Skocz do zawartości

Vinter

Użytkownicy
 • Postów

  55
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Vinter

 1. Sprawdź, czy są zainstalowane wszystkie aktualizacje systemowe...może jakaś się zapętliła i stąd zbyt duże obciążenie procesora. Poza tym trzeba właśnie sprawdzić w menedżerze zadań - czy z obciążeniem procesora i pamięci wszystko dobrze, czyli powinno być małe. Warto też sprawdzić kondycję twardego dysku jakimś programem zewnętrznym (na przykład CrystalDiscInfo portable) oraz pamięć narzędziem systemowym.
 2. Programy portable (bez konieczności instalacji) do sprawdzania kondycji dysku. Niepotrzebnie instalowałeś Windows 8... Pierwszy da ci wszelkie informacje i drugi ewentualnie prędkości zapisu i odczytu. Poza tym na czystej dziesiątce trzeba było kilka dni popracować bez dodatkowego antywirusa, ty chyba na start instalujesz zewnętrznego a może też mieć wpływ na spowolnienie systemu. Obecnie systemowy defender jest wystarczający- oczywiście dla ludzi, którzy jako tako wiedzą w co nie klikać i gdzie nie wchodzić. bezpośredni link do CrystalDiskInfo https://osdn.net/projects/crystaldiskinfo/downloads/74602/CrystalDiskInfo8_11_2.zip/ musisz go wypakować z archiwum CristalDiskMark https://osdn.net/projects/crystaldiskmark/downloads/73958/CrystalDiskMark8_0_1.zip/
 3. Pobierz sobie program w wersji portable (nie ma potrzeby instalacji). https://www.hwinfo.com/download/ Po wypakowaniu z archiwum .zip i uruchomieniu - w zakładce Ports -> USB-> Uniwersalny kontroler hosta-> Root Hub w którymś porcie znajdziesz dokładny model kamerki i jej identyfikator. Tak jak na screenie (tutaj port 5 u dołu) Suyin Acer Crystal Eye
 4. Te same zdjęcia otwierają ci się za pomocą Painta?
 5. Tutaj więcej o tym błędzie. https://www.malware-security.com/pl/jak-naprawic-blad-aktualizacji-systemu-windows-10-0x8024a105-rozwiazany
 6. Sprawdź wobec tego kondycję dysku twardego, który może mieć wpływ na powolne działanie systemu. Nie zawadzi również sprawdzić pamięć systemową (narzędzie jest w systemie). Skoro to używany lapek. Sprawdź również w aktualizacjach, czy nie masz w kolejce jakichś uaktualnień czekających na instalację w tle, co potrafi również spowolnić system, także w aktualizacjach opcjonalnych, gdzie system czasami dociąga potrzebne sterowniki grafiki itp.
 7. Nie otwiera ci tylko tego jednego zdjęcia, czy w ogóle żadnego? Sprawdź to samo zdjęcie klikając na nim prawym przyciskiem myszy i wybierając "otwórz za pomocą" paint. Sprawdzisz szybko, czy to jest uszkodzone jednak zdjęcie jak podaje przeglądarka, czy faktycznie coś z przeglądarką się stało.
 8. Vinter

