dwóch edycjach, 32-bit i 64-bit. Opcjonalnie do pobrania także spolszczenie.
 14. Gruba aktualizacja! Masa zmian w funkcjonowaniu FRST. Do wglądu Changelog powyżej (oczywiście bardzo uproszczony).
 15. picasso

  Aktualizacja forum

  W ferworze masy edycji zapomniałam przestawić opcję pozwalającą na zamknięcie gagatka. Krzyżyk już jest. Komunikat jest cechą tego konkretnego stylu, takiej funkcji brak w domyślnym skinie IPS oraz jego ciemnej kopii. Tak, przy każdej aktualizacji forum będzie następował reset wybranego stylu, gdyż wszystkie niedomyślne style są instalowane od zera. Powodem jest skopana funkcja aktualizacji stylu (dziwne rzeczy mogą się dziać po takiej nakładkowej instalacji).
×
×
 • Dodaj nową pozycję...