  Problem z Installer

  Wprowadziłem cię w błąd, ponieważ opis jest po angielsku i z tego powodu ta usługa nazywa się tam Windows Installer. W polskojęzycznej wersji ma nazwę Instalator Windows i takiej usługi musisz szukać. Jeśli ją masz i dodatkowo folder Installer w Windows to te rzeczy są prawidłowe a przyczyna leży gdzie indziej. Co do znalezienia folderu to zrób tak: Wpisz w belce wyszukiwania panel sterowania Po jego otwarciu kliknij na wygląd i personalizacja (widok według kategoria) Kliknij pokaż ukryte pliki i foldery (wyraź zgodę na monit) i odznacz ukryj chronione pliki systemu operacyjnego daj zastosuj i OK bez tego nie włączy ci się podgląd folder powinien być widoczny w Windows Czyli klikasz na swój twardy dysk i tam będzie folder Windows , w którym powinien być Installer Jeśli włączysz usługę Instalator to od razu możesz spróbować zainstalować jakiś program. Jeśli się nie uda to przy ponownym uruchomieniu komputera spróbuj jeszcze raz. Jeśli nie będzie rezultatu, to musi ci ktoś pomóc naprawić usługę instalatora dostępnymi narzędziami w internecie jak na przykład Windows Repair.
 9. Musisz poczekać na kogoś oblatanego w sieciówce. Wygląda na konflikt IP i przyznanie stałego w routerze - chyba by pomogło.
 10. Może te dodatkowe aplikacje i kodery-dekodery coś poprawią. Chociaż Windows Media Player powinien odtwarzać ci poprawnie pliki mpeg. Może nowsza aplikacja Filmy i TV ze sklepu MS zadziała poprawnie. https://support.microsoft.com/pl-pl/topic/pakiet-media-feature-pack-dla-systemu-windows-10-n-maj-2019-e3b42214-1186-503a-4f57-0e8d538bc025
 11. Sprawdź z poziomu menedżera urządzeń, wybierając kartę sieciową, czy nie ma nowszych sterowników do niej. Poza tym, napisz jaki dostajesz komunikat w narzędziu "naprawianie problemów z siecią" - jakie znaleziono problemy. Jaki to router.
 12. Zawsze trzeba sobie te "jakieś" komunikaty zapisywać, nie bez przyczyny się ukazują. Dobrze, że wszystko ci jednak hula... Program jest bardzo fajny, bo intuicyjnie wszystko robi za nas i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł oraz w darmowej wersji robi to, co większość innych jedynie w wersjach płatnych.
 13. Vinter

  sterowniki

  Z tym odpalaniem biosu przy Windows 10 to jest różnie. Windows 10 nie jest tak do końca wyłączany, tylko hibernowany, aby szybko się odpalał i wchodzenie do biosu przez F2 nie zawsze jest możliwe (tylko w przypadku awarii systemu), a jeśli już to niezalecane a wręcz odradzane. Więc poprawną opcją jest wchodzenie z poziomu uruchomionego systemu poprzez wybranie odpowiedniej funkcji i podczas resetu system odpala wówczas prawidłowo BIOS/UEFI. Tutaj wsparcie Asusa na ten temat. Więc zalecają robić to z poziomu systemu przez wybranie funkcji i odpalanie ponowne systemu już z dostępnym BIOSEM.
 14. Vinter

  sterowniki

  UEFI odpala się natywnie w innej rozdzielczości niż system - w ASUSACH chyba jest to (ASUS UEFI BIOS wynosi 1024*768) przy czym "stary" BIOS całkiem w niższych, więc możliwe, że monitor automatycznie nie przełącza się po zresetowaniu systemu i odpaleniu biosu. Sprawdź jeszcze sobie na TV podłączonym poprzez HDMI lub VGA, może odpali. PS. Na You Tube są filmiki z ustawieniami biosu twojego lapka, więc na "czuja" może dojdziesz co chcesz zmienić (poza tym chyba nie masz w nim UEFI tylko właśnie jeszcze BIOS) więc natywnie odpala się w jeszcze niższej rozdzielczości, niż UEFI - więc monitor musi z automatu odpalać tak niską rozdzielczość, albo ustaw ręcznie.
 15. Co do wyboru rodzaju i marki dysku to w necie znajdziesz wiele publikacji i recenzji, opisujących wiele dostępnych modeli. Tutaj ogólne wskazówki https://www.morele.net/wiadomosc/jaki-dysk-ssd-wybrac-ktory-kupic-ktory-najszybszy/363/
 16. Napisałeś "Natomiast odradzam używanie Aomei Backuppera. Te program zachowuje się jakby był w wersji β." Ten program AB nie robi klonowania w wersji bezpłatnej, stąd to zaznaczyłem. To w końcu zrobiłeś klonowanie programem, który poleciłem " EaseUS Todo Backup Free"? - bo tak wynikałoby z twojego wpisu..."Tak, EaseUS Todo Backup Free prawidłowo przeniósł wszystkie partycje razem z rozruchem. Użyłem opcji klonuj z zaznaczeniem optymalizacji pod nośnik scalony".
 17. No i fakt. Nowy SSD i system na nowo najlepsza opcja.
 18. Ale dysk możesz przecież tym małym programem sobie sprawdzić. Jeśli padaka to oczywiście nic nie zrobisz.
 19. Ale sprawdź sobie jeszcze ten dysk. Nie koniecznie musi być "na wykończeniu". Możliwe, że ten multum programów robi bałagan w systemie (nawet oprócz tych "ratujacych").
 20. Masz wiele programów do optymalizacji dublujących się... Masz wiele programów do odtwarzania plików dublujących się... Masz po prostu przerost formy nad treścią w systemie...stąd mogą być problemy. Podmieniałeś? Masz bałagan na D masz CCC do grafiki AMD? Zainstalowane Nvidia, ale grafika goła... Potrzebny ci ktoś, kto zrobi porządki. A twardy dysk jak napisałem możesz sprawdzić wskazanym programem. Radzę ci na tym SSD zainstalować system na czysto nie robić klonowania.
 21. Uszkodzony plik. Pobierz jeszcze raz. Spróbuj inną przeglądarką. Wypakuj najnowszym Winrarem. Albo coś z pamięcią w kompie. Sprawdź pamięć narzędziem systemowym. Pisałeś wcześniej o innych problemach z kompem.... Możliwe, że jednak coś z twardym dyskiem masz, albo w ogóle system się posypał. Poza tym, zmieniałeś kartę graficzną? Masz jakieś wpisy z AMD catalyst ..... Trochę bałaganu (java) i niepotrzebnych programów ingenerujących w system.. Powinien ci ktoś zrobić porządki.
 22. Sprawdź sobie stan dysku twardego programem CrystalDiskInfo. Oraz zrób sprawdzanie plików https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/używanie-narzędzia-sprawdzania-plików-systemowych-w-systemie-windows-10-365e0031-36b1-6031-f804-8fd86e0ef4ca
 23. Trudno stwierdzić, dlaczego słuchawki nie chcą się parować. Zrobiłeś im reset do ustawień fabrycznych według tego opisu, który dałem? Co do przejścia na SSD. Masz dwie opcje. Po wejściu na tę stronę https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 robisz za pomocą tego narzędzia bootowalny pendrive z najnowszym obrazem systemu 20H2. Oczywiście wybierasz wersję systemu jaką masz obecnie a więc 64 bitową i Windows 10 Home. (pl) Narzędzie będzie cię po kolei instruowało co masz robić (zaznaczasz opcję, że obraz ma służyć do instalacji systemu na innym komputerze oraz odznaczasz opcję, że ma być zoptymalizowany pod bieżące urządzenie). Po wykonaniu pendriva i zamontowaniu nowego dysku (skoro na nowym dysku nie będzie systemu, to nawet nie będzie potrzeby przestawiania w biosie źródła bootowania z dysku na USB) po prostu podłączasz pendriva do wejścia USB i włączasz kompa z nowym dyskiem. Komp zostanie zabootowany z pendriva i ukaże się plansza umożliwiająca instalację systemu. Wszystko będzie trwało około 20 minut. Będziesz mógł utworzyć dwie partycje na system i dane, lub automatycznie bez żadnych zmian system utworzy jedną. Na You Tube jest wiele poradników jak zainstalować system Windows 10. Jeśli masz obecny system w wersji BOX i naklejkę lub klucz to podajesz przy instalacji, jeśli nie masz to pomijasz tę pozycję a system powinien ci się na nowym dysku aktywować automatycznie poprzez licencję jaka jest zapisana na twoim koncie Microsoftu po podłączeniu kompa do netu. Dobrze jest na początku instalacji, kiedy system zaproponuje od razu połączyć się z siecią, wówczas od razu zalogujesz się na swoje konto Microsoftu i system z sieci dociągnie automatycznie wszystkie sterowniki, jeśli będzie taka potrzeba i nawet chyba nie pojawi się w ogóle pytanie o klucz. Po instalacji pozostanie sprawdzić jedynie Windows Update, czy w opcjonalnych aktualizacjach nie pojawiły się jakieś sterowniki do karty dźwiękowej, czy też graficznej i jeśli takie będą - to je zainstalować. Ewentualnie samemu dociągnąć ze strony producenta karty graficznej i dźwiękowej, ale pewnie nie będzie to konieczne, ponieważ 10 w sumie sama instaluje najnowsze dostępne dla większości kompilacji sprzętowych. Możesz również sklonować swój obecny dysk HDD na SSD w bardzo łatwy sposób za pomocą programu jaki poleciłem koledze tutaj na forum. https://www.fixitpc.pl/topic/35456-migracja-systemu-win-10-z-większego-hdd-na-mniejszy-ssd-uwaga-—-wiele-partycji-czym-i-jak-najprościej/ Dysk SSD zapewne będziesz miał w mniejszej pojemności, ale to nie przeszkadza w zrobieniu klona większego HDD - o ile zajęte miejsce na nim (system i dane) nie będzie przekraczało wolnego miejsca na nowym SSD. Jednak ta czynność spowoduje, że będziesz miał na nowym dysku SSD identyczny system jaki masz obecnie, czyli ze wszystkimi jego "ułomnościami"...czyli bałaganem. Od ciebie zależy, na który krok się zdecydujesz. Poza tym, może wstrzymaj się jeszcze z tym dyskiem SSD, jeśli masz kłopot jedynie z tymi słuchawkami...to może jeszcze, ktoś podpowie jak rozwiązać ten problem. Możesz ewentualnie zrobić sobie kopię danych i przywrócić system "jak nowy" - w 10 jest sporo opcji, z których można również skorzystać. Jest też opcja z zachowaniem swoich plików.
 24. Vinter

  Problem z Installer

  Folder ten po zdjęciu zaznaczenia " ukryj chronione pliki systemu operacyjnego" powinieneś mieć w tej pozycji również w Windows10. Ten błąd, który ci się pojawia nie musi być związany jedynie z brakiem tego folderu, a może mieć różne inne przyczyny jak chociażby jakiś agresywny zainstalowany przez ciebie antywirus (sprawdź instalację przy wyłączonym antywirusie, jeśli zainstalowałeś dodatkowy i nie używasz systemowego Windows Defendera) i wiele innych przyczyn - do zawirusowania systemu włącznie. Ale oczywiście najpierw dokładnie sprawdź pozycję tego folderu. Musisz chyba mieć uprawnienia administratora systemu, żeby ten folder był widoczny. Poza tym sprawdź, czy masz w ogóle włączoną usługę windows installer. Tutaj punkt 4 jak ją sprawdzić i ewentualnie włączyć https://windowsjet.com/6-quick-solutions-fix-windows-installer-error-code-2755-2870/
 25. Potrzebna do PC jest taka przejściówka, dzięki niej podłączysz słuchawki i mikrofon do oddzielnych wejść w PC. https://www.deep-media.pl/product-pol-2779-Adapter-Rozdzielacz-Sluchawek-i-Mikrofonu-Przejsciowka-Mini-Jack-3-5mm-1xF-do-2xM-Black.html do nowych laptopów nie potrzeba, ponieważ mają wejścia combo (jedno na słuchawki z mikrofonem). Poza tym, jeśli słuchawki telefoniczne posiadają na przewodzie pilota..etc, służącego do podgłaśniania, odbierania rozmów itd. to na zwykłym PC może być kłopot z prawidłowym dźwiękiem, ewentualnie mikrofonem. Najlepsze do PC są zwykle headsety.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